Porodnice Čáslav. Máte některá zkušenosti?

gilotek
28. srp 2007

Nemáte některá zkušenosti s porodnicí v Čáslavi? Prostředí, sestřičky, péče aj?

baruna
4. zář 2009

Objednala jsem černý s kytičkama nebo hnědý - líbí se mi moc oba a prostě který bude, ten beru 😉

smisek21
6. zář 2009

Tak už jsem přidala fotečky malýho. Máme nyní 3030g a 50cm 🙂

renat2
6. zář 2009

smisek: malý je mooc krásný 😉

ivca08
7. zář 2009

Smisku malej je uzasnej.... 🙂 🙂 🙂
Ja hlasim, ze jsme porad 2v1. V patek co sice vypadalo nadejne (ze se to chysta a ze mame vydrzet pres vikend a v po rano prijet na kontrolu), ale dneska zadnej posun. Monitor ok, plodovka cira, malej se ma dobre, dalsi ko v patek (teda pokud pry do ty doby neporodime, ale tomu neverim). Uz jsem jak lazar a vsechno me boli ....

janca26
7. zář 2009

Smisku Matýsek je krááásnééé miminko ! 🙂

sonica
7. zář 2009

ssmisku kouzelnej... 😵 😵 😵

baruna
12. zář 2009

Jé, kde všechny jste?
Renat - tak už jsem se polepšila a mám vyprané věci na malého. Tenhle týden ještě objednám věci do porodnice, pak už jen dokoupím drobnosti a bude.

ivca08
12. zář 2009

Tak hlasime prichod z porodky...
Ačkoliv se do pondělí nález zpátku nezměnil, tak v ponděli odpoledne byla změna. Odpoledne zacly kontra, v devet jsme jeli, v porodce mi praskla voda a ve 2 byl malej na světe - 3.07 kg a 50 cm. Je pohodovej, akorat trosku linej tahat (musim ho u toho postuchovat), ale vytahne asi dost. No a nechce rihat, takze nas obcas trapi prdik, ale da se to zvladnout.

baruna
12. zář 2009

Ivčo - téda porod rychlovka co? No a samozřejmě velká gratulace. Jen teda - vy už jste z porodnice doma? Nějak rychle ne?

ivca08
13. zář 2009

Rychle... Prislo mi to nekonecny. Tim, ze jsme porodili ve 2 v noci a den porodu se nezapocitava do toho počtu 4 dnu, tak jsme vlastne prisli o cely den. Ted me laska trosku zlobi s bumbanim, budeme shanet vahu a sledovat kolik vypije, ale snad to bude dobry. Neplace, jen u toho usina. Pred chvili tu byla doktorka a akorat mela vyhradu, ze ho malo oblekame (presne podle rad z porodky) a ze mu mam i doma davat cepicku, tak nevim... Zkusime to.

baruna
13. zář 2009

Ivčo - proč čepičku? Já oblékala úplně stejně jako sebe + jednu vrstvu navíc. Ale je teda fakt, že my otužovali od začátku.
Rozárka taky u kojení usínala, měla jsem pocit, že vlastně kojím pořád. Pak mi dr. Špaček poradil, že prostě max. 10 min z jednoho a 10 minut z druhého a dost. Tak jsem to zkusila a jak jsme pak pěkně kojili 😉
Tý jo a já rodila v neděli večer a domů jsme šli v pátek. Já se to tý porodky těším, že si tam pěkně odpočinu 😀

renat2
13. zář 2009

Ahoooj,....tak to je krásná zpráva (jsem čekala, že bude, až přijedeme z naší trochu utajované dovči 🙂 😀 😀 😀

Ivco: moc a moc gratuluji, to byla opravdu rychlovka!!!!!!!!!!!!!!!! Adámek je božííííííííííííí a narozený přesně na datum naší svatby 🙂 tak to se bude pamatovat.

ivca08
14. zář 2009

Renat díky, nám tak taky připada. Navíc má úzasně veliký chodila - většina dupaček je mu v chodidlech mala. To je docela sranda... 🙂 Rikala Olina Hlasová, že si toho všimla hned jak vylezl, takže je to asi fakt extrem 🙂

Jinak čepičku prý proto, že nejvíc tepla utíká hlavičkou a ona měla pocit, když ho rozbalila, že má studený nohy a to že je špatně. že pak muže blbnout s pitim i z toho duvodu, že je mu zima. A co se tyce kojeni, tak jsme dostali povel kazde tri hodiny (klidne ho na to i budit) a zatim jsme ho parkrat budili a v noci se po tech 3 hodinach cca budil sam. Sosnul tak 15 min. a zase usnul, tak snad to bude ok.

janca26
14. zář 2009

Ahojky,
Ivčo tak to moc gratuluju, malej je kouzelnej 🙂

Čau Baru, tak jak je? Už přišel kočárek? Hele ty chodíš ke Špačkovi? Já právě řeším kam budeme chodit, rozhodně chci Čáslav, u nás ani náhodou 😖

renat2
14. zář 2009

ahoj holky...

Tak máme doma komodu a je úžasná, dělal nám ni známý, byla trochu dražší, ale stojí za to, je z masivu, pak bude jako normální skříňka na věci 🙂 zítra nějak vyfotím a hodím do alba

Jani: tak jsem uukazovala fotky paní - jak parkovala před tou nemocnici - manželovi a ten říkal, že by ji vyřval ještě víc a že by ji normálně nárazníkem odstrčil..byla to fakt krá..

Do IP ti hodí, odkaz na fotky z dovči 😉

renat2
15. zář 2009

Jani: tak jsme dala do alba i tu komodu a postýlku, už se to začíná rýsovat 🙂

sonica
16. zář 2009

reni tak komodka je luxusni... 😵 😵 😵
kdo vam ji delal? a kolik stala? klidne do IP jestli muzes, ja prave potrebuju nejak vyresit misto prebalovaku s vanickou... 😅 teda jako jestli dela normalne zakazky, jestli ne, tak nic... 😅

renat2
16. zář 2009

Soni: děkujeme, nic tajného to není, komoda stála 10400,- je to ale fakt kvalitní masiv. Víc píšu do IP 🙂 ať tady holky neotravuju 😉

baruna
16. zář 2009

Renat, prosím tě, jak to vypadá s tím těhu plaváním. Už se něco ví? A kdepak jste byli na dovolené? Já chci takyyyyyyyyyyyyyyyy

renat2
17. zář 2009

baru: ahoj, tak prosím tě plavání bude asi od prvního týdne v říjnu, zatím to ještě nepadlo na 100% (to bych dala hned vědět). Mělo by to být zas v pondělí. Dib. říkala, že už snad tohle pondělí, co bude dá přesné informace, tak hned napíšeme.

Jinak na dovče jsme byli v Itálii 🙂

My jdeme dnes s Janinou na ten kurz (3.lekci 😀 já si holt tu druhou s manželem musím nechat na říjen, tak jsme zvědavá.

baruna
17. zář 2009

Holky, vás ty kursy fakt baví? Já z toho u Rozárky tak nějak na rozpacích.
Jo Jani - jj chodíme ke Špačkovi. Sice nějaké výtky bych k němu měla, ale pořád lepší než Provazník - pediatr.

renat2
17. zář 2009

Baru: no já nevím, budu mluvit za sebe, já byla dnes poprvé a docela dobrý...samozřejmě člověk všechno tak nějak ví, nebo tuší a stejně to je pak o instinktu a záleží, co a jak, ale paní Maternová to hezky sesumíroval apod. Mně víc třeba dá cvičení, vím, že si psala, že ti to přijde nudné, mě to nodutí aspoň jednou týdně dát si do těla a hlavně jsem se naučilacviky, co dělám občas i doma. Tam se pak řeší i otázky, co nás zajímají apod.
Takže já k tomu úplně negativní postoj nemám.
Navíc je to 3x a to se dá přežít 🙂

baruna
17. zář 2009

Renat - no mě by se cvičení taky líbilo, jenže nemám žádný hlídání a chlap dělá na směny, tak proto je to pro mě o ničem. Doma cvičím piltes, když se donutím.
Jinak mě ty kursy fakt přišly k ničemu, ve finále to bylo stejně všechno jinak 😀
Jo a jsem hlava děravá, za info o plavání budu jen ráda - i když nevím, jestli ho ještě vůbec stihnu. A Itálii závidím - moře bych si nechala líbit hned.

janca26
18. zář 2009

ahoj Baru,
no jak si se ptala, tak to cvíčo mě baví, přinutim se k nějakýmu pohybu a baví mě i ten pokec. Dost mě mrzí, že sem nezačla chodit dřív. Jinak z těch předpor. kursů jsem taková rozpačitá, ale aspoň si připadám, že budu trochu informovaná a vědět do čeho jdu 😀 No uvidíme jaká bude realita.
Hele s tim hlídáním - dej ji tetičce Kátě, ať si zvyká ne? 😀 Počkej až jí to tam pak dáme všecko na hlídání 😀
No dneska sem mluvila s jednou holkou, chodí v Čáslavi k Nosilový a moc si ji chválila a pak ještě i tu Adamovou.
Tak já to obvolám a uvidim. K Provazovi ani náhodou, mám z něj trauma dodnes!!!!

baruna
18. zář 2009

Jj - Adamovou si taky hodně chválí.
A zrovna dneska bude Káťa hlídat - a vytrhla mi tím sakra velkej trn s paty. A buď v klidu, že jí tam nacpeš prcka - ta na miminka není. Ale s Rozárkou už může dělat kraviny, tak to jí baví.
Cvičení já bych potřebovala jako sůl, moje páteř už ani neúpí, ale přímo řve. Ale prostě ten čas a to hlídání no. 😠

sonica
18. zář 2009

holky my chodime k adamove a dobry, ono je ruth takova sverazna, treba nekomu nesedne, ale rozhodne je hodne, nekdy mi prislo dokonce ze az prilis pecliva, rozhodne nechce nic zanedbat... 😉
my jsme ze zacatku na sebe narazili, no dve tvrde hlavy, ale ted uz dobry, jsme si stanovili hranice obe, a musim rict fakt spokojenost... 😉

renat2
21. zář 2009

Ahoj holky...

Baru: tak plavání vypadá následovně: bude možná od 5. 10. - 100% se to dozvíme ve středu (čtvrtek) - mělo by to být vyvěšené v ambulanci , protože příští týden je svátek, tak není cvičení a nedověděly bychom se to. Tak když tam budeš mít cestu, jukni na to. Já poprosím tetu, aby mi to zjistila, tak kdyžtak písnu.

Jinak dnes jsmě byli na kontrole, vše v pořádku, jsme ukázkoví...CS máme 1 (i když přepsaná je dvojka, takže se připravujeme na porod, ale ještě se musíme trochu ohřívat 🙂

A od příštího pondělí máme nástup na mD 😀

lebdulka
22. zář 2009

ahojky maminy, po dlouhý době sem se na vás přišla mrknout 🙂 Krišulka mi už konečně spinká i v noci a ted musím říct tuk tuk tuk že je to zlatý miminko, ty první dva měsíce byl normální očistec, ale ted se o 180° otočila a je to můj malinkatej andílek. Teda malinkatej - má 6470g a 60cm takže spíš buřtík.
To jak jste si psaly o pediatrech - já chodím k Ruth A. je fakt, že někdy ze sebe vyplodí takovou hlášku, že bych ji nejradši kuchla, ale jako doktorka je skvělá. Zbytečně se nesnaží do dětí cpát antibiotika ani jiný sajrajty. Navíc je to jediná doktorka (kromě Vondrákový) který je mín jak 60 let. Takže mám jistotu, že minimálně 10 let k ní může Kristýnka chodit 🙂
Hele holčiny co se zase s drobkama sejít? Vždyt už jsem vás 2 měsíce neviděla ☹

tak se mějte krásně a užívejte si babí léto papapapapa

Zuzka

ivca08
22. zář 2009

Ahojky,
holky zkuseny matky, kam se podava zadost o porodny? Dneska je nám 14 dní, trosicku uz jsme se aklimatizovali (i kdyz ty prdiky jsou straslive zly a v brisku naseho chlapecka moc trapi), tak zacinam myslet i trosku prakticky.

Jinak my chodime k Vondrakovy, ale rikala nam, ze uz nebere, ze nas vezme na vyjimku, protoze u ni mame velkyho kluka s asmatem a malej ma docela slusnou sanci na alergii (tatka ma alergii a ja trpela v detstvi atopickym exzemem), takže by nakonec stejně skončil u ní.

sonica
22. zář 2009

jeee lebdul... 😀 to je zlaticko ze uz krasne spinkate... 😵
a srazik jooooooooooooooooooo ja jsem za.... 😀 😀 😀
ivus porodne na urade prace, formular si muzes stahnout na netu a jen to tam zaneses... 😉 a me prislo cca za 14 dni... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru