Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

radana1979
5. lis 2012

@lrg Neřeš, nepátrej 🙂. Já to dělala a nic mi to nepomohlo. Teď v poslední době píší holky jenom samé dobré zkušenosti, takže jsme určitě udělali s Krčí dobrou volbu. Všude je to jenom o lidech.

girafka
5. lis 2012

@radana1979 jak tak čtu, užila sis svoje. Hlavně že všechno dobře dopadlo a smekám před tebou. Věřím tomu, že člověk v sobě najde tolik síly, že se mu o tom ani nezdálo. To pozitivní myšlení je určitě důležitý. Taky se o něj snažím, ale někdy přijdou pochybnosti. Tak ty radši zaháním třeba něčim sladkym 🙂

girafka
5. lis 2012

@monivo před 8 lety jsem byla na konizaci děložního čípku. Tak prej proto. Musím teda podotknout, že od té doby jsem s tím neměla žádný problém, vše naprosto v pořádku. Moje doktorka mi dokonce říká, že mám děložní čípek jak patnáctka 😀 Ale bohužel se mi teď v těhotenství objevilo 2x špinění. Chuchvalce starý krve. Vždycky jenom jeden den, neměla jsem žádný bolesti nebo tak něco. Tak proto jsem navštívila tu Bulovku. Nezjistilo se ale vůbec nic. Všechno je v naprostym pořádku. Děložní čípek má 4cm, placenta v pořádku žádný bolesti nic. Tak jsem akorát na neschopence a mám se šetřit. 🙂 Teď už si říkám, že všechno určitě dobře dopadne 🙂 a tobě taky držim moc palečky ať jste všichni zdraví

luciskap
5. lis 2012

@aaa asi mi blbě píchli epidurál a do nějaký ty pleny mi unikal mozkomíšní mok, důsledkem toho mě po porodu začala bolet krční páteř, vůbec jsem nemohla hejbat hlavou, měla jsem migrénu - děsný tlaky do hlavy a brněly mě ruce.úlevu jsem cítila jen když jsem ležela, nemohla jsem vůbec zvednout hlavu, to byla děsná bolest.Nakonec mi museli 2x píchat krevní zátku - do toho samého místa po epidurálu mi píchli moji vlastní krev.Teď už to je dobrý, první zátku jsem měla v neděli (porod byl ve čtvrtek) pak se mi trochu ulevilo ale při propuštění se mi to vrátilo, tím jak jsem neležela a v pátek jsme jeli do nemocnice na další zátku, to byla kovbojka.Tyhle komplikace se mohou vyskytnout u 1-9% , v informacích o epidurálu to bylo uvedený, to takže jsem si to takhle vychytala, ale asi i tak ten epidurál stál za to.Dětská doktorka se mi divila že jsem si dala epi. když trpívám migrénama, ale není prokázaný že to bylo tím.

luciskap
5. lis 2012

@radana1979 já jsem ráda že jsem měla nadstandard, i díky tomu, že mi malou vlastně jen nosili na krmení, protože jsem měla zdr. komplikace, asi by na mě nepůsobilo moc dobře, když odstatní maminky by měli na pokoju dětičky a já ne. rodila jsem ve čtvtek v podvečer a pustili nás v pondělí. záleží jestli ti mimčo pije a přibívá a jestli ty seš v pořádku.ty 4 dny se dali vydržet, gor s tím skvělým personálem🙂
neboj určitě se brzo dočkáš, a bude to v pohodě,já jsem taky přenášela a zkoušela všechny možný rady, malá nakonec měla 4,02 kg, ale dalo se to.

monivo
5. lis 2012

@girafka já měla v prvním těhu taky krvácení jeden den, v 12tt, a na pohotovosti mi řekli, že asi nějaký hematom. A pak porod v 28tt po předčasném odtoku plodové vody a následně předčasně odloučené placentě. Jinak ale předem nic porodu nenasvědčovalo (a to jsem byla na neschopence, protože jsem byla po IVF). Dcera se narodila v týdnu, ve kterém zrovna jsi a měla 1120g a 35cm a dneska je z ní pěkná opice, která má 15,5kg a 94cm 😀 Takže už bych se taky ničeho nebála 😉

girafka
5. lis 2012

@monivo Dcera je určitě pěkná bojovnice🙂 Tak hlavně ať jí to vydrží i v budoucnu 😉 Už snad bude všechno v pořádku

vrana
5. lis 2012

@lrg šili mě u prvního porodu a umrtvovali 😉 neopíchla pouze jediné místo na nějaký vnitřní steh, které ani opíchnout nešlo. Jako nebylo to nic příjemného, ale vydržet se to dalo. Neboj se dopředu, je to zbytečné. Třeba nástřih nebude ani potřeba, pár takových prvorodiček taky znám 😉

aaa
5. lis 2012

@radana1979 Hamiltona mi nabízeli už minulý čtvrtek, že je malý dopečený 😵 . Jestli seberu odvahu, nechám si ho ve čtvrtek udělat, ono se říká, že když na to miminko není připravené, porod to nespustí. A ty babské rady... Nevím, jestli mezi ně patří i koupel, tu si dopřávám celé těhotenství. Myslela jsem spíš svařák, sex, velký úklid, více pohybu 🙂
@girafka Proč tě takhle vyplašili? 😕 😕

radana1979
5. lis 2012

@luciskap V takovém případě ti naprosto rozumím. Já také říkám, že kdyby se muselo přikročit k sekci budu chtít nadstandart. Jdu ale rodit potřetí, tak věřím, že komplikace nebudou a maličkou budu mít hned u sebe a budeme se užívat. Jsem ráda, že píšeš že personál je skvělý. Já doufám, že se rozkojím a nabereme rychle. Holky jsou prý bojovnice. Tak snad už dnes je u tebe všechno v pořádku. Jak jsem to tak četla, vydržím i bez epidurálu.

aaa
5. lis 2012

@luciskap Aha 😕 . To jsou teda věci... Nicméně epidurál stejně chtít budu 🙂

radana1979
5. lis 2012

@aaa Tak smekám, já tu odvahu nemám, ale už toho mám také plné zuby. Doktor mi zatím ale nic takového nenabízel, jen mě ujišťoval, že malá už je donošená. I tak si pořád říkám, že ukončený 38. by byl asi lepší. Pohyb si teď dopřávám, chodili jsme v rámci mých možností i po keškách a nic 😉 . Svařák si nedávám, ale burčkáku jsem neodolala a do úklidu se mi nechce, přes den jsem jak mrtvolka. Kunuji jen v noci. Já se koupeli poctivě vyhýbala, ale že mi chybí, hned bych si dala říct. Počkám co zítřejší vyšetření, bříško je už ale dole a obrovské.

radana1979
5. lis 2012

@vrana A při druhém jsi už byla bez nástřihu?

luciskap
5. lis 2012

@radana1979 ty mý komplikace má málokdo, důležitý je že to má řešení, tu krevní zátku, i když to byly nervy,a le pomohlo to a teď už jen trochu cítím záda,ale to je asi normální, po tom, když 3x píchali do páteře.Však uvidíš, já s epidurálem čekala až jaká to bude bolest, kontrakce tím polevily, ale malá jak se drala ven a já byla málo otevřená mi hodiny tlačila na konečník takovým způsobem, že to stejně děsně bolelo a v jednom kuse.Ale neboj, určitě to budeš mít v pohodě, někdo porodí,ani neví jak.

radana1979
5. lis 2012

@luciskap Já doufám, že se budu otevírat zase rychle, podvakrát to šlo. K epidurálu bych přistoupila pouze při hodně dlouhém porodu, ale ono to půjde. Přeji ti, ať se cítíš jenom líp a líp.

vrana
5. lis 2012

@radana1979 jj podruhé bez nástřihu. Voda mi praskla doma v den TP ve 22.45 a ve 2:02 byla malá na světě. První dítě jsem přenášela 10 dní, po té mi porod vyvolali kvůli vysokému krevnímu tlaku. U druhého mi primář také vyhrožoval přenášením a naštěstí se seknul 😉

radana1979
5. lis 2012

@vrana Tak to by se mi také líbilo 🙂. Věřím, že to bude stejně rychlé. U Davídka to také takto postupovalo, ale nakonec měl je 2,90 kg, kdežto naše slečna už před týdnem měla přes 3 kg a každý týden bude pěkně nabírat, tak snad nebude 4 kg 😉 . Jsem zvědavá na zítřejší prohlídku.

vrana
6. lis 2012

@radana1979 Neboj, ony ty odhady se dost liší. Když jsem nastoupila na první prohlídku do porodnice, tak mi primář řekl že to bude zase pěkný macek (první dcera 4080 g a 54 cm). Tak už jsem se začala děsit a malá měla nakonec v den TP 49 cm a 3590 g. Takže naprosto průměrné miminko.

girafka
6. lis 2012

@aaa před 8 lety jsem byla na konizaci děložního čípku..tak asi proto..nevím. Hlavní je, že je teď všechno v pořádku🙂

monivo
6. lis 2012

Mě teda ani na jedné poradně doktor neřekl váhový odhad (a to jsem měla v poradně pokaždé někoho jiného). Je teda fakt, že jsem se neptala. Nechtěla jsem se moc vyptávat. Nevim, jestli to při UTZ zjišťují nebo ne. Takže váha našeho prcka (4270g) nás všechny hodně šokovala 😀

radana1979
6. lis 2012

@vrana Tak snad máš pravdu. Dnešní kontrola v Krči mi nic nového neřekla. Jen to čekání na monitor bylo hoodně zdlouhavé. Domů jsme šli až po 3 hodinách. Vyšetření provedeno pouze vaginálně bez UZ, tak váhový odhad ani nemohl být proveden. Pořád jsem měla strach, že budu rodit předčasně a vzhledem k nálezu začínám mít strach, že budu spíš přenášet.

radana1979
6. lis 2012

@monivo No teda to byl cvalík. Zvládla jsi porod přirozeně? Pokud mimča přibírají opravdu každý týden 30 dkg, čeká mě to také.

monivo
6. lis 2012

@radana1979 rodila jsem císařem, protože byl KP. Taky jsem četla, že před koncem těhu jsou přírůstky cca 250g/týden. Možná proto, že jsem měla plánovaného císaře mě nikdo dopředu neinformoval, že je tak velký. Těžko říct.

radana1979
6. lis 2012

@monivo Je to možné, ale mě doktor také neinformuje, jenom když se ptám. Chodím i v Krči do poradny ke svému doktorovi. Je tam jenom ve středy, kdy dělá velké UZ a nebo když má službu, což bylo dnes. Je příjemné, když se nemusím odhalovat před nikým jiným, navíc mě pan doktor zná a po předchozích zkušenostech je pro mě někdo, kdo to bere v klidu moc důležitý. Spíš mě překvapilo, že dnes udělal jenom vyšetření a ne UZ, ale asi to nebylo nutné, lepší než se nervovat, že mimi je velké. Však ono to půjde, říkám maličké že už jsem připravená, že už může.

radana1979
6. lis 2012

@aaa Ahoj, tak jak to s tebou vypadá, pořád se nic neděje?

aaa
7. lis 2012

Holky, na jak dlouho vám po porodu odnesli miminko pryč? Myslím, když už jste byly na šestinedělí.

mmiirrkkaa
9. lis 2012

@aaa První noc po porodu byl u sester. Porodila jsem v 19:30, cca v půl jedenácté jsem byla zpátky na pokoji (možná dřív, už si to moc nepamatuju), sestra mi přinesla večeři a jelikož jsem byla po porodu dost zesláblá (v noci jsem si hrála na hrdinku, šla sama na záchod a pak jsem se složila na chodbě),tak jsem "nafasovala" prcka k sobě až nějak kolem oběda. Kdybych byla v pohodě dřív, třeba by mi ho dali už ráno.

radana1979
9. lis 2012

@mmiirrkkaa A já myslela, že miminko je s mamkou hned od začátku. Ono je to ale asi individuální. Něco jiného bude maminka která porodí za 2 hodiny a něco jiného mamča, které porod trval 23 hodin.

monivo
9. lis 2012

Já myslím, že je to taky o tom, v jaké je rodička kondici. Každopádně tu první noc si nechávají sestry mimčo u sebe a vozí na kojení. Jde o to, aby si rodička odpočinula (ne že by vám miminko chtěli brát 🙂 ). U císaře je situace trochu jiná. Tam vám dají mimčo na pokoj o hodně déle. Já rodila ve středu a prcka jsem dostala na pokoj až v neděli kolem oběda. A vůbec mi to nevadilo. Byla jsem ráda, že si dojdu na záchod a do sprchy již sama.

aaa
9. lis 2012

@monivo
@mmiirrkkaa
@radana1979 Já se ptala proto, že třeba u Apolináře vyžadují písemný souhlas s tím, že po porodu je malé cca 2 hodiny u sester. Některým maminkám to vadí. Osobně si myslím, že budu ráda, když si po porodu odpočinu trošku se vzchopím 🙂 a nemám nic proti tomu, že malého nebudu mít u sebe od začátku. Příští čtvrtek jdu do Krče poprvé do poradny, jsem zvědavá, jak to proběhne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru