Porod ve Fakultní nemocnici Hradec Králové

isanie
22. srp 2007

Ahoj tehulky,v polovine zari mam termin porodu a budu rodit ve Fakultce v Hradci..mate nektera zkusenosti s touto porodnici?a nechystate se tam rodit ve stejne dobe jako ja?

lenkabu
23. srp 2007

isanie: bohužel neporadím, ale taky mně to čeká,tak bych byla ráda kdyby se někdo ozval. Co vím od holek co tam rodily dřív,tak na lékařskou péči si nikdo nestěžoval. Spíš je tam hodně porodů a jede to jak na běžícím pásu,asi nikdo nemá moc čas se s tebou patlat.Ale to mně třeba neva, od toho tam bude manžel.

zusma
23. srp 2007

Ahoj holky, už kdysy tady podobné téma jedna holčina zakládala,ale nikdo se moc "nechytil"

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zusma
23. srp 2007

Osobně si myslím, že ty ceny uvedené na aperio.cz jsou nyní vyšší-alespon mám dojem z toho, co nám říkali v nemocnici. Ale jistá si tím 100% nejsem.

lenkabu
23. srp 2007

zusmo: chodila jsi na nějaký kurz? Jsou přímo v nemocnici? Moc nevím kde mám tady nějaký shánět.

slevik
23. srp 2007

Ahoj těhulky,
se "chytám", já ve fakultce rodila 😉. Akorát nevím, co by vás zajímalo. Spokojená jsem byla, i se nám věnovali až moc, bo jsem byla v ten den jediná rodící 😀 Ale jinak tam bývá dost plno...

zusma
23. srp 2007

Lenkabu: chodila jsem na kurz od Fakutky a fakt super a všem bych to doporučila. Info je na www.porod1.cz. Tak se tam určitě mrkni. Mně ten Dr.,co to pořádá řekl, že je nejlepší tam chodit okolo 20tt ale pak jsem zjistila, že je to hlavně kvůli cvičení, na které jsem stejně nechodila. A na ty kurzy jako takové chodily i maminy pomalu před porodem 🙂

Slevik: mně by třeba zajímalo, co vše ti tam dají a co musíš mét vlastního? Dají ti třeba vložky po porodu...?

lenkabu
24. srp 2007

Slevik: mně by zajímalo jestli ti mimi po porodu položí na chvíli na břicho nebo si hrají na "sterilní prostředí". U Apolináře ho vždycky hned odnášeli a to mně přišlo líto i když jinak je to super porodka.

isanie
autor
24. srp 2007

No to me by teda zajimalo skoro vsechno..co se tyce kurzu,tak tojsem se ptala primarky,jestlije nutne jit,ale jen mavla rukou a rikala ze bez toho se taky obejdu,tak nevim..na cviceni jsem nechodila a uz asi ani nezacnu..jsem z Trutnova,takze dojizdeni do Hradce je pro me trosku problem,uz takhle kdy musim dojizdet na kontroly a pak jeste na cviceni..podle seznamu co jsem dostala v porodnici,se mi zda,ze vlastne nic nepotrebuju,ale ja si presto radsi zabalila poradnou krosnu se svym vybavenim 😉 a taky me prekvapilo ze nepotrebuju nic pro mimi..tak nevim..

lenkabu
24. srp 2007

zusmo: dík za odkaz, už jsem se od října přihlásila 🙂 Vypadá to moc dobře.

slevik
24. srp 2007

Zus - většinu ti tam dají 😉 Vložky po porodu, košile, ručníky - všechno neomezeně, i věci na mimčo dostaneš...
Já si sebou brala jen věci na porodní sál, přezůvky, vložky do podprsenky a ponožtičky pro mimčo, jo a nějaký plínky (dostali jsme jich jen 10).
Leni - nepoloží ☹ Jen mi malou ukázali a odnesli vedle na ošetření, ale tam aspoň může manžel 🙂
Iso - o kurzu teda nic nevím, já nikam nechodila a myslím, že to potřeba nebylo 😉

lenkabu
24. srp 2007

Já taky myslím že kurz potřeba není,ale líbí se mi ten od zusmy protože je ve fakultce a podíváš se tam. Na porodnici jsem tady nikdy nebyla a ráda to uvidim dřív než v porodních bolestech 😉

slevik
24. srp 2007

Já to taky viděla, až když jsem šla rodit a bylo to v pohodě 😉 😀

luucia
24. srp 2007

holky, já teda porodnici dřív vidět ani nechci, myslím, že by mě to akorá vyděsilo!! 😖

zusma
24. srp 2007

Já si vždycky porodní sál představovala naprosto děsivě a návštěva porodního sálu v HK v rámci toho kurzu mě fakt milě překvapila, že bych šla rodit hned 😀 Moc se mi to líbilo-byli jsme na tom norm.sále i na nadstandardním a obojí pěkný 🙂

luucia
24. srp 2007

zusma - věřím, ale já nechci vědět do čeho jdu, protože bych se mohla začít bát! 😝 😅 😝

zusma
24. srp 2007

Luuci: chápu 😉 I když mě to fakt uklidnilo-pěkný a útulný prostředí 🙂 Dá-li se to tak nazvat 😅

lenkabu
24. srp 2007

Mně to taky uklidní když budu vědět předem do čeho jdu 🙂

zusma
24. srp 2007

Slvik: jinak díky 😉 O těch plínkách a ponožkách jsem slyšela. Je to asi tak, jak si to pamatuju ale za zeptání a opakování nic nedám 🙂

isanie
autor
25. srp 2007

No tak to jsem tedy na to opravdu zvedava..docela se tam tesim,snad vse probehne hladce..ted jsem cetla na netu,ze z lekarskeho hlediska je to super,tak snad se o tom samem presvedcim i ja..

zusma
25. srp 2007

Isanie: tak nám pak poreferuješ, jaký to bylo😉

isanie
autor
27. srp 2007

To si piste,budu si delat podrobne zapisky a pak vam vsechno napisu 😀

zusma
30. srp 2007

Slevik: a jak je to prosím s podprdou na kojení? vyžadují jí tam po tobě anebo je jim to jedno? 😕

isanie
autor
31. srp 2007

Na seznamu do porodnice co jsem dostala v poradne pisi kojenecke podrpsenky,pocet uvedeny neni,beru si sebou dve..nejsou tam ani kalhotky,ani kloboucky ani vlozky..ale ja mam radeji vsechno svoje,budu klidnejsi ze mam vsechno pri sobe 🙂

slevik
3. zář 2007

Ahojky, byla jsem týden na dovče, tak jsem tu až teď 🙂.
Co se týče podprdy, nikdo nekontroloval, co nosíme...ale já teda jednu měla a nosila jsem ji. I vložky do ní, ty jsem měla taky svoje.
Jo a kalhotky taky vlastní, ale vložky netřeba 😉. Ani by se jim to asi nelíbilo...a nemusíte se bát, zásoby maj velký 😉

liaa
4. zář 2007

Ahoj maminky.-)Mám také pár dotazů ohledně fakultní nemocnice HK.Budu moc vděčná,když mi některá ze zkušenějších poradí.
1,Lze si zakoupit pokoj,kde bycgh byla jen já a mimi a manžel?
2,Je na pokojích soc.zařízení?
3,je tam možnost porodu do vody?
4,Při neproblem.porodu pouští jak brzo domů?
5,Dá se říci že jsou sestry milé(ne namyšlené a vzteklé rachejtle)

slevik
4. zář 2007

Ahoj Lio,
zkusím ti odpovědět 😉.
1, Takovej pokoj na šestinedělí není, je jen nadstandart, kde můžeš být ty a mimi.
2, Na pokojích je samozřejmě soc. zařízení, nemusíš běhat ven 😉
3, Porod do vody nevim, ale mám pocit, že tam je jeden porodní sál, kde je vana. Ale spíš jako úleva, rodit tě do vody asi nenechají...
4, Pokud je vše v pořádku, po 72hodinách od porodu tě pustí domů. Ale musí to schválit gynekolog a pediatr. A myslím, že pouští jen do určitě hodiny odpoledne. Tzn.že třeba naše Verunka se narodila ve 13:30, takže jsem 3. den po porodu ve 13:30 mohla domů 🙂. Ale kdyby se narodila večer, šly ychom až další den ráno...
5, Většina sestřiček je v pohodě, samo že se najdou vyjímky, jako všude 😒

liaa
4. zář 2007

Díky Slevi.-)V jedné porodnici jsem na WC musela přes dlouhou šílenou chodbu.Připadalo mi to skoro jak kilák.-))
Myslíš,že celkově se dá porodnice v HK označit za kvalitní?

slevik
4. zář 2007

Lio - myslím, že jo 😉. Já jsem teda byla spokojená...to víš, že jsme se "spolubydlícíma" občas zanadávali, ale myslím, že by mohlo být mnohem hůř.
To by mě teda mohlo...přes chodbu na záchod 😒 . Ale je fakt, že dřív to tak bylo i tady...

zusma
8. zář 2007

Ahoj holky 😉

Slevik, zase otravuju 😝 🙂
Balím tašku do porodky a chci se zeptat, jak to bylo s ručníky, event.županem. Na papíru z porodnice to napsané nemám ale skoro všude na netu píší,že bychom si to měli vzít. Zabere to hodně místa 😖 Tak se chci zeptat, jak jsi to měla v HK porodnici ty? A taky prý v hodně porodnicích doporučují si vzít vlastní příbor 😨 Což by mě snad ani nenapadlo a neplánuji si ho brát...Co ty na to? Díky moc za odpovědi 😉

liaa
8. zář 2007

Zusmo a ty budeš rodit v HK? Pokud ano,tak pak prosím referuj jak jsi byla spokojená.Vážně uvažuji o této porodnici.Zatím jsou ohasy celkem příznivé!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru