Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

katchula
7. lis 2008

popi ahoj, byla jsem na kontrole dneska 🙂 Jinak s tou domluvou nevim, nevim... Mě to teda ani nenapadlo, protože já nemám ani tak obavy z toho, že přenáším jako právě z vyvolávanýho porodu. Takže by mě ani nenapadlo se s doktorama domlouvat na dřívějším vyvolání. Osobně si myslim, že je lepší přirozený porod, zkrátka když se mimčo rozhodne samo. Ale některým miminkům se prostě ven nechce a samozřejmě tam nemůžou být 11 měsíců, tak to chápu, že se jim musí pomoct ven 🙂
Jak jsem tak sledovala holky co teď rodily vyvoláváně, tak všechny to měly s komplikacema, což mě jen utvrzuje v tom, že přirozený porod je lepší.

poupina
7. lis 2008

A jak Ti dopadla dnešní kontrola? Pořád žádný náznak?

matru
7. lis 2008

Katchu. je jasný, že přirozený porod je lepší, ale znám i případy, že po vyvolání to bylo hned a bez komplikací, neboj 😉

petule.h
7. lis 2008

katchu: můj druhý porod byl po 10 dní přenášení, byla jsem otevřená na 3 prsty a dali mi vyvolávačky 3, to ani nepostřehneš, dali mi injekce a kapačku a lukášek byl do 2h venku 😉 , když to srovnám s prvním přenášením, kdy jsem ležela jako oskarka, tak pohoda, protože to mi zaváděli tablety...pak kapačka, injekce a pořád nic
dnes jsem celý den vařila, tajk jsem Vás trochu nestihla 🙂 , byla jsem nakoupit ui ve sparu, blo tam ve 13.30 milon lidí..je vidět, jak ty vánoce už pohlcují všechny, jsem ráda, že už to mám koupené

vrana
7. lis 2008

katchu neboj, taky znám případy, kdy byl vyvolávaný porod v pohodě. A popravdě, já už bych se přenášení tak dlouho jak jsem přenášela, bála, když vím, jaké to mělo dopady na malou.

poupi, nevím jak a jestli se dá domluvit s běžným doktorem, ale v září jsme měli holčinu, co měla svého doktora k porodu a ten se s ní vzhledem k velikosti mimča domluvil na vyvolání na určitý termín. Takže někde to asi jde..

petule.h
7. lis 2008

vrana,. ..nečetla jsem bohužel co jsdi měla ty, ale tomíkovi hrozilo udušení...takže tenkrát nakonec císař, jinak by to ani nešlo, otevřela jsem se jen na 1cm 😉 u druhého jsem měla slíbeno, že vyvolávačk nebudou víc jak 1 den a to vyšlo..u druhého porodu koukají na ten první 🙂

vrana
7. lis 2008

petule, u nás byla zkalená plodová voda a malá se jí napila, museli ji odsávat a křísit, pak měla nějaké křeče a strnulost, do toho měla hodně červených krvinek, takže jí museli odpustit a rozředit krev, no a aby toho nebylo málo, tak jí zjistili nějakou infekci a nasadili antibiotika. Tak asi tak. Těžko říct, co všechno souvisí s přenášením..

ducky
8. lis 2008

Dobré ránko holky,
dneska jsme měly brzké ranní kójo a nějak už jsem nemohla usnout. Bětka teď leží v lehátku a má chudák škytavku. Vůbec pozoruju, že ta jí trápí alespoň 3x za den. Je mi jí vždycky tak líto, jak celý to tělíčko nadskočí a vím, že jí nemůžu pomoct.
Jinak včera nákup jsme zvádli, ale těch lidí, to jsem nežrala. Lítala jsem po Bille jak fretka, stehy nestehy, chtěla jsem být rychle pryč. ☹

Poupi fotečky pošlu.

Katchu ne všechny vyvolávané porody dopadnou špatně. A hlavně, takhle na to vůbec nemysli.
Myslet musíš pozitivně 😀
Jsem zvědavá, kdy si to Štěpánek rozmyslí 😎

petule.h
8. lis 2008

vrana: taky jsme měli zkalenou vodu, jen u nás to udušení hrozilo..
ducky: no já v tom intersparu taky, tam bylo lidí...jinak tomík škytal už v břiše...no a zůstalo mu to i když se narodil 🙂

kate77
8. lis 2008

Ahoj holky...Katchu..přidávám se k povzbuzení..jsem za vyvolávaný porod..já bych tu svoji nikdy neporodila.. 😕 ,,dyť,, víte 5,5 kg..jsem malá ,úzka..až byla venku nakonec císařem..doktoři řekli,že bych to nemohla porodit normálne...tak si myslím,že potom přenášení některé děti už jen rostou a rostou asi....nebo spíš už nemaj kam tak přibejvaj...nevim no..Ale neboj,dopadne to dobře,jak říká petule mysli pozitivne...
Holky,my ted dva dny byli zavření,kvuli tomu požáru...dávam spát malou na balkon,jinak mi doma nespí..tak to bylo náročné..dneska jí tam už strčím,at si pospí..ehm i já...
Petul a co Lukášek??spíte ok?kojíte?Určite jste si to tu psali,tak až budu mít víc času..vše pročtu

matru
8. lis 2008

Ahoj Kate, no jo vlastně, ty jsi měla největšího obříka 🙂 a kolik vlastně má ted? 🙂 Nelinka má 7 kilo a všichni říkají, jaká je malinká, mě to ale nepřijde 😉
Katchu: věřím, že si to malej rozmyslí a přes víkend vyleze 🙂 🙂

katchula
8. lis 2008

Holky díky, vy jste zlatý 🙂 🙂 No docela jste mě uklidnily. Ono to nějak dopadne a pokud do úterka nic, tak následuje vyvolávání. To se nedá nic dělat, do Vánoc ho tam nosit nehodlám 😀 a taky se bojim tý váhy...
Dneska je ale počasí co? Hnus, ale asi budeme muset na nákup, protože máme skoro prázdnou ledničku.

petule.h
8. lis 2008

katchula: taky jsem měla přijít na vyvolání v úterý a v neděli byl lukášek venku...neboj se ničeho, všechno zmáknete, ať už to bude jakkoliv, hlavně že bude štěpánek v pořádku a na vše rychle zapomeneš 🙂
kate: lukášek je zlartíčko, má teda 6600 ve 3 měsících a 65cm, ale jinak od 2m jako u toma mi mléko došlo, takže dokrmy a jak to bývá, tak se na umělé mléko přešlo úplně...spinká celou noc, budí se max 1x a to když usne brzy třeba ve 21h, jinak když jde spát ve 23h, tak se vzbudí v 7-8h a dál spí max do těch 10h...te´d už začneme od prosince příkrmy, takže zeleninka, přesnídávky...na to se těším
- Jinak nákupy já dělám už zásadně jen v týdnu dopo, to tam nikdo není, takže to zmáknu rychle no za 1,5h max, ale krásně tam proplouvám 🙂 , v pátek jak jsem psala jsem byla vyjímečně ve 13.30 a už mraky lidí

kate77
9. lis 2008

Matru ,moje má ted 7 kg a 64 cm..hm Lukášek péti je delší a mín váži🙂..no pořád má velký bucany ale telíčko tak normál..vypadá ale spíš tak na 6 měsícu než na 4.Petul já už přikrmuju zeleninou...Elen má alergii na bílkovinu krav.mlíka a tak pije speciální..hnusné,tak ji asi přestqalochutnat,tak(z toho vyplývá že nekojím) jsme s mudr.dohodli,že zkusíme zeleninu..hm taky žádná sláva..a už jste se holky viděli i naživo??
Katchula budeme na Tebe moc myslet a držet všechny palce jaké máme s Elen 😀
Petul,krásne spinkáte...my v noci 2x papáme...paaaaa zatím

petule.h
9. lis 2008

kate77: no na zeleninu a přesnídávky se vážně těším... 🙂 , tom měl rád ty kupované, tak uvidíme...
ještě jsme se nesešli... 🙂

petule.h
9. lis 2008

jinak kate...nezapomeň, že nekojebné děti přibývají víc většinou než kojené a navíc ta tvoje rošťanda měla daleko větší základ než my, takže to zase tolik nepřibrala 🙂

petule.h
10. lis 2008

Ahoj, tak co katchula???? jsi celá??? nebo porozená???

matru
10. lis 2008

Ahoj 🙂 taky sem jdu zvědavá 😉 a Katchu tu včera nebyla, tak že by už byl Štěpánek venku??? 🙂

oskarka
10. lis 2008

Ahoj holky,
přeji Vám hezké ráno. Ondrášek teď spinká, tak mám chvilku na poklizení bytu, sebrání prádla a trochu relaxace. Kdybyste chtěli nějaké fotky, tak Vám je pošlu mailem, ju? Nemám teď nějak náladu na zveřejňování do alba. Napište mi do IP adresy.

matru
10. lis 2008

Ahojky, mail jsem ti poslala, děkuju 🙂 a co Ondrášek, jak to zvládáte a jak ti spinká? A už jste byli na prochajdě? 🙂

oskarka
10. lis 2008

Ahojky, spinkání není jeho nejsilnější stránka, on má totiž pořád hlad, takže je vzhůru někdy za chvíli, někdy za tři hodinky, jak kdy... Na prochajdě jsme ještě nebyli. Jen v pátek ho vzala moje maminka na kontrolu k paní doktorce pediatričce (chtěla ho před víkendem vidět jak je na tom po příchodu z porodnice a byla nadšená), na další kontrolu jdeme ve středu. Na prochajdu už se těšíme, i když se pořád pohybuju pomalu a shrbeně.

ducky
10. lis 2008

Ahojky holky,

Alenko můj mail máš v IP.

Tak holky včera jsme byli poprvé kočárkovat. Bětka půl procházky probrečela. ☹
Tak nevím, co si o tom mám myslet. Pravda je, že když jsme přišli, měla v plíně, ale otázka je, kdy to tam vrhla a jestli to byla příčina pláče. Docela by mě mrzelo, kdyby se jí kočárkování nelíbilo. 😅

Zítra jdeme na kontrolu k paní doktorce. Budu to muset zvládnout sama, manža už chodí do práce.
Moc mi pomohl ten minulý týden. Přebaloval a choval a já kojila a chovala a šlo nám to dobře. Teď to musím zastat vše sama. Zatím to jde, ale fakt to bylo super, když tu byl se mnou.

Hele Katchul se nějak nehlásí. Že by si to Štěpánek rozmyslel?

matru
10. lis 2008

Ahoj Ducky, neboj Bětce se v kočárku bude líbit, asi jen nevěděla, co se děje 😉 Neli kočár miluje a je to téměř jediné místo, kde přes den usne 🙂 taky si myslím, že už Katchula porodila, no uvidíme, jestli se ozve 😉

ducky
10. lis 2008

Ahoj Matru,
budu doufat, že to byl prvotní šok a že se jí kočárkování zalíbí 😀

Katchula asi na nás nemá mobil, co? Tak to si budeme muset počkat, až se ozve.

matru
10. lis 2008

Na mě má 🙂 taky pořád koukám, ale zatím nic, hned bych napsala 🙂
Ducky až se trochu rozkoukáte na světě, tak se doufám sejdeme u Hájka 😀

ducky
10. lis 2008

Je tak to jste šikovné holky. Jsi taková naše centrála, viď? 😀

Určitě se sejdeme. To budou koukat, tolik kočárků 😎
Abychom se jim tam vešly 😉

petule.h
10. lis 2008

ahoj, tak pořád nic???tak to asi bude v té porodce...škoda, že tu není marcet 🙂 ta by nám to zjistila

ducky
10. lis 2008

Vypadá to tak, že?
Musíme jen čekat, jestli se ozve Matru. 😉

matru
10. lis 2008

Já jsem tu, ale nic nevím 😉

matru
10. lis 2008

já ani nevím, kdy měla mít další kontrolu, jestli už nešla na příjem plánovaně, ale to by asi napsala...no počkáme, až se ozve, snad už je malej venku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru