Porod do vody a vaše zkušenosti s ním

alex1
3. říj 2006

Ahoj holky, chtěla bych vědět, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenost s porodem do vody. Zatím sice nejsem těhu, ale s manželem už mimčo plánujeme a já mám celkem velký strach z porodu, tak jsem začla přemýšlet o porodu do vody. Díky 🙂

krista
12. kvě 2008

Smardik:
tady jsou porodnice které uvedly, že se u nich dá rodit do vody 🙂
http://www.aperio.cz/porodnictvi/pruvodce-porod...[1][value]=&conds[2][value]=&conds[3][value]=&conds[5][value]=1&conds[7][value]=&conds[8][value]=

Ale třeba tam neni Český Krumlov kde to taky jde, když si vybereš nějakou porodnici tak se jich raději zeptej, třeba to umožňují a neví se o tom 🙂

krista
12. kvě 2008

Jo ten odkaz si musíš celý označit a zkopírovat do volného okna, takhle to nefunguje 😖

smardik
12. kvě 2008

krista: dík 🙂, nejblíš je krnov jak jsem si myslela. Chtěla bych rodit do vody, ale musela bych někde dojet a nejspíš mít i ubytování, tak přemýšlím zda to není moc velké vymyšlení a nebylo by lepší rodit normálně někde tady

krista
12. kvě 2008

Smardik a kolik km to máš? Máš někoho kdo by tě do porodky hodil? Ve většině případů je dost času doje do porodky 😀 Záleží na tobě, já rodit do vody chtěla a to moc, měla jsem nastudováno snad všechno co se napsalo a taky jsem jela do jiný porodnice 😉 a nakonec mi voda dělala bolesti snad 3x horší a nestihla jsem to, protože jsem si o to řekla pozdě, takže smůla 😒

smardik
12. kvě 2008

kristika: právě že to máme 70 km takže dojet tam den porodu nechci, spíš jsem uvažovala jet tam předem a zajistit si ubytování někde v penzionu a mít to jako poslední dovolenou ve dvou 🙂. Přítel s tím souhlasí, ale nevím jestli nejsem střelená a moc nevymýšlím ☹. Ten krnov se mi líbí ale i jinak kromě porodu do vody - je to menší nemocnice ne žádný kolos, jsou zde přirozené porody apod.

krista
12. kvě 2008

Smardik, ale kdy budeš rodit si nenaplánuješ 😅 Já rodila týden před porodem, někdo přenáší ... jestli se ti chce být někde ubytovaná třeba měsíc před porodem tak proč ne, ale taky to asi neni finančně sranda, pak ještě vyplázneš v porodnici dost peněz 😒

krista
12. kvě 2008

Teda týden před termínem 😉

smardik
12. kvě 2008

krista: jo já vím to je právě to co mě odrazuje 🙂, ale chtěli jsme jet v létě na týden na dovolenou tak jsme uvažovali že bychom nejeli a nechali to právě na tuhle dovolenou 🙂 a kdyby se prckovi nechtělo ven tak to není tak daleko se vrátit. Právě to že porod nenaplánuju je to co nás od toho odrazuje, ale fakt že jsem i na netu četla dost článku mamin co jeli týden před porodem a malé se narodilo '"v termínu" tak uvidíme no, má to pro i proti je asi otázka co převažuje

krista
12. kvě 2008

Smardik on ani porod "na suchu" neni děsnej 😝 Já chtěla rodit do vody aby nebyl nástřih a potrhání - to je tam menší riziko protože se tkáň natáhne a taky kvůli tlumení bolesti, no ale při samotným tlačení už mě vůůbec nic nebolelo 🙂

smardik
12. kvě 2008

já se nebojím o to že by porod byl děsněj 🙂, upřímně stejně to za mě nikdo jiný neudělá 🙂, ono spíš už pár let mě drží to že bych chtěla rodit do vody 🙂 ale uvidím no, jinak asi vyhrává porodnice v Ostravě-Vítkovicích

weroni
12. kvě 2008

smarik - neboj sa 70-tich km - porodnica kde idem rodit ja je od nas 77 😀 😀 😀

smardik
12. kvě 2008

weroni: trochu bojím 🙂, přítel říká že s námi pojede kamkoli 🙂, že budu rodit tak at to mám tam kde chci já ale rodina a ostatní se na tvářili jak blázni ale upřímně je mi to jedno, je to věc nás tří 🙂. Pojedete tam ten den nebo dřív?

weroni
12. kvě 2008

smardik: no s tou rodinou v tom nie si sama - moja mamina napr. stale dufa ze mi to nevyjde a pojdem do porodnice ktoru odo mna vsetci ocakavaju - v Blave v Ruzinove - lebo je to najblizsie a skoro vsetci z okolia tam rodili 😉
Manzel tiez tajne dufa ze tie Topolcany nevyjdu ale ja mu denne citam pribudajuce pozitivne skusenosti a zazitky z porodov do vody a tusim sa s tym zacina zmierovat 😀
Takisto ani moj gynekolog nie je nadseny tym ze idem do vody a ani ta pani ktoru mame na psychoprofylaktickej priprave no ale co uz 😀
Pojdeme ked to na mna dojde 🙂 ked to postihalo kopec zien aj kamaratiek - dokonca mam jednu kamosku ktora tam rodila obe deti - takze aj ako druhorodicka tam stihla prist tak si myslim ze to zvladneme 🙂

smardik
12. kvě 2008

🙂 no mě naštěstí přítel podporuje 🙂 tak snad to půjde. Právě že porodnice co jsem si vybrala má vše co jsem chtěla: respektují porodní plán, porod do vody, relaxační pomůcky (míč, vak, žebřiny, žíněnky, masážní strojek), poslechu hudby a masáží prováděných personálem.I kdyby nebyl porod do vody můžu si vybrat polohu - na porodní stoličce, na porodním vaku, v kleku a ve dřepu.Navíc po porodu po dvou hodinách tatínka nevyhodí ale může s náma být jak dlouho chce a může tu být s námi při pobytu celou dobu tatínek tak vyhrává na celé čáře 🙂

krista
12. kvě 2008

Smardik někde tatínky vyhazujou ty dvě hoďky po porodu 😕 To bych jim dala 😉

Weroni ještě týden a je to "tutový" že 😀

smardik
12. kvě 2008

krista: jo bohužel někde fakt tak tatínky vyhazujou ☹

weroni
14. kvě 2008

krista cauky, no veru ale ja chcem do toho 8. juna vydrzat 😀 inac vcera mi doky na poradni povedal ze je malicke velmi nizko ale krcok drzi tak duuuuuuuuuuuuuuufam ze este sa pochlapi na tie tri tyzdne 😉
vy sa ako mate?

zabkatt
14. kvě 2008

weroni no no no, pekne zaštuplovať a vydržať 😀 Potrebujem informácie z pravej ruky 😀 A do tej TT ste nešli? Si spomýnala, že možno pôjdete a zastavila by si sa. 😝

weroni
14. kvě 2008

zabka nakoniec nam to este nevyslo - keby si vedela ake zhony teraz mame - zacali sme uz stavat totiz tak si vies predstavit 😅 ale ja sa urcite ozvem ak pojdeme 🙂

Inac dnes som nakupila vsetko do tasky do porodnice, oprala som ju - zajtra ked vyschne vsetko nabalim a supnem do auta nech je nachystana 🙂

krista
15. kvě 2008

Weroni ahojky, věřím že určitě vydržíte 😵
No my se máme řvavě, malá hrozně vyvádí, včera jsem od Dr. dostala homeopatika (poslední možnost) jinak mě odvezou, tak snad to pomůže ☹ Doufám, že bude taky někdy hodná 😅 😀
Ty jo ty balíš tašku koukám docela pozdě 😀 Já jí měla od 30tt 😀 😀 😀

zabkatt
15. kvě 2008

weroni a čo všetko máš? Ja som si zbalila (teda mám to nachystané na prebalovacom pulte istota je istota) uteráky, vložky, nohavičky, odsávačku, vložky do podprsenky, mydlo, kefka, pasta, šlapky, pyžamo, vlhčené servítky, podložky aj podomňa aj pod bábo pre istotu keby som pretiekla, toaletný a ešte mi chýba župan. Čo myslíš chýba mi niečo?
krista ja pevne dúfam, že maličký ako je teraz v brušku neposedný, tak potom mi to vynahradí a bude dobručký lebo inak neviem. Držím palčeky

krista
15. kvě 2008

Zabka já myslím že máš všechno 🙂 Jsi šikula, ty uteráky (ručníky 😀) si vezmi určo tak dva, oni rychle mizí jak se člověk musí furt mýt a na poporodní poranění je dobýr utírat se kuchyňskýma ručníkama, kdyby si chtěla ono to tolik nebolí 🙂

heppu
16. kvě 2008

baby mam taku otazku ake vlozky si beriete do porodnice???lebo ja som vzdy pouzivala len tampony tak sa do tych vloziek vobec nevyznam a este ake podlozky a kde to kupim dakujem

zabkatt
16. kvě 2008

heppu obyčajné čo mi dali v lekárni za 36sk a skúsim aj tie nohavičky vložkové, aj keď to vizerá jak plienka, ale keď pôjdem po chodbe aspoň mi to tam nebude plantať. A baby ešte písali že always sensitive so 4mi kvapkami že sú veľmi dobré, tak uvidím či dokúpim aj to.
Krista prosímťa a pre mimčo mi čo treba také základné, ako krém na ritku, olejčeky , kvapky do očí alebo čo. Nemám ešte nie ☹

weroni
16. kvě 2008

zabka posli mi mailovu adresu, poslem ti zoznam vsetkeho co potrebujes 😉

krita aj ja som si povedala ze od 30-teho tyzdna budem mat vsetko nachytane a vidis ako stiham.. hruza.
vcera tiez besny den - 3 skusky v skole, prala som kocik aj autosedacku, este ucila posledny krat niektorych a uzavrela kurz 🙂
dnes zase chystam - s kamoskou komplet vsetko dokoncime 🙂
a od zajtra totaaaaaaaaalny vegetik a doslova "cakanie" 🙂 uz s kludnym svedomim lebo som bola v riadnych stresoch ze som nemala este nic.

Do porodnice mi este chybaju nejake take drobnosti ako WC papier a zubna kefka, pasta - to dnes dokupim a nabalim pekne do tasky a tasku supnem do auta 🙂

heppu
16. kvě 2008

zabkatt dakujem a ides si brat tie nohavicky take stahovacie??som pocula ze by sa mali tie nosit ale neviem ci hned a ako dlho

zabkatt
16. kvě 2008

Ona mi dala také plienkové s vyvýšeným pásom, aj sťahujú, ale to sú jednorázové okolo 25sk za kus som platila, také bavlnené žiadne zatial nemám sťahovacie.
weroni akurát som volala s tým doktorom abdulah či jak sa to volá a v nedeľu ideme obzrieť nemocnicu, povedal že nám všetko poukazuje a vysvetlí ako to bude prebiehať a tak, tak sa už neviem dočkať. Ty nejdeš pozrieť?

krista
16. kvě 2008

Heppu jj vložky z lékárny, to by si byla borec kdyby jsi si dala tampon 😀 ale je mi jasný že by si to neudělala, to jen takový vtip 😀 Mě jsou tampony pořád docela protivný a vložky nesnášim 😖

Zabka na mimčo jsem si brala pleny a vlh. ubrousky, ostatní jsem dostala, ale jsou porodnice které dávaji i ty pleny a i ty ubrousky, ber to tak, že když to mít nebudeš tak ti miminko nenechaji nepřebalený 🙂

zabkatt
16. kvě 2008

krista to je jediné čo mám. Plienky a obrúsky 😀

krista
16. kvě 2008

Zabka no vidíš, všechno ostatní by ti měli dát 🙂 Hlavně si neber oblečky, to by si jich musela mít hodně a zničlili by se 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru