Porod v Podolí nebo u Apolináře. Poraďte

ggeejjiittkkaa
15. kvě 2007

Ahoj holky blíží se mi termín porodu a docela sem nechala všechno na poslední chvíli která z porodnic vám přijde lepší (Podolí nebo Apolinář)??? Nevíte některá jak tam vypadají porodní sály???????? moc díky za odpověďi 😅

cechtek
23. říj 2008

já si myslím, že Vokroj s Kouckým tím žijou a oni maj ty služby taky nehorázný, Koucký po noční službě měl hned ráno císaře a pak jel celej den, deep respect!

janab78
24. říj 2008

cechtek-co ti Parizek rikal, kdyz ti daval epi? (Jen pro pobaveni 😀 )
Vokroj a KOucky jsou fakt super. Jsou strasne prijemny,vse vysvetli, podpori. Narozdil od jinych.

janah.
24. říj 2008

To Petra.Vavra
je možný, že hnali někoho se žloutenkou dřív domů, ale osobně se mi to moc nezdá. Náš malej měl pořád hraniční hodnoty, když mu vzali krev, tak OK. Ukecávala jsem, že chci domů, ale docela mě sjeli, že vůbec netuším, co by se mohlo stát. Nechali nás tam dýl a pak jsme ještě jeli za 2 dny na kontrolu na přeměření. A to jsme rodili těsně před vánocema a 23 nakonec šli domů.... 😝

cechtek
24. říj 2008

Pařízek nadával, že už měl bejt dávno na golfu na Štiříně - fakt!
pak že mě má manžel držet do kozelce a že vůbec neví, zda ten epi zabere, bo jsem byla moc tlustá, údajně jsem měla hraniční váhu = 100kg, přibrala jsem f těhu 30kg 😝 (teď mám 25 už dole...)pak nadával, že mám pihu na zádech, že nechápe, jak ještě v týhle době si to někdo nenechá odstranit a pak šíleně seřval sestru, že mi blbě napíchla kanylu, že je vidět že dělala v Podolí, protože tam nikdo nic neumí, fakt byl celkem vostrej, ale já měla v tu chvíli naprosto jiné trable 😀
Vokroj a Koucký jsou super, Koucký mi zaváděl gel, po zavedení jsem mu poděkovala a on neděkujte, za chvíli mě pravděpodobně přijdete zabít 😀 😀 😀
pak když jsem tam šla v kontrakcích otevřená na 5 na vyšetření k Pařízkovi, tak tam chudák Koucký seděl celej zařezanej jakoby ty kontrakce prožíval se mnou 😀 taxem mu řekla, že mu stejně děkuju, že ho nejdu zabít, ale jsem ráda, že už konečně porodím 😀 😀 😀

cechtek
24. říj 2008

a z porodky nás pustili až když měl Oliverek žloutenku minimální, měl jí celkem dlouho a dost...

kacka.va
24. říj 2008

janah: my to měli stejné, dokud neměli jistotu, že to klesá, tak nás tam drželi. Kdybych si řekla, tak mě asi pustili, ale přesně mi říkala sestra, že je lepší vydržet tam o jeden, dva dny déle (my teda byly asi o 3 dny), než abychom se museli vracet. Nakonec malá byla i pod světlem, tak jsem byla ráda, že nás nepustili.
Terko, já měla na konci těhu asi 108 kg ale nikdo nepindal 🙂.

janab78
24. říj 2008

Cechtek-tak to je síla, ale játomu věřím, protože jsem ho zažila .A zabral ti epi? Já hraniční váhu opravdu neměla a stejně mi to vůbec nezabralo.

cechtek
24. říj 2008

kačí tož tos jediná kt. ma trumfla, já myslela e som absolut vítěz 😀
epidurál mi i přes mojí hraniční váhu zabral cca do 10-ti minut, byl to úúúžasnej pocit, totál sjetá, za cca 2 hoďky mi odezníval, tak mi ho trochu ještě přikrmili, to zabralo okamžitě, janob78 tak to deep respect žes rodila bez epi a písni svůj zážitek s Pařízkem 😉jo a taky mi jedna sestra říkala, že je Pařízek šíleně háklivej na svý příjmení a když mu ho nedej bože někdo zkomolí, tak dokáže stropit neskutečnou scénu...
jo a taky si vzpomínám když jsem před porodem ležela 1 den na porodním sále tak jsem šla na vyšetření gde cca 10 mediků, vyšetřoval Pařízek - vyšetření OK, ale ptal se jedný slečny medičky na něco a ona zrovna nedávala pozor a nevěděla odpověď, tak to bylo taky celkem husto, řval jak tur, ale evidentně měl radost, že si mohl schladit žáhu, jinak si myslím že je P. profesně výbornej, personál z něj má slušnej vítr 😀

kacka.va
24. říj 2008

U mně taky euforie po EPI, šla jsem se dokonce podívat na čekatelák za holkama a ty ze mě byly hotové, jestli už jsem prý porodila, že jsem tak happy 🙂. Akorát, že se mi hnula kanyla, takže další dvě dávky už mi nezabraly, takže jsem rodila "se vší parádou" ☹.

janah.
24. říj 2008

Holky, co to tu čtu za děsný storky 😀 😀 Osobně si myslím, že deset titulů před a za je tak nějak k prdu. Chovaj se k nám pak jak 🙄 🙄
Já měla taky jednoho u porodu, kterýho jsem si vysloveně nepřála a prosila jsem o toho druhýho, co měl směnu. Bohužel se na mne vykašlal, neb byl po akutním cisařáku. Sestra mě ale uklidnovala, že ten slovutnej dr. nepřijde, že do tý doby porodím. Jo holt přišel do práce jakžtak včas a asistoval mi tam. Ale byl celej vychechtanej, že den předtím večer byl v TV a jestli jsme ho jako viděli a tak. Nakonec to zmákla PA a on čekal na placentu, který se nechtělo, tak si šel dát cigárko a pak už to zase dodělala PA. Takže nakonec jsem to zvládla v psychický pohodě. Jen mi vlastně píchal vodu a já myslela, že ho nakopnu 😀 😀

kacka.va
24. říj 2008

no je pravda, že mě taky vyšetřoval 2x nějakej doktor, ale naštěstí vůbec nevím, co byl zač, ale byl příjemnej jak vosina v pr... 🙂

cechtek
24. říj 2008

kačí a jak vypadal? Pařízek je nepříjemnej, ale je profík 😉

deathy
24. říj 2008

Teda holky, neděste mě. Pařízek s jeho paní sou kamarádi mojí "tchýně" a ona mě jim dohodila, takže nakonec budu fakt u Apolináře..a u Pařízka. Božínku, dostávám z něj strach, příští týden k němu du aby mě zaregistroval, no tak asi vezmu přítele sebou, aby byl na mě hodnej když jeho zná.
Jejda, to mi neřikejte že je takovej zlej..to tam potom asi ani známost nezabere a on bude nepříjemnej. Jeje..

kacka.va
24. říj 2008

no já ho moc nezkoumala, ale byl tak okolo padesátky bych si tipla, ale fakt nevím, přišel prohlídnul odešel a nijak mě neoslnil, takže jsem si ho moc nevšímala.

cechtek
24. říj 2008

deathy: ne ne takhle neee, nechtěla jsem nikoho vyděsit, psala jsem jen že je náladovej, ale buď ráda, naopak, že se znají, nemůžeš si nic lepšího přát, budeš v rukách nejpovolanějších, je fakt profi! a rodil Koňaříkovou 😀

slunicko200
24. říj 2008

terko - a veresovou 😀 😀 😀

cechtek
24. říj 2008

sluní dík 😀

pipisek
25. říj 2008

a Čechovou ???

deathy
27. říj 2008

To sem slyšela od tchýně že rodil všechny možný slavný děti. Takže teda jako mám být ráda že padnu do spár tomuhle? No uvidíme, první schůzka napoví jak se k sobě budeme mít 😎
Já se právě docela lekla, že je to nějakej nelida, to bych nerozdejchala 🙂 Tak třeba díky tý protekci se bude chovat hezky, přece si nerozhází kamarádku 😀 😝
A co jeho paní, ta prý taky dělá v oboru, měla ste některá i s ní tu čest? Ale teda nevim jestli taky dělá u Apo.

cechtek
28. říj 2008

deathy na Tebe bude určo hodnej 🙂

janab78
29. říj 2008

deathy- jestli budeš rodit s Pař. ze známosti, tak buď úplně v klidu. Zažila jsem ho se známými a hrozně hezky se k nim choval, vše vysvětloval. Mně tedy (bez známosti) nikdy nic nevysvětlil, vždy mě odbyl. Jsem fakt ráda, že mě nerodil, protože já tam řvala jako tur a to by mi asi dal 😀 .

deathy
31. říj 2008

Tak dnes jsem měla mít schůzku s Pařízkem, ale nějak mi utekl. Každopádně aspoň sem viděla něco málo z Apolináře, a vůbec se mi to nelíbí...celkem takový, no nevim. Všude tma, všechno tmavý. Nevim nevim. Říkám si, že jestli mi s ním nevyjde další schůzka, tak snad se na to i vykašlu a nechám to na jiný nemocnici..hm.

cechtek
2. lis 2008

deathy neblbni, udělala bys chybu!

pipisek
3. lis 2008

deathy
musíš brát v úvahu, že to je historická budova a že to zkrátka vzhledově nemůže být hypermoderní designová porodnice! tady jde snad o profesní úroveň odborníků - porodníků a vybavení a také o množství porodů ročně, ne? ujišťuju tě, že na sálech to vypadá naprosto normálně, velká okna, světlo a teplo. a nadstandarty jsou luxusní.....
osobně si myslím, že snad v republice neexistuje ženská, která by nevěděla o co jde, když se řekne "Apolinář".
nebudu vychvalovat do nebes, asi by se o tebe postarali i v Podolí, na Bulovce atd., jen chci říct, že to prostředí je v tomhle případě na druhém místě. tak hodně štěstí,ať rodíš kdekoliv!

kacka.va
3. lis 2008

deathy: to je právě ono, dýchá tam fakt historie 🙂, třeba ty sloupy a schodiště, mně se to právě moc líbí, že to není normální porodnice, ale je to budova "s architekturou". 😉

cechtek
3. lis 2008

souhlas s pipiskem a kackouva, další aspekt je ten, že mají školící středisko na epidurály takže je fakt umí, co znám holky, kt. rodily v Podolí, tak ani jedné údajně epi nezabral, další a pro mě dost podstatná věc je ta, že bylo jasné, že budu rodit velké dítě - O. měl po porodu 56 cm a 4,24 kg a varianta císaře byla poslední krajní možnost, myslím si, že ve většině jiných porodnic by mě vzali rovnou na císaře a o klasickou cestu by se ani nepokoušeli, myslím si, že je tu opravdu nejvíc profi personál a je pro mě osobně nejdůležitější.

campi
3. lis 2008

deathy: taky bych rekla, ze bys tam mela zustat a ani se od Apolinare nehnout. Prostredi je jedna vec (na mě to tam teda tou historii dycha pozitivně) a špičkové pracoviště jiná. Tak nešpekuluj a jdi to toho. S porodníkem to taky nějak dopadne. Kamarádka má u Apo. toho svýho domluvenýho a ted jí říká: ale musím Vás upozornit, že já v noci k porodům nejezdím. Ona to naštěstí bere s humorem, prostě když na ni vyjde jinej doktor, tak to bude jinej doktor.

cechtek: nestras s epiduralem a podolim, prosim🙂

janab78
3. lis 2008

Mně u Apo epidurál nezabral, takže....
Historická budova u Apo se mi právě líbila. 🙂

leryl
3. lis 2008

já byla s Apolinářem spokojená,epidurál mně zabral a nakonec mně ním dělali císaře

deathy
4. lis 2008

No, upřímně, dřív mě tyhle "kláštěry" a budovy který vypadají tajemně fakt braly, na to sem takovej magor. Ale teď když sem tam přišla, já nevim, fakt se mi to tam nelíbilo, ale máma taky řikala ať tohle neřešim, ona tam před 20 lety ležela se mnou, a prý se nemám nechat odradit vestibulem, ale že jinak je to tam ok. Nějaká zahrada a tak, že je to pěkný. Asi jo, já měla ten den docela blbej, takže sem všechno viděla trochu černěji než to asi bylo. Du zkusit štěstí zase v pátek, tak se budu víc rozhlížet.
Prostě na mě to v ten den působilo nějak blbě, pohádala sem se s přítelem, všude po doktorech lezu sama, takže sem byla po krk naštvaná a taky vynervovaná z toho Pařízka, jak se bude asi chovat. No, k mému štěstí neštěstí sem ho ani nezastihla.
Takže, nebudu řešit jak to tam vypadá, spíš budu řešit doktora, nebo radši nebudu řešit nic. Nějak sem z toho všeho už unavená, ale na tom má zásluhu škola, prcek ne, z toho mám jen radost, hlavně když se vrtí převážně v půlnoci, to se pak krásně spí 😀.
No jo, tak snad v pátek na mě udělá Apolinář trochu větší dojem. Jen mě děsily ty maminy v těch bílejch košilích co tam ťapaly zdrchaně po chodbě...to sem dostala ještě větší strach než mám teď 😒 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru