Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
12. led 2010

Blanches Jájinka už ti odpověděla, narozky mám za sebou a ještě byly kulaté 😀

Jinak dneska jsme byli na genetickém UTZ u dr. Břešťáka a čekáme zdravé miminko, huráááá 😀
Termín porodu podle UTZ mám 19.7. 😉

blanches
12. led 2010

Jajinka takže uterý, středa a čtvrtek 😀

Ducky, tak to je super, že mimčo je zdravé a opožděně vše nej, doufám, že si je hezky oslavila 😉

konsa
12. led 2010

jaji, s tim pátkem souhlas - ta ukrajinka (nebo co je za národnost) je dost strohá - bylo to šup-šup, nic neřekla,ani mě vnitřně nevyšetřila (ale to jsem už popisovala minulý pátek).
Jinak já jdu ve čtvrtek, tak pak poreferuju, kdo tam byla a co a jak.
A vím, že středy má Dr. Sever a toho si hodně lidí chválí. Já ho ale nezažila, takže nemůžu říct...

minea
12. led 2010

blanches, já do Krče na UZ taky nechodím, můj gyndr má akreditaci k tomu, aby sám dělal biometrii, takže se vše dělá v rámci pravidelných kontrol. Teď se akorát chystám do Gennetu, spíš pro klid duše, protože jsem odmítla amniocentézu.

monivo, dubovou kůru doporučujou, jen se preferuje koupel v odvaru před gelem. Ale jak píšeme, i samotný gel dobře funguje.

kativka
12. led 2010

My tam byli v pondělí těsně na devátou a do té místnosti, kde jsou ultrazvuky chodily i maminy po porodu a ženský po gynekologický operaci a ty měly samozřejmě přednost. Takže jsme tam fakt byli dobu. Chodba byla plná, ale to asi právě proto, že někdo šel i do poradny, ale nic to nemění na tom, že si nebylo kde sednout :( Dokonce i ten UTZ proběhl velmi rychle, na fotku doktor taky chvíli hledal, ale moc nic nám nevysvětloval. Odcházel, ještě když jsem se oblékala, měli tam fakt fofr a bylo to na nich znát. Znova bych na UTZ v pondělí nešla, protože ve 20. tt jsme byli u Břešťáka a to byl úplně jinej přístup - sice se taky dlouho čekalo, ale v ordinaci jste neměli pocit, že zdržujete.

Blanches: na monitor nas ani neposlal, zjistil vnitřním UTZ, že je vše ok a to mě tak nějak uklidnilo, že jsem mu zapomněla říct i tom tvrdnutí břicha, ale to už dořeším s moji Mudr, on udělal, co měl a to mi stačí. UTZ mi moje doktorka nedělá, odeslalala mě ve 20. tt i ve 30. tt na podrobnější. Ale kamarádce (je stejně jako my) dělá všechny UTZ její doktor a ani ve 20. tt nikam jinam nešla. Takže myslím, že je to vše ok.

Jinak jak psaly holky, přišli jsme do té proskléné kukaně, tam nám sestřička řekla, že do příjmové kanceláře se zaregistrovat (pouze kontakty) a pak do té dlouhé chodby, kde už si nás zavolala sestra z UTZ, které se musí předtím odevzdat průkazka a žádanka.

Jsem ráda, že tu nejsem nejmladší, nějak jsem vás asi přehlédla a říkala jsem si, kam se všichni ztratily, že to tu za chvíli bude jen diskuze odrodivších 🙂

Jak je to s těmi odsávačkami? Na nadstadrdu nejsou dobré? Furt řeším, zda to není zbytečné ji kupovat...

Můžu si den poradny vybrat? Abych se vyhla ukrajince? Potřebuju vysvětlit všechno polopatě a mít jistotu, že vyšetřili, co měli... Jak dlouho předem jste se objednávaly do poradny. Když tam budu chtít chodit od 36. tt - stačí se objednat na porodopise až v tom 35. tt, nebo tam mám volat dřív?

blanches
12. led 2010

Kativka: díky za popsání 😀 a za info o kamarádce, to musel být teda fofr.. Tak hlavní, je že máte vše OK 😉 Mě to tuhnutí už povoluje, už je jen do 5x denně, za což jsem moooc ráda 😉 Už začínám mít i více energie, tak už i sem tam umyju nádobí a malinko uklidím. Nechci to ale přehánět, aby se mi to nevrátilo 😅

Jinak myslím, že když se objednáváš, tak si jde říct který den se Ti hodí, nebo je to jinak holky??

minea: díky, no já byla ještě v Genetu na odběru krve na detailnější genetické testy v 16tt, ale na amniocentézu jsem nešla, prý když jsou výsledky z krve OK, tak není třeba, tak doufám, že je to opravdu všechno OK

blanches
12. led 2010

Minea: teď koukám, že si jí odmítla (špatně jsem to přečetla), doporučili ti jí na základě krevních testů?

minea
12. led 2010

blanches, jo, na základě tripletestu

monivo
12. led 2010

Já jsem taky chodila na větší UTZ do Gennetu (i přesto, že moje MUdr. posílá k Břešťákovi). V gennetu jsem podstoupila IVF, takže jsem jako jejich pacientka měla UTZ zdarma a také všechny odběry krve. Byla jsem vlastně na dvou UTZ a odběru krve (triple test). Někde se tohle nedělá, vychází to falešně pozitivní a pak mohou doporučit odběr plodovky, kamarádce se to v gennetu stalo (otěhotněla přirozeně) a má zdravé mimčo. Ale na UTZ ve 30tt se už nechodí ani k Břešťákovi. A ráda slyším, že v Krči udělají i fotku, těch není nikdy dost, kor když čekáte první 🙂 Akorát nevim, jestli tam dostanu manžela, když tam jsou někdy fronty a neobjednává se na čas ☹

ducky
12. led 2010

Blan děkuju 😀 A oslavičku jsem si moc užila, neměla jsem žádnou asi 12 let, páč jsem poVánoční a to byli všichni většinou pryč na Silvestrech a tak. Jenže teď mají skoro všichni děti, tak nejeli nikam a mohli přijít na oslavu 😀 😀

Kativ myslím, že den si vybrat můžeš, koneckonců nemusí se ti to vždy hodit ve stejný den. 😉 A myslím, že volat v tom 35tt stačí.

Konsa tak pokud se nic nezměnilo, tak čtvrtky míval dr. Menšík a to budeš rozhodně spokojená 😀

Mineo tak ať to dobře dopadne. Jsem ráda, že moje dr. nedělá tripply, ale dělá testy už ve 12tt. Prý ty tripple testy vycházejí falešně pozitivní mnohem častěji. 😝

minea
12. led 2010

ducky, dík. No já právě ten tripletest neberu moc vážně a nechci mimino zbytečně stresovat, vím, co si s odběrem plodovky užily mý kamarádky. Tvoje dr tripletest vůbec nedělá? No co jsem se dočetla, tak se už dneska preferuje jakýsi kombinovaný test, který vychází daleko přesněji. Odpadají tím ty zbytečné amniocentézy. Ale co vám budu povídat, jasně že červíček teď hlodá, klidu takové sdělení člověku nepřidá.

monivo
12. led 2010

minea, hlodání červíčka znám 🙂 Mě takhle hlodal, když mi dala doktorka žádanku na krev na toxoplazmozu a že je to dobrovolné a stojí asi 700Kč, že je to na mě. Nechtělo se mi tolik platit, nakonec jsem nešla. Všude možně jsem se ptala, někdo tam byl někdo ne. Ale už je to nějaký měsíc, tak už nehlodá 🙂

blanches
12. led 2010

minea - to je jasné, že se člověk bojí, tak to držím palečky aby bylo vše OK. Ale je pravda, že jsem slyšela, že tenhle test bývá někdy falešně pozitivní...

ducky: Tak to je super, že sis to užila 😀. Mě první genetiku také nabírali už ve 12tt u mého dr. a pak jsem šla v tom 16tt ještě do Genetu

blanches
12. led 2010

monivo - tak to já slyším poprvé, že se v těhu testuje i na toxoplazmozu, ale když je to dobrovolné, tak to asi dr jen zbírala bodíky, za to že to nabídne 😉 Jinak by to bylo určo poviné 😉

ducky
12. led 2010

Mineo nedělá. Nabere krev v 10tt a pak jdeš na genetický UTZ v rozmezí 12tt-14tt. Právě že to prý vychází o hodně lépe a hlavně dřív se když tak dozvíš špatné zprávy a je víc času na rozhodnutí. 😔 Už jsem to takhle měla s malou. Moje dr., když slyší tripple testy, tak se jí ježí chlupy 😀 😀
Já myslím, že to bude dobrý. I mojí švagrový vyšly testy blbě, ta teda šla na amnio a dneska jí běhá po bytě zdravý 13ti měsíční kluk 😉

Blan tak ale v 16tt to jsou právě tripply, ne? Proč ti teda dělali něco už ve 12 tt?

blanches
12. led 2010

Ducky, musím se přiznat, že opravdu to nevím, ale u dr. mi nabírali krev skoro pokaždé, mám ještě krevní skupinu RH-, takže mi nabírali i protilátky. Sestra mi v tomto případě řekla, že se jedná o genetiku a tu mi nabírali v tom 12tt a možná pak kolem 16tt na u dr, ale i tak jsem v tom 16 tt byla ještě i v Genetu. Už si to přesně nepamatuji, abych to přiznala, tak jsem jen věděla, že se jedná o genetiku a když byly výsledky v pohodě tak jsem to dál neřešila..
Dokud jsem chodila do práce, tak jsem na Koníka čas vůbec neměla, protože jsem se v práci nezastavila a doma už jsem neměla na PC náladu, takže jsem to tak nestudovala 😀 bylo pro mě hlavní, že jsem po roce našeho snažení otěhotněla 😀 😀 😀

ducky
12. led 2010

Blanches tak to asi věděli, co dělají. Vím, že se RH- musí hlídat, kór když má chlap +. My jsme teda naštěstí oba plusáci 😀
Hihi, tak nám první mrně trvalo 13 měsíců a druhé 2 měsíce 😀 Holt u toho prvního to u mě bylo i hodně o psychice. Prostě jsem chtěla mimi a čím déle to nešlo, tím jsem to hůř snášela. ☹ Potom roce jsem se najednou hodila do klidu a šup, bylo to hned. 😀

konsa
12. led 2010

mineo: červík hlodá - to je přesné! Mě taky hlodal a tak jsem nakonec AMC podstoupila. I když jsme byli s manžou rozhodnutý, že si necháme i postižený dítě (takže AMC byla vlastně k ničemu). Bála jsem se, ale, že bude hlodat až do konce těhu a budu tím malou zbytečně stresovat. Měla jse ale dost vysokou pravděp. na downa (1:70), takže víc než riziko, že se něco stane při AMC. Tak to rozhodlo. Příští těhu, ale už na AMC nejdu (nestojí to za to)Respektive, nenechám si děllat pro jistotu ani triple test, aby mě to pak zas nestresovalo. Držim palce at UTZ dopadne 🙂

kativ: vybrat si víceméně můžeš,i když se snaží objednávat tě vždy na stejný den. Já ale už na pátek byla objednaná na kardio, tak mě sestřička ochotně přeobjednala na čtvrtek. Zažila jsem tam ale docela řeči, když se jedna mamina chtěla přeobjednat na jiný den z důvodu, že jí nesedí Dr. Tak to zkoušet nějak diplomaticky 😉

kativka
12. led 2010

konsa díky, ja ještě na nikdy objednaná nejsem, takže když se hned na poprvé nechám objednat třeba na čtvrtek, nebudu se pak už snad nikdy přeobjednávat, teda pokud mi doktor sedne 😀 a když ne, tak vymyslím jiný důvod, proc se přeobjednávám 🙂

konsa
12. led 2010

petaa: nebylas dneska na kontrole? jak jsi dopadla? Kdy jdeš příště, jestli se třeba nepotkáme 😉

minea
12. led 2010

konsa, přesně jak říkáš - že příště na amc nejdeš a nenecháš si dělat ani tripletest. S tímhle názorem jsem se setkala už víckrát. O důvod víc, proč jsem byla rozhodnutá to nepodstupovat 😒.

ducky, v tom případě máš osvícenou doktorku 🙂

jajinka27
12. led 2010

konsa...já měla Severa u porodu a je super 🙂 není úplně nejmilejší ale profík

Menšík je miloučkej, hezoučkej ale mě nenapsal do papírů že mám mladší těhotenství ☹ to musel zjistit až Sever když se o mě začal starat a já mu musela papíry nechat dovést, takže jsem díky svému gyndr a jemu ležela v porodce o týden dřív zbytečně 😠
sorry Kačí 😉

petaaa
12. led 2010

konsa: byla jsem dnes....byla tam nějaká mlasší doktorka, která byla sympatická...byla jsem tam chvilku, překvapilo mě jak rychle to tam jde.... příští týden jdu ale už i na monitor tak to bude trvat asi déle.
jinak se mi docela zvýšil tlak, ale nikdo na to nic neříkal tak je to asi v normě.

příště jsem objednaná zase na úterý.

jinak jsem se chtěla zeptat nemáte někdo zkušenost s užíváním železa.... mě ho dr. předepsal asi před měsícem a já se dnes řízla a dost mi to krvácelo takovou jasnou krví a trvalo hrozně dlouho než to přestalo.... což se mi normálně nestávalo.... tak nevím jestli to není kvůli tomu železu a nemám ho radši vysadit

ducky
12. led 2010

Mineo mám, je naprosto super. Jezdila bych za ní až na kraj světa. 😀

Jáji já to vím, ale mě odrodil a je jeden z těch, díky nimž na to vzpomínám hezky. A ty přitom víš, jaký to bylo. 😝
Takže já na něj nedám dopustit 😀

jajinka27
12. led 2010

Ducky...jo jasný, jako porodník může být supr 😉 jen mě mrzí že se nepodíval pořádně, no jo no 😀

oni už v Krči dělají i monitory???

petaaa
12. led 2010

jajinka27: když jsem byla na registraci tak mi řekla sestra, že na monitor se chodí od 38 týdne a dnes mi řekla dr., že příště bude kontrola i s monitorem... i když já moc dobře nevím co si pod tím představit....co budou tím monitorem zjištovat?

jajinka27
12. led 2010

petaa...to se za nás nedělalo, monitorem zjišťují jak pracuje děloha, zda jsou nějaké kontrakce a tak 🙂) a vlastně to natáčí i srdíčko miminka

prosteja
12. led 2010

ahojda, všechny zdravím ještě jednou.... díky za popis jak to v Krči chodí, i když je staršího data....někdo kdo tam chodí teď by napsat zážitek nemohl? chodí to pořád stejně? dojdete do čekárny, vezmete si papírek na moč, otestujete a čekáte na sestru, které ukážete ten papírek s močí a vrznete jí průkazku?

jinak na monitor od 38tt? super..... jo a monitor, to ti připnou na bříško takové pásy a poslouchají miminko a zjišťují jak pracuje děloha.... já to prodělala hned ve 31tt před vánoci, když jsem upadla a bylo to zajímavý sledovat... jak se prďolkovi mění tep a co děloha.....

tak všem držím palec na kontroly 😉

prosteja
12. led 2010

PETAA já železo užívám a s tou krví je to docela možný 😉 já měla stroupek a ten se mi strhnul omylem a krvácelo to jako prase 😖 .....

konsa
13. led 2010

prosteja:je to stále přesně jak píše jáji 🙂 a kdyžtak se prostě ptej. Já se poprvý radši ptala a ujišťovala dvakrát všechno, co mám udělat a kam jít, abych tam neudělala nějakou ostudu 😉

petaa: vždycky to tak rychlý není, podle mě záleží na doktorovi, jak moc pečlivě to bere. Jednou jsem byla venku za minutu, podruhý strávila v ordinaci 10 min (i když bylo vše vpořádku). Nemáš v průkajdě jméno té Dr. ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru