Porod v Královských Vinohradech, máte zkušenost?

karbanice
3. dub 2013

Ahoj holky, máte někdo zkušenosti s porodnicí ve Vinohradech v Praze? Já se chystám na porod za 3 měsíce od Vinohrad 🙂

veri25
3. dub 2013

já si myslím že každá má nějakou zkušenost a může to být dobrá nebo špatná, podle mě je to o štěstí na personál tam a o jeho přístupu, jedné se tam může líbit a druhá vám řekne že to tam bylo strašné.
já rodila u apolináře, byla sem tam nadmíru spokojená a moje kamarádka byla zase zklamaná 😒

ale jinak držím pěsti a hodně zdravíčka 😀

speedygon
3. dub 2013

Ohledně této porodnice tu již diskuze je, tak jukni...mě tam porod teprve čeká 🙂

karbanice
autor
3. dub 2013

veri25: děkuji, určitě to je pravda, jedné se líbí a druhé ne...ale jsem z toho trošičku nesvá, tak se ptám..jinak díky, snad to bude probíhat dobře 🙂

karbanice
autor
3. dub 2013

speedygon: já jsem právě hledala, zda tady nějaká diskuze neprobíhá na téma Vinohradská, ale nenašla jsem 🙂 a kdy máš termín? 😀

rainyday
3. dub 2013

@karbanice ahojky, já se tam chystám rodit během pár týdnů, ale už jsem tam byla teď hospitalizovaná před 14 dny v porodnici kvůli podezření na preeklampsii, takže čerstvá zkušenost, navíc tam už skoro měsíc docházím do rizikové poradny, takže už znám skoro celý personál 😀 a za mě musím říct, že jsem si nemohla vybrat líp. Je to taková malá rodinná porodnice, sestry i doktoři si každou pacientku osobně pamatují, pokaždé se ke mě chovají moc hezky a vážně mi jejich chování a vstřícnost usnadnili ten předporodní stres 🙂 teď se na porod tam úplně těšim ! Navíc jsou fakt pečlivý a nic nenechají náhodě... Taky jsem se furt bála, jaké to tam bude, tak jsem nakonec ráda, že jsem tam už byla "nanečisto" a k tomu porodu se mi teď pojede líp 🙂 kdyby tě zajímalo cokoli konrétního - klidně se ptej, pokud budu vědět, ráda se podělím o zkušenost - snad jsem tě aspoň trošku uklidnila, taky jsem byla celá nesvá (ještě po tom, co se člověk o FNKV dočte na internetu, že...).

rainyday
3. dub 2013

@karbanice Jinak ta původní diskuze o FNKV je tady: https://www.modrykonik.cz/diskuse/porodnice-a-d...
Ale pro mě už je taková nepřehledná 🙂

speedygon
3. dub 2013

@karbanice termín mám 31.8., odkaz už tu máš na tu původní diskuzi, tak tj fajn...není tam toho tolik, dá se to pročíst 🙂

karbanice
autor
4. dub 2013

Holky, moc děkuji..rainyday víš, já tam také chodím do poradny, už od 6 týdne jsem na rizikovém a chodím pravidelně do poradny a jsem moc spokojená, ale moje kamarádka si strašně stěžovala na porodnici 🙂 a pravda, četla jsem toho dost na netu....tak to je fajn, že jsi tak nadšená 😀 a k jaké doktorce chodíš? Já k Dr.Kubešové....jsem zvědavá, jaké sestry atd budou přímo na porodnici...

rainyday
4. dub 2013

@karbanice ahaaa, no tak to už tam taky plno lidí znáš 🙂 některé sestry z poradny jsem potkala i v porodnici, asi se střídají. Já chodím každou středu k doc. Záhumenskému do rizikový. A fakt se neboj, v porodnici to bylo super. Já jsem se tam právě taky zapsala hlavně proto, že to nemám daleko a taky tam rodila švagrová a byla spokojená... A pak když jsem četla na netu, jak si holky stěžují atd., tak mi naskočila celkem husina a dostala jsem strach... Ale opak je pravdou. Ono upřímně podle mého názoru - jaká já jsem na ně, takoví jsou oni na mě 🙂 já jsem usměvavej člověk, nevymýšlím si různé "blbosti" co chci a nechci a radši to nechávám vše na odbornících. A s tímhle přístupen jsem tam fakt neměla nejmenší problém, když mě propouštěli, tak mi sestry ze sálu říkaly, ať se brzo vrátím už k porodu a že se na mě budou těšit 🙂 fakt to bylo moc příjemný. Já třeba často čtu, že si holky stěžují, že se v poradně musí čekat a že tam není soukromí, protože jsou třeba u sester dvě naráz a musí nahlas říkat, kolik váží - což je sice pravda, ale na druhou stranu je to státní porodnice, kde je natřískáno a určitě nemají čas na to brát až takové ohledy... Jestli člověk čeká 100% soukromí a individuální přístup, musí na soukromou kliniku 🙂
Myslím, že když do porodnice pojedeš s pozitivním přístupem a dobrou náladou, tak se rozhdně nemáš čeho bát. Upřímně řečeno, když vždycky v čekárně poslouchám některé pacientky, tak je mi spíš líto těch sester... Dneska je halt taková doba, kdy má každý pocit, že ví všechno nejlíp, a on to ten personál v porodnici taky pak nemá lehký 😀

rainyday
4. dub 2013

@karbanice jo a která je MUDr. Kubešová? Není to ta slovenka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru