• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

19. února 2017 
Mandragoga, baby calm i probioticke kapicky jsou volne prodejne, bez predpisu :wink:
7. kvě 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. kvě 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adelaz, já bych právě kvůli první dceři , které je 15měs. potřebovala chodit až tak okolo 10-11, tak sonduju, jestli je tam v tom čase nátřesk
7. kvě 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evuše až to zjistíš, tak mi to napiš prosím :grinning: :grinning: I když já asi budu chodit na to ráno, aby tam s náma byl manžel a počkal s malou v čekárně a pak ho odvezeme do práce. :wink:
7. kvě 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hrusti, dekuji moc za odkazy!!!
Evuse...ja byla v poradne jednou az v 11 a bylo tam rozhodne mnohem min mamnek nez rano....nejvetsi natresk je mezi 8 - 9:30, pak uz to podle me slablo. Nebo my s Adel jsme chodily uplne na rano...kolem 7.hodiny a vetsinou jsme lehce po osme odchazely, nekdy i drive
8. kvě 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska malej celej den spí to bude tím čerstvým vzduchem,... venku je nám nejlépe:slight_smile: už aby bylo jen hezké počasí:fearful:)
8. kvě 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky prosíííííím poradíte......mám chlapečka 3týdny a jsme na UM.Máme hrozné problémy s kakáním. Prdíky jdou docela dobře ,ale nemůže se vykakat.Chci se zeptat za jak dlouho zabere Baby Calm,dneska jsem ho nasadila a jestli pomůže?Dík moc
8. kvě 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
cervikova-zkus rektalni rourku :wink: jinak mu asi nevyhovuje to UM pokud nekaka.
8. kvě 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cervikova, ty kapicky jsou spis na prdiky. Mozna mu nevyhovuje mlicko. Jake mate a jak dlouho ho uzivate? Nekterym mimi muze chvilku trvat nez si na mlicko zvyknou.
8. kvě 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
andara.....no rourku zkoušim,ale pomůže jen někdy :frowning2:
8. kvě 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hrusti..... no dávala jsem sunar HA1 a ted máme nutrilon HA1,přeci jen si řikám,že ten Nutrilon bude asi pro takhle malé miminko lepší.Bohužel,nemůžu kojit,mám zánět v prsu a to takový ,že mi to museli na chirurgii řezat,brala jsem antb a pořád to hnisá :frowning2: No tak snad kapičky zaberou alespon na bolení bříška
Děkuji za rady :slight_smile:
8. kvě 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
cervikova... drzim palecky, at se toho brzy zbavite. my jsme davali bebu, jsou tam nejaka probio a vlastne ji pijeme doted:slight_smile: treby si opravdu musi precet na tu zmenu mlicka zvyknout. ja kdyz jsem H. menila mlicko z HA na normalni, tak mu to trvalo asi 2 tydny nez si zvyknul. Mel po nem tuzsi bobiky a ze zacatku mi pil hodne malo, ale pak se to srovnalo.
9. kvě 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
hrusti... no já začínala s Bebou u prvního syna a to byla hrůza,chudinka nemohl kakat a měl bolení tak jsem najela na Nutrilon a byl v pohodě.Proto jsem si myslela ,že i ted,u toho druhýho to bude taky dobrý.No uvidíme.Včera a dneska něco málo vykakal,ale řekla bych ,že to nebylo všechno.Jinak po tom Baby Calmu mi přijde klidnější a že tolik nepláče,tak snad to nezakřiknu.
9. kvě 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky máte některá zkušenosti se zánětem prsou? Mám teplotu 37,7 což je u mě hodně protože normálně mám 35.5 a hrozně mě bolí prsa a jsou tvrdá... nevím jestli mám vzít paralen a nebo jen odsávat mléko a vydržet a nebo jestli jet do Krče na kontrolu:/
9. kvě 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
adelaz, zánět jsem neměla, ale vím, že se to musí řešit hned - než půjdeš k dr, doporučuje se volat laktační poradkyni, mají různé triky jako obklady z tvarohu, určitě ti poradí. Rozhodně se kvůli tomu nemusí přestat kojit, to je důležité vědět.
http://www.kojeni.cz/poradci.php
9. kvě 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je snad horší jak porod... no vzala jsem si paralen, dala horkou koupel a ted odsavam a odsavam ale je to peklo už mi tečou slzy.... uvidíme jestli paralen zabere a kdyz ne zajedu na pohotovost do Krče...
9. kvě 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že postupuješ správně, paralen ti srazí teplotu, nahřáté prso by mělo trochu změknout a odsávání je to nejlepší, co můžeš dělat (teda nejlepší odsávačka je přímo dítě, ale důležité je, aby to proudilo).
Zkus ještě vyčíst něco tady - jestli je to spíš retence nebo mastitida. U retence by ale asi byla nějaká bulka, která se dá nahmatat, skoro se bojím, že antibiotika tě neminou, no držím palce.
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=19
9. kvě 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
adelaz...no já zkušenost bohužel mám.Na prsu se mi udělala boule a musela jsem na chirurgii kde mi to nařízli a dostala jsem antb.Naštěstí jsem bez teplot. Táhne se to už od 29.4 a pořád chodim na převazy a stále to hnisá.V pátek mi to musela znova rozříznout a vzala mi stěr,protože to stále hnisá a prý je to divný ,když jsem měla antb. Nesmim z toho prsa krmit,jen odsávat a vylít.V druhém bohužel už nic není,takže jsem skončila na UM.Tak snad to nebudeš mít až tak hrozné a zaženeš to samoléčbou.
9. kvě 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
adelaz : ja mela zanet dvakrat, poprve ve trech tydnech od porodu, mela jsem teploty 38,8, skoncilo to ATB ktere mi dali v Krci. jdi do sprchy a snaz se pod horkou vodou odsat co nejvic mlika to jde, sama vim jaka je to bolest, ale chce to. vem si paralen, ten se smi na teplotu, a snaz se z toho bolaveho prsa mimco nakrmit. pokud se ti zvysi teplota, jed urcite do Krce. pri antibiotikach smis normalne kojit a me opravdu pomohly.brala jsem augmentin. za 14 dni se mi to sice vratilo, ale to uz sme na doporuceni v Krci zvladli bez ATB. Drzim palecky!!! jo, a jinak mi doktor doporucoval zabaly z tvarohu, ten fakt pomaha!
9. kvě 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
adel..holka ja mela zanet, cca 3 tydny od porodu a nepomahalo nic, ani masirovani ani zabaly nic....
asi jako Terous, já měla ale dokonce 39,5 uffff, dostala jsem atb
9. kvě 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
adel...pokud mas zanet rozjetej, nepomuze ani tvaroh, ani slivovice ani zadne babske rady :sweat_smile:
9. kvě 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už mi to prso i zarudlo... druhé je OK ale z tohohle už ani mléko neteče:( paralen na chviklu pomohl ale večer jsem měla přes 38 :( uvidíme co dneska a kdyžtak večer zajedu do té Krče... ach jo jdu to zkusit odsát... malej pohužel z prsa pořádně nepije tak musím odsávačku... ale děkuji za rady... snad se to zlepší
Man: co ty stehy?
10. kvě 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
adel..nečekej a jeď do Krče, fakt, máš stejnej průběh jako já :( večer taky můžeš mít 40 horečky
10. kvě 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dneska ve 12 kontrolu s malým hned pak tam pojedu... jsem fakt jak po opici:( a malej do toho nechce spát... fakt bomba
10. kvě 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, neni to s prckama jednoduchy. Po porodu zacina nekonecny mejdan :grinning: :wink:
10. kvě 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adel...tak drzim palecky, at ten zanet prejde co nejdriv. Dej vedet, co ti v Krci rekli.
Moje siti porad nic moc.....do toho ze me dneska po kojeni vysla silena srazenina....no jsem 25 dnu po porodu, tak nevim, jetsli je to jeste v norme nebo se mam zneklidnovat. Do Krce se mi nechce, stacilo mi to minuly tyden s jizvou. Tak snad to bylo posledni vetsi krvaceni a uz to prestane.
10. kvě 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
adel...vim jak se citis, me se klepaly nohy a nevedela jsem jak přebalit malého když se sotva udržim...radsi jed driv nez aby ti to pak museli rezat
10. kvě 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adel jejda, tak to je mi moc líto, že máš takové trápení. :frowning2: Držím palce, ať jsi brzo v pořádku :wink:

Man sraženina? To nevím teda, tak se sleduj radši a kdyby se ti něco nezdálo, tak radši jeď do Krče.
10. kvě 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

Adel téda to je mi mooc líto, tak hlavně aby jsi byla brzy OK, vůbec si to nedovedu představit. Já když mi jen malinko ztvrdli prsa a malej byl napapanej, tak jsem hned běžela do sprchy odstříkávala tam a pak ještě odávačkou, naštěstí mi to vždy pomohlo.

Man já krvácela první 3 týdny hodně a pak jsem až do 5 týdne krvácela slabě no a dneska mám sem tam malinké špinění, tak uvidíš. Kdyby ses necítila, tak zavolej mudr a zeptej se, ju? To musíš mít pořádnou jizvu, já se cítila po 3 týdnech už dobře, ale já mám zvenku jen 3 stehy a nějaké uvnitř.

Jinak víkend byl super, byli jsme pořád po výletech a hodně venku, Honzíček byl potom krásně unavený a spinkal krásně, probudil se dokonce až po 5 hodinkách na první kojení :grinning: Kéž by to vydrželo.
10. kvě 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem měla v jednu chvíli náběh na zánět. To bylo v době, kdy jsem pouze odstříkávala. Prso mě pěkně bolelo. A do toho jsem měla asi i kvasinky. Pálilo mě a svědilo. Začala jsem mazat Canestenem. A pak mi z prsa při odstříkávání vyšly takové bílé nitky (uvolnil se mlékovod). Laktační mi říkala, že se to stane z nedostatečně vyprázděného prsa. Je třeba při kojení prso stlačovat, aby se opravdu vyprázdnilo a nic nezůstalo. Dělala jsem to jak při odstříkávání a dělám to i teď při kojení.

Já jsem po císaři a to průběh krvácení je asi jiný. Prý to tam více vyčistí. Já totiž slabě krvácela asi týden a pak už spíš jen špinila, takže jsem ani nepotřebovala poporodní vložky. Ale trvalo to opravdu celé šestinedělí. A taky jsem to od té doby nedostala. Zatím s tím nic nedělám, ani mi to neva :slight_smile:
10. kvě 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek