Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

kativka
21. dub 2010

Vrana: s tim nocnikem te plne chapu. staci mi, jak se furt babičky vyptavaji v pribuzenstvu tech, co uz "by měly chodit na nočník". ja jsem na tohle alergicka! takze jim snad zatajim, ze uz malej sedi, dokud nebude nocnikovat 😀 delam si samorzejme srandu. my jsme v rodine trosku cerne ovce, nejdriv jsme prisli s tim, ze nechceme znat pohlavi, pak ze neprozradime jmeno (to bychom si zas vyslechli, ze tohle a tohle by bylo hezci🙂 ), potom jsme prisli s tim, ze mimco ma spat v posteli, protoze nikdo v prirode sva mladata neodklada do "postylek" (monitor nam to prekazil) a ted razime teorii s placem. no uvidime, treba jednou zaplaceme, ale presne - je to nase dite a uz tolik deti prezilo peci svych rodicu...

adel - ja bych jim volat zakazala. dyt je to na palici, to jim nedochazi? oni to vsichni asi mysli dobre, ale at te trochu setri 🙂 v pondeli napoj - nemuzes me zklamat, koukej do patka porodit at muzu hlasit, ze jsem mela pravdu 😀 😀
kolik malej vazil na posledni kontrole?

adelaz
21. dub 2010

Kativka: na poslední kontrole mi Král nic neřekl ale týden před tím paní doktorka říkala, že má malej cca 3300g
No jo jenže já jsem měkoň jim říct ať neotravujou😀

ducky
21. dub 2010

Adel ale to musííííš 😀 Nemusíš teda říkat, ať neotravujou, ale že až to bude, že se ozveš a že bys ráda měla klid. A i jim řekni, že ti to nepřidává na psychice. To přece musí ty lidi pochopit, ne? 😠 😀
A malýmu choď ukazovat postýlku a hračky, aby se mu chtělo ven. 😀

vrana
21. dub 2010

jo jo to otravování, to je další pitomá věc, taky nechápu proč to všichni dělají, je jasný že dáš vědět. Já jsem to pak dělala tak, že když mi někdo z nich volal, tak jsem to zvedla se slovy ne nerodím, ještě něco chceš? A ono je to přešlo.

Kativ tak tak, každý máme svůj pohled na věc a dokud svému dítěti neubližujeme, tak je do toho každýmu prdlačku, jestli ho budu učit na nočník v 8 měsících nebo v 18.

monivo
21. dub 2010

kativ, ducky, díky za rady. Asi jsem zbytečně zblblá těma řečma o rozmazlování. Taky asi dělám chybu v tom, že v noci Terezku vyndám z postýlky, odejdu do pokojíčku, kde ji přebalím, nakojím a pak se vrátím do ložnice (abych nerušila manžela). Minulou noc jsem ji nakojila po tmě u sebe v posteli (bez přebalení), dokonce v poloze v leže, která je pohodlná i pro mě a dobrý. V Podolí nás učili přebalovat před každým kojením, což je v noci asi opravdu zbytečný, kor když používám dobré plenky.

kativka, úplně se nezměnila. Jen předtím spinkala od kojení ke kojení. Teď buď hned neusne nebo se probudí dříve, než chce znovu nakojit. Ale je hodná, občas si mě přivolá, ale jinak jen kouká.

adelaz
21. dub 2010

No tak telefon já zvedám s tím, že NE NERODÍM a STÁLE 2V1, ale lidi to nechápou😀
Postýlku a hračky a kočárek mu ukazuju furt a dneska jsem mu ukázala i jeho zavinovačku co má připravenou v postýlce 😀 a řekla jsem ať kouká vylést, že maminka toho už má dost😀 tak uvidíme😀

kativka
22. dub 2010

ja nejdriv taky byla vycepovana z porodnice a prebalovala jsem pred kazdym kojenim, ale uz se spis ridim tim, jak citim, ze je potreba. v noci jen jednou, prave proto, ze se vzdycky probudil a mel obrovsky kukadla. malyho nikam nenosim, dokonce mam takovej komfort, ze manzel k nemu vstane, da mu sabsimplex a hupne mi ho do postele. ja ho nakojim, odrihnu, lupnu do postele a jdu spat. manza je nastesti spac, takze 3 takovyhle nocni pauzy krasne zaspi a mne to moc pomuze.kdyz malej trochu pofnukaval, taky jsme nechodili z loznice pryc, jen kdyz to byl fakt vyrval. nechtela jsem mu proste ukazat, ze se v noci muze neco dit 🙂 a manza to chapal a dokonce jsme se ze zacatku stridali s uspavanim. ja se pres den nevyspala, on se nevyspal, takze mi to prislo fer a spravedlivy. 😀

ducky
22. dub 2010

Tak já dobu chodila do obýváku. Jednak jsem tam měla váhu a druhak jsem uměla nakojit jen na kojo polštáři. A taky jsem chodila přebalovat před každým kojením, to nás asi naučily všechny v porodkách 😀
Přebalovat jsem přestala někdy kolem šestinedělí a někdy po 3. měsíci jsem přestala chodit z ložnice.
Teď s malým se z postele nehnu 😀 Jen si ho šoupnu k sobě, dám mu najíst a uvidím, jestli třeba jednou za noc nepřebalím. Záleží na tom, jaký bude spáč. 😉

mandragora10
22. dub 2010

Je, holky, to jsem rada, ze zrovna resite tema, co je por me aktualni....taky mam jeste rezim z porodnice...prebaleni pred kazdym kojenim, i v noci, malyho taky beru do obyvaku, abychom nerusili tatku....i kdyz ten si na maleho zatim nezvykl a sam me uz budi, ze malej mlaska a ma hlad.....vcera byl uplnej andilek pred den, po kazdem kojeni hned sam usnul v kolibce nebo postylce a spal minimalne 3 hodiny, na kojeni jsem ho musela budit.....za to v noci mel kukadla otevreny, kdyz usnul, tak jen na chvili a pak pofnukaval, takze jsem ho furt chovala a stejne to nepomohlo....takze jsem na dnesek spala asi 3 hodiny....pomoc ☹
O vikendu vyrazime na prvni prochazku, tak doufam, ze bude spinkat aspon v kocarku.
Kojit taky umim jen v leze nebo v sede s kojicim polstarem...jsem trosku cekala, ze v Krci nam sestry ukazi nejake polohy....budu muset prknout nekam na net a nastudovat to....asi delam neco spatne, protoze se k nemu ohybam a pak me boli zada.

kativka
22. dub 2010

Mandragora bud v klidu, ja do ted kojim jen v leze nebo s polstarem. Kdyz jsme byli hospitalizovany a chodili po vysetrenich, zjistila jsem, ze nakojim i jinak, sice to nebylo pohodlny, drzela jsem ho za hlavicku, coz se nema, ale zvladli jsme to. Na www.kojeni.cz jsou nejaky polohy a taky v kufriku od VZP je brozura o kojeni a tam jsou ty samy, ale nam nejdou 🙂 Takze kdyz neni moc hladovej, zkousim si ho pokladat jinak, ale vzdycky je to tak krkolomny, ze necitim zada nebo ruku - jak je tezkej. A prisava se v poho? nekdy misto kojiciho polstare zkousim obyc, treba si sednu, opru o zed, skrcim nohy, polozim polstar, ale malej je jvetsinou na takovouhle akci malo trpelivej. snad holky potvrdi, ze az budou drzet hlavicku, bude kojeni jednodussi, estli ne, tak pomoc 🙂 a jinak se snazim maleho pres den moc neuspavat, kdyz usne tak budiz, ale ruzne ho nosim, menim polohy, povidam si s nim, davam na brisko - bojim se, ze by pak v noci nespal. ale vcera treba taky prospal skoro celej den a v noci poho. ted spi zas 😀

kativka
22. dub 2010

jinak krc me taky trochu zklamala, co se tyce kojeni. jsem jim vdecna, ze ho nezacli prikrmovat, ale ruzny polohy zkouseli jen proto, ze se jim to v zadne nedarilo. jinak ´by si nas nikdo nevsiml :(

kativka
22. dub 2010

Adel rodi nebo spi? uz jsem jak ti jeji znami na telefonu, ale furt na ni myslim...

adelaz
22. dub 2010

Adel si pospala a teď šůruje byt😀

kativka
22. dub 2010

jeeeeeeeee :( ale dnes nebo zitra to bude!

adelaz
22. dub 2010

No uvidíme co mi zítra řeknou v Krči🙂

jajinka27
22. dub 2010

adel 🙂) no hele 24.4. je hezké datum 😉 naposledy jsem hezke datum predpovedela kamaradce a fakt porodila hihi

monivo
22. dub 2010

Tak já mám na kojení naučenou polohu, která je vhodná pro nedonošené, že ji mám u pravého prsa a leží mi na levé ruce a v levé dlani mám její hlavičku. Moc mi to vyhovuje, protože ji krásně nasměruju k bradavce (jmenuje se poloha tanečníka). A také používám polštář, ale úplně obyč. Sednu si do tureckého sedu, na nohy si dám polštář a na něj položím Terku. A v noci jsem začala zkoušet polohu v leže. Ale v noci mi trochu vadí, že na ni nevidím.

kativka, já Terezku při kojení za hlavu tedy držím a nijak ji to neruší a když nemám polštář, tak druhou ruku mám pod ní, abych ji nadlehčovala.

Přes den malou také nijak neuspávám. Nakojím a položím do košíku. Někdy usne hned, někdy kouká. A v kočárku spí hned. Přes den toho naspí hodně, a je to prý dobře. Četla jsem, že když přes den málo spí, tak blbě spí i v noci.
Dnes jsme byli u dr., Terezka váží 3040g 🙂 A ptala jsem se na to spaní, tak prý že ji také možná vadí, že přes den je v koši a v noci v postýlce. Tak se mi to moc nezdá. Jak to mám jinak dělat? Jsem radši, když ji mám přes den u sebe v kuchyni a v obýváku.

Adel, to čekání musí být dlouhý, viď? 🙂 Co je to ale proti čekání, když jdeš na umělé oplodnění a od transferu až za 14dní se dozvíš, jestli to vyšlo nebo ne 🙂 Teď takhle čeká moje kamarádka. A já to zažila v červenci také.

kativka
23. dub 2010

monivo: dik za tip, tk my to vyzkousime. ale vsude pisou, ze za hlavicku nee,ze mate ferlexy a vim, ze to tak bylo. kdyz jsem ho drzela za halvicku, tocil se jinam, nez k prsu, vetsinou to bylo pres moc, ze jsem ho proste nepustila a k tomu prsu "nasadila". tak jsem radsi zustala u poloh, kde se ho nedotykam hlavy. ale jestlize ti to funguje, tak to zkusime taky. me se libila poloha, kdy matka lezi na zadech, dite na jejim brichu svym briskem a hlavu ma zaborenou do prsu. nam to teda neslo, malej na me koukal, jako zeho chci udusit a odmitl se prisat, protoze fakt nemohl dychat, a to mam docela maly prsa... tak jestli nekomu tahle poloha funguje, budu rada za tip, co delam blbe.
taky ho mame pres den hodne jinde, nez v nocni postylce a spi krasne. asi je jeste malinka...

adel: zitra nee, dnes

si predstavte, ja si myslela, jak je matyasek placici miminko a vcera prisla spravcova, ze vubec nevi, ze mame miminko a ze ted po porodu bude hodne spinkat. tak jsem na ni valila, jaky po porodu, ze uz nam jsou skoro dva mesice a ze jsem myslela, ze to musi vedet vsichni, protoze tady je slyset, i kdyz nekdo odemyka, hada se, hraje na piano 😀 a pro pobaveni musim dodat, ze nam dnes v noci kazdou hodinu houkal monitor. ale rozhodne to nebylo, ze by matys nedychal. opet cestoval, a to tak, ze jsem v noci natahoval dalsi mantinel. jednou jsme ho nasli na brisku, podruhy opet hlavou dolu, jednou hlavou narazel do bocnice a snazil se odrazit nekam jinam. no nevim, co delal, ale kdyz jsem ho nakonec svazala do pleny, aby spal v klidu, tak jsem ho po hodine nasla, plenu omotanou kolem obliceje a spal. a ja si myslela, jak je v postylce v bezepeci 😀

mandragora10
23. dub 2010

ahoj holky,

tak Adel, dnesek je docela pekny den a tatka aspon bude mit dobre dny na slaveni potomka 🙂 Tak drzim palecky, at uz te mmco dlouho nenapina a nemusis jit na vyvolani.

Monivo, tak ja pouzivam stejnou lohou pri kojeni, co ty...tanecnika, taky ho pridrzuju pod hlavickou, ale vubec mu to nevadi, spis naopak, hned se trefi a pene prisaje a neotaci hlavicku behem kojeni. Ale misto normalniho polstare pouzivam kojici a sedim normalne, turecky sed asi jeste par dnu i tydnu kvuli siti nedam. Ale je to pohodlna poloha.....dneska jsem ji v noci vyzkousela v posteli s normalnim polstarem, pokrcenyma nohama, oprena o zed a taky dobry 🙂
Tomaskovi ted trva dyl nez zabere.....docela vyuzivame dudlika, casem se ududla az k spanku, ale mam pocit, ze uz ho nema tak hluboky jako na zacatku. Jo a dneska jsem ho mela skoro celou noc u sebe v posteli a spala jsem mnohem dyl a lip....takze jsem porusila uz dve sva puvodni predsevzeti....nepouzivat dudlik a nespat s rodici v posteli 🙂

Kativka....no vidis, my se zbytecne stresujeme, jak nase mimca rusi okoli a okoli ani netusi, ze nejaka miminka mame 🙂 Monitor mame taky...v postylce....zatim se Tomasek neotaci ani neposunuje, takze houka jen kdyz ho zapomenu vypnout.

adelaz
23. dub 2010

ahoj holčiny, ani vás nebudu dočítat, jelikož jsem doma jen pro tašku a jedu zpět do Krče... Měla jsem na vyšetření mladou paní doktorku s mikádem a brýlema hrozně fajn ženská... a chce si mě tam nechat, že mi odtéká plodovka a že mě chce mít pod kontrolou... asi už ji nemám dost... Ráno jsem měla kontrakce tak uvidíme co bude dál... Tak se tu mějte krásně papalala🙂 Hned jak budu něco vědět nebo bude malej na světě tak dám vědět Vladce🙂

mandragora10
23. dub 2010

Adelko...tak jsi se dockala...drzim palecky, at je to rychle a co nejmene bolestive. Tesim se na smsku, ze miminko je na svete! Holky pak samo sebou budu hned informovat.

minea
23. dub 2010

adelaz, a je to tady 😀!! Doufám, že ses na dnešek dobře vyspala, síla se ti bude hodit 🙂. Držím všechny palce!

minea
23. dub 2010

Holky, chtěla jsem se zeptat, dávají ještě po porodu ty reklamní balíčky? Já jsem před dvěma lety dostala tři, dva kufříky a jednu igelitku. Dali mi to, i když jsem nevyplnila takovou tu kartičku. Jak je to teď?

jajinka27
23. dub 2010

adel...moc držím palečky ať je to brzo a netrápíš se moc 😉

minea...ja dostala jeden kufřík a čau 🙂)

ducky
23. dub 2010

Adéééél, držím palce, ať je to rychlé a máš brzo Markuse u sebe 😉

Jinak já kojila na fotbalistu, vyhovovalo nám to vzhledem k mým větším prsoum. Když držela hlavičku, tak jsme zvládlay i jiné polohy, ale nakonec tahle nám vydržela až do odstavení. Pak jsem přišla na to, jak to mám aplikovat v posteli bez kojícího polštáře a super.

Mineo tak já s malou nic nedostala a to jsem papír vyplnila. Teď ho mám doma taky, zatím jsem ho neodevzdala, ale vlastně vůbec nevím, jestli mám a jestli mi něco dají. 😅

hrusti
23. dub 2010

Jeee, tady uz se rodi 😀
Adel, at te moc prcek netrapi a mas ho brzy u sebe!!!

mandragora10
23. dub 2010

Tak mam zpravu od Adel...je v porodnici, pravidelne ji kontroluji a cekaji. Pokud se nic dnes nezacne dit, zitra ji asi zacnou porod vyvolavat.
Mineo, ja dostala jeden kufrik a jednu igelitku, papiry jsme meli vyplnit a odevydat sestram, ale samo sebou, ze jsme na to zapomnela a nasla jsem je az vcera.

hrusti
23. dub 2010

Doufejme, ze si necha prcek rict a do zitra se mu bude chtit ven. Pozdravuj ji od nas.

Ja jsem tedy zadny kufrik, ani igelitku neostala 😠

mandragora10
24. dub 2010

Tak dalsi zpravy od Adel...v noci ji zacaly kontrakce po 10 minutach, pak se zacaly zkracovat po 6....to trvalo az do vizity, kde se ma rozhodnout, zda ji daji vyvolavaci tabletu nebo jeste pockaji, zda se to naplno rozjede samo.
Tak Adel, myslime na tebe, at je to rychle a dneska uz mas mimco u sebe 😉

ducky
24. dub 2010

Jupííí, tak se něco děje.
Adel držíme palce, ať chce Markus ven sám 😉 Budu průběžně nakukovat a číhat na dobré zprávy. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru