Porodnice Kolín. Máte zkušenost?

janinininka
2. čer 2007

ahoj holky,máte některá zkušenosti s porodnicí v Kolíně, nebo chystáte se tam rodit? Děkuju za info!! 🙂

janinininka
autor
16. lis 2007

Ahojky,
ta glulóza nic moc, taky jsem se bála, abych se nepozvracela, nebo neomdlela a dobrý, a dokonce jsem měla šikovnou sestřičku, už jsem tam jednou byla na jiné testy, ani už nevím na co a píchala mě sestra, mě to bylo divný, že mě to bolí, pak mi tekla krev a měla jsem černou modřinu. 😖
mám od mala slabé žíly, teď snad je to trochu lepší, tak doufám, že to dobře dopadne 😵
Tak máme barené boxy, to jsem zvědavá, já půjdu na tu prohlídku na začátku ledna by snad měla být. Nevíte kdy jsou ty přednášky o šestinedělí náhodou, jsou prý jen párkrát do roka, chtěla bych jít, nic jiného tady není, že? 😠
To jak píšete o té hlavičce, jak se při stazích vrací, to je prý nesprávným dýcháním, zrovna teď to říkala sestra, to se má dýchat jako pes v tuhle chvíli, protože se začíná pochva teprve roztahovat, tak se hlavička nemůže protáhnout a klouže zpátky, jeslti jsem to dobře pochopila teda 😉
Musíme to zvládnout holky, ani nevíte, jak vám budu závidět, že už to máte za sebou, pak za mnou přijdete do porodnice za trest se podívat 😀
odkud přímo jste, mohly bysme aspoň do cukrárny jak je tady u labe, chodím tam, je to tam hezký, chodí tam miminka s maminkami, tak jeslti budete mít chuť se na chvíli projít a sesznámit tak se můžeme dohodnout, asi co nejdříve, že? 😉
Dopo můžu pořád, odpo v po a v út chodím od 3 na cvičení.
Marky- jdeš teď na plavčo?

markyzka
16. lis 2007

Ahojky....
Jani...já jsem přímo z Kolína - z Vejfuku....sejít bychom se mohly...nejlépe tak začátkem týdne - teď jsem se vrátila z poradny...a na monitoru se mi už objevily pravidelné stahy....MuDr říkala, že je možné, že už se porod blíží...vše tomu nasvědčuje: děloha už dost tvrdá,pěkně trénuje,čípek zkrácený na polovic, ale ještě se neotevírám...každopádně,porod by mohl přijít kdykoli...ale taky nemusí - nic se nedá předpovědět.... 🙂
Když mi bude fajn, tak na plavčo v pondělí půjdu.... 🙂

simlenka
16. lis 2007

ahojky - Jani - nějaká přednáška (o miminkách) je 5.12.07 od 15h - jinak jsou ty klasický návštěvy, jak už se tu o tom psalo - já blbec psala, že od jedný, ale je to od tří - byla jsem tam ve čtvrtek a musím říct, že se mi tam docela líbilo, tři porodní boxíčky (děsně malinkatý), nijak extra moderní, ale nebyly ošklivý 😉 jsem už na 100% rozhodnutá jít do Kolína 😉

janinininka
autor
16. lis 2007

Ahojky! 🙂
Tak se můžeme sejít třeba hned v úterý dopo někde Marky, jestli ti to vyhovuje 😉
Abysme nakonec nezjistily, že se známe 😀
Tak to jsi v očekávání, co? To bych byla nervozní, ale když se neotevíráš, tak to asi tak rychlý zase nebude, ne?
Ahojky Sim- to jsi hodná, tak já se tam půjdu 5.12. 07 podívat 😵 a pak v lednu půjdu na přednášku o porodu s prohlídkou 😉
To ráda slyším, že se ti tam líbilo 😉 jsem zvědavá na ty boxíčky, vůbec nevím, jak to tady vypadá 😒 to jsem na to zvědavá.Ty jsi Sim odkud?

markyzka
16. lis 2007

Jani...tak to by šlo.... 🙂 úterý dopolčo vypadá slibně 😉 Ještě bychom se domluvily.....holčiny z diskuze kolínsko a okolí by se třeba mohly přidat....Myslím, že už tam Simlenka psala, ať juknou i sem, že se tady mluví o srazu.... 🙂 Já bych přišla....tedy pokud bych nerazila do porodky..... 😀 😀 😀

janinininka
autor
16. lis 2007

No to je taky možný 😀
tak se dohodneme ještě, nebo já ti na IP napíšu č. na mobil a můžeme se domluvit i takhle.
v kolik tak vstáváš? na tu 9, půl 10 bychom mohly vyrazit do tý cukrošky třeba 😅
já teď byla na chvíli s kamarádkou, můj drahej mě nechal na víkend napospas, jel k babičce do jižních čech, bál se, aby to na mě nebyla dlouhá cesta, já špatně snáším auto a teď bez kinedrilu a kvůli mimi, tak mě tak rozhodil, že jsem i já začala mít strach, tak jsem zůstala doma a on jel sám 😠 ale stejně tam na silvestra pojedeme znova, tak babča ještě uvidí mé bříško, pak už mimíska 😵 tak tady teď bloumám na netu. 😅

markyzka
17. lis 2007

Jani...já jsem teď ranní ptáčátko....takže se mohu sejít prakticky kdykoli....ale myslím, že kolem 10:00 by to bylo fajn.... 🙂 🙂

janinininka
autor
17. lis 2007

o.k. tak se ještě dohodneme. já mám teď takový problém, dneska jsem nemohla spát, jsem k.o. a ještě ke všemu mám blbý mateřský znaménko na zadku přesně mezi 🤐 vystouplý a asi jak se rozšiřuju, tak mi to trochu prasklo, vzbudila jsem se a tekla mi krev, já z toho byla nervozní, tak jsem to nějak pak utnula, a jsem z toho přešlá, nikdy se mi to nestalo 🤐 tak nevím, jeslti mám jít k obvoďačce a ta mi dá nějakou mast nebo na gyndu, nebo mě obvoďačka pošle na kožní, co myslíš? aby mi to pořád nepraskalo. 😝
teď mi to řezat asi stejně nemůžou, ne?
jinak jak jsem byla nervozní z toho tak mimi začalo kopat,docela dost, tak tchýně mě plašila, aby jí něco nebylo, tak mám strach, ono se říká, že to miminka cítí, když je maminka nervozní, tak asi pak byla taky, nebo mi nadávala, že jsem jí vzbudila, tak doufám, že to nic nebude 😉 uvidím dnes a zítra, ale snad to bude dobrý, prostě mě to vyplašilo, říká se, že se nemají vrtět ani moc, ani hodně, že to dělají třeba když se něco děje, ale ono to asi bude zesilovat ty kopy, že?jsem fakt z toho přešlá, zadek mě bolí 😠 no nic, tak jsem si postěžovala, tak ty se měj hezky a pozdravuj mimíska 😵

simlenka
17. lis 2007

byla jsem porodnici okouknout a až na to, že mi přijde děsně maličká (od sálů až po pokoje na šestinedělí), tak se mi fakt líbí - jen oprava - ytusko - ty boxy jsou 3 - to poslední je místo, kde se ošetřují miminka - což mi malinko vadí - že se neošetřují u vás, ale táhnou ho za roh 😔
a pak mi vadí (ale na druhou stranu, možná je to lepší), že při porodu koncem pánevním rovnou dělají císaře - ale jinak se mi tam fakt líbí a na porod se začínám docela těšit

markyzka
17. lis 2007

jani....určo bych si došla k doktorce...přece se nebudeš trápit, že? Doufám, že tě to znaménko nebude otravovat moc dlouho.... 😉 Oni ti tam poradí.... 😵

janinininka
autor
17. lis 2007

Už je to dobrý, tchyňka mě vybláznila, aby se holčičce něco nestalo, ale kopká si normálně, asi to včera vycítila, že jsem byla nervozní a nelíbilo se jí to 😝
v po zavolám dr, půjdu se jí ukázat a dyžtak mě pošle na kožní, prý to mám trochu prasklý, ale žádná hrůza 😉
Myslíte, že by mi to mohli teď i vyříznout, nevíte, jak se to dělá, to se to opíchne, a nebolí to, ne?

markyzka
17. lis 2007

Jani...já vůbec nemám tucha....ale přece ti něco nemůžou řezat zaživa.... 😉 Oni ti poradí...A to mimi opravdu reaguje na nálady maminy....když jseš ve stresu, přenáší se to i na toho maličkého....Určitě je v pořádku 😵 😵 😵

janinininka
autor
18. lis 2007

Včera večer už si kopkala jako vždy, akorát tchýně mě vylekala 😠 teď asi spinká ještě. Dneska jsme se krásně vyspali 😉 ta noc v pá byla hrozná. Doufám, že takhle nebudu moci spát teda 😠
jinak znaménko mažu framykoinem, už nebolí, ale té dr určo zavolám tento týden,nebo hned zítra 😉
a co ty, jak se cítíš? 😉

markyzka
18. lis 2007

Jani...jsem unavená - šůrujeme po tom malování...a už jaksi nestačím to co dřív 😉 Jirka i naši mi sice říkají, že to udělají sami...ale když mně je to hloupý jen tak sedět s nohama nahoře a čučet na pracanty....no, ale dělala jsem jen takové lehčí práce....po obídku se na chvilku natáhnu a dám veget 😵
jinak jsem ráda, že už to znaménko toliko netrápí.... 🙂
Dnes v noci jsem toho moc nenaspala....od 1 do 5 jsem byla vzhůru...nejdřív jsem se snažila zabrat, ale pak jsem si rozsvítila a četla.... 😖

janinininka
autor
18. lis 2007

Ty jsi teda odvaha, v takovém pokročilém těhu takhle vyvádět, zkus víc odpočívat 😉 oni by to zvládli taky uklidit sami, neboj! Ty se ještě nauklízíš až až. 😠
Znaménko mě už nebolí, mažu si to tím framykoinem, a dobrý, ale musím tý dr radši asi zavolat, nebo myslíš, že mám počkat, když mě to teď netrápí? 😕
To máš teda ještě horší spaní než já, od 1-5, a čím to je, mimísek kopká, nebo máš špatný sny, to se ¨prý takhle ke konci taky stává 😝
to já jsem chrupkala až moc, tak doufám, že dnes zase nebudu stašit 😝
na to úterý se teda ještě dohodneme. 😉

luciehl.
18. lis 2007

Ahojky Janinininko...nechceš přejít k nám ostatním na ,,Regiony-Kolín a okolí,,?? 🙂 🙂

markyzka
19. lis 2007

Jani....já bych k doktorce raději zašla....znaménka jsou prevít!!!
Jinak já vlastně netuším, proč nemůžu spát....asi tělo trénuje na věčný kolotoč kolem mimi 😉 Vzbudím se a jsem vyspalá....prďolinka je v noci hodnej - má pochvalu....uvidíme, jak to bude po porodu - snad mu to vydrží 🙂 Začíná řádit až přes den.....
Jak píše Lucie a já jsem už také navrhovala....jukni na Kolínsko....Do té cukrárny se už těším...přijdeme se Simlenkou a Lucií.....třeba se ještě rozrosteme....???? 🙂 Zatím by všem vyhovovalo to úterý, 10:00....Cukrárna u Labe (to je ta u Savoye, že????) 😵

janinininka
autor
19. lis 2007

Ahoj Luci, klidně přejdu 😉
Dobrá, tak zítra v 10 před cukrárnou, ju? Ať tam nelezu sama 😀 bojím bojím, je to ta u Labe..

ytuska
20. lis 2007

Markyzko, doufám, že jsi ok.. určo nám dej vědět, až to budeš mít za sebou..
Nejlepší by byl přímý přenos🙂 Držím Ti palce, ať je porod v pohodě a moc to nebolí!
Tak jakýpak byl srázek holky? Kolikpak se vás sešlo? Já bych theoreticky taky mohla dorazit, ale prakticky už se mi tak blbě chodí a jsem hned unavená, že bych to asi už nedala:(
Yt.

janinininka
autor
20. lis 2007

Ytusko- bylo to dobrý, byly jsme 4, byly jsme v cukrárně od 10 do 2, popovídaly jsme si a dobrý. Musíme to zopakovat a pak tam můžeme chodit i s mimískama 😵 ale musíte na mě počkat 😀

markyzka
20. lis 2007

Ytuško....nakoukni do debaty Kolínsko a okolí..... 😵
Jinak já jsem OK...stále 2v1....ale dnes mě zlobily poslíčci...a to dost fest - až jsem měla docela strach, že se to rozjede.....ale teď je mi fajnově,tak si myslím, že to jen děloha trénuje.... 😵

janinininka
autor
21. lis 2007

Teri- tys nám dala teda, ještě ať počká chvilku mimísek 😵 to bylo zrovna potom jak jsme se rozdělily 😠

markyzka
21. lis 2007

Jani....já mám vybráno....mě by se líbilo datum mezi 20.-27.11......13.12. k nám má dorazit na návštěvu tchyně (vrací se z Anglie), tak už chci být s prďolkou sžitá....páč ona do všeho mluví a já bych byla zbytečně vystreslá....vše musí být podle ní, protože ona přeci ví vše nejlíp..... 😖 🙂 Ale je hodná...to zase joooooo......

janinininka
autor
21. lis 2007

Tak ať ti to vyjde 😀 Tchýně ať si trhne nohou, taky jsem zvědavá, oni mají tendenci do všeho mluvit, to víš, ale to, že už je to jinak než za krále klacka je nezajímá..já mám taky hodnou, ale nic se nesmí přehánět, že, nesmíš si jí pustit k tělu, nebo miminko bude mít druhou maminku 😅
a je ti dobře?

markyzka
21. lis 2007

Jani....bříško už zase přestalo bolet - je mi fajn, jen jsem docela unavená....v noci jsem měla šílené sny 😖 Teď vařím...ale pak si půjdu na chvilku natáhnout....žehlení a diplomku nechám na odpolčo.....

janinininka
autor
21. lis 2007

jen běž, prosímtě jak do té školy teď chodíš? to tam budeš chodit hned jak se narodí mimi, včera jsme se o tom moc nebavily..

markyzka
21. lis 2007

Jani....já dnes školu poprvé vynechala (na radu doktorky - porod se prý už může rozběhnout prakticky kdykoli....)...už tam nedorazím, přednášky budu mít od spolužáků a doma budu psát seminárky, diplomku a šprtat na zkoušky.....max. dorazím někdy v lednu na konzultace (když bude hlídání)....ale jinak vše budu řešit přes mail..... 🙂 Zlatej internet....to je pohodička 😵 😵 😵

janinininka
autor
21. lis 2007

aha, tak jeslti to jde takhle, tak to je dobrý 😉

markyzka
21. lis 2007

Jani....takhle to jde, páč já už mám všechny povinné předměty odchozený.....teď už mi chybí jen pár kreditů.....a ty snad zvládnu na dálku 😉

janinininka
autor
22. lis 2007

Jsi šikulka 🙂 Teď když jsem zapínala net, tak jsem na tebe myslela, jeslti jsi o.k. tak jo, jsem ráda!! 🙂
Jinak jsem včera psala Pí. Rosické e- mail,ptala jsem se na objednání lékaře v porodu, musí mít s nemocnicí smlouvu, a ptala jsem se, jestli bych si mohla objednat přímo jí, a když prý nebude pracovně vázaná, tak prý jo, ale není z ko, a nevím, to bÿch si jít taky musela platit?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru