Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

marketovna
19. srp 2010

@ducky - no to opravdu nééééééééééééééééééé 😀 😀

ankava
19. srp 2010

@marketovna tak to když se hvězdy sejdou, tak se potkáme v porodnici 🙂

marketovna
19. srp 2010

@ankava - která ty jsi hvězda čéče? 🙂 máš jinej nick?

marketovna
19. srp 2010

@ankava - no každopádně se tam snad potkáme....minimálně na poradně 🙂 a snad i na pokoji...asi ti vyměním tu holčičku 😀 😀 toho si určitě nevšimneš 😀 😀 😀 😀

ankava
19. srp 2010

@marketovna nene, my se vůbec neznáme 🙂 myslela jsem hvězdy na nebi, máme termíny týden od sebe, ale kdoví, jak to bude 🙂 jen jsem ráda četla, že se do Krče chystá někdo v podobném termínu 🙂
Tak pěkný těhulení 🙂 🙂

ankava
19. srp 2010

@marketovna to víš, že jo 🙂 mě to bylo jedno, co to bude. Hlavně aby to bylo. 🙂

marketovna
19. srp 2010

@ankava - jo to já jsemj taky moc ráda, že jde někdo rodit ve stejným termínu a ještě ve stejný porodnici...Krč je skvělá.....tak to se někdy můžem sejít na kafčo 😉

ducky
19. srp 2010

@marketovna Hele zas máš oblečení po klukách a na ty pindíky jdi zajetá 😉 Já jsem z toho stále perplex, ten pindík mi tam nějak nesedí 😀 A jak mi všichni říkali, že pindík je míň náročnej na údržbu, tak já teda než mu objedu ubrouskama ten pytlík, tak myslím, že rychlejší je utřít pipinku 😀
A taky teda od malý neznám prdíky a řvaní. ☹

marketovna
19. srp 2010

@ducky - ty voe, ty máš prcka 😲 😲 😲 to jsem tu dlouho nebyla ty jo 😀 😀 😀 no já si taky myslím že pinda je v tomhle na prd..když se teda řádně zesere a má staženej pytlík když ho vslíknu tak vysmejčit to tam je mazec.... 🙂 Ale jo, aspon se ušetří na oblečení, akorát se trochu budou míjet ve velikostech.....kluci jsou jarní, další bude zimní.

ducky
19. srp 2010

@marketovna Jj, už je to tak 😀 Mám prcka a snažím se to nějak zvládnout. Dneska mě z nich bolí hlava už 😅 , malej nespí, víceméně řve, malá jak není po jejím tak taky řev, takže dnešek je fakt na pohodu 😝 😀
A přesně, než člověk vysmejčí ten pytlík, ty záhyby všechny, tak je to na dlouho 😀 Ještě mě ale nepočůral, zatím jen zčůral už asi milion podložek a oblečení 😀 😀
Hele něco se potká. Mě napůjčovala kámoška oblečení, kluka má zimního. Jsem myslela, jak se to bude míjet, ale díky počasí má pořád body s dlouhým rukávem a těch mám dost 😀 . A pyžámka třeba 😉

lio
27. srp 2010

ahojky tak reference z Krče.
V poradnách jsem se setkala jen s fajn doktory, doktor Sever z rizikovky byl poněkud ráznější a doprovázel mne pak až k samotnému porodu a ten jediný nechápal celou akci kolem mého vyvolání, ale o tom později.
Nastoupila jsem do Krče na vyvolávačku den před TP, s manžou jsme se dohodli na nadstandardu, a dělali jsme si srandu, že to budu mít místo dovči u moře, to sme ale netušili, že to bude skorem pravda. V pondělí mi dělali oxy test, v úterý zavedli tabletku - nic se nedělo, ve středu znova - nic se nedělo, nález se moc nepohnul. Nikdo mi nic neřekl a doktor z individuálu kde je jako ošetřující lékař mi tedy vůbec nesedl, jeho vyšetřování bylo bolestivé, což to, že to není normoš mi došlo až když mne vyšetřovala jiná doktorka a přišel i pan doktor Sever. Ve čtvrtek sem dostala další tabletku, předtím mi odešla hlenová zátka, a díky kontrakcím které se rozjely se nález konečně změnil, bohužel jsem musela čekat až do pátka, kdy mi zavedli tabletku, přišly kontra , dr Sever mi pustil vodu a už byl fičák....
péče gyn sestřiček úžasná, všechny tři byly moc fajn, milé, povzbuzovaly a sdílely vše semnou, patří jim velké dík za to, že jsem se tam týden jako těhu nezbláznila....
porodila jsem, PA byla fajn pomáhala, prostředí příjemné, myslím nahoře porodní sály....takové komorné.
Péče dětských sester zoufalá, každá říkala něco jiného, nekojili jsme, laktace mi nastupovala pomalu a malého nechali hladovět, že má tři dny zásoby od mámy...dyž rapidně ubral, vyměnila se směna, nastoupila ráno jiná sestra a už se začalo dít něco ohledně kojení, ale nedařilo se.....byl kolem mne humbuk, aby mi pomohly, který ale tak jak přišel, taky odezněl a nikdo se tam nezajímal, jen řešili že nekojím, že malej ubírá, takže mne v úterý nechtěli pustit dom, že se musíme osamostatnit s krmením.....takže to byl dost stres a nervy, ale protože doktorka nařídila příkrm, dostávala sem milostivě příkrm a tak malej do druhého dne přibral a já řekla že chci domu, pokud je malej v pořádku, což byl.....a doma pilujeme techniku (laktační liga v krči zafungovala na nula procent), dokrmujeme a je nám fajn, protože nikdo netýrá hlady a já sem víc v pohodě.asi jedna dvě sestry z dětského byly fajn, zbytek stál za prd a nic nedotáhly do konce......
porod sem měla těžký, dlouhý díky vyvolávačce a pobyt nakonec na nadstandardu vyšel opravdu jako ta luxusní dovča, ale byla jsem za něj ráda, mamča i manža mohli kdykoliv, manža i jednu noc přespal a bez pokoje i podpory manži bycdh se tam dočista zbláznila.
Není ale důvod proč Krč nedoporučit, jen nespoléhat na laktační ligu a je to jako všude, záleží na koho narazíte a jak které sestřičce padnete do oka...

vrana
27. srp 2010

@lio Moc gratuluju k Dominičkovi, nakonec jsi to parádně zvládla. Teda 5 tablet to je fakt masakr. Je hrůza, že to může trvat i takhle dlouho ☹ Tak hlavně že už jste v pořádku doma a nezoufej, i kdyby jste se nerozkojili, na tom svět nestojí. Znám spoustu dětí, které nebyly vůbec kojené a jsou naprosto v pořádku! Tak žádný stres 🙂 . I naše malá byla od 3 týdnů přikrmovaná, protože nepřibírali a s kojením jsme definitivně skončili ve 2,5 měs. 😉

lio
27. srp 2010

@vrana nebylo to denně tableta ,ale čtvrtka max půlka, tím že byl malej dost nahoře a já totáč zavřená, tak museli pomalu, na změkčení cest a tak připravit ....
s kojením si hlavu nelámu, mlíko se mi rozjíždí, a na tom svět nestojí, hlavní je pohodová vyrovnaná máma, nemíním se zhroutit tím že nekojím, navíc je chyba v technice malého, má podsazenou bradičku a k ní se u prsa blbě dostává, kdežto u lahvičky jsem schopná mu ji podepřít a on začne sát, ale to se třeba naučí a pak budem plně kojit.....uvidíme....hlavně že prospívá a neřve hlady....

ankava
27. srp 2010

@lio moc velká gratulace, ať se ti krásně maminkuje 🙂
a taky díky za všechny za informaci, co nás asi tak čeká... 🙂 🙂

lio
27. srp 2010

@ankava děkuju, pokud vás ohledně krče něco zajímá tak se zeptejte.....

renejaarudolf
29. srp 2010

@lio gratulujem k synčekovi 😵 😵 😵

lio
30. srp 2010

@renejaarudolf děkuju 🙂

eliska_v
6. zář 2010

@lio : Ahojky.
Chtěla jsem se zeptat ty jsi byla na nadstandardním pokoji? Kolik tě stál jeden den?
Děkuju

lio
7. zář 2010

@eliska_v byla sem na tom kde je sprcha a wc spolecne s druhým pokojem a ten byl za 1100za noc,se sociálkou jen pro jeden pokoj je za c1500za noc

rosslyn
18. zář 2010

Ahoj holky, není tu někdo s čerstvou zkušeností z Krče?

ducky
18. zář 2010

@rosslyn Já a Lio. Co by jsi chtěla vědět?

rosslyn
18. zář 2010

jde mi o to, že veškeré recenze, co jsem našla, jsou tak 2 roky staré a to jsem projela net křížem krážem. Chtěla bych si přečíst něco aktuálního, jelikož bych se tam chtěla registrovat, ale prostě potřebuju se ujistit, že dělám správně. Četla jsem článek Lio a nepřijde mi moc, že tam vědí, co dělají...myslela jsem, že kdyby někdo ddalší napsal recenzi, že by mi to dost pomohlo.

lio
18. zář 2010

@rosslyn já nevím, já bych do Krče šla znova....pravdou je že bych se už nezachovala uplně ve všem stejně jako ted, byla bych zkušenější a chytřejší. A to že dětské sestry nejsou žádné terno pomalu v žádné porodnici, je taky fakt....
A jistotu z referencí nezískáš nikdy, musíš sama prožít a zažít.....a mít štěstí na lidi a je fuk, zda si v podolí či krči...

ducky
19. zář 2010

@rosslyn Já ti to povím takhle. První porod v Krči byl naprosto skvělej, klika na úžasný lidi. Proto jsem tam šla znovu.
A druhý porod? Smůla na personál. Ne na všechen, to zas ne, ale bohužel zrovna PA, co mě rodila mi fakt nesedla a dohady ohledně epidurálu, který mi prokazatelně napíchli ve chvíli, když už nebyla indikace a vůbec mi nezabral jen proto, že mě ta PA nezkontrolovala, ptž nepředpokládala, že bych se mohla překotně otevřít. Posléze dohady s Anestarem kolik zaplatíme, chodili za mnou na pokoj a ztrpčovali mi pobyt, přitom s nima chtěl jednat manžel, ale oni se mu neustále vyhýbali a neozývali. Nechápu doteď, ptž při prvním porodu na mě působili naopak strašně mile (taky jsem měla epi).
Takže asi tolik, záleží strašně na lidech a na ty, co ti nebudou sedět narazíš kdekoliv. Je to o nich bohužel tak hodně, že já bych ti po prvním porodu hnala do Krče okamžitě a teď po druhém už ne. ☹ Na druhou stranu mám kamarádky s blbýma zkušenostma z Podolí, od Apolináře. Např. v Podolí když nestíhají, tak ti neudělají vůbec prohlídku v poradně, což se ti teda v Krči nestane. Tzn. v Podolí můžou dle mého tímto něco zanedbat. 😕

rosslyn
20. zář 2010

@lio
@ducky

Jdu do krče 🙂

lio
20. zář 2010

@rosslyn tak tam buď spokojená a pohodové těhulkování

ducky
20. zář 2010

@rosslyn Taky přeji jen fajn lidi kolem tebe a ať ti to těhu krásně a pohodově ubíhá 😉

lio
20. zář 2010

@ducky my už máme měsíc, uteklo to děsně, na bříško občas taky vzpomenu 🙂 uteklo to nakonec....

ducky
20. zář 2010

@lio No vidíš a my zítra 2 měsíce 😀 Utíká to i teď, co? A jak se máte s Domískem? Zvládáš? Já mám někdy hukot a na malou teda mám míň času, než jsem si myslela, že budu mít, ale nějak to zvládáme 😉

lio
20. zář 2010

@ducky no ted to utíiá snad stokrát rychleji, já jak předtím ležela, a každý den na chlup stejnej a nemohla sem nic, utíkalo to pomalu ale dneska si říkám, že to uteklo a vůbec ten rok utekl, za chvíli vánoce, panejo....
s domískem ok, nekojili jsme, nechtěl sát a já ztratila mlíko, a od min středy se přisává a tahá, tak mám radost, jen tedy mlíko výrazně nestouplo, takže dokrmujeme, ale třeba se to ještě rozjede, už to že se přicuc po 4 týdnech je úspěch....Jinak je to zlatíčko, někdy méně někdy více a je jak dyž mi z prdele vypad 😀 😀 😀 fakt celá já dyž sem byla malá 🙂 krom pusinky, tu nemá po mne 😀
dala sem do albíčka nové fotky, tak jukni, jakej nám z něj roste vlasatec 🙂
se dvěma si to neumím představit vů 😎 😎 bec a všechny maminy se dvěma maj můj obdiv !
Navíc můj spodek se léčil šeredně dlouho, takže jsem zpočátku nezvládala, ale ted si to užívám, mamča chodí vozit, manža taky pomáhá, sou to zlatíčka... 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru