Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ker
21. říj 2007

Ahoj všichni, začla jsem mít nervy z porodu tak hledám nějaké informace o porodech a o Krči... a koukám... takové super stránky 🙂. Zítra se jdu teprve přihlásit ale mám strach že pozdě (furt jsem měla pocit že je spousta času...). Takže ještě nevím jak to chodí. Zde jsem našla spoustu informací a spíše dobré zprávy o Krči tak jsem o trošku klidnější 🙂

niega
21. říj 2007

Ahoj Ker, porodu se neboj, není to tak hrozné a hlavně odměna tě nemine 😅 . Registrovat se nejdeš pozdě, tam se chodí mezi 33. a 35. týdnem (viz stránky www.ftn.cz) - je to jen taková přiblbá administrativa, která urychlí příjem, až tam v listopadu zavítáš. Vybaví tě mj. taky instukcemi, kdy vyrazit do porodnice apod. Hodně štěstí!

michelle.k2
22. říj 2007

Bamburka: já rodila ve 42. týdnu, po zátěžovým testu, den před tím, než mi porod měli začít vyvolávat.

bramburka
24. říj 2007

holky, tak jdu příští pátek na poradnu, poprvé, co sebou budu potřebovat a na co se mám připravit???

minea
24. říj 2007

Brambůrko, tohle jsou mé postřehy: Sestra, se kterou jsem při svých dvou návštěvách poradny přišla do kontaktu (menší, plnoštíhlá), je pěkná sekernice, ale když si to člověk nebere osobně, tak je ve své podstatě OK. 🙂 Nedá se čekat, že ti někdo něco vysvětlí, na mě ve dveřích vybafli, kde mám udělanou moč, aniž mi předtím dali jakékoli instrukce. A tak jsem si vzpomněla na koníka, kde se o tom už psalo - v čekárně na stolku jsou lakmusové papírky, tak si automaticky jeden vem, na wc ho počůrej a teprve s papírkem v ruce se při dalším otevření dveří domáhej vpuštění. Na sesterně v kabince si odložíš, ale necháš si kalhotky, ty se sundavají až v ordinaci. No a pak záleží, kdo má zrovna službu. Doktor Menšík působí velmi dobrým dojmem a odpoví na otázky, které mu položíš, ale nepříjemnou zkušenost mám s doktorkou Vackovou, u které jsem byla v pondělí. Je mladá a sympatická, ale při vyšetření mě poranila, že jsem až do večera krvácela. Když jsem o den později svému gynekologovi řekla, že mi strčila prst do děložního hrdla, tak se zhrozil, že to se prý nesmí. Neříkám tím, že je to špatná doktorka, popisuju pouze jednu zkušenost, která mi na klidu fakt nepřidala... Tak dej vědět, s kým ses tam setkala ty a jak to proběhlo.

evi3
24. říj 2007

Baby, ja som tam bola prvykrat minuly stvrtok, zajtra mam uz reprizu 🙂. Asi vsetky sestry su tam take raznejsie, ale v pohode. Stala sa tam pred tyzdnom taka celkom vesela vec. Bolo tam strasne vela tehuli v cakarni, plus este sem tam nejaky doprovod, no kopa ludi. A jedna zenska si asi splietla ordinaciu, lebo mala ist na nejae ine vysetrenie nie do poradne, ale ked oslovila tu sestru (je pravda, ze ju sucasne oslovilo asi 10 dalsich), tak ta ju automaticky poslala na moc. Potom ked jej uz zamavala pred nosom tym papierikom, pozrela na ziadanku, co mala so sebou a poslal ju za roh "jejda, vy mate jit vedle". Mne o tom ako to chodi, co si mam pripravit povedali este pri registracii. A bola tam dr. Brezinova a prisla mi velmi sikovna a prijemna.

bramburka
24. říj 2007

Oni mi to taky povidali pri registraci, ale ta sestra mluvila tak rychle, ze jsem to nestihla. No vezmu vysledky, prukazku, moc, no a snad to preziju, ani se nebojim, uz to vzdavam se bat. Nejak to dopadne.

bramburka
25. říj 2007

Tak jsem tam byla na kurzu, bylo to dobrý... doporučuju. Ale ptala jsem se jich, jestli na tom kurzu je i prohlidka salu a tak, rikali mi že ne, tak jsem byla zvlast na prohlidce a ted zvlast na kurzu, kde v druhe pulce byla prohlidka salu... takze trochu vyhozene prachy a malinko chaos, ale jinak dobry.

Jinak je to tam celkem pekny.

Nikdo tam zrovna nerodil, takze pohoda. Klidek.

minea
26. říj 2007

Jsem objednaná do poradny na příští pátek - nevíte, kdo mívá v pátek službu?

minea
26. říj 2007

Brambůrko, co to bylo za kurz? Já chodím k paní Šimánkové (www.graviditas.eu) a je skvělá.

snupik
26. říj 2007

Ahoj holky,

tak se zase po dlouhé době hlásím..blbne nám pc,tak sháníme nový, ale není na to moc času 😝 😀
A nechci Kubíka moc tahat po obchodech..už takhle máme rýmu(už teda polevuje,
mrcha..a to jen díky odsavači na vysavač 🙂 😉 vřele doporučuji 😉i když mi to poprvé rvalo srdce,to tomu malému bezbranému miminku narvat do nosíku a vysávat..ale fakt to zabírá..i když potom vždycky kouká, jako kdyby jsme mu vysáli i mozeček..ale pak pozná, že se mu uleví a jezase spokojenej 🙂 😉 😀
Ještě nás trápí hnusná vyrajda v obočí a na čele..celý to jako mokvá a pak seto loupe,prej je to dle Dr.normální..no, nevím..nezdá se mi to..achjo, chudák malej ☹ 😒
koukám, že jsou tu nové kolegyňky, co taky půjdou rodit do Krče 😉
Tak moc držím palce..porod byl v pohodě.. nic hrůzostrašného..ale nejhorší jsou ty sestry na šestinedělí..na ty babizny pozor!!!!! 🙄 🙄

tak se mějte hezky a myslíme na vás,papa

snupik
26. říj 2007

jo, když vidím, že tady píšete o tom předporodním kurzu..byl moc dobrej v KLUBU Slunečnice v Maiselovce se Zorkou Síbkovou..2hoďky povídání i pro tatínky..400,-Kč pro pár..doporučuji!!!
Ale:když mi chtěl manža při porodu pomoci nějakýma úlevovýma polohama a dalšíma nesmyslama ve sprše..poslala jsem ho do pr...byla jsem ráda, že jsem ráda a tyhle věci mi lezli na nervy..skučela jsem si ve sprše a chodila po místnosti..on chudák seděl na židli a pak už jen němě přihlížel..pak volal kamarádovi a říkal, že se nějak divně kroutim, a že to asi musí děsně bolet 🙂 😉 ☹ to mi teda řekli až doma 🙂 tatínky do sprchy ani moc teda nedoporučuji..přijde mi to akorát stresující ještě se ohlížet na ně 😖
To je můj názor...papapa

bramburka
26. říj 2007

Ahoj holky, to byl kurz primo v Krči. Já tam jdu tky Minea pristi patek (3.11.), v 8 rano - tak se domluvime a pokecáme!!!!

zuza56
28. říj 2007

ahoj holky čekáme druhýho potomka a tak se chci poradit jaký to je v Krči.Prvního syna jsem rodila právě tem a byla jsem spokojená ale jsou to tři roky nazpátek.Ještě bych chtěla zkusit porod do vody nevíte náhodou jestli to Krč provozuje?

bramburka
29. říj 2007

Určitě ne Zuzo, myslim, ež to dělá nějaký to centrum - sanatorium - soukromé - je to na Praze 4, ale ted nevim jak se to jmenuje...

zkus do vyhledávače - porodnice - porod do vody...

sparka
29. říj 2007

ahojky holky tak vas zdravim,meli sme rozbity modem takze jsem mela smulu,no mi teda statecne bojujeme i kdyz je to hruza mala nechce papat ma totiz stale desny prdiky a kroti se,no ale jinak pohoda..a co vy kolik uz vazite a merite vsichni co mate miminka?a jak se mate atd?

lennyna
29. říj 2007

Zuzo byla jsem minulý týden na předporodním kurzu ve Vodičkový a říkali tam, že do vody se u nás nerodí v žádné fn. Co se týká polohy na rodící stoličce (pomocí gravitace), tak snad jen na vyžádání v Podolí, ale záleží kdo bude u porodu, prý to nemají porodníci moc rádi, jeikož dobře nevidí.
Brambůrko, Mineo, tak já budu rodit asi jako druhá, i když člověk nikdy neví 🙂 u nás v listopad/prosinec máme už 4 miminka a to pěkně dlouho 🙂

bramburka
29. říj 2007

No lelnnyno, já nevím, u nás v listopadovkách je vlastně jen 1-2 mimi (já nevím, koho k nám můžu počítat)... všechny nějak nespěchají do předtermínu... takže s mojí smůlou se sejdem 🙂

berdicek
29. říj 2007

Ahoj sparko, prdici jsou potvurky, nam nastesti pomohly ty kapicky, jak jsem Ti psala. Jinak Honzickovi budou v sobotu 3 mesice a ma 57 cm a 5,5kg. No a jak jste na tom vy?

lennyna
29. říj 2007

Brambůrko jen nepovídej, ani nemrkneš a budeš mít prďolku 🙂
Budeš mít někoho domluvenýho na porod? Slyšela jsem, že teď jsou tam super úplně všichni 🙂

bramburka
29. říj 2007

Nemám nikoho domluvenýho, tak snad to bude v poho, já tam ani nikoho neznám. Kamarádka měla Šmerala a prej byl super.

zuza56
29. říj 2007

Bramburko a Lennyno děkuji vám za informace.Tak se to bude muset zvládnout klasicky 😀 .Hlavně aby tam byli supr lidičky jako u toho prvního prcka. 🙂

bramburka
29. říj 2007

No na tom porodním sále asi jo, horší je prej to šestinedělí...

lennyna
30. říj 2007

Jo jo, brambůrko slyšela jsem to stejně. Prý je to teda taky tím, jak nám potom lítaj hormony a jsme citlivé, ale kamarádky co tam porodily, přesně konstatovaly, porod super lidi, šestinedělí horší. Všechny to ale přežily a dneska jsou šťastné maminky 🙂 😀

bramburka
30. říj 2007

Přesně, to tam přežiju, hlavně že budou OK k miminku, my přežijem všechno...

lennyna
30. říj 2007

Tak držím palečky! 🙂

bramburka
30. říj 2007

V pátek napíšu, jaká byla ta poradna...

lennyna
30. říj 2007

Napiš, já jdu v úterý.....

lennyna
1. lis 2007

Halóóó Brambůrko, jak si dopadla?

michelle.k2
1. lis 2007

Ahoj Berdi a Sparko, tak nám bylo 5. týdnů a máme 53 cm, vážíme 3 850 g. Už krmíme jen Bebou, tak přibíráme krásně 🙂
A co vy maminy ? Jak se cítíte ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru