Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

laurapa
3. lis 2011

A porodní plán jsem měla, sice tam na něj koukali trochu jako na raritku, ale porodní asistentky ho naprosto a do puntíku respektovaly a neřekly proti němu vůbec nic.

verbalinka
4. lis 2011

@pavcav
@laurapa já jsem měla porodní plán (11/2008) a dívali se na mě divně. PA si ho přečetla, ale říkala, že oni vedou medicínské porody a že moje alternativní požadavky nemohou splnit. A to jsem jen chtěla přirozený porod bez zbytečných zásahů a vybrat si sama polohu na tlačení a samozřejmě syna hned po porodu položit na břicho. Nic z toho jsem se nedočkala, syna hned odnesli (zbytečně, byl v pořádku) a přinesli po 45 minutách. Já jsem měla původně rodit v Podolí, ale malovali a skončila jsem v krči. Je to o úhlu pohledu - měla jsem docela rychlý porod (příjezd 22h, porod 3.20h), vzala jsem si epi, takže po epi relativně bezbolestný, pak nadstandard. Ale dle mého očekávání to byl dost nepříjemný porod a nejradši bych vše vrátila zpátky a jela jinam.
Tím nechci říct, že je krč špatná. Je důležité si rozmyslet, co očekáváte. Jestli důvěřujete lékařům a jejich zásahům, nebo spíše sama sobě. Teď mám zase Podolí, pokud nebude, tak jedu do Nerátek nebo Hořovic.

verbalinka
4. lis 2011

@pavcav epi ti měl nabídnout. To je právě problém, pokud se člověk svěří do péče lékařům a nezjistí si alternativní možnosti. Vždy je lepší si zaplatit svojí PA, ne doktora. A ty jsi 2 hodiny tlačila? Předpokládám, že vleže a držela sis nohy 🙄 Já taky musela ležet a bylo to šílený. Ale já měla epi a dost jsem si věřila a věděla jsem, že tlačení bude "pohoda" a taky byla. Na 4 zatlačení byl venku 🙂

ducky
4. lis 2011

@konsa Tak mě malý provedl to, že se v 38tt otočil hlavou nahoru, takže jsme probírali porod a dr. mi řekl, že by si troufl na KP. Byla jsem druhorodička. Sháněla jsem si k tomu tehdy informace a má to samozřejmě svoje rizika, ale ne zas o tolik víc než normální porod. A táta (jezdí už 30 let se záchrankou) mi říkal, že KP rodí i v sanitce.
Takže takhle, určitě bude záležet i na doktorovi konajícím službu, zda si na KP troufne či ne a zrovna tak ale myslím, že když by jsi se zabejčila, že KP nechceš, tak nevím, na kolik tě můžou nutit.
U mě se to nakonec vyřešilo tak,že se malej v 39tt otočil zase hlavou dolů 😀

zlatouch
4. lis 2011

Obě děti mi v Krči dali na břicho hned po (ptali se), po chvilce ošetření a popsání tatínek přinesl zabalené dítě a 2hodky jsme byli na sále a libovolně mohli zkoušet přisátí. To vše bez porodního plánu a naprosto automaticky.

ankava
4. lis 2011

já jsem trochu mimo tuhle diskusi o ponechání miminka na sále. Rodila jsem akutním císařem, byla jsem na Jipce a bylo mi dost krušno, ale přesto mi miminko chtěli ukázat hned, když mě vezli ze sálu, akorát, že mě nemohli probudit a pak mi holčičku přinesli dvě hodiny po porodu na přisátí. Přisála se hned a dodnes se nepustila 🙂 Takže si myslím, že v Krči chtějí, aby bylo miminko co nejdříve s maminkou 🙂

ankava
4. lis 2011

já jsem trochu mimo tuhle diskusi o ponechání miminka na sále. Ale přesto přidávám můj postřeh. Rodila jsem akutním císařem, byla jsem na Jipce a bylo mi dost krušno, ale přesto mi miminko chtěli ukázat hned, když mě vezli ze sálu, akorát, že mě nemohli probudit a pak mi holčičku přinesli dvě hodiny po porodu na přisátí. Přisála se hned a dodnes se nepustila 🙂 Takže si myslím, že v Krči chtějí, aby bylo miminko co nejdříve s maminkou 🙂

vrana
4. lis 2011

Jinak teda musím říct, že mám srovnání z roku 2008 a teď v říjnu a je to nebe a dudy. Odd. šestinedělí vede úžasná PA Věrka tuším a je to strašně znát. PA jsou tam opravdu úžasné a starají se. 😵 Porodní asistentka Jitka odhadla dopředu můj porod líp než doktor (podle něj bych rodila asi ještě dnes) a jiná porodní asistentka mě komplet odrodila a stejný dr. který prorokoval jak dlouho to bude trvat, pouze kouknul do nastrčených zrcadel, konstatoval že jsem v pořádku a že se splet. 😝 Přijímal mě na ambulanci nějak ve 23.30, poslal mě na šestinedělí s tím že to bude na dlouho a že mám manžela poslat domů. Neposlala jsem po dohodě se zmíněnou PA a ještě že tak, malá se narodila ve 2:02, manžel byl na sále přesně 7 minut. Všechno šlo neuvěřitelně rychle. A zmíněný pan doktor ještě na sále říkal že máme tak hodinu, dvě. Po něm přišla PA, řekla že mám prodýchat poslední dvě kontrakce a jdeme na to. Tak jsem se podivila, že doktor mluvil o hodinách a ona ne ne, za pár minut je miminko na světě. A skutečně, do 10 minut byla malá mezi námi. Panu doktorovi to ten večer asi moc nešlo, protože se podobně seknul v dalších dvou případech 😝

Taky musím strašně moc pochválit dětské sestřičky. 😵 Byly naprosto úžasné, všechny, do jedné. A tak jak se tenkrát nikdo nevěnoval kojení, tak tentokrát se staraly super a pomáhaly jak se dalo. Nebýt jich, nešli jsme domů, protože paní doktorka je bohužel tabulková a naše dítě prostě tabulkově nikdy pít nebude.

Takže moje zhodnocení 2008 a 2011, rozhodně se to pošouplo směrem kupředu 😉 Ještě ty sprchy a záchody by mohli zrenovovat aspoň trochu 🙄

cerstvamama
4. lis 2011

@vrana blahopřeju k miminku. Jak se jmenoval ten šikovný pan doktor?

vrana
5. lis 2011

@cerstvamama král...

jajinka27
5. lis 2011

@laurapa hihi o tom " nechci" bych polemizovala, odmítla jsem dolsin a pan doktor řekl že ho prostě dostanu a hotovo, bez komentáře
no nedošlo na něj, skončila jsem císařem

verbalinka
5. lis 2011

@jajinka27 mně taky cpali dolsin a rázně jsem PA několikrát řekla, že chci epi a žádný dolsin a poslechla. Takže musí být člověk opravdu důrazný, o všem máme právo rozhodnout sami a nesmí nás do ničeho nutit (pokud nejde o život) 😉

jajinka27
5. lis 2011

@verbalinka já už po 17 hod kontrakcí a 3 neprospaných nocích neměla sílu :(( a manža tam nebyl

jajinka27
5. lis 2011

@verbalinka mimochodem tohle mi chtěl dát šéf porodních sálů, takže jsem měla smolíka

verbalinka
6. lis 2011

@jajinka27 ja mela manzela, ale ten byl tak vyjukanej, ze jsem si musela vse resit sama. Po takovy dobe chapu, ze je tezky odporovat. Ale muze to cpat treba sam prezident a mame pravo odmitnout. Nechapu, proc ti nenabidl epi. Zpet uz se to nevrati, tak treba priste 😉

minea
6. lis 2011

@vrana Gratuluju k dcerušce a k pozitivní zkušenosti!

Mně Dolsin taky cpali, poprvé jsem neměla sílu to pořád opakovat a podlehla jsem, podruhé jsem si to výslovně napsala do porodního plánu a sice s kecama, ale nedali mi ho. Rozdíl v zážitku z porodu byl markantní!

pavcav
12. lis 2011

@verbalinka ani ti nevim, ale víc než hodinu jsem tlačila určitě. Nejdřív mě dali na bok, že je to lepší i když jsem řekla, že tak je to pro mě bolestivější 😠 a pak mě automaticky nechali rodit vleže a držet si nohy. Tlačení a dýchání bylo nejhorší. Už jsem na to neměla sílu po dvou neprospaných nocí.Děkuju pěkně nikdy více. Tak ať druhý porod je dle tvých představ a je vše v pořádku🙂

malineta
15. lis 2011

@laurapa
Moc děkuji za pozitivní zprávu!!
Chápu dobře, že jsi měla napsaný porodní plán? Mohu Tě poprosit o info, co se do něj píše? Nebo zda bys mi ho nemohla poslat do IP?
Určitě bych chtěla zkusit přirozený porod a i si miminko užít, než mu odstřihnou šňůru a odnesou na zvážení.. Děkuji!

cerstvamama
23. lis 2011

Ahoj všem. Jen jsem chtěla napsat, že jsem před dvěma týdny porodila v Krči a mám samé pozitivní dojmy. Určitě bych šla znovu tam. Doktoři a sestry moc přijemní a milí, pokoj /nadstandard/ taky pěkný, včetně nové a čisté koupelny. Jediné co by mohlo kazit dojem je jídlo, ale co byste chtěli v nemocnici navíc při stravě vhodné ke kojení.

zlatouch
23. lis 2011

@cerstvamama Moc gratuluju k Matyldě! Ať se brzo hezky sladíte celá rodina dohromady! 🙂 A jsem ráda, že máš hezké vzpomínky na Krč 🙂

mmiirrkkaa
23. lis 2011

Já rodila v Krči a nemůžu říct nic špatnýho. Byla jsem na normálním oddělení, veškerý personál naprosto výborný. Jen do sprch to chce určo nějaké koupací boty. Pokud bude nějaké příště, tak jdu rodit zase tam 🙂

sroubecek
15. led 2012

Ahoj, tak mám za sebou druhý porod v Krči......Musím říct, že úspěšně 🙂. Mohu porovnávat s rokem 2008 a musím říct, že to tentokrát bylo mnohem lepší.
První porod proběhl klasicky, v termínu, trval asi 8 hodin a vše šlo jako po másle. Narodil se mi zde chlapeček a byla jsem rozhodnutá tu rodit znovu. Přes některé výhrady......Kojení se nerozeběhlo podle mých představ, měla jsem nadstandard a měla jsem dojem, že tam na mě sestřičky trochu zapomínaly, pokud jsem se nepřišla zeptat, objevily se málokdy. Tím mám na mysli dětské sestry, péče sester gynekologických byla na výbornou.
Odcházeli jsme tenkrát z Krče s tím, že kojíme, ale zvala jsem si domů laktační poradkyni a teprve s tou jsme se naučili úspěšně kojit a vypilovali techniku.
Tentokrát jsem byla přijata do Krče kvůli přenášení na vyvolání porodu. V pátek mě přijali, dostala jsem oxytocinový test a po něm přišlo pár kontrakcí, které ale odezněly. Večer mi byla zavedena první tableta a v sobotu v 3:38 byl malej na světě. Potřeboval jen "nakopnout", paní doktorka i říkala, že první tableta většinou porod nerozjede a mě zrovna jo 🙂. Všechno proběhlo rychle, porod trval od prvních kontrakcí zase jen pár hodin, nakonec jsme nestihli ani přípravu a šla jsem rovnou na sál. Manžel ani nestihl přijet.......☹. Porodní asistentka řekla, že má manža přijet tak za hodinu a já do půl hodinky porodila. Dokonce mám pocit, že mi dolsin začal působit až po porodu 😀.
Pak jsem si řekla zase o nadstandard, ty návštěvy na té chodbě mi přijdou vážně hrozné.
Gynekologické sestřičky opět nemůžu vynachválit, několikrát denně se chodí ptát, jestli něco nepotřebuju, dětské sestry jak která. Malej byl hodně spavej, nechtěl moc pít a neuvěřitelně mi pomohla jedna ze sester. Prosila jsem ji o pomoc s kojením, zase nám to moc nešlo, malýmu se nechtělo moc přisávat, tak jsem ji prosila, že si myslím, že v leže kojit neumím, že si myslím, že v sedě to bude lepší, tak mi řekla, že každopádně, že já kojit v leže nemůžu, že mám malá prsa a že to v sedě bude lepší, že to prostě učí maminky proto, že si po porodu málokterá sedne.......Taky nás hecovala, aby malý přibíral, chodila ho vážit, ráno nám s radostí oznamovala, že přibral a podobně. Prostě pomohla hlavně psychicky.
Odcházeli jsme čtvrtý den z porodnice, všechno v pořádku.
Takže tak......Mohu Krč doporučit, až na tu posedlost kojením, kterou tedy ne vždycky zvládnou, ale chce se to zařídit po svém, zvlášť když už maminka ví a rodí po několikáté. Jinak péče o mě a o děti byla skvělá.

zlatouch
16. led 2012

@sroubecek gratuluju k miminku! Tomášek? (nevím, jestli zůstalo u plánu, chce to aktualizaci 🙂 ) Srovnání zajímavé, já to nedokázala objektivně popsat, u první (2008) jsem byla tak vykulená, že nevím, co přičítat tomu a co porodnici 🙂 Přeju hodné miminko 🙂

hanci99
2. únor 2012

Ahoj, chci take pochvalit Krc. Rodila jsem tam v 06/2011 a byla to pohoda. Samozrejme nektere konkretni zamestnankyne nemely zrovna svuj den, ale uz jsem pak vedela, na koho se neobracet, tak to bylo dobre. Mam srovnani s Podolim v 01/2008. Na Podoli byl jen lepsi modernejsi porodni sal, ale jinak vsechno lepsi v Krci. V podoli je clovek zavrenej v pokoji. okna servernich pokoju smeruji do svahu pod vysehradem - takze zadna akce. Jedlo se na pokojich. Jedine vzruso - cesta do sprchy nebo na wc. V krci je to takove vzdusnejsi otevrenejsi. Jidlo na chodbe, takze prilezitost pokecat se spolumatkama. vyhled z okna bud na zastavku nebo na kamziky (ci co to bylo za zver) v kunratickem lese. Ale hlavne se mi v krci libilo, ze prave navstevy nesmi na oddeleni. Matky tam chodi oblecene neoblecene a co je maji cizi tatinci co okukovat. Rada jsem si odvezla "akvarko" s mimi na chodbu a nerusila pritom spolubydlici. Personal standard. Kojit me naucily v obou porodnicich pres kloboucky (jinak to proste neslo a u prvniho ditete jsem kojila az do 14m). takze Krc doporucuji !

zlatouch
3. únor 2012

@hanci99 byli to mufloni 😉 A s návštěvami souhlasím, ačkoli se to hodně lidem nelíbí, má to plno výhod, zejména to soukromí a klid 🙂

vrana
4. únor 2012

@zlatouch
@hanci99 jj taky souhlasím, že to soukromí je výhodou. Akorát že když je zima, tak zrovna v té chodbě je to pro miminka pitímý, hrozně tam táhne a je tam fakt zima (rodila jsem v říjnu). Takže tohle by tam měli nějak vymyslet, aby návštěvy, miminka a maminky nemuseli mrznout.

svoba
6. únor 2012

zdravim vespolek, chci se zeptat. zvažuju, zda se zaregistrovat v Podolí nebo Krči. jsem z Kunratic.
do Podolí jsme chodili do IVF centra, byla jsem tam spokojená, ale bojím se návalu a aby mě v kritickou chvíli neposlali rodit jinam. v Krči jsem byla na revizi po potratu. líbí se mi okolí nemocnice, mufloni, máme to kousek. sestřičky byly fajn, jen jsem narazila na jednoho hroznýho doktora. asi 35, hodně tlustý. to, že jsem potratila mi oznámil tak hnusně, že se třesu ještě dnes při tý vzpomínce. tak nevím ... poradíte, prosím!

mmiirrkkaa
6. únor 2012

@svoba Na blbce můžeš narazit kdekoliv... bohužel. Já rodila v Krči a byla jsem spokojená. Ocenila jsem hlavně to, že ve vesokém stádiu těhotenství jsem se nemusela trmácet přes celou Prahu. Navíc v poradně jsem netrávila mládí jako je to běžné v jiných porodnicích. Chodila jsem na 8 hodinu ranní a před devátou už jsem jezdívala domů. Akorát jednou jsem tam zkysla na 3 hodˇky, měli hodně porodů, tak se to nějak protáhlo. Ale na lidi jsem tam měla fakt kliku - doktoři, sestry, porodní asistentky... všechno fakt super. A dalším plusem pro mě je možnost registrace po telefonu 🙂

svoba
6. únor 2012

@mmiirrkkaa děkuju za tip!
mám ještě dotaz. můžu mít s sebou vlastní porodní asistentku i manžela? zvažuju, že si zaplatíme a půjdem se podívat, jak vypadají sály a tak...

sabuse1
6. únor 2012

@svoba: asi máš na mysli dr.Budku a ten už v Krči nepracuje takže máš jistotu, že tam na něj nenarazíš🙂 Já můžu z vlastní zkušenosti posoudit Krč, rodila jsem tam 2x a nenašla nic s čím bych nebyla spokojená. Poradna vždycky odsejpala, maximálně jsem tam strávila hodinu a to i přesto, že tam býval celkem nával, personál na sále i šestinedělí a nadstandartu super takže za mě Krč určitě ano. Švagrová před měsícem rodila v Podolí a prý už by tam nešla, dlouhé čekání v poradně a ani na pokoji prý nic moc, ale to je její názor za sebe mluvit nemůžu, znám i maminy co v Podolí rodily a byly spokojené

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru