Porod v Podolí v době covidové. Jak tam probíhá?

draceka
26. říj 2020

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,jak probíhá v době covidové porod v porodnici Podolí...Nerodila jste tam teď nějaká v poslední době?
Předem děkuji;)

lula86
2. lis 2020

@draceka 📌 připojuji se, měla bych tam rodit tak mě to zajímá.

kacca83
3. lis 2020

Já jsem tam rodila před 14 dny, co vás zajímá?

lula86
3. lis 2020

@kacca83 musí být rouška na porodním boxu, pokoji? Kdy vás pustili domů ?

kacca83
3. lis 2020

@lula86 Roušku na porodnim boxu jsem neměla, ale jinak všude jinde byt musí, když prechazis mezi oddělením. Partner u porodu musí mít respirator. Rodila jsem v neděli večer a domu jsme šli ve středu ráno, ale původně nás chtěli pustit až ve čtvrtek, ale přemluvila jsem je.

draceka
autor
3. lis 2020

@kacca83 díky za informace!já jsem četla teď rozhovor s ředitelem porodnice u Apolináře a tam pouštějí pár hodin po porodu,pokud je vše v pořádku...ještě jeden dotaz, test na covid dělají?

kacca83
3. lis 2020

@draceka Pokud je to plánované (vyvolávání, císař), tak ano, udělají ti předem test. Ale pokud prijedes s kontrakcema nebo prasklou vodou tak ne. Můžeš podepsat revers a jít hned, ale já jsem chtěla, aby udělali malýmu všechny vysetreni, abych to pak nemusela někde honit, takže jsme šli takhle.

draceka
autor
3. lis 2020

@kacca83 moc díky za odpovědi;)

kacca83
3. lis 2020

@draceka není zač, přeji ať to vše dobre dopadne a rychlý porod.

lula86
3. lis 2020

@kacca83 mnohokrát děkuji za informace. S tím testem na covid jsem to nečekala, že je to takto rozdělené. Vím že jsem podepisovala formulář o tom že jsem ve styku s nakazeným člověkem nebyla a že doprovod musí mít respirator tam zmíněno bylo. To jste s rouškou musela i spát?

kacca83
3. lis 2020

@lula86 Já jsem měla nadstandart, takže na pokoji jsem roušku neměla, jenom když někdo přišel, tak jsem si ji vzala. Ale taky se stalo, ze jsem ji zrovna neměla, když přišla nějaká sestra, tak jsem držela odstup a nikdo mi nic neřekl.
Pokud je to plánována hospitalizace, tak musí byt test.

lula86
3. lis 2020

@kacca83 Jj tak to jste měla štěstí většinou jsou nadstandarty plné. Aspoň když jsem rodila první dítě tak to tak bylo. Díky za info.

zuzita15
3. lis 2020

@lula86 mam info, ze na pokoji byt rousky nemusi, jen kdyz prijde nekdo z personalu

draceka
autor
3. lis 2020

@kacca83 děkuji!Ještě bych měla jeden dotaz.Monitory se dělají normálně během každé poradny v porodnici?Četla jsem,že nějaké porodnice teď v době corony, dělají monitory až ve 40.tydnu.predem děkuji za odpověď a moc se omlouvám,že Vás takhle otravuji.

kacca83
3. lis 2020

@draceka Monitory se dělají od 37-38tt každou poradnu. Neotravujete, klidne se ptejte 🙂

draceka
autor
3. lis 2020

@kacca83 díky za odpověď,jste zlatá!!

lula86
3. lis 2020

@zuzita15 děkuji. 👍

draceka
autor
28. pro 2020

@kacca83 Dobrý večer, měla bych jeste jeden dotaz.Nebyla jste náhodou před porodem na tom testu na covid v Podoli ?já byla včera brzy ráno a pořád jeste nemam výsledky a to mám zítra indukci.Nevite náhodou, za jak dlouho jsou výsledky?předem děkuji za odpověď a přeji vám krásné svátky;)

kacca83
28. pro 2020

@draceka Na testech na covid jsem nebyla, takže bohužel neporadím. Ať vám to dobre dopadne.

draceka
autor
28. pro 2020

@kacca83 děkuju moc za reakci!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru