Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

renatica
13. kvě 2009

Ahojte holky ,no s tou VZP je to pěkný bordel!!! Já to teda ještě stihla,proplatili mi hned celou částku,ale jak tak koukam tak si to mnění jak se jim to hodí!!!! Tak to snad proplatí až na konci,když už tak aspon tak!!! Ale jen aby to fakt proplatili!!! No je top fakt bordel!!!

Hanulko,sluníčko 10.6 je středa- to se budeme muset ještě domluvit!!! Ale asi teda na toho 11.6. ale budu muset jít sama,tatínka budeme mít v práci!!! A hlavně už to budu mít akorát,už totiž budu 34tt 🙂 ,toto letí!!!!
Doufám,že na nás bude paní Maternová hodná-já se jí bojím,babizna jedna!!!!

Soni,malinká je šikulka 😅 😅 😅 ,moc,moc gratuluju!! Jen tak dál!!! A nedejte se ,ten "blboun" at se prohne,když nemá rozum!!!! Přeju hodně štěstíčka,at se ten vůl,klidně pose..!!!!

renca.k
13. kvě 2009

Ahoj holky,s tou VZP jste mě dorazili p.Dibelková říkala něco 14 dní před porodem že dřív to neproplatí.To bych byla hodně naštvaná 😠 .Příští středu jedu do KH ,tak se tam zkusím zastavit a když se budou cukat udělám tam bordel 1000 je dost.
Jinak Soni gratuluji k rozvodu konečně budeš mít klid. Jo klidně se k nám v úterý přidejte půjdeme po cvíču a říkali jsme si do restauračky v pivovaře do nekuřáku to by jsi mohla i s malou.Rádi by jsme Vás viděli 😉 .

baruna
13. kvě 2009

Jo holky z Třemošnice - 23.5 - teda příští sobotu je v kulturáku prodej second handu. Je to od půl 9 a budou tam jak kojenecký věcičky, tak i něco pro dospěláky. A ta holčina má super věci, byla už 2x ve Vilémově a mám malou oblečenou za pár korun 😉

sonica
13. kvě 2009

baru jo malou mame z umelehpo oplodneni a kdyz se to konecne povedlo tak si nasel ku... a podal zadost o rozvod. jinak rozvedeny jeste nejsme, vcera to bylo jenom o svereni do pece a ted bude pokracovat rozvodove rizeni a pak jeste majetkove vyporadani. holky ja mam notasek, doufam ze brzo vyresim i pripojeni na net a nebudu muset pres mobila tukat smsky. 🙂

baruna
13. kvě 2009

Soni - aha, díky za osvětlení. Ale zase ber to tak, že samotná ženská na umělko jít nemůže, takže vlastně posloužil dobré věci a šel 😀
Holky a jdete na mejdan v Čáslavi? Tak jestli jste i s prckama, tak my chodíme do Vyžlovky - prckové nemají kam zdrhnout a maminy mají klid 😉

smisek21
13. kvě 2009

Holky mám k vám dotaz když toho 11.6. budu v 29+1 můžu už také jít na předporodní kurz?? Doufám, že jsem to dobře spočítala, dneska jsem 25+0 tak snad je to počítání v pořádku. Tak jsem se dneska vážila a na to, že jsem drobounká a mám malé bříško tak jsem z výchozí váhy 53 kg už na 61 kg, to je rychlost a vůbec to prý není na mě vidět.

Jo a ještě se vrátím k tomu předporodnímu kurzu, toho 11.6. je už 2. lekce, můžu se už jí zúčasnit když jsem prošvihla tu 1. lekci ve 20. týdnu?? A na tento předporodní kurz musí i partner?? Já jen, že to musí nahlásit v práci jestli bude mít odpolko, protože teď jajk propouští, tak si snaží najít jakoukoliv věc aby propustily hodně lidí. A nechci aby měl kvůli mě problémy v práci.
A ještě co si sebou vzít na ten kurz?? Já vím, že se ještě uvidíme na plavču a určitě se budu snažit když mě bude dobře i na cvíčo toho 19.5. ale raději se pozeptám už teď. 😀 😀

Mějte se hezky jo a baru dík za tip toho prodeje second handu 😀

Papa katka

handa1303
13. kvě 2009

Renčo - promiň já jsem se sekla - jo jdeme 11.6. - to budu rovných 32+0....ani nevím jestli Duša půjde se mnou,ale zatím to vypadá že jo. 🙂 Ráda bych ho tam měla,aby pak věděl co a jak.ale na druhou stranu si říkám,aby se tam nenudil a nebyl protivnej 😀

Baru - díky za info...určo juknu a něco koupím 😀

baruna
13. kvě 2009

Soni - byla jsi dneska u Provazníka? A nejsi náhodou ta sympaťačka, co neměla s sebou prachy? 😀

sonica
13. kvě 2009

baru fuj takhle me prasknout 😀 jo jo ta ostuda jsem byla ja 😀 nejsem zvykla nosit moc penez a byla jsem v klidku neco tam cinkalo ale pak me napadlo ze to jsou eurace jak jsem byla na slovaci a jinak tam mam jenom desetikorunu 😀 a uz jsem si od regulacnich poplatku odvykla 😀 ale sestricky jsem se ptala predem rekla ze neva 😀 no ostuda,ale jdu v srpnu na prevenci.a ktera jsi byla ty?mohla jsi do me kopnout 😀

baruna
14. kvě 2009

Když já nevěděla na tuty jestli to jsi ty a nechtěla jsem přepadnout někoho cizího. Já byla v té proužkaté košili, nakraťonko ostříhaná. A z prachů si nic nedělej, jsem na tom stejně - všude platím kartou a pak nemůžu najít ani drobné na parkoviště 😉
Jo a já včera zjistila, že Provazníková má v ordinaci i monitor na ozvy, takže se nemusí jezdit do nemocnice - což je teda paráda.
Holky a já mám z toho sekáčku na malou fakt všechno. Já už do normálního obchodu ani nelezu. Ale včera jsem si všimla, že je nějaký sekáček i v Ronově - už jste tam někdo byl. Já jen jukla do výlohy a zdálo se mi to drahý - ale já jsem zhýčkaná z Brodu, kde je jeden sekáč na druhém a fakt za lidovky.

renat2
14. kvě 2009

Dobré ráno holky🙂

smišek: já si nejsem jistá, ale ty můžeš jít i na ten 1. předporodní kurz, ne?? Nebo to je přesně ovlivněno tt? Já četla na vývěsce, že okolo 16tt, někdo říká okolo 20tt...tak to já mám taky dilema, v ten první červencový čtvrtek budu 19tt...to asi ještě nemám chodit...?!?! Pak budu 23tt v červenci první čtvrtek, takto asi nechám na ptotom, navíc budu mít víc času, po státnicích /snad/..no holky určitě budou vědět víc 🙂

Si ten papír budu muset vyfotit, co tam k tomu visí🙂

teda holky vy jste mě zmlsaly těma sekáčkama, že bych si udělala výlet 😀 😀 😎

sonica
14. kvě 2009

holky na ten prvni se chodi kolem 20tt a ty dalsi kolem 30u ale nic se nestane kdyz si treba prvni date az pak,ja byla na 2hem jako poslednim 😉 baru klidne jsi mohla,no prinejhorsim by na tebe nekdo koukal jak na blazna 😀 a sranda musi byt 😀 no ja to mam presne jako ty s kartou,jak po me chce nekdo kes tak jsem za socku 😀

prochi
14. kvě 2009

Tý jóóóó tady to jedeeee 🙂

Smišek, Renat, s kurzy je to jak píše Sonik:
1. hodina okolo 20. týdne - ale klíďo píďo i dřív, probírá se tam např. co se v těhu děje s naším tělem, jak se stravovat apod. Takže tam se může fakt klidně 16.-20.- týden. A později bych řekla, že už to ani význam nemá. Já třeba vůbec tentokrát na tý první hodince nebyla 😉
2. hodina - s partnerem, co bude u porodu - probírá se 1. doba porodní, partner je tam právě proto, aby věděl, jak může v tý první době porodní pomoct, ulevit... - manža se mnou tentokrát nebyl, protože byl v práci, ale pravda je, že my už tak trochu víme, do čeho jdeme...
3. hodina - opět s partnerem - probírá se 2. doba porodní + se jde na čumendu do porodnice
4. hodina - bez partnera - probírá se šestinedělí, péče o mimi, kojení...
Já byla na druhý hodině až dneska, tj. v 35. TT, stačí tak od toho 30. a výš, zas aby se to do porodu nezapomnělo 😉

Soniku, jééé blondýnka už má naušničky 😵 Je to frajerka 🙂 A píchali vám je, nebo jste dali nastřelit? Přijeďte se holky na nás v úterý taky na srázek podívat, i kdyby na chvilenku, ju? Ať se pokocháme 😵

Příspěvky VZP: koukala jsem na stránky VZP a tam je doslova napsáno, že příspěvky na tohle pololetí už byly zcela vyčerpány, takže se obávám, že už vám to neproplatí. Jediná varianta je, jestli na další půlrok vypíšou ty samý příspěvky. A jestli vás to potěší, tak mě taky nic u brouka před dvěma a půl rokama neproplatili 😉

Ještě zdravím Barunku🙂 Že se ptáš na plavčo a cvíčo... tak že by to klaplo a už si se už od září zapojila? 🙂

handa1303
15. kvě 2009

Zdravím děvčátka 🙂
....chci se hlavně zeptat,jak plánujete posezení po cvíču...kde přesně je ta hospůdka 😉 kdybych náhodou nedorazila na cvíčo,tak abych dorazila aspoň tam 😉 ..to jen kdyby náhodou 😉 😉

N a jak se máte těhulky a netěhulky???

Soniku - malá je nádherná a také se přidám k dotazu - náušničky má píchnué nebo nastřelené?

renat2
15. kvě 2009

Ahooj holky,

ještě bych měla dotaz (už jsme z toho fakt hotentot). Nebyla jste některá na 3D v KOlíně?? nevíte jak dlouho dopředu je třeba se objednat??
Případně zda nemáte kontakt.....

Já tam včera volala, ale asi jsme si s paní nerozuměli, prý až budu mít žádanku od dr., ale tohleje přece komerční, tak to na dr. nezáleží....

děkuji

prochi
15. kvě 2009

Renat, jukni sem http://www.nemocnicekolin.cz/prenatalni-pece myslím, že už máš nejvyšší čas se objednat, aspoň co jsem slyšela, je tam pěkně plno 😉

Hani, já tam nikdy nebyla. Ale co mi Renča ukazovala - je to nějaký bývalý pivovar, zrekonstruovaný, hned vedle hřiště, je to jak se jede na Žaky.

Letim nám udělat nějakou rychlou omajdu na špágy.

baruna
15. kvě 2009

Prochi - no jo, už to bude tak 😀 Pokud všechno dobře dopadne, tak mám termín hned po Renat 😉
Renat - já byla na 3D UTZ v Brně v Heliosu a prý nejlepší týden, kdy tam jít je kolem 20-23 týdne těhu.

prochi
15. kvě 2009

Baru, no nekeeee!!!!! To je paráda!!! Mám velkou radost a držíme všechno, co máme, ať je všechno v pořádku 😵
Plavčo bude asi až od září, ale nevim přesně, kdy budou otvírat bazén. Cvíčo jede i přes léto, jen jestli pí. Dibelková třeba vynechá dva týdny v době dovolený. Jinak můžeš určo chodit jen na jedno, je to čistě na tobě 😉

sonica
15. kvě 2009

market dnes jsme te zahlidli ve vrdech s nejakou kamoskou asi... 😀
renat ja tam byla, je to v nemocnici jak je odeleni sestinedeli, dr. moc hodnej ochotnej a sestricka mi nasla i skulinku v terminech... najdes to na strankach kolinske nemocnice, 😉

renat2
16. kvě 2009

Dobré ráno holky.

Mockrát děkuji za vyčerpávající informace, hend v pondělí si tam zavolám 🙂 Manžel už se těší, někde viděl fotku u nich v práci z 3D a že už to chce taky🙂

Baru: tak jsme si domyslela, co se asi děje 😀 😀 😀 😀 takže taky držíme palce, ať je všechno v naprostém pořádku 🙂

baruna
16. kvě 2009

Holky díky, já zatím chodím cvičit k nám na aerobik a dokud to udýchám, tak budu chodit tam - protože mě to prostě baví. Ale vzhledem k tomu, že mám v hajzlu páteř a vzhledem k tomu, že doma se ke cvičení nedokopu, tak musím někam jezdit. Takže se určitě přidám - jen nevím kdy.
Renat - nechci ti kazit radost, ale já nemám z 3D nic - měla jsem blbě placentu a málo plodovky a nemáme snad ani jednu kloudnou fotku. Ale co to bude bylo u Rozárky vidět nádherně 😉

smisek21
16. kvě 2009

ahojky holky, tak to já dorazím s partnerem na ten 2. lekci předporodního kurzu toho 11.6. jak jsem psala to budu v 29+1 týdnu, a na další půjdu až v červenci. Tak nato, že mám malé bříško a prý jsem pořád hubená, tak jsem se dneska vážila a musím říci, že jak jsem na začátku těhu nepřibívala tak nyní mám už o 8 kilo navíc, má původní váha byla 53kg a až od 19.3. jsem postupně přibrala a nyní za 2 týdny už o 2,5 kila navíc. 😀 Pěkně mě už bolí záda.
To snad to nebude ještě horší.
Tak vám přeji krásný víkend, u nás pršelo a nyní je hnusně tak jsem alespoň doma poklidila, upekla tvarohovou kynutou buchtu a udělala oběd. Odpolko se stavím u rodičů a co dál to nevím, asi vyrazím ven s hafíkama.
A ááá už vím, manžel mi chtěl udělat přebalovací pultík - on je kutil 😀 😀
Už si měřil, aby se zatím vešel do ložnice i s postýlkou a později se vše přesunulo do dětského pokoje. Od ložnice máme dětský pokojhodně daleko, tak chci mít postýlku zatím v ložnici.
Tak se mějte hezky a v pondělí se doufám na plavču uvidíme a snad už i na cvíču.

sonica
16. kvě 2009

baru tak to jsem na tom 3Dcku dopadli stejne. 😀 jelikoz jsem mela placentu vepredu a mala do ni zaborila tvaricku tak jsem nic nevidela, ale ze bude holka, ukazala uplne uzasne, jak kdyby sedela na kopirce 😀 😀 😀
renat proste musis pocitat s tim, ze nemusi byt nic videt, abyste nebyly sklamani. 😉

prochi
16. kvě 2009

Soni, a jaktožes netroubila, nezastavila, nekřičela?????? 😕 😕 I ty průserářko jedna!!! Já vás samozřejmě neviděla... jsem slepejš největší 😅

Smíšku, je blbost, abys na tu druhou hodinu šla v červnu a na další až v červenci. Buď odchoď všechny v červnu, nebo si nech všechny až na červenec 😉

Renat, my na 3D vůbec nebyli. Já teda pořád váhala, jestli jo nebo ne, ale hodně lidí z okolí z toho nic nemělo, tak jsme se na to pak vyprdli.

sonica
16. kvě 2009

ani jsi nemohla jeli jsme autem do pardubek, proto jsem nekrikla, nezastavila... 😀 😀

renat2
16. kvě 2009

Nebojte, s tím počítám, buď to vyjde nebo ne, to se nedá nic dělat 🙂 Tady platí to pořekadlo, co se používá snad celé těhotenství, fotka nefotka, hlavně ať je všechno jak má být 🙂

renat2
18. kvě 2009

Dobré ráno holky, přeji krásný vstup do nového týdne!

akorát si říkám, že zákon schválnosti funguje opravdu dobře... ☹ Zítra bohužel s největší pravděbpodobností nedorazím na cvičení (ale každopádně chci chodit), od soboty mi není dobře, pořád lítám na wc...tak nevím nevím, jestli jsem snědla třeba něco, co mi nesedlo, nebo někde chytla nějaký vir 😠 sice už je to o sto procent lepší, ale každopádně se na to ještě necítím, a hlavně, pokud by to byl nějaký vir, nechci to roznášet.

Vy si to pěkně zacvičte, a pak si užijte posezení 🙂

baruna
18. kvě 2009

Nazdar holky, mám zase jeden přiblblý dotaz. Co se na tom cvičení vůbec cvičí? Jako jestli je to spíš protahování, nebo jestli si tam dám kapku do těla?
Já byla včera "hopsat" na aerobiku a prostě už mě ten pupek sem tam překáží no 😀

handa1303
19. kvě 2009

Ahokjy všem 🙂
Baru - jak píšeš,je to spíše protahování svalů (sice jsem doma posilovala,ale zjistila jsem že některé svaly mám pěkně zkrácené 😉 ....) a také dýchání. A to mi dává někdy zabrat 🙂 Já si cvíčo jen chválím...je to pro mne i takový relax 🙂

Tak holky......dneska odpol 😉

Renat2 - to je škoda,že s námi nejdeš.Ale koukám,že jsi chudinko teprve 16 TT,tak ty nevolnosti ještě trápí...mě do 20 TT. je to otrava,ale pro mimísky to vytrpíme,co?

Holky,tak jsem začala pomalu připravovat pro mimi, ve ČT měním na 30 TT,tak abych to měla pěkně připravené a v létě jen hodím nožky nahoru a budu vyčkávat,kdy se Vendulína vykulí ven 🙂 .No ale je toho síla,já mám takových oblečků.....pak hodím do fotek co jsem včera a dneska vyžehlila a to mám vypranou jen část. Ale už to mám od 56 - 68. Když už tak už 😉

ivca08
19. kvě 2009

Ahojky,
tak dnesni zazitek s VZP - pokud to mate zaplaceny do 30.4. (to je důležitý), tak na ne vyrazte a do 30.6. vám to jeste proplati. Sice to na zacatku pani zkousela, ze to jeste neni cely absolvovany, ale pak ta vedle pronesla, at to proplati, at kurzy u caslavsky nemocnice proplaci, tak mi to hned v hotovosti vyplazli. Je to podle tohohle
http://www.vzp.cz/cms/internet/cz/Klienti/Pripr...

Sice jsem lehce nepochopila, proc prestavaji proplacet cviceni a otviraji novy preventivni program pro tehotne tykajci se stitne zlazy (kdyz jsou udajne vycerpany penize na prevenci). Ale na VZP asi nemam dostatek inteligence na pochopeni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru