Porodní asistentka u porodu. Jaké máte zkušenosti?

myscha
19. led 2011

Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s porodními asistentkami u vašeho/vašich porodu/porodů. Byly jste spokojeny s jejich přístupem, péčí, sedly vám jako člověk, nebo spíš ne?
Trošičku závidím těm, co píší jakého měly u porodu "anděla", i když já si stěžovat téměř nemám na co. Moje zkušenost je víceméně neutrální.

Poprvé jsem měla asistentku takovou spíše studenou, ne příliš komunikativní, neusmála se, ale ani nijak neublížila. Trošku mi chyběl takový lidštější, teplejší přístup, občasné povzbuzení, i když jinak mi vyhovovalo, že mě nechává být a do ničeho mě netlačí a moc na mě nešahá. To při bolesti potřebuju, spíš být sama.

Podruhé to bylo taky takové rozpačité, porod byl rychlý a krátký, takže jsme se naštěstí moc neužily 🙂
Legrační byl už příjezd uprostřed noci, po zazvonění vykoukla a houkla na nás "s čím jdete"? Svíjela jsem se v silných kontrakcích a jen vydechla "jdu rodit", asi těžko mohla čekat, že jdeme do porodnice koupit brambory 🙂 A ona zase "tak s čím jdete?" A já opět hučím "no rodit" 🙂 ...pak z ní vylezlo, že chtěla vědět, jak to vypadá, jaké jsou kontrakce, jestli odtekla plodovka atak, no mohla to říct rovnou....
Pak chtěla vyplnit dotazník a trochu to ze mě mámila i v těch silných kontrakcích, do porodu samotného zbývalo tak 20 minut, málem jsem jí porodila v kanceláři při dotazu v kolika letech byla první menstruace 🙂 Poprosila jsem jí, ať mě radši vyšetří a šlo se na sál. Tam mi bez informací proč a co dala injekci oxytocinu mezi tlačením, nevím proč, možná zbytečná rutina, možná ne, miminko se narodilo skoro vzápětí. Mně to až tak nevadí, jen poněkud ten fakt, že neinformuje a automaticky koná, nebyla to žádná dramatická situace a proč spěchat. Takhle by nebyl čas ani odmítnout, pokud bych chtěla. Pak si ještě po porodu tak trochu rýpla, že už jsem jí málem zašpinila třetí prostěradlo, nevím jestli to myslela zle, nebo to bylo jen nedorozumění. Celkově mi moc nesedla, měla jsem z ní takový zvláštní pocit, možná nebyla jen úplně dobře naladěná v tu noc.

Takže celkově zkušenosti nijak zlé, nestěžuju si, ale ani nijak extra pozitivní. Je mi ale jasné, že každému vyhovuje naprosto něco jiného a je někdy těžké se rodičkám zavděčit. Co jedna ocení, druhá už vůbec ne.
Jsem zvědavá na vaše zkušenosti.

berynka
19. led 2011

@myscha, moje PA byla milá, šikovná, mladá a ochotná 😉 . Rodila jsem v Motole a za to odpoledne se narodilo neskutečné množství dětí 😅, takže na mne neměla moc času.

meleri
20. led 2011

já jsem měla všechny zlaté, při cís. řezu a i po jak se staraly bylo to úžasné, fakt zlaté ženské....co bych za to dala mít je zas!

myscha
autor
20. led 2011

Tak to ráda slyším, že máte dobré zkušenosti, ty hodně špatné, co na ně občas člověk narazí, mě akorát rozčilí 🙂
Já mám na personál celé porodnice taky hezké vzpomínky, byli milí a ochotní.

lisanda
20. led 2011

Já rodila v Brně Bohunicích a moje por. asistentka byla milá, mladá, respektovala por. plán ,ale vůbec mi neporadila, nic moc neříkala, s přiložením nepomohla. Ale je fakt že porod byl rychlý tak moc nebyl čas na nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru