Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

tarasa
15. zář 2012

@monivo já myslím, že Ti ho můžou naplánovat klidně týden dopředu. já doufám, že v pátek už do poradny nepůjdu, že do té doby porodím 🙂 při mé smůle budu přenášet, abysme se pak nepotkaly na JIPce obě po cíaři 😀 😀

monivo
15. zář 2012

@tarasa tak budu držet palce, aby jsi již v pátek do poradny nemusela 🙂 Ale jinak teda nevim, já mám ofiko termín až 9.10., přitom ty 23.9., tak nevim, jestli hrozí to, že se potkáme. I když nemám samozřejmě nic proti, naopak 😉 Jinak zatím stále KP. Když si v noci lehnu na záda, tak mám nad pupkem tak hodně viditelnou hlavičku, že se to nedá přehlédnout 😀 Ani UTZ mi dělat nemusí, já jim to řeknu sama 😀

flames
16. zář 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak to chodí když jdu do poradny. Pochytila jsem, že se objednává na určitý čas. Pak mám jít na tu recepci že jsem objednaná nebo rovnou do čekárny a počkat až mě někdo zavolá či si vezme průkazku? A to jdu potom někam za sestrou, která změří tlak a tak nebo rovnou do ordinace na vyšetření? Ještě jsem někde něco četla o kabinkách, tam se chodí kdy? Když už chvíli v nějaké místnosti jste nebo rovnou z čekárny a do ordinace jdete už vysvlečený? Taky by mě zajímalo kdy se chodí na monitor, hned od 36. týdne nebo až později? A to probíhá jak? Asi to moc řeším, ale jsem pak mnohem klidnější když vím co mě čeká, tak předem díky za odpověď 🙂

berticka
16. zář 2012

@flames Přijdeš do nemocnice, na recepci vůbec nemusíš, půjdeš rovně chodbou úplně dozadu do poslední místnosti vpravo, odevzdáš jim průkazku a oni si tě zavolají. Dokonce nemusíš přijít ani v přesně daný čas, funguje to tam stylem kdo dřív přijde, ten dřív mele 🙂 Nejprve sestra měří tlak, váží a vyšetřuje moč a potom tě pošle do kabinky nebo čekat na kabinku. Monitor dělají až později než v 36. tt.

monivo
19. zář 2012

@flames zrovna dnes jsem tam byla. Vždy tě objednají na čas, myslím, že je slušnost přijít dle toho. Sestře odevzdáš průkazku - jen ten vnitřek. Pak si tě zavolá kvůli moči, váze, tlaku. Pak tě pošle buď zpět do čekárny nebo si sedneš před kabinky (jsou tam dvě) nebo rovnou do kabinky, když bude volná. Tam si odložíš (já si nechávám kalhotky, sedět uvnitř na židli u doktora na ostro mi přijde nechutný). Pak si tě doktor z kabinky zavolá. Co se týká monitoru, tak o tom rozhodne doktor při vyšetření, ale dělá se až od cca 37+0tt. Mají na to speciální místnost, dveře o něco blíže recepci (nevim číslo). Jsou tam dva monitory, sestra tě tam pošle, dovnitř dá sestře tvou kartu a ona si tě pak zavolá. Na monitoru ležíš. Výsledek pak musí ještě vidět doktor. No a to je tak asi vše 🙂 Kdyby něco, tak se ptej, pokud budu vědět.

tarasa
19. zář 2012

@monivo ahojky, jak jsi dneska dopadla? 🙂 já furt nic ☹

monivo
19. zář 2012

@tarasa ahojky, taky jsem si na tebe vzpomněla, jak jsi na tom 🙂 Dneska v pohodě, skoro nikdo tam nebyl, tak jsem šla skoro hned na řadu. Podle vyšetření vše ok, akorát stále neotočen. Sever si myslí, že už se ani neotočí, že už je docela pozdě. Říkal, že by císaře tudíž viděl na cca 10.10., což mě docela šokovalo, protože ofiko termín mám 9.10. a já někde četla, že se císař dělá týden před termínem (možná mi to říkali i v Podolí). Takže představa ještě třech týdnů... 😝 Jdu tam znovu příští týden ve čtvrtek. A ještě jsem pak byla na monitoru. Váhový odhad nezjišťoval. Dostala jsem již žádanku na předoperační, ale to začnu řešit až koncem září, zatím je brzy.

kacita
20. zář 2012

Ahojky tak jsem slyšela že porodnice je celá nová tak jsem zvědavá jestli tam zítra nezabloudim 😀 jdu tam poprvé do poradny 🙂

aaa
21. zář 2012

Holky, mám dotaz. Přišla jste některá v Krči do kontaktu s doktorem Janem Menšíkem? Zajímaly by mne vaše názory a zkušenosti. Dneska mi ho doporučil můj gynekolog k porodu. Díky 🙂

monivo
21. zář 2012

@kacita já už tam od rekonstrukce byla 2x a dole rozhodně nic nového není. Možná jen že jsou umytá okna 😀

monivo
21. zář 2012

@aaa s tvým dotazem na reference na MUDr. Menšíka zkusím oslovit kamarádky, které tam rodily.... @ducky @mandragora10 @adelaz @blanches @kativka @jajinka27

monivo
21. zář 2012

@tarasa nerodíš? 🙂

tarasa
21. zář 2012

@monivo ahojky, nerodím a jen tak asi rodit nebudu ☹ dole prej nic připravené není a další kontrolu mám ve čtvrtek . už jsem z toho otrávená ☹

monivo
21. zář 2012

@tarasa ve čtvrtek? A v kolik? Já jdu taky ve čtvrtek. No jo, tohle čekání je fakt úmorný 😖

adelaz
21. zář 2012

@monivo @aaa nejsem si jistá jestli pan doktor Menšík je ten mladej pohlednej doktor co mě kontroloval po prvním porodu... hrozně příjemný a fakt fešák🙂 krááásně voněl a vždycky byl vymydlenej🙂 Každopádně porod stejně vede PA a doktor jen z dálky kouká kdyby byl problém... takže ono je to asi jedno jaký doktor tam je.. když jsou komplikace vždy to řeší víc lidí a ptají se i ostatních doktorů... Já měla u 1. porodu doktora malej tlustej skoro se nevešel na sál ale byl to pohodář a jen říkal JSTE DOBRÁ TLAČTE, SUPER, DOBRÝ DOBRÝ a pak odešel... Druhý porod doktor Král taky jen koukal a nakonec řekl, že jsem mohla počkat, že měla přijít medička na kukandu a smál se, že to chudina zase nstihla... Jinak hodně štěstí a ať jste v Krči spokojené🙂

aaa
21. zář 2012

@monivo Děkuju, to bys byla hodná 🙂
@adelaz Jo, to by měl být on 😀 , podle všechno je to mlaďoch. Tvůj popis mě pobavil 😀 . Já právě uvažuju, jestli investovat peníze do toho, že tam bude doktor jen pro mne nebo jestli je to zbytečný... Jsem srabík a bojím se 😅 .

aaa
21. zář 2012

@adelaz I když teď mě tak napadá, jestli ten vymydlenej fešák nebyl doktor Kolek, ke kterému chodím na gynekologii 😀 , na něj ten popis sedí taky 😀

adelaz
21. zář 2012

@aaa je to jen tvoje rozhodnutí, já se taky bála co a jak bude, ale věřila jsem, že se o mně dobře postarají... já a moje kamarádky je nás celkem 5 jsme tam rodily, každá jsme měli jiný personál a pokaždé jsme porody i když nebyly vždycky snadné zvládly... miminka jsou zdravá a my taky🙂 Takže být tebou schovám penízky mimču do kolébky a důvěřuju zdravotnímu personálu a musím říct, že já tam narazila ze 100% u porodu na kvalitní a super PA, doktory a sestry a na šestinedělí z 95% byla tam nepříjemná doktorka🙂
Hlavně se neboj my ženský jsme na porod stavěné a je to pro nás přirozené🙂

aaa
21. zář 2012

@adelaz Děkuju, uklidnila jsi mne 🙂 . Já mám stavy, kdy se strašně bojím a pak zase těším... Byla jsi v Krči na normálním pokoji nebo jsi měla nadstandart? 🙂

adelaz
21. zář 2012

@aaa no ono až budeš mít těsně před porodem tak toho budeš mít plný zuby a budeš si přát aby už mimčo bylo venku a na bátí nebudeš mít ani myšlenky😀 hlavně ať už je venku😀
Jinak já jsem byla na normal pokoji, než platit nadstandart to si radši pak zajedu k moři😀 A můžu říct, že bylo příjemné mít okolo sebe i jiné maminky a vidět, že problémy s kojením, spodkem, křikem dětí, koupáním atd. máme všechny a že všechny se to musíme učit a že ne jen já jsem tele a tak.-) A taky pro mě bylo fajn, že návštěvy nemohly na pokoj, tak jsme tam ležely odkryté a větraly, vklidu mohly kojit aniž by nás někdo rušil nebo okukoval... když přišla návštěva šla jsem ven pokecali jsme ukázala jsem dítě a zase zpět.. pohyb je dobrý na hojení tak to bylo fajn🙂
ale já jsem taková matka pohodářka a neřeším jídlo a společné sprchy a tak... prostě co dostanu sním, když jsou společné sprchy jdu na ně a tak... není to tam žádný luxus, ale je to jen na 3-4 dny když je vše ok.🙂 to se dá vydržet všechno🙂

tarasa
21. zář 2012

@monivo já jdu na 12 a co Ty? že bysme se potkaly? 😀

@aaa já chodím naproti na gyndu, ale to taky spadá po p. Kolka 🙂 no jak je ta Praha malá 😀

aaa
21. zář 2012

@tarasa Vidíš to, třeba jsme se tam viděly 😀

monivo
21. zář 2012

@tarasa hm, škoda. Já jdu už v 7.15, to se nepotkáme ☹
@adelaz s tím, že na konci nemáš ani tak strach, jako přání aby už byl konec jsi to přesně vystihla. Zrovna jsem v té fázi 😀 Vyluxovat a vytřít je teď docela výkon 😀

adelaz
21. zář 2012

@monivo no a já obě děti přenášela😀

tera87
21. zář 2012

Holkyyy ten mladej hezkej vymydlenej je tam taky Jan Smrčina 😀

aaa
21. zář 2012

@tera87 Takže jsme obě vedle 😀 😀 😀

monivo
21. zář 2012

Ty jo, tak to jsem zvědavá, koho tam budu ve čtvrtek mít, když říkáte, že jsou tam všichni fešáci 😀

aaa
21. zář 2012

@monivo Doufáme, že nás budeš informovat 😀

monivo
21. zář 2012

@aaa jo jo, podám hlášení včetně přesného popisu 😀

tera87
22. zář 2012

@aaa. 😀😀😀 třeba je ten druhej taky hezkej .Mé Smrčina kontroloval u porodu.

tak ať to máte co nejdřív za sebou kočky a ať trefíte toho nejhezčího 😉😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru