Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

priorita
4. bře 2009

ducky: no nechci zbytečně plašit, ale ta bolest do zad ... vždycky když přijde, ztvrdne mi břicho...trvá to tak půl minuty a zas to povolí...asi zkusím vanu...

priorita
4. bře 2009

...hmm a pravidelnost to má taky ... cca 8 minut! ale fakt jen to jen vždy ztvrdnutí břicha a bolest do kříže...no zkusím tu vanu!

katchula
4. bře 2009

Priorita: tééda já myslim, že určitě dneska jedeš do porodnice!! Fakt to vypadá, že už je to na spadnutí, tak doufám, že se nepletu a držim všechny palce 🙂 😀

priorita
4. bře 2009

kat: no jsem z toho taková překvapená...a hlavně nevím jestli to jsou nebo nejsou porodní bolesti...teď je ten interval něco mezi 6-7 minutama, ale dá se to uplně v pohodě vydržet, já myslela, že to má hodně bolet...sakriš co mám dělat, jet teď do porodnice, tak si mě tam třeba nechaj a radši budu trpět doma než v porodce, na druhou stranu by mi řekli, jestli se porod blíží nebo ne...

katchula
4. bře 2009

Já bych ještě nejezdila, ty kontrakce mě ze začátku taky nebolely, každý to má ale jinak. Já jen cítila, že se něco uvnitř pravidelně jakoby stahuje, ale bolest přišla až za dost dlouhou dobu. Do porodnice jsem jela po prasknutí plodový vody a porodila jsem stejně až za cca 25 hodin a bolestivý kontrakce jsem měla až posledních asi 5 hodin. Být Tebou počkám do večera co se bude dít 😉 Pokud ty kontrakce budou častější, tak jeď.

priorita
4. bře 2009

kat: tak to jsem ráda, já to právě cítím taky tak...pravidelné stahování dělohy s tím, že mám vždycky bolest v kříži, teď ta poslední už mi maličko vystřelila do podbřišku... A na kolika bych tak měla jet? Na 4 minutách???

jmisa
4. bře 2009

Pri, na ftn.cz píšou, že bys měla stahy sílící cítít asi 2 hodiny po 5 minutách - vyzkoušet teplou koupel, zda to nezačne slábnout nebo se prodlužovat interval a pak jet.

já bych jela co nejpozději, pokud tedy nerupne voda a nebude to k nevydržení. Akorát bych raděj povolala muže dom.

katchula
4. bře 2009

Přesně jak píše Jmisa 🙂 Na co tam být zbytečně brzy, pak bys byla akorát naštvaná a říkala si, že jsem nezůstala raději dýl doma 😉 Pokud to po koupeli bude slábnout, tak to kontra nejsou. Ale já myslím podle toho, co píšeš, že JSOU 🙂

priorita
4. bře 2009

jmisa: díky!!!

hrusti
4. bře 2009

Jee, holky, tak dneska to vypada nadejne 😉 Pri, moc ti drzime palecky!!! Ja osobne bych taky pockala co s tebou udela vana. Vecer tam bude min lidi a kdyz pojedes ted, tak budes akorat nastvana, az by ti rekli, ze jsi jeste malo otevrena 😉 Tak drzime palecky!!!

priorita
4. bře 2009

hrusti: vana proběhla, intervaly se zkrátily z 8 na sedm a zatím jsou pořád na sedmi. Bolesti v kříži maličko zesíly, ale pořád pohoda...občas to vystřelí do podbřišku. Rozhodně tam nepojedu dřív než praskne voda nebo bolesti budou tak jak psala jmisa...

jmisa
4. bře 2009

Pri, to už se asi těšíš, co? Já bych mimčo vyvolávala jak ducha 🙂 🙂

Jinak doma je Ti rozhodně líp, nikdo do Tebe nešťouchá, můžeš si hekat, jak chceš, když chceš tak vlezeš do vany nebo do sprchy atd.

Držím palce, aby to vzalo rychlý spád.

hrusti
4. bře 2009

Pri, nam PA rikala, ze kdyz muzes chodit a mluvit, tak je jeste dobre 😉 . Az se kontrakce zkrati na 4-5 minut pravidelne po dobu 2 hod., ta muzete vyrazit 🙂 Drzim palecky!

jajinka27
4. bře 2009

jééé já nakouknu a Pri možná začíná rodit 😵 budu držet palečky všechny co máááám

priorita
4. bře 2009

jmicha: přesně moje slova...hlavně proto chci zůstat doma co to půjde. Ale zatím hekat nemusím...jsou to spíš takový hodně silný tlaky...asi půjdu znovu navštívit vanu 🙂

priorita
4. bře 2009

jmisa: a těším se , to víš že ano...moc, ale zároveň se i bojím ☹

hrusti: a to můžu uplně v pohodě, však říkám, jestli to je ono, tak mě čeká ještě dlouuuuhháá cesta!

jáji, děkuju 🙂 budou se hodit!

hrusti
4. bře 2009

Pri, neboj, hlavne optimismus a dobrou naladu, miminko to vyciti a bude se na tebe moc tesit a budes mit kratky porod!!! Ja bych se tedy ted z vany uz asi sama nevyhrabala s tim mym pupkem, bych se bala, ze se utopim 😀

priorita
4. bře 2009

hrusti: já se tomu směju 🙂 zatím... 😀

ducky
4. bře 2009

Jé Pri, ty rodíš 😀
Některé ženy mají křížové bolesti při kontra. A jestli ti to ta vana jen zkrátila, tak je to začínající porod.
Jen prosím nečekej, až ti praskne voda, protože ta prasknout vůbec nemusí.
Jak tu psaly holky, když budou bolesti 2 hodiny po 5 minutách, tak ujíždějte 😀

Se člověk vrátí z procházky a tady se děje věcí 😀

priorita
4. bře 2009

ducky: no já pořád nevím jestli to je porod nebo není...pořád čekám, že to začne nějak hodně bolet, ale je to prostě jen pravidelné tvrdnutí břicha a bolest/tlak v kříži...
Na prdnutí vody čekat nebudu, vím, že prasknout nemusí....jdu do té vany...

katchula
4. bře 2009

Pri tak cooo? jsem napnutá 😀

ducky
4. bře 2009

Pri rozhodně to můžou být kontrakce a dle mého jsou. Jsou ženský, kterým to prostě jde do zad.
Mám kámošku, která je ten případ, takže jestli je to pravidelný po určitém intervalu, tak dle mého to kontra jsou.
Když tak brnkni do porodky a zeptej se ještě tam. 😉

vrana
4. bře 2009

Tak pri už tu dlouho nebyla, už je tuty v Krči 😀

priorita
4. bře 2009

holky jsem tu...bolesti maličko zesilily, ale pořád v pohodě. Jen teď nevím jak často přicházejí, vařila jsem tak jsem se na to moc nesoustředila...jo a když stojím, tak bolí i bříško, takhle v sedě jen záda...a vždycky tomu předchází tlak jakoby se mi chtělo na velkou...pak ztvrdnutí, bolest a za půl minuty to povolí ...

vrana
4. bře 2009

pri, tak si to začni zase sledovat, myslím, že dneska porodíš 😉

priorita
4. bře 2009

já doufám, že vás těma popisama bolestí moc nenudím...jsem ráda, že se můžu vykecat a taky poradit...přeci jen pořád nevím do čeho jdu ☹

jajinka27
4. bře 2009

nenudíš a určo rodíš 😉

ducky
4. bře 2009

Prioritko ty rodíš 😀
Huráááááááááááá 😀
Tak hlavně aby to bylo rychlé a měla jsi už brzy ten svůj uzlíček u sebe 😉

marfuuuska
4. bře 2009

Ahojky Pri, taky držím palečky.
Drž se a neboj a těš se na ten malinkej uzlíček 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru