Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

jajinka27
18. únor 2010

haha a já taky maliník pila jako Hrusti a výsledek, prd a ještě větší prd 😀

blanches
19. únor 2010

Terezo tak budu držet palečky, ať nepřenášíš a prcek tě překvapí 😉

Včera jsem byla naposledy u doktora a mám pozitivního streptokoka, tak mi zatím dal nějaké globule a napal do průkazky, že to pak budou ještě řešit před porodem. Taky koukal na prcka a zatím je stále v pořádku hlavičkou dolu, prý nehrozí, že by se otočil. Jinak už je to macek, váhový odhad 2,9 Kg, tak doufám, že už nebude moc růst 😅

Mám na vás dotázek. Měly jste nebo budete mít YAL gel, nebo si necháte dát klasický klistýr? Já původně chtěla ten YAL gel, ale zapomněla jsem mému doktorovi říct ať mi ho předepíše. Prý ho v nemocnici v poradně nepředepisují. Nevíte? Díky moooc 😉

sabuse1
19. únor 2010

blanches: nechci šířit fámy, ale myslím, že yal se dá koupit normálně bez předpisu, snad ti poradí někdo kdo s ním má zkušenosti, já to neřešila, chtěla jsem klistýr

minea
19. únor 2010

Taky nechci šířit fámy, ale v letáku na ftn.cz jsem četla, že ho předepíšou v poradně. Jinak taky ho nechci, proč chemii, když stačí teplá voda 😉

blanches
19. únor 2010

Díky, my jak jsme byli na předporodním kurzu tak PA říkala, že je to na předpis, ale u svého gynd., že v nemocnici v poradně to nepředepisují. Tak nevím.
Já mám spíš hrůzu z toho, že té vody je dost hodně, prý kolem třičtvrte litru a člověk to v sobě musí udržet půl hodiny. To mě přijde šílené, protože musím pořád čůrat a hodně chodím na velkou stranu a při představě, že v sobě budu muset udržet ještě tolik vody, toho YAL gelu mi přišlo málo, že se to bude dál lépe vydržet.
Co myslíte?

luciehynkova
19. únor 2010

blanches, ja jsem radeji pro klasicky klistyr...ten yal gel te neprocisti tak dobre, jak ta voda. co jsem ja podavala klistyry jeste jako sestra, tak jsem davala kolem 0,5 l a ten clovek to drzel chvilku a pak klidne mohl jit na zachod. pul hodky to podle me nikdo nevydrzi. ja so ho necham dat urcite...
a nam ta PA na kurzu v Krci rikala, ze neni nad poradny klistyr 😀 asi nejaka fanaticka 😀

sabuse1
19. únor 2010

blanches: neboj se, půl hodiny tě nikdo určitě mučit nebude🙂 mě když ho PA dělala tak mi řekla, že by bylo dobrý aspoň 15 minut vydržet a že když to nepůjde tak to prostě nepůjde takže se toho fakt nemusíš bát

jajinka27
19. únor 2010

blanches...je to půl litr teplé vody a neboj, je to naprosto v pohodě, já sem posera bojim se všeho a zvládla jsem to, udržet to máš aspoň chvilku, určo ne 30min, já vydržela tak 5-10 😉 a opravdu si myslím že je klistýr lepší 😉

blanches
20. únor 2010

díky holky, tak to jsem ráda, že je to takhle 😉 😀 , tak to na to kašlu. K doktorovi volat nebudu a nechám si dát klasiku.

kativka
20. únor 2010

blanches presne tak, na kurzu rikali, ze oni ho nepredepisou, ale co jsem se bavila s holkama, co rodily v krci, tak je nikdo nenutil, aby vodu drzely pul hodiny. dokonce pry byly rady, ze stihly usednout 🙂 takze ani 10 minut, taky z toho mam hruzu, ale myslim si, ze sestry jsou na to zvykle a pro nas bude klystyr z celeho toho procesu tou nejmin nejprijemnejsi zalezitosti 🙂 do Yal gelu bych nesla, pry je na nic a musi se prave udrzet dyl nez normalni klystyr...
tak to mate peknyho mrnouse, my jsem jeste pred tydnem meli jen 2,2 plus minus 300 g, tak snad uz zas trochu povyrostl. beres jeste to magnezko? nerikal ti nekdo, ze by se melo v 36. tt skoncit?

sabuse1
20. únor 2010

jinak holky ještě pro váš klid, PA udělá klistýr a pak odejde, dopřeje soukromí🙂 aspoň teda já to tak měla, když teda pominu mamču ve sprše která ho absolvovala 15 minut přede mnou🙂 tu pak ale odvedla a byla sem tam sama, PA akorát chodila poslouchat ozvy a když viděla, že jsem v pohodě nechala mě být, navíc teda za sebe můžu říct, že mi klistýr spíš pomohl, krásně prohřál břicho, bolesti byly snesitelnější a pomohl mi i k otvírání tak na něj nekoukejte jako na strašáka, spíš jako na něco co vám na chvilku uleví🙂

ducky
20. únor 2010

Blan tak já sebou Yal měla, ale PA mi říkala, že nepročistí tak, jako klistýr a že si ho pak spíš mámy dávají po porodu. Takže jsem si nechala dát klasický klistýr a jak psaly holky, PA řekla, že ideálně udržet 15 minut, já myslím dala asi 12 a už jsem letěla. Takže fakt žádný stres, není to nic hrozného. 😉
A taky jsem měla soukromí. 😉

hrusti
21. únor 2010

Haha, ja jsem mela yal od zname, ale nakonec jsem si ho do porodky ani nebrala. Stejne bych ho nevyuzila, nemala jsem ani klystyr, sla jsem rovnou na sal. A to jsem pred porodem taky hrozne resila, abych se tam nekde nepo...... 😀 😝

jajinka27
21. únor 2010

holky pro info:

Terezka, narozena 20.2.2010 v 15:58, 2950g a 51cm, maminka: konsa

blanches
22. únor 2010

Jajinko děkujeme za info 😉

Kativka už magnosol neberu, doktor mi řekl před 14 dny, že mám dobrat jen to co mám doma a já už měla malinko.

Sabuse tak doufám, že mi naopak pomůže a porod půjde rychleji 😉

A co Lucka a Tereza, nerodíte už náhodou 😀 😀 ??

luciehynkova
22. únor 2010

jeeee, dalsi miminko. velka gratulace 🙂 a kde nakonec rodila? V krci nebo v tech Neratovicich?

ja jeste nerodim, prijde mi, ze se ani nic nedeje. termin mam tento ctvrtek, tak bych cekala nejake poslicky nebo neco, ale nedeje se vuuuubec nic. akorat jsem teda pekne nemocna, chytla jsem virozu a sotva lezu. tak na jednu stranu doufam, ze jeste mala pocka, aby to pak nechytla ode me. asi budu tehotna 2 roky,jako sloni 😉

kativka
22. únor 2010

jééé, gratuluju k mimiskovi 😲
lucko, ted je to fakt na tobe, vsichni tady na to cekaji 😀

luciehynkova
22. únor 2010

kati: jeste Terka, tusim, ze bude driv jak ja, pokud teda uz neporodila 🙂

blanches
22. únor 2010

To jsem také zvědavá co Tereza, jestli ta už rodí, nebo porodila, když jí řekl doktor, že to už dlouho trvat nebude.

Lucko, tak ať jsi co nejdříve zdravá a v pohodě, ať Ninuška nevstoupí do světa a hned nechytne bacila. Jinak moc přeju, aby si dlouho nepřenášela..

O víkendu u nás byli rodiče a dovezli kočárek, tak už máme oba 😀 😀 jeden na balkon a druhý skládací a do terénu, ten pak jde předělat i na sporťák. Je to trojkolka, tak jsem zvědavá, jak se s ním poperu. Švagrová v něm vozila jedno děcko. Já jsem ho také párkrát vezla a byla jsem z těch třech kol malinko nesvá, ale je to o zvyk. 😉 Pak dovezli další věcičky a hračky. To je věciček jak pro kupu dětí 😀 😀

ducky
22. únor 2010

Konse velká gratulace a Terezce do života vše nej 😉

Lucko neboj, to se všechno může změnit během několika hodin 😉

k.lenina
22. únor 2010

blanches: Ahoj. Omlouvám se, že odpovídám až teď, ale po porodu jsme odjeli k mé mamince na týden a tam signal pro internet je víc než mizerný.
Victorka se narodila s váhou 3,67 a 51 cm. Dnes tj 14 dní máme už 3,9. 🙂
Porod byl v pohodě a vše jsme zvládli bez epidurálu. Bohužel večer se mi udělalo špatně a přišlo se na to, že se mi udělal vnitřní hematom cca 1,5 litru krve plus další silná ztráta krve. Musela jsem rychle na operační sál a pak jsem noc a další den cca do pěti musela být na JIP. Dostala jsem asi kompletně novou krev. Hlavní ale je a bylo, že Victorka byla bez problému.
Na Tvůj dotaz k YAL: Vůbec nevadí, že jsi si ho nenechala předepsat. Já ho měla a nakonec mi dali klasický. V Krči moc YAL nemají rádi. 😉

blanches
23. únor 2010

k.lenina to se neomlouvej, vůbec nemáš za co 😉 Tak to jsem ráda, že porod byl v pohodě a hlavní je, že na ten hematom hned přišli a co nejdříve Ti pomohli a že teď si v pořádku a můžeš se plně věnovat Viktorce. Už je z ní kus ženské 😀.

lucie nemáš dnes kontrolu v Krči? Co ti řekli?

Kativka a kdy jdeš na kontolu ty? Já jdu opět ve čtvrtek 😉 .

luciehynkova
23. únor 2010

ahoj blanches, jj zrovna jsem se vratila. stejny nalez jako minuly tyden, otevrena na pul cm. nastesti se aspon ten monitor tentokrat natocil na poprve. jenze zase jsem mela vysoky tlak (i diky te viroze), takze jsem mazala do pavilonu A2 na odbery. pristi kontrola v patek...stvorili jsme tyrana 😀 ta ven jen tak nepujde 😀
a jak ti je? mas uz nejake poslicky?

blanches
24. únor 2010

Lucko, koukám, že se jí v bříšku líbí 😅 Tak se snaž hodně pohybovat i když to při té viroze asi moc nejde 😒 Tak držím palce ať Vás moc dlouho nenapíná potvůrka malinká 😅 . Uvidíš co v pátek.

U nás zatím nic, ještě tenhle týden chci vydržet doma a od příštího týdne začnu fungovat, už se mooc těším. Od Vánoc jsem byla jen na kontrole u doktora, tak chci na chvilinku mezi lidi 🙂. A když to pak na mě náhodou přijde, tak aspoň už bude mrňousek venku 😝 Pojedu se podívat za holkama do práce, jsem objednaná ke kadeřnici. O příštím víkendu bych se chtěla dokonce podívat do Ikei 😀 😀 Už se moooc těším.
Jinak já jsem od konce prosince otevřená na 1 cm a čípek 1,5 cm, tak uvidíme.

ducky
24. únor 2010

Lucko asi se malá šlechtí. 😀 Na druhou stranu dnes máš teprve termín a jak jsem psala, nález se může měnit z hodiny na hodinu, tak uvidíš, kdy se malé bude chtít ven. 😉

Blan já myslím, že už opravdu můžeš trochu někam vyrazit. Možná nakonec budeš přenášet. Bylo už spousty holek, co byly otevřený a musely ležet a pak přenášely. Tak uvidíš. 😉

A Tereza asi porodila, když se nehlásí. 😲 😕

kativka
25. únor 2010

Tak jsem dnes byla v poradně, vše ok. Takže předbíhat nebudu, Terko a Lucko je to na vás 🙂

Blanches, jak jsi dopadla? Nevíš, jak se jmenuje ta doktorka, co tam byla?

Jak to děláte s močí? Nosíte si ranní, nebo jdete až přímo v Krči rovnou na papírek? Ať tu taky chvíli řešíme téma této diskuze 🙂 Pěkně se nám to zhouplo někam jinam 😀

blanches
25. únor 2010

Ahojky,

Kativka tak to jsme se tam možná potkali 😀 😀 Já se vrátila teď, doktorka se jmenovala Skrovňáková, nebo tak nějak, je super. Když jsem tam byla v prosinci mě vyšetřovala ona a posílala do Podolí, říkala, že na sebe máme štěstí, že v poradně moc často nebývá. Jinak už jsem otevřená na 2 prsty, tak prý můžu začít rodit kdykoliv, ale také můžu vydržet do 23.3., tak uvidíme.

Minule mi říkala sestra, že si musím přinést ranní moc. Tak jsem šla na toaletu ponořila papírek a ten ukázala 😀

mandragora10
25. únor 2010

Ahoj holky,

mam na vas zkusene dotaz - cca za 14 dnu bych uz mela zacit chodit do porodnice do poradny, tak se chci zeptat, jak to tam vlastne chodi.
Na to sepsani dokumentace v 35.tydnu se musi nejak objednat nebo proste prijit nejaky den mezi tou 12. az 13.hodinou?
Tam vam rovnou daji nejaky termin, kdy prijit do poradny? A den jste si mohly urcit nebo vam proste rekli, ze treba ve stredu?
A jak to pak chodi v te poradne? Kam se da prukazka, co s moci a co na te rpohlidce doktor vsechno dela?
Predem diky za informace!!!

konsa
25. únor 2010

Ahoj holky, tak se hlásím, že už jsem konečně 1v1 🙂 Včera jsme se vrátili z porodnice - nakonec jsem rodila Neratovicích, takže pro vás nemám žádné zkušenosti z Krče ☹

kdyby vás zajímal můj porod, tak je popsaný tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Všechny vás moc zdravím a přeji hladké a bezproblémové porody a krásná miminka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru