Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

krista
16. dub 2008

Weroni no většinou se vyspim, dneska jsem se nevyspala protože se pořád kroutí 😝 Včera spala celý den, tak v noci mi to vynahradila a vyváděla 😀 Pořád ty prdy nás trápí, takže nic moc ☹ Jinak jí hezky, to jo, je to pěknej cvalda, sotva jí unesu 😅

A jak se cítíš? 🙂

zabkatt
16. dub 2008

dobré ránko babule tak ako ste sa vybuvali?
krista tak držím palčeky nech sa to s tými vetrami trošku zlešpí, viem čo je to keď dieťatko niečo trápy a ty nevieš ako by si mu pomohla ☹

krista
16. dub 2008

Díky zabka 🙂 a co ty jak je? 🙂

zabkatt
16. dub 2008

krista ďakujem za opýtanie, ale nič moc. Už si pripadám ako blázon, stále sa pozorujem (od tej strdy čo som bola na pohotovosti) a zdá sa mi že malý sa mi už dva dni nehýbe ☹ Aspoň nie tak ako sa hýbal. Neviem či si to už nenamýšlam, ale do poobedia počkám a keď malého nebudem cítit pôjdem dokimu, nech sa nato pozrie 😒

weroni
16. dub 2008

krista: no tie prdiky su teda otras... to vam vobec nezavidim... dufam ze to coskoro prejde...
ja sa citim fajn az na tu panvu - boli jak svina 😀 ale beriem to pozitivne 😉 aj ked obcas mi je az do placu jak ma to zaboli pri niektorych polohach...

zabka: netrap sa - urcite je uz vsetko ok, len nezabudni dokymu povedat ze by si chcela zostat oddychovat doma - nech ti vypise nejaky papier bud na PN alebo neviem 😉

tanaba
16. dub 2008

weroni, tak na corporexe sa urcite stretneme, my chodime s dcerou v nedelu jazdit. 🙂

krista
16. dub 2008

Zabka je dost možný, že právě z toho jak jsi vystresovaná, tak je vystresovaný i malý a nehýbe se, oni se cítí stejně jako my, já doma ve 28tt spadla a malá se okamžitě přestala hýbat jak jsem se lekla, přitom jindy v břiše skákala jako divoch 😉 Neboj, určitě je všechno v pořádku, ale kdyby si si nebyla jistá, tak určitě zajdi za Dr., za to nic nedáš 😉

Weroni to tě tolik bolí ta pánev? 😲 Jakto, to já vůbec neznám 😅

vivien742
16. dub 2008

ahojte kočky, sorry že sa vám montujem do vašej témy, ale zaujalo ma tu to, že sa bojíte, že po odtečení vody doma nestihnete pôrodnicu. No mne sa to stalo pri prvom pôrode, dovtedy nič, žiadne tvednutie brucha, poslíčkocia, absolútne nič, len v noci som sa zobudila s tým, že potrebujem ísť na WC, ako som sa postavila, hrkla zo mňa voda-naraz a veľa. A porodila som až takmer za 10 hodín, takže keby som mala zabukovanú letenku, mohla som ísť rodiť aj do USA 😀 . U viacrodičky to bude asi rýchlejšie, ale nebojte sa, myslím že to stihnete. 🙂

krista
17. dub 2008

Vivien jsou takový případy co porodily třeba do hoďky od rupnutí vody 😀 a já bych to tak taky brala 🙂 😵

tanaba
17. dub 2008

weroni, preco chces ist do TO cez Hlohovec? vraj je to sice kratsia cesta ale pomalsia, lebo tade chodia spoje, nakladaky a vsetci. Mne vsetci topolcanci doporucovali ist cez Piestany, ze je to sice trosku dlhsie, ale urcite rychlejsie. Aj prvykrat sme tade isli.

zabkatt
17. dub 2008

No ja cez PN tiež pôjdem, lebo budem posledné týždne u našich v PN, ale tiež budem mať smolu, ak budu zase niečo robiť s mostom. Stále ho rekonštrujú opravujú a vtedy má človek smolu 😲

weroni
17. dub 2008

tanaba: my nepojdeme cez Hlohovcec, kdeze! 😅 😀 😀 😀 som tu niekde pisala tu cestu tusim: Do Nitry po dialnici a z Nitry po ceste prvej triedy priamo do To - po ceste su len nejake tri ci styri dediny 🙂 bola tma uz neviem 😀 😀 😀 ale cez HC urcite nie 😉

vivien: ako krista pisala - niekto porodi do hodinky alebo troch - styroch od rupnutia vody ale mne povedali v tych topolcanoch nech idem do najblizsej porodnice nie preto ze by som mohla porodit po ceste ale preto ze by mohli nastat nejake komplikacie (napr. prepadnutie pupocnika 😕 )
Co sa tyka stihnutia alebo nestihnutia, toho by som sa moc nebala ale clovek nikdy nevie co sa zmota a dietatko ohrozovat urcite nebudem - to sa radsej vzdam tej mojej vysnivanej vane (aj ked nerada samozrejme)...

Inac este k tej ceste - od nas - teda ci uz u Ulan alebo zo Senca - je to ovela rychlejsie a kratsie ist po dialnici do NR a odtial do TO ako ist dialnicou az do Piestan a odtial do TO 🙂 sme si to preverovali :_) ved clovek hlada tu naj cestu 😉

tanaba
17. dub 2008

musim to pozret na mape. My sme chodili predtym z BA.

anielik
17. dub 2008

weroni, cestu mozem potvrdit...my sme tak sli a v pohodke za hodinku...ale pojdete tam vela x na kotrolu, tak si to este otestujete 😉

zelame vela stastia 🙂

tanaba
17. dub 2008

tak som pozerala tu cestu a pytala som sa muza a on povedal, ze ju pozna, ale, ked tam chytime kolonu, tak sa vleceme. Jemu to topolcanci nedoporucovali.Tak uvidime kade pojdeme asi cez tie Piestany. A je rozdiel ci pojdeme v spickeci mimo. A ci vobec pojdeme ☹ Kedze mam podla glukozoveho testu tehotensku cukrovku a neviem ci sa v tomto pripade da rodit do vody.

weroni
18. dub 2008

anielik: ty si zo senca? 🙂 inac dik 🙂 ty si tam chodila aj do poradne posledny mesiac? a rodila si tam do vody alebo normalne? ja tam nebudem chodit na poradnu - pridem uz len porodit 😅

krista
22. dub 2008

Weroni koukala jsem jak se kulatíš 😵
Za chvilku už budeme vědět jak vyšel ten porod do vody, konečně 😀 A jak se cítíš a připravuješ na porod? Začla jsi s tou masáží hráze? A máš číslo na někoho z MK? Jestli nám dám někdo vědět až budeš rodit 😅

zabkatt
22. dub 2008

weroni pozerám že všetko máš v brušku. SUper a že +15kg, tak to je paráda, ja už teraz mám +12kg 😲

krista
22. dub 2008

Holky to hravě shodíte 🙂

weroni
22. dub 2008

krista: no s mojou pripravou na porod je to asi tak ze sa ma vsetci pytaju ci pri tolkych mojich aktivitach vobec aj stihnem porodit 😀 fakt mam toho strasne vela... Na masaz hradze sa chystam tento tyzden - len este neviem kedy lebo fakt nestiham...
Ale uz mam toho vsetkeho plne zuby - hoci ma moja praca neskutocne bavi - povedala som si ze posledny mesiac s bruskom si idem vychutnat a budem len vegetit 😉 26-teho mam nastup na matersku ale do konca tohto mesiaca este potiahnem - kvoli skolkam.
Potom uz budem len doma preklady robit a ucit sa na skusky - 20-teho maja koncim skolu 😅
No a uz som zacala s pripravami veciciek, prvu varku som oprala, ozehlila a poukladala do skriniek 🙂 a tak postupne. Som si povedala ze do prveho majoveho tyzdna si vsetko nachystam aby som ten posledny mesiac prezila s tym ze uz mam vsetko nachystane a ze nech sa cokolvek stane - veci su pripravene 😉
To iste aj s taskou do porodnice - do prveho majoveho tyzdna ju budem mat pobalenu a nachystanu v aute 🙂

krista
28. dub 2008

Ahojky 🙂

Weroni no snad si na porod čas uděláš 😅 😀 Už ti počítám týdny, aby si mohla rodit do té vody 😀 A máš prosímtě na někoho to tel. číslo, aby nám dal vědět až budeš rodit, abychom ti tu mohly držet palečky a doufat, že konečně porodíš do té vody 😀

zabkatt
28. dub 2008

weroni ja som už nervózna za teba, len aby si to stihla 😀

weroni
29. dub 2008

krista - urcite poprosim niektoru z junoviek aby sem napisala 🙂

inac vcera som bola u kardiologa a srdiecko je v pohodicke takze zatial to vsetko vyzera na tu vodu ok 🙂
zajtra sa na poradni dozviem ako dopadol ster co mi robil pred dvoma tyzdnami tak uvidime snad aj to bude ok 🙂

zabkatt
29. dub 2008

Držim palčeky. Ja si tie testy budem musieť dať tiež spraviť, ale najskôr sa dohodnem s tým doktorom z TO, lebo keď budem n PN, tak mám jedno či budem chodiť posledný mesiac do TO, alebo TT, obe sú 35km 😅

krista
30. dub 2008

Weroni taky držím palečky na ty testy, neboj bude to dobrý a porod do vody se konečně bude konat 😀

weroni
30. dub 2008

krista aj ja duuuuuuuuuuuuuuuufam 😀

inac vcera som si s hrozou uvedomila ze skludom uz za tri tyzdne by sa drobec mohol zacat pytat na svet ☹ ale som sa s nim dohodla ze aspon do toho 40-teho tyzdna vydrzi 😉 som mu povedala ze v brusku je len raz za zivot tak nech si to tam uzije 😉 😀 😀 😀

krista
30. dub 2008

Weroni no jsem na tebe zvědavá a píše ti Dr. CS?? Cervix Score? Jestli jo, tak kolik máš? 🙂

weroni
1. kvě 2008

krista ano pise mi - vzdy mam 0. Inac vcera som bola na poradni a aj panvu mi meral ty nahodou nemas nejaku tabulku na tie rozmery? Lebo mam taketo: 24/30/31/19

a kultivacia z posvy je ok akurat mam nejake kvasinky co vraj ma kazda druha ale mam sa na to spytat v To - zajtra tam zavolam ci mi to ma liecit kvoli tej vode alebo nie lebo vraj jedine co sa lieci v tehu v posve je streptokok a toho nemam

krista
2. kvě 2008

Weroni ty kvasinky mě mrzí, doufám, že to půjde 😲 Já neměla mít na ten porod do vody žádnou infekci, prostě jsem musela být úplně zdravá tak snad to půjde 😉 Dej pak vědět 🙂

Ty rozměry nemám 😠 Pamatuješ si jak jsem tady nadávala? Byla jsem v porodnici a řekli mi ať mi Dr. změří pánev, když jsem byla u Dr. tak jsem jí to říkala, nejdřív se vymlouvala že se to nedělá a když jsem na tom trvala tak mi řekla, že příště že mi bude strkat metr bůh ví kam a že je to nepříjemný, ale já na tom trvala když jsem přišla příště tak mi řekla, že přemýšlela a že mi tu pánev nezměří, že to neni její práce 😕 😠 Co ti na ty rozměry řekl Dr.? Určitě by ti řekl kdyby byly nějaký špatný, bude to pohodě, tam jde hlavně o to že když je úzká pánev tak se dělá císař a to by ti na 100% řekl ne? 😅

weroni
2. kvě 2008

krista: volala som dnes s primarom v tej porodnici kde chcem ist rodit a povedal ze kvasinky ma vraj kazda druha zena - ze je to uplne normalna "posvova flora" a ze problem robi iba ak by som mala tvarohovity vytok alebo svrbenie alebo tak - co nemam 🙂 takze pre porod do vody to kontraindikacia nie je 🙂
Super - zatial teda vsetko svedci ze mozem do tej vody ist 🙂
Uz len aby ta voda v den D neodtiekla naraz - to mi vtedy povedali nech neriskujem cestu a nech idem do najblizsej porodnice...

No k tej panve - kedze doky len mlcal a zapisoval - hned som sa spytala ci to je ok a on ze ano. No to mi nestacilo a spytala som sa ci mal aj uzsie panvy a on ze jasne. No aj tak by som rada videla nejaku tabulku 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru