Porodnice Břeclav

zdenallicka
11. lis 2008

AHoj holky, mate nektera zkusenost s porodnici v Breclavi? Mohly byste pridat svoji trosku do mlyna, prosim??? Dekuji...;o)))

suzamen
4. srp 2011

@cajori17 já totiž neznám nikoho kdo by rodil dvojčata v Bv 😒 ani na jejich stránkách jsem se to nedočetla májí tam vypsaný vše co dělají ale předčasně narozený dvojčata né tak asi budemem mít smůlu

suzamen
4. srp 2011

@kala32 aha takže je budu muset pěkně vykrmit 😀

kala32
4. srp 2011

@suzamen Se mnou ležela kočka, která rodila dvočata v BV. Ale ti měli přes 3kg. Ono je to i s odhademporodní váhy sranda. Kamošku poslali do brna, že její dítkomá 1,9 kg a v Brně řekli, že má 2,3kg. Takže čert aby se v tom vyznal.

cajori17
4. srp 2011

@kala32 dekujem za info 🙂ja jsem si to myslela

cajori17
4. srp 2011

to je pravda,ty odhady jsou nepresne

suzamen
4. srp 2011

@kala32 mě se doktor u malé spletl jen o 100g tak snad i ted bude tak přesnej 🙂

navi
5. srp 2011

Ahoj těhulky, taky se přidávám k těm co jedou rodit do Bv 🙂 Už tam mám jeden porod za sebou, před 4 lety a vůbec jsem neměla pocit, že by při problémech nějak opožděně reagovali. Malý měl ke konci porodu špatné ozvy srdíčka a to byl šupec, naráz plný sál lidí, okamžitě se jednalo. Malému pomohli zvonem a je naprosto v pořádku 🙂 Takže za mě Břeclav určitě ano 🙂

granta
7. srp 2011

Já rodila v Břeclavi v prosinci 2010, fakt nebylo nic na co bych si mohla naříkat. Doporučuji!

cajori17
9. srp 2011

holky,co jste rodily v Bv,mohl s vami manza byt po celou prvni dobu porodni,nebo je to mozne treba jen na tom nadstandartnim porodnim boxu?

navi
10. srp 2011

@cajori17 já byla první (asi hodinu) na přípravném pokoji, tam manža nemohl, protože je to pro víc maminek. Pak už mě pustili na sál a tam mohl být maža celou dobu se mnou 🙂

cajori17
10. srp 2011

@navi diky za odpoved 🙂

michoslava
19. srp 2011

ahoj, jen se chci podělit o dojmy z břeclavské porodnice, rodila jsem tam 10.8. a byla jsem moc spokojená. Byli jsme ten den 8. porod a přesto byli všichni moc milí. Sestřička se mnou při příjmu prošla porodní plán a když tam bylo něco, s čím byl problém, tak mi to vysvětlila, proč to dělají jinak atd.
Samotný porod byl bez komplikací a hodně rychlý, rodila mě mladší blonďatá doktorka, jméno bohužel nevím. Jinak jsem před porodem zjišťovala možnost mít u porodu partnera i dulu a porodnice to dovoluje. Druhá věc je, jak se k tomu staví pak v praxi, já jsem si dulu nakonec rozmyslela...
Měli jsme nadstandart porodní sál i pokoj a bylo to podle mě k nezaplacení - malá přišla na svět před půlnocí, přítel tam s náma mohl zůstat až do druhého dne, díky tomu jsem se i docela vyspala 🙂 a ráno se o nás pěkně staral (motala se mi hlava, když jsem vstala a vůbec...byla jsem fakt ráda, že tam mohl být s náma).
Na odd. šestinedělí byly super sestřičky, bylo vidět, že tu práci mají rády....obdivovaly mimčo jako kdyby jich neviděly každen den několik 🙂 a když jsem se na něco zeptala, něco potřebovala....vždycky se snažily pomoct a to s úsměvem.
Jinak jsem se ptala, jestli by bylo možné, aby na odd. šestinedělí přítel jednu noc přespal a nešlo to (i když jsme měly ten nadstandart). Když ale zůstal i po návštěvních hodinách, tak to nikomu nevadilo.
Jediný, co mě zarazilo byl denní režim, ale to je tím, že jsem v nemocnici nikdy neležela - ráno nás přišla před šestou zkontrolovat sestřička, která končila, pak přišla cca za hodinu další, která začínala...v sedm byla gynek. vizita a pak byla cca kolem osmý ještě dětská vizita....do toho občas přišel někdo navíc - matrikářka, rehabilitační sestra, fotografka...pak průběžně opět kontrola sestřiček, jestli je všechno ok....prostě cell ráno a dopoledne blázinec, odpoledne to bylo už pak lepší...ale tak to je v každý porodnici.
Jídlo nebyl žádnej zázrak, ale na chodbě byl k dispozici čaj, mlíko a rohlíky, kdyby byl ještě hlad...ale i tak mi občas dovezl oběd přítel, hlavně i nějaké ovoce, zeleninu, jogurty....to jsme vůbec nedostávaly.
Domů pouštějí 4. den, když nejsou žádné komplikace (mimčo musí přibírat - není nutné ale až na porodní váhu, a musí mít odpadlý pupík).
Jinak jsem chodila do porodnice od 36. týdne na kontroly, protože jsem to měla ke svému doktorovi hodně daleko....potkala jsem se tam během té doby s cca 12 sestřičkama z porodního a byly všechny taky vždycky moc milé, usměvavé....takže celkový dojem fakt na jedničku s hvězdičkou. 🙂
Jen poslední věc - několikrát jsem se potkala i s panem doktorem Bambasem a musím se ho zastat, na různých fórech ho propírají a proklínají....věřím, že dokáže mít "blbý" poznámky...na kontrole bylo vidět, že občas nemá zrovna tu nej náladu, ale jinak byl milej a myslím si, že je to hodnej člověk, i když trochu svérázný. 🙂
Ufff, víc mě toho nenapadá....před porodem jsem sháněla aktuální informace o 106, tak jsem chtěla napsat, třeba to někomu pomůže. 🙂

michoslava
19. srp 2011

ještě co jsem měla s sebou a hodilo se to:
jednorázový kalhotky, poporodní vložky (dostala jsem jich dost, ale hodily se při příjmu i pak na cestu domů), toaletní papír (na pokoji od začátku nebyl), noční košile (o víkendu se nepere a byl nedostatek), věci na mimčo (dostala jsem tam nějaký košilky, ale chvíli mi trvalo než jsem se je naučila vázat), pampersky, kojící čaj, kojící podprsenky + tampóny do podprsenky, vlhčené ubrousky na přebalování, obyč. žíňka (k dispozici byly jen takový zvláštní papírový)

petruska_007
25. srp 2011

@michoslava Ahojky,a nebylo to náhodou tím,že jsi byla na nadstandartu???Já jsem rodila 4.5.a řekla jsem už víckrát ne do BV porodnice.Porodní asistentky byly super,ale dětské sestry...Nejhorší je,že do teď nevím,kdo se jak jmenoval,protože se mi nikdo nepředstavil.Kdyby se tohle stalo u nás v práci a vedení by to zjistilo,tak jsou schopní mi sebrat i osobní ohodnocení.Navíc,když jsem šla za dětskou sestrou(3 byly super,ale nevím jméno),tak mě řekli,že to moc řeším a že si mám zvykat atd.Copak všechny prvorodičky znají co a jak mají dělat s prvním mimčem???Občas si říkám,že proč jsem raději nešla dělat uklizečku,protože já v práci ukazuju i 20x za den zacházení s enterální pumpou a nemůžu ty pacienty odbívat jako ony mě.Je mi to líto,protože v BV jsem vyrůstala a chtěla jsem být blízko rodině a přátelům,ale velice,velice a velice mě zklamaly ☹ ☹ ☹

michoslava
26. srp 2011

tak já si nemyslím, že by se ke mně sestřičky chovaly jinak než k ostatním maminkám jen proto, že jsme byly na nadstandartu...je fakt, že jsem po nich málokdy něco chtěla, ale když jo, tak byly vždycky moc milý a ochotný

petruska_007
29. srp 2011

@michoslava No kdo ví 😎 Jsi prvorodička a nebo vícerodička???Nebo si snad chodila na předporodní kurzy???

veraaa
30. srp 2011

Ahojte! Ja rodila v Breclave 2006 a katastrofa neprijemni protivny ale to se da prezit... Chteli si dokazat ze dite pujde normalni cestou tak jsem rodila dva dny az malej umiral tak me dali na cisare i kdyz jsem je zadala uz driv ze se mi to nelibi tak dlouho cekat... Vysledek jejich snazeni dite postizene... Takze Breclav je pohoda pokud dojdete a porod je rychli bezproblemovi ale jekmile se vyskytne problem je to zivot ohrozujci...

anien
2. zář 2011

ahojte, kdo ste byly v BV na předporodním kurzu....musí se na něj objednávat dopředu? Chystáte se některá příští úterý? 🙂

navi
2. zář 2011

@anien já byla na tom kurzu už dááávno v prvním těhu, ale asi se na tom nic nezměnilo, už tenkrát to bylo první úterý v měsíci 🙂 Objednávat se nemuselo, prostě jsme s manželem přišli před porodní sály a tam už se nás ujali 🙂

navi
29. zář 2011

Tak mám druhou zkušenost s porodnicí v Břeclavi a za sebe můžu říct, že jsem byla zase max. spokojená. Jak s porodními asistentkami, tak potom i se sestřičkami na šestinedělí, byly moc hodné, ochotné poradit a většina si s náma večer, když měly víc času, ještě jen tak popovídaly. I se sestrama na novorozeneckém jsem neměla problém, jedna byla pravda trochu chladnější, ale jinak v pohodě.
Probírali jsme tohle téma s maminkou, která se mnou byla na pokoji, ta rodila v Bv taky podruhé a byla spokojená, dokonce si nechala od manžela nakoupit dorty a rozdala je sestrám jako poděkování za to, jaké byly.

michoslava
5. říj 2011

@petruska_007 promiň, že odpovídám až teď, moc sem nechodím už 🙂 jsem prvorodička a na předporodním kurzu jsem byla jen na tom jednom odpoledni přímo v porodnici

anien
5. říj 2011

@michoslava @navi Holky mám na vás ještě dotaz. Od tohoto týdne mě doktor předává do porodnice na monitory a poradnu. Musím se tam na to objednat nebo stačí když přijdu. Můj Dr. mi tvrdil, že objednaná být nemusím, jen musím přijít dopoledne. Nerada bych, aby mě tam někdo hned zdrbal 🙂

jajulin
5. říj 2011

@anien ahoj, na monitory se neobjednává, opravdu stačí přijít kdykoli dopoledne, nejlépe hned ráno na 8:00. Jen pondělky tam prý bývají rušnější. A po té první návštěvě už si Tě pozvou na konkrétní datum na další monitor - teda jestli do té doby neporodíš 🙂.

anien
5. říj 2011

@jajulin Díky moc, to jsi mě uklidnila 🙂

anien
10. říj 2011

Ahoj holky, v pokynech je, že máme mít s sebou souhlasné prohlášení rodičů o volbě jména. To je nějaká úřední listina nebo stačí napsat doma na koleně papír se jménama a podepsat se?

navi
10. říj 2011

@anien je to papír, který se vyplní, já ho dostala u svojí gynekoložky myslím ve 36tt. Jestli to staří jen tak sepsat nevím, zkus si zavolat do porodky 🙂

anien
10. říj 2011

@navi Já bohužel nic nedostala 😒

majkl81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nasekuratko
10. říj 2011

Ahoj holky, tak ja jsem rodila v Breclavi pred tydnem. A musim rict, ze jsem byla strasne moc spokojena!!! Rodila jsem CŘ, operoval me pan doktor Bambas. Byla jsem prijata v sobotu na porodni oddeleni na pohotovost, v pondeli sla rodit a potom do soboty jsem byla na oddeleni sestinedeli. Musim rict za sebe, ze sestricky ze vsech oddeleni-vcetne novorozeneckeho-byly uzasne. Hrozne hodne, vstricne kdykoliv pomoct a poradit. A doktori byli taky moc mili. Takze ja sama za sebe muzu maximalne doporucit!!! 😵

petruska_007
10. říj 2011

@nasekuratko Asik je to tím,že nejsi zdravotní sestra...
@michoslava Já jsem na kurzy nechodila,protože jsem myslela,že dětské sestry jsou tam od toho,aby ti poradily s kojením,umýváním atd.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru