Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

hrusti
7. kvě 2010

Mandragoga, baby calm i probioticke kapicky jsou volne prodejne, bez predpisu 😉

evuse
7. kvě 2010

Adelaz, já bych právě kvůli první dceři , které je 15měs. potřebovala chodit až tak okolo 10-11, tak sonduju, jestli je tam v tom čase nátřesk

ducky
7. kvě 2010

Evuše až to zjistíš, tak mi to napiš prosím 😀 😀 I když já asi budu chodit na to ráno, aby tam s náma byl manžel a počkal s malou v čekárně a pak ho odvezeme do práce. 😉

mandragora10
8. kvě 2010

Hrusti, dekuji moc za odkazy!!!
Evuse...ja byla v poradne jednou az v 11 a bylo tam rozhodne mnohem min mamnek nez rano....nejvetsi natresk je mezi 8 - 9:30, pak uz to podle me slablo. Nebo my s Adel jsme chodily uplne na rano...kolem 7.hodiny a vetsinou jsme lehce po osme odchazely, nekdy i drive

adelaz
8. kvě 2010

Dneska malej celej den spí to bude tím čerstvým vzduchem,... venku je nám nejlépe🙂 už aby bylo jen hezké počasí😨)

cervikova
8. kvě 2010

Ahoj holky prosíííííím poradíte......mám chlapečka 3týdny a jsme na UM.Máme hrozné problémy s kakáním. Prdíky jdou docela dobře ,ale nemůže se vykakat.Chci se zeptat za jak dlouho zabere Baby Calm,dneska jsem ho nasadila a jestli pomůže?Dík moc

andara
8. kvě 2010

cervikova-zkus rektalni rourku 😉 jinak mu asi nevyhovuje to UM pokud nekaka.

hrusti
8. kvě 2010

Cervikova, ty kapicky jsou spis na prdiky. Mozna mu nevyhovuje mlicko. Jake mate a jak dlouho ho uzivate? Nekterym mimi muze chvilku trvat nez si na mlicko zvyknou.

cervikova
8. kvě 2010

andara.....no rourku zkoušim,ale pomůže jen někdy ☹

cervikova
8. kvě 2010

hrusti..... no dávala jsem sunar HA1 a ted máme nutrilon HA1,přeci jen si řikám,že ten Nutrilon bude asi pro takhle malé miminko lepší.Bohužel,nemůžu kojit,mám zánět v prsu a to takový ,že mi to museli na chirurgii řezat,brala jsem antb a pořád to hnisá ☹ No tak snad kapičky zaberou alespon na bolení bříška
Děkuji za rady 🙂

hrusti
9. kvě 2010

cervikova... drzim palecky, at se toho brzy zbavite. my jsme davali bebu, jsou tam nejaka probio a vlastne ji pijeme doted🙂 treby si opravdu musi precet na tu zmenu mlicka zvyknout. ja kdyz jsem H. menila mlicko z HA na normalni, tak mu to trvalo asi 2 tydny nez si zvyknul. Mel po nem tuzsi bobiky a ze zacatku mi pil hodne malo, ale pak se to srovnalo.

cervikova
9. kvě 2010

hrusti... no já začínala s Bebou u prvního syna a to byla hrůza,chudinka nemohl kakat a měl bolení tak jsem najela na Nutrilon a byl v pohodě.Proto jsem si myslela ,že i ted,u toho druhýho to bude taky dobrý.No uvidíme.Včera a dneska něco málo vykakal,ale řekla bych ,že to nebylo všechno.Jinak po tom Baby Calmu mi přijde klidnější a že tolik nepláče,tak snad to nezakřiknu.

adelaz
9. kvě 2010

Holky máte některá zkušenosti se zánětem prsou? Mám teplotu 37,7 což je u mě hodně protože normálně mám 35.5 a hrozně mě bolí prsa a jsou tvrdá... nevím jestli mám vzít paralen a nebo jen odsávat mléko a vydržet a nebo jestli jet do Krče na kontrolu:/

minea
9. kvě 2010

adelaz, zánět jsem neměla, ale vím, že se to musí řešit hned - než půjdeš k dr, doporučuje se volat laktační poradkyni, mají různé triky jako obklady z tvarohu, určitě ti poradí. Rozhodně se kvůli tomu nemusí přestat kojit, to je důležité vědět.
http://www.kojeni.cz/poradci.php

adelaz
9. kvě 2010

To je snad horší jak porod... no vzala jsem si paralen, dala horkou koupel a ted odsavam a odsavam ale je to peklo už mi tečou slzy.... uvidíme jestli paralen zabere a kdyz ne zajedu na pohotovost do Krče...

minea
9. kvě 2010

Myslím, že postupuješ správně, paralen ti srazí teplotu, nahřáté prso by mělo trochu změknout a odsávání je to nejlepší, co můžeš dělat (teda nejlepší odsávačka je přímo dítě, ale důležité je, aby to proudilo).
Zkus ještě vyčíst něco tady - jestli je to spíš retence nebo mastitida. U retence by ale asi byla nějaká bulka, která se dá nahmatat, skoro se bojím, že antibiotika tě neminou, no držím palce.
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=19

cervikova
9. kvě 2010

adelaz...no já zkušenost bohužel mám.Na prsu se mi udělala boule a musela jsem na chirurgii kde mi to nařízli a dostala jsem antb.Naštěstí jsem bez teplot. Táhne se to už od 29.4 a pořád chodim na převazy a stále to hnisá.V pátek mi to musela znova rozříznout a vzala mi stěr,protože to stále hnisá a prý je to divný ,když jsem měla antb. Nesmim z toho prsa krmit,jen odsávat a vylít.V druhém bohužel už nic není,takže jsem skončila na UM.Tak snad to nebudeš mít až tak hrozné a zaženeš to samoléčbou.

terous01
9. kvě 2010

adelaz : ja mela zanet dvakrat, poprve ve trech tydnech od porodu, mela jsem teploty 38,8, skoncilo to ATB ktere mi dali v Krci. jdi do sprchy a snaz se pod horkou vodou odsat co nejvic mlika to jde, sama vim jaka je to bolest, ale chce to. vem si paralen, ten se smi na teplotu, a snaz se z toho bolaveho prsa mimco nakrmit. pokud se ti zvysi teplota, jed urcite do Krce. pri antibiotikach smis normalne kojit a me opravdu pomohly.brala jsem augmentin. za 14 dni se mi to sice vratilo, ale to uz sme na doporuceni v Krci zvladli bez ATB. Drzim palecky!!! jo, a jinak mi doktor doporucoval zabaly z tvarohu, ten fakt pomaha!

jajinka27
9. kvě 2010

adel..holka ja mela zanet, cca 3 tydny od porodu a nepomahalo nic, ani masirovani ani zabaly nic....
asi jako Terous, já měla ale dokonce 39,5 uffff, dostala jsem atb

jajinka27
9. kvě 2010

adel...pokud mas zanet rozjetej, nepomuze ani tvaroh, ani slivovice ani zadne babske rady 😅

adelaz
10. kvě 2010

Tak už mi to prso i zarudlo... druhé je OK ale z tohohle už ani mléko neteče:( paralen na chviklu pomohl ale večer jsem měla přes 38 :( uvidíme co dneska a kdyžtak večer zajedu do té Krče... ach jo jdu to zkusit odsát... malej pohužel z prsa pořádně nepije tak musím odsávačku... ale děkuji za rady... snad se to zlepší
Man: co ty stehy?

jajinka27
10. kvě 2010

adel..nečekej a jeď do Krče, fakt, máš stejnej průběh jako já :( večer taky můžeš mít 40 horečky

adelaz
10. kvě 2010

Mám dneska ve 12 kontrolu s malým hned pak tam pojedu... jsem fakt jak po opici:( a malej do toho nechce spát... fakt bomba

hrusti
10. kvě 2010

No jo, neni to s prckama jednoduchy. Po porodu zacina nekonecny mejdan 😀 😉

mandragora10
10. kvě 2010

Adel...tak drzim palecky, at ten zanet prejde co nejdriv. Dej vedet, co ti v Krci rekli.
Moje siti porad nic moc.....do toho ze me dneska po kojeni vysla silena srazenina....no jsem 25 dnu po porodu, tak nevim, jetsli je to jeste v norme nebo se mam zneklidnovat. Do Krce se mi nechce, stacilo mi to minuly tyden s jizvou. Tak snad to bylo posledni vetsi krvaceni a uz to prestane.

jajinka27
10. kvě 2010

adel...vim jak se citis, me se klepaly nohy a nevedela jsem jak přebalit malého když se sotva udržim...radsi jed driv nez aby ti to pak museli rezat

ducky
10. kvě 2010

Adel jejda, tak to je mi moc líto, že máš takové trápení. ☹ Držím palce, ať jsi brzo v pořádku 😉

Man sraženina? To nevím teda, tak se sleduj radši a kdyby se ti něco nezdálo, tak radši jeď do Krče.

blanches
10. kvě 2010

Ahojky holky,

Adel téda to je mi mooc líto, tak hlavně aby jsi byla brzy OK, vůbec si to nedovedu představit. Já když mi jen malinko ztvrdli prsa a malej byl napapanej, tak jsem hned běžela do sprchy odstříkávala tam a pak ještě odávačkou, naštěstí mi to vždy pomohlo.

Man já krvácela první 3 týdny hodně a pak jsem až do 5 týdne krvácela slabě no a dneska mám sem tam malinké špinění, tak uvidíš. Kdyby ses necítila, tak zavolej mudr a zeptej se, ju? To musíš mít pořádnou jizvu, já se cítila po 3 týdnech už dobře, ale já mám zvenku jen 3 stehy a nějaké uvnitř.

Jinak víkend byl super, byli jsme pořád po výletech a hodně venku, Honzíček byl potom krásně unavený a spinkal krásně, probudil se dokonce až po 5 hodinkách na první kojení 😀 Kéž by to vydrželo.

monivo
10. kvě 2010

Taky jsem měla v jednu chvíli náběh na zánět. To bylo v době, kdy jsem pouze odstříkávala. Prso mě pěkně bolelo. A do toho jsem měla asi i kvasinky. Pálilo mě a svědilo. Začala jsem mazat Canestenem. A pak mi z prsa při odstříkávání vyšly takové bílé nitky (uvolnil se mlékovod). Laktační mi říkala, že se to stane z nedostatečně vyprázděného prsa. Je třeba při kojení prso stlačovat, aby se opravdu vyprázdnilo a nic nezůstalo. Dělala jsem to jak při odstříkávání a dělám to i teď při kojení.

Já jsem po císaři a to průběh krvácení je asi jiný. Prý to tam více vyčistí. Já totiž slabě krvácela asi týden a pak už spíš jen špinila, takže jsem ani nepotřebovala poporodní vložky. Ale trvalo to opravdu celé šestinedělí. A taky jsem to od té doby nedostala. Zatím s tím nic nedělám, ani mi to neva 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru