Porodnice České Budějovice. Máte zkušenost?

yasmin07
9. lis 2007

Ahoj holky, nikde jsem nenašla tohle téma a docela by mě zajímaly zkušenosti těch, které rodily v ČB 😉

twistinka123
1. črc 2012

@blueapple ona monitory nemá právě....takže když mě předá 34+0 tak mě tam přijmou? nevyhodí mě?

golymetr
1. črc 2012

@twistinka123 já tedy byla na monitoru ted v uterý v porodnici čb byla jsem na přetočení doktorovi se něco nelíbilo jinak už mam prý nachystané na porod tak čekám kdy to opravdu přijde 😨 to je lepší si tam napřed zavolat a informovat se ale myslím že by tě měli vzít normálně ale je to tedy pak na čekání a to je dlouhé

blueapple
1. črc 2012

@twistinka123 proč by Tě vyhodili...když nemá sama monitor, tak si myslím , že 34+0 je tak akorát, už si Tě tam ohlídají 🙂 A přesně, jak píše @golymetr , když se doktorovi na jeho vlastním něco nezdá, stejně Tě pošle na monitor do nemocnice, aby to tam zkoukli. Zavolej tam, objednej se, ať jdeš na konkrétní termín a čas a zbytečně nečekáš. Pak už si Tě budou zvát pravidelně.

twistinka123
1. črc 2012

holky jste zlatíčka děkuju🙂 a jen tak pro info, co čekáte, kdy máte termínek? třeba se můžeme pak scházet na pískovišti🙂 stavíme na srubci baráček🙂 čekáme adámka 7.9 mám termínek🙂

golymetr
1. črc 2012

@twistinka123 já mám termín 27.7 a čekám třetího kluka Kubíka 😉 jsem bohužel z Týna nad Vltavou to by jsme se asi nepotkali ☹

twistinka123
1. črc 2012

@golymetr tam máme chatu🙂 na semenci, na soutoku vltavy a lužnice🙂 ale jak jsem doted bydlela v praze tak jsem tam dlouho nebyla...ale asi to tam časíkem zase navštívím🙂

golymetr
1. črc 2012

@twistinka123 já jsem v Týně teprve pul roku jsem se nastěhovala k budoucímu manželovi 😉 tam už jsem se byla podívat je to tam krásný byli jsme přímo u tý kapličky

twistinka123
1. črc 2012

@golymetr my máme chatu kousíček od té kapličky🙂 je to tam krásný🙂 já budu bydlet u našich v ševětíně a až budeme mít postavíno asi duben tak se přestěhujeme tam🙂

blueapple
1. črc 2012

@twistinka123 to je náhoda, svět je malej, já bydlím taky na srubci 🙂 ráda Tě poznám osobně 🙂 i Adámka 🙂 já mám 2 kluky a s počtem dětí "končím" 😉

blueapple
1. črc 2012

@golymetr 3. klouček, tak to máš zaděláno na fotbalovou jedenáctku...no, u nás by to dopadlo stejně 🙂 to aby sis nakoupila sadu velkých hrnců, až se ti Tvojí kluci dostanou do žravé puberty 🙂

twistinka123
1. črc 2012

@blueapple jůůů no nekecej🙂 my tam budeme stavět na štětkách, v ulici pod chlumkem jestli ti to něco řekne...🙂 je to je paráda, budu tam pak mít kamarádku!!!🙂

blueapple
1. črc 2012

@twistinka123 tak tu ulici asi znám, často jsem tam chodila kočárkovat, hlavně okukovat ten srub 🙂, když mě omrzelo jezdit pořád tady v okolí 🙂 Bydlím nedaleko. Když jsme stavěli (před 5lety), tak si myslím, že i naší oblasti se říkalo Na štětkách, ulice Borovanská, mrkni na mapy.cz. Jsme asi opravdu kousek od sebe. Moc se těším, až Tě poznám !

twistinka123
2. črc 2012

@blueapple tak to bude super🙂)) aspon mi dáš nějaký rady a tipy🙂 a jak se tam bydlí? dobrý? přijde mi to tam klidný...tak uvidíme🙂 postavíno bude asi duben, tak to bude paráda🙂

blueapple
2. črc 2012

@twistinka123 napíšu pak do IP, aby admini neprotestovali, že jsme mimo téma 🙂

twistinka123
2. črc 2012

@blueapple jasný🙂
tak já dneska volala do čb na ambu, a prý mám přijít ve 37tt, tak to jde🙂

golymetr
2. črc 2012

@twistinka123 tak vidíš je lepší si tam zavolat informovat se dopředu 😉 já jdu zítra na monitor ke svému gyn. tak jsem zvědavá jestli mě zase nepožene do nemocnice

twistinka123
2. črc 2012

@golymetr říkala že 35tt je brzy ale 37tt už je tak akorát no...sice budu muset ještě 1x do prahy na kontrolu ale to dáme🙂

golymetr
2. črc 2012

@twistinka123 to už uteče já od 32tt šla už za 3 týdny na kontrolu pak jsem byla už za 14 dní a ted už chodim po týdnu jinak jsem už na dva prsty otevřená mužu rodit každou chvilku 😀 ale vydržet chci co nejdýl

kkjanicka
2. črc 2012

@pablinka ahoj, je mi líto, že máš z CB takové pocity. nechci být ošklivá, ale dnes se musíš trochu prát a ptát a to všude nejen v CB. Vzhledem k její velikosti to ani jinak nejde.. Já rodila 2009. Nastupovala jsem 41+4, na šestinedělí neměli volno, tak jsem musela na rizikové,kde mi bylo spíše trapně, protože já byla muflon, který přenáší a tam jsou maminky, které jsou za každý den rády.. Ale nedalo se nic dělat.. Nastupovala jsem ve čtvrtek před Velikonocemi. V pátek ráno přišel Dr., který ani nemluvil a vzhledem k mým úžasným známým, kteří volali a strašili mě, že se mnou nebudou nic dělat, protože jsou svátky, jsem byla celá ubulená, že tam nechci jen tak ležet.. ale naštěstí jsem šla na prohlídku, byla jsem na 3 prsty a šlo se na sál.. Všichni byli moc příjemní a hodní.. Šla jsem na nový sál po podání klistýru, volala jsem příteli, ať jede.. Byli jsme tam celou dobu spolu, bylo to super.. Můj porod byl úžasnej.. Ano, zůstali jsme 2 hod po porodu společně všichni tři, dokonce máme fotku ze sálu, kde jsme všichni 3, fotila sestra. První si malého pochoval přítel a já ho chovala také, dali mi ho hned k prsu atd.. Prostě úžasné.. A že porod nebyl nejjednodušší a byla jsem pěkně "zrajtovaná".. Ale mám hezké vzpomínky a rodit půjdu jedině do CB!! Na šestinedělí jsem sice potkala špatně naladěnou směnu sester, kterou jsem oplakala, ale kde jsou lidi bez mraků.. Ono práce s maminkami taky není vždy jen usměvavá!! Takže za mě určitě super!!! I přes ten frmol!!

pablinka
2. črc 2012

@kkjanicka tak jsi to měla, dobré, to je fajn 😉... můj první porod hold nic moc, ale tentokrát jsem rodila v Krumlově a ve srovnání s první čb zkušeností prostě pohádka...

popsala jsem to tady: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/porodnic... (kdyby to zajímalo ty, které budou v budoucnu zvažovat, zda čb nebo čk 😉 )

kkjanicka
2. črc 2012

@pablinka hlavně že jste v pořádku.. je mi to líto, že tvá první zkušenost byla blbá.. zase si si to vynahradila tou druhou 🙂..

twistinka123
4. črc 2012

já rozhodně čb...v čk není jipka, nic, když se něco děje tak se vše převáží do čb a ty minuty můžou být drahé...nikomu to nepřeju, ale jsem zdravotní sestřička tak prostě hledám i to zázemí🙂

blueapple
4. črc 2012

@twistinka123 tak to budeš mít třeba i "kolegiální" VIP zacházení. Já rodila v ČB 2x. Neměnila bych.
Je pravda, že Krumlov si holky většinou moc chválí za lepší přístup personálu (není to tak "velká, masová" porodnice), možnosti (výběr porodní polohy, porodní plán,tatínek po celou dobu porodu...), což zní v ČB zatím skoro nesplnitelný sen... 😒

twistinka123
8. črc 2012

@blueapple jj souhlasím🙂 tak nějaký sestřičky tam znám, to je fakt, ale přímo na sále asi nikoho...🙂 ale i tak to je dobrý, nebo spíš někdy lepčí🙂

twistinka123
10. črc 2012

@blueapple ahojky psala si že máš dva císaře za sebou...plánovaný? můžeš mi písnout zkušenosti v čb?🙂 díky🙂 jako kolik dní na jipu, kdy máš mimi u sebe, jak funguješ a tak🙂

twistinka123
12. črc 2012

je tu někdo ještě kdo rodil v čb?🙂

maceek
17. črc 2012

ahoj twistinko, jo, jo, v prosinci 2009 a teď se chystám v září 😀. A za sebe nemohu si stěžovat co se odbornosti týče, co se týká osobního přístupu, ČB je velká nemocnice, takže za ruku mě personál (sestřičky,PA|) vysloveně nedržel, ale chovali se slušně a ohleduplně, ale pro mne bylo rozhodující, že když se bude dít něco nestandartního, budou k dispozici odborníci i z jiných oborů (neonatologie, laborky,anesteziologie...).

twistinka123
20. črc 2012

@maceek koukám že jsi dva týdny těhu po mě🙂 tak moc gratuluji🙂 já asi půjdu na císaře, doktorka mi ho doporučila, tak uvidíme jak se s tím v čb poperou jak to dopadne🙂 ale už odpočítávám dny do září🙂

v.e.r.c.a
20. črc 2012

Já rodila v ČB na začátku března 2012 a nedám na porodnici dopustit! Ležela jsem na rizikovce (Týnka byla malá), takže mi porod vyvolávali ve 38tt. Tabletu mi zavedli v 7 hod. ráno, kolem 12 hod. už se šlo na porodní sál. Přirozeně to sice neklaplo kvůli nepostupujícímu porodu, ale i tak si nemůžu stěžovat. Po císaři mi malou přinesli pár chvil potom, co jsem se probudila. Jediné co bylo trochu šílené, že mě z JIPky odvezli během několika hodin (měli přeplněno) a šoupli mě na normoš pokoj a to bylo dílo 😀 ještě, že tam byla maminka, co rodila přirozeně. Hodně mi pomáhala. Dětské sestřičky by některé mohly být trošku milejší, ale dá se to s přehledem přežít 😉 takže kdybych ještě někdy rodila, tak jedině v ČB 😎

twistinka123
20. črc 2012

@v.e.r.c.a to je super že to tak chválíš🙂 mě asi císař nemine tak snad to zmáknu i já🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru