Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
30. říj 2008

no 10 s tomíkem, s lukáškem naštěstí jen 4 🙂 , v tu chvíéli se nadstandarty předělávali, takže jsem měla formu nadstandartu na gyndě(alespoń svůj pokoj)...záchod byl společný, ale já to řešila, že když jsem se šla sprchovat, tak jsem se i vyčlůrala...
jinak prosím tě nepustí tě z nemocnicw dokud si nedojdeš na velkou...takže až se tě budou ptát, řekni, že jsi byxla, jinak do tebe nacpo projímadla...apod.. já jsem prostě nemohla, bolelo to jak čert, ani se mi nechtělo, navíc jsem si sednout nemohla, doma pak po 2 dnech vše ok

petule.h
30. říj 2008

třeba ten epidural nestihneš jako já...já ho chtěla taky 🙂

matru
30. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem byla celý den pryč a ted koukám jako blázen, že Alenka ještě nic 😠 no to je teda hrůza
Katchu: na tom šestinědělí se to dá v pohodě vydržet, je ale pravda, že ležet tam 5 dnů předem mezi ostatníma miminama je asi nic moc...mě by to bylo líto těch peněz, radši bych za to nakoupila třeba plenky, no na druhou stranu člověk utrácí za blbosti, tak to zase tak špatná investice není...záleží u každého na průběhu, v mém případě by to vyhozené peníze byly...a vezmi si Hanku, ta je tam 14 dnů, to už by byla dovča u moře...tak uvidíte 😉

petule.h
30. říj 2008

matru: tak to máš pravdu 😀

petule.h
30. říj 2008

jenže já si letos dovču u moře odpustila, tak bych si to tím vynahradila 🙂

katchula
30. říj 2008

Matru tak to je fakt, 14 dnu to by neslo. Sice jsme taky letos poprve vynechali dovolenou u more, ale prece jenom to by mi bylo tech penez fakt lito.

Petul jo jo o tom uz jsem taky slysela, ze cloveka nuti dojit si na velkou, jinak je zle 😀 Nechapu proc...

petule.h
30. říj 2008

no já zalhala 🙂 , doma to pak šlo , tenkrát před 1 porodem mě na to upozornila jedna co porodila a fakt to tak je..

petule.h
30. říj 2008

neumím si představit, že bych s tím šitím a bolestí něco vytlačila 😖 ..jinak 14 dní je moc, já před těma 2 lety platila ZA 5 dní..2 jsem byla na JIP a 3 na tom pokoji 6 nedělí jak byla oskarka..stálo to jak říkám 750,-

oskarka
30. říj 2008

Nazdrar holky.
Tak já stále nic, že by se stalo něco v noci asi žádný z doktorů, který mne vyšetřoval nepředpokládá ani mé tělo nedává žádné jasné signály.... Takže: Zítra ráno mne vezmou na porodní sál, prý zkusí ještě zátěžový test a pokud nic tak už to halt zítra ukončí.
Na nadstandardu bych chtěla být po porodu s miminkem, uvidíme jestli pro nás bude volno. Teď mi to tady v tom pokojíku na šestinedělí ani nevadí, sestřičky jsou tu milé a spolubydlící docela taky.

Petul, Ty jsi po císaři? Kdyby mi ho zítra dělali, tak jak to probíhá, za jak dlouho vidíš miminko a kdy ho máš u sebe? A z operačního sálu Tě odvezou kam?

matru
30. říj 2008

Alenko, po císaři musíš být jednu noc na intenzivní péči, mimčo ti přinesou ke kojení...snad ti to tak nedopadne, ale trvá to teda věčnost, musíš už být unavená...myslíme na tebe, at už to máš za sebou a jste oba v pořádku 🙂

petule.h
30. říj 2008

oskarka: to máš stejné jako já...zítra by ti tedy měli dát asi kapačku, když nic, tak holt buď to půjde rychle a uspí tě, nebo ti dají tu anestézii na spodek a jsi při vědomí, to by ti mimi ukázali hned jak ti ho vyndají. Ksždopádně tě pak převezou na JIP, kde budeš max 2 dny a pak když bude volný nadstandart, tak tě převezou tam, tak jsem to měla já.Dají ti cévku, neboj, nebolí to vůbec..a až se budeš cítit dobře, po JIP, tak ti jí vyndají...miminko pokud tě uspí ti přinesou potom na JIP na kojení..odpo myslím, je to zvláštní pocit, přivezou mimina a najednou ti jedno přinesou, tak se nelekni, že nebudeš mít ten pocit rozkoše a třeba nadšení, přijde to jak budete spolu na pokoji 🙂 ..sestřičky si ho nechají první dny u sebe na noc a budou ti ho nosit na kojení a jakmile budeš fit a cítit se na to dají ti ho už na 24h, jinak ho můžeš mít na pokoji hned jak tě převezou na pokoj přes den..jde o to, že nebudeš moct chodit pořádně, ohýbat se , smát, kýchat, ale to přejde brzy neboj 🙂

petule.h
30. říj 2008

mě řekli takhle večer, e mi dají vyvolávačku druhý den a už fakt porodím a ve 2h ráno mělo mimi špatné ozvy, tak dali kapajdu a najednou jsem jela na sál, nic se nedělo. Třeba do rána porodíš 🙂

petule.h
30. říj 2008

moc moc ti držím palečky

oskarka
30. říj 2008

Petul, dekuji za informace.
Prosim Te a o tom jestli je celkove uspani nebo jen anestezie na spodek rozhoduje lekar? A podle ceho? Nebo to nechavaji na pacientovi? Jak bych se mela rozhodnout? Jsou nejaka pro a proti?

oskarka
30. říj 2008

Uvidíme, jak to u mne bude, ale mímo má prostě svou hlavu a nic na něj neplatí.
Ještě jeden dotaz, může manžel být se mnou na tom sále když mi budou dělat ten zátěžák a pak při císaři? NEbo může počkat venku a pak si miminko podepsat, aby ho viděl alespoň on?

petule.h
30. říj 2008

no pokud se něco nezdá a mimi třeba jako měl tom se přidušuje, tak to jde rovnou na celkovou, na tu na spodek se jinak ptají, mají na to as to připravit, pač to nebude život ohrožující. to se asi rozhodnout můžeš, já právě tohle řešila u druhého porodu co bych zvolilaměla jsem mít taky císaře. no plus je, že mimi uvidíš hned jak ho vyndají, mínus pro mě, že vše uslyšíš, doktory, nástroje...každý to snáší jinak...nemohla jsem se rozhodnout, nakonec to za mě vyřešil spontální porod...navíc někdo nesnáší narkózu...

petule.h
30. říj 2008

může být s tebou při zátěžáku, pokud by těřezali u celkové tak né, pokud u té na spodek)nemůžu si vzpomenout jak se jmenuje), tak myslím, že může být u hlavy??? mimi mu určo ukážou, já tam manžela neměla, ale je to tak...po celkové narkóze budeš spát, tak to by jsi s ním mluvit nemohla, po té druhé jo...ale mimi určo ukážou...na JIP ho pustí tak na 10 min max v plášti ...musíš tam mít i vypnutý mobil a vše, manžel mě vlastně takhle vyhledal přes tel, ani jsem mu nestačuila volat , šlo to rychle...ale myslím, že pokud do zítra porodíš, tak budeš na pokoji v sobotu...zamluvila jsi si ho????ten nadstandart??

petule.h
30. říj 2008

mě se tom narodil v 6:02, ve 2 ráno mě vezli na sál, a na JIP za mnou přišel poprvé to jsem spala a pak po obědě jsme spolu mluvili,a šel se na mimi podívat zase jinam 🙂

oskarka
30. říj 2008

nadstandard zamluvený nemáme, protože jsme vůbec nevěděli jaký bude ten vyvolávací postup, moje reakce atd... a teď se obávám, že bude asi plno, ale zkusit to můžeme se zeptat, zda by byl třeba od soboty volný.

petule.h
30. říj 2008

řekni to sestře, že by jsi si ho chtěla zamluvit, když už jsi v porodnici dají tě do pořaDNÍKU

petule.h
30. říj 2008

když tak zaplatíš max 1 den bez tebe, ale řekni to , jinak tě z jip šoupnou rovnou na pokoj a budeš čekat třeba do úterý až se uvolní...apod

petule.h
30. říj 2008

já jim to řekla u obou porodů hned jak mě přijímali 🙂

petule.h
30. říj 2008

jinak se tě nezeptají

oskarka
30. říj 2008

stačí říci sestře tady na šestinedělí, jo? tak jo, řeknu jí, že bychom měli zájem po porodu o pokoj nadstandardní ať nás dají do pořadí. to jsem tedy zvědavá.

petule.h
30. říj 2008

já to říkala sestře na sále 🙂 , oni pak někam brnknou a zapíšou tě do pc, zkus to, uvidíšvyjde to 😉 . jo řekni, že chceš nadstandart..uvidíš oni si s tím poradí 🙂

oskarka
30. říj 2008

tak to řeknu zítra až mne povezou na ten test na sál a uvidíme.

oskarka
30. říj 2008

Petul, promin, ze se porad tak blbe ptam, ale brala sis s sebou nejake veci na ten sal kdyzs tam jela na ten test?

petule.h
30. říj 2008

no to se už čeká, že porodíš, dle mě ti tašku vezmou sebou a vše co máš, tam jsou skřínky a oni ti je tam zamknou a pak je budeš mítna pokoji neboj, zkus se zeptat dnes, co ti na to řekne sestra, až bude dělat monitor, ted ho budeš mít furt i v noci

petule.h
30. říj 2008

já na sále neměla nic, ale můžeš si připravit fo´ták...apod, když tam bude manžel, je to bez problémů, on ti vše řeknou neboj, ale určitě poputuješ se vším, min s ručníkem, sprcháčem jo 🙂
klidně se ptej, mě to nevadí, když budu stíhat mimi, ráda odpovím, úplně to tam vidím v jasných představách 🙂

oskarka
30. říj 2008

Jak dlouho po tom zátěžáku čekají jestli to něco udělá a rozběhne se porod? Dlouho??? A v kolik hodin to tak začínají dělati? Mně doktorka řekla jenom ráno Vás odvezeme na sál...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru