Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

lio
24. črc 2010

@renejaarudolf jůůůů taky gratulace, pak sem holky napište postřehy z Krče, jesti bylo vše fajn a tak.....a hodně pohody rodičům a mimiskovi 🙂

ankava
24. črc 2010

@renejaarudolf... moc moc velká gratulace, ať se vám holky moc daří 🙂 🙂

ducky
26. črc 2010

Rene gratulace, evidentně jsme se v Krči mohly potkat, já tam ležela od 18.7. 😉

Jinak já tentokrát spokojená nebyla, ale omlouvám se, nemám chuť to teď rozebírat a ani moc čas, přeci jen dvě děti jsou náročnější. Nicméně abych vyloženě nestrašila, bylo to o lidech, tentokrát mi prostě někteří nesedli a nechovali se jako profíci, z čehož nakonec vzešla dohra v podobě tahanice s Anestarem kolik zaplatíme za epidurál, který vůbec nezabral. 😠

Všem moc přeji, aby vaše porody byly v pohodě a hlavně s milýma lidma 😉

minea
28. črc 2010

@ducky Gratuluju k narození synáčka! Mrzí mě, že na porod nemáš nejhezčí vzpomínky a přeju ti, ať máte alespoň pohodové šestinedělí 🙂

minea
28. črc 2010

@renejaarudolf I tobě gratuluju k druhé holčičce! 🙂 Krásná jména 😉

renejaarudolf
29. črc 2010

Dakujem holky, som tak rada ze to mam za sebou.porod docela dobry, hlavne rychly.o 6h. sme prisli do porodky o 8na por.sal a mala sa narodila o 10:38.takze super(pri prvom porode som stravila na por.sale 16h 😖 ).inak som cakala od krce trochu viac, hlavne co sa laktace tyka.ja som sice s tym velke problemy nemala, ale maminka co bola so mnou na izbe bola prvorodicka a nejake problemy s tym mala, a cakala by som viac starostlivosti, viac sa tomu teda venovat zo strany personalu.mam pocit ze v podoli boli v tomto smere viac pečlivejši, a poradila by som maminkam ohladne kojenia ozvat sa, ozvat sa, ozvat sa na to su tam a nenechat sa odbyt.inak je to opravdu o ludoch, boli tam aj mile setricky a vstricne a boli aj take co zrovna nemali dobru naladu 🙄 .detska doktorka velmi prijemna a mila.
starat sa o dve deti je pekna makacka a este sa zladujeme, a potrebovali by sme nejaku pnai co by nam upratala a hlavne navarila 😀 😀 😀 ale to vonave miminko ma vzdy dostane 😵 😵

renejaarudolf
29. črc 2010

minea-dakujem a aj ja tebe gratulujem k druhej holcicke 🙂 😵
ducky- urcite sme sa tam stretli, ja som lezala na 2 poschodi 🙂

ducky
31. črc 2010

@renejaarudolf Krásná holčička. A souhlas, taky bych potřebovala teď kuchařku a ono nejlíp i chůvu, malýho prohání prdy a moc zatím nevím, jak se zvládnu věnovat i starší dceři, která to docela vyžaduje. Na malýho je teda hrozně hodná, ale co bude, až tu od příštího týdne budeme samotní přes den, to fakt nevím. 😔
Já ležela od neděle do úterý dopoledne taky nahoře, pak jsem šla dolů na nadstandard. 😉

eliska_v
31. črc 2010

@renejaarudolf : moooc gratuluju k malé...je nádherná 😵 😵 😵 😵

@ducky : Taky moooc gratuluji!!

Holky závidím, že to máte už za sebou! Takže tentokrát zážitky z Krče asi nic moc... 😒 No, tak jsem zvědavá, jak dopadneme my! 😅

lio
31. črc 2010

@eliska_v neděs se, narazit na nepříjemný personál můžeš v krči nebo podolí, já zatím v poradnách super, jak sestry tak doktoři, a neboj brzy to bude taky za námi 🙂

eliska_v
31. črc 2010

@lio : Jo brzy to bude za námi... 🙂 To máš pravdu! Jsem zvědavá, jak to bude v Krči probíhat! 🙂
V polovině srpna jim tam zavolám a domluvím se, jak a kdy se teda u nich zastavit!! 😉

lio
1. srp 2010

@eliska_v taky jsem zvědavá, sem vůbec taková plná očekávání, jak to bude probíhat 🙂))

alginia
4. srp 2010

Ducky- gratuluji k miminku! A přeji hlavně zdravíčko!!!!!!!!! A vidíš, já jsem tady psala, jak jsem byla nespokojená a vy jste se mi pomalu vysmály...Nejsem náročná, jen se mnou nikdo nebude jednat jak s malou holkou... 😠

k.jolanka
5. srp 2010

ahoj holky, prosím vás, dnes jdu navštívit kámošku do porodnice, já to moc v krči neznám a jelikož sebou budu mít malého, tak bych nerada bloudila 😝 do porodky se jde stejným vchodem-tím hlavním, jako do nemocnice?ptala jsem se na to kamarádky v sms, ale poslala jen číslo pavilonu a já jí tim nechci znovu otravovat. děkuju za radu 😉

vrana
5. srp 2010

@k.jolanka do porodnice máš lepší jít vchodem přímo u porodky, je to o zastávku autobusu výš (směrem do kunratic), staví před tím bus a jmenuje se to nějak ústav mateřsví ta zastávka nebo tak nějak a jestli pojedeš autem, tak se dá zastavit taky před areálem za plotem, prostě nepojedeš před hlavní vstup do nemocnice, ale pojedeš dál směr kunratice a až budeš mít před sebou autobusouvou zastávku a po levé ruce auta zaparkovaná, tak tam zastavíš a jsou tam malá vrátka, těmi projdeš a hned uvidíš porodnici.

k.jolanka
5. srp 2010

@vrana díky 😉 no já právě jedu mhd 😖 vím, kterou zastávku myslíš, hned za krčí a je to směr k ikemu, že? ještě se chci zeptat, budu mít kočár, dá se s ním nějak v porodnici pohybovat? já rodila u apolináře a všude samé schody 🙂

vrana
5. srp 2010

@k.jolanka Tak je to až ta druhá zastávka, Ústav mateřství a jede tam 114, 193 a 606. Jinak záleží kde kamarádka leží, jestli na šestinedělí, tak pojedeš výtahem (paro si bohužel nepamatuju, ale snad první) a jestli na nadstandartu, tak to je hned v přízemí. Do baráku vedou asi tři malý schůdky, ale nevybavuju si jestli je tam i takový ten nájezd pro kočárek.

lio
6. srp 2010

@vrana jj nájezd tam je

k.jolanka
6. srp 2010

@vrana jinak děkuji, našla jsem to vpohodě, nájezd pro kočár tam je, ale nevešli jsme se do výtahu 😅

k.jolanka
6. srp 2010

@lio jj je tam i u hl. brány a pak i k pavilonu..ale výtah je malý 😀

lio
6. srp 2010

@k.jolanka tak výtah jsem ještě neozkoušela 🙂 ale hlavně že jste to našly

k.jolanka
6. srp 2010

@lio no on možná výtah bude akorát, jen my máme trošku větší kočár 😀 koukám, že už se ti to krátí, držím palce! 😉 mě se v té porodnici líbilo víc jak u apolináře, kde jsem rodila. kamarádka říkala, že sestry na šestinedělí jsou tam také vpohodě 🙂

lio
6. srp 2010

@k.jolanka blíží blíží, jen ještě aby se to rozjedlo přirozeně a budu happy , kvůli dia mi nechaj max 3 dny po termínu....

k.jolanka
6. srp 2010

@lio tak držím palce 😉 snad se mu bude chtít ven, abys nemusela mýt podlahu, okna, nebo si napouštět horkou vanu a jíst ostrý jídla...nebo jaké další jsou ještě ty babské pověry 😉

olbramka
9. srp 2010

ahoj všechny, rozhodla jsem se pro registraci do krče, první porod byl na bulovce. ráda bych se zeptala, jak je to tam s tím dolsinem. tak nějak jsem našla zkazky, že ho píchnou každýmu, což bych nechtěla. máte někdo zkušenost s odmítnutím tohoto přípravku, popř. s porodním plánem? děkuji

minea
9. srp 2010

@olbramka Zkušenost mám a velmi konkrétní! O tom dolsinu jsem věděla už před prvním porodem, přesto jsem ho dostala, i když jsem ho odmítla. Hučeli do mě tak dlouho, až jsem souhlasila, protože jsem měla silné kontrakce, chtěla jsem rodit a ne se tam s nima dohadovat. Argumentují tak, že to není jen proti bolesti, ale na uvolnění porodních cest (pozor, může to zastavit porod!). Na druhý porod jsem se vybavila porodním plánem, kde jsem jakoukoli medikaci výslovně odmítla (+ další požadavky). I když na netu píšou, jak je jejich personál zvyklý pracovat s plány, jakmile jsem ho vytáhla, nastal hned konflikt, PA na mě spustily jak fůrie, a že by se taky mohly urazit, a že jsem měla jet rodit do Neratovic... No nevěřila jsem svým uším! Nakonec jsem si ty léky uhádala, zvládla jsem to bez nich. Závěr - první porod byl účinkem dolsinu jako ve snách, zúžené vědomí, nevnímala jsem, kolik je v místnosti lidí atd. Druhý porod jsem si krásně užila, celou dobu jsem byla duchem přítomna, sice to víc bolelo (rodila jsem o hodně větší dítě), ale stálo to za to.

lio
9. srp 2010

@minea no kruci.......to ste tu nepsaly vůbec :-/

olbramka
9. srp 2010

@minea díky za reakci. já jsem váhala, zda nejít znovu na tu bulovku, nebyla jsem tam nespokojená, ale tu krč máme asi trochu blíž, tak aby to pak měl blíž i muž a tak... tak bych chtěla zjistit možnosti, jak se tomu dolsinu bránit, protože je to prostě zásah, kterej nechci, chci mít svý tělo pod kontrolou a nebejt nafetlá čímkoli.... každopádně uvítám i další postřehy. děkuji

ankava
9. srp 2010

holky, dolsin znamená jako epidurál? Nebo jsem úplně mimo??

minea
9. srp 2010

@olbramka Co si vzpomínám, podepisovala jsem jim s tím dolsinem informovaný souhlas. Takže pokud si na tom budeš trvat, násilím nebo bez tvého vědomí ti ho nikdo nepodá. Je dobré počítat s tím, že se na tebe pak můžou tvářit jako na "tu, co dělá problémy", ale to se dá přežít.
S tím plánem je to tak, že preferují, když ho dotyčná přinese s předstihem před porodem - do poradny nebo na kurz. Výsledkem je, že jí jednotlivé body seškrtají a odůvodní, proč to nejde. Záměrně jsem ho přinesla až k porodu, výměna názorů tedy proběhla až tam 😅. Celkově to byl nakonec kompromis, na plánu jsem netrvala dogmaticky, takže jsem z něčeho ustoupila a výsledný dojem z porodu byl kladný.

@ankava Ne, epidurál je něco jiného, dolsin je lék, analgetikum.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru