Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

sedmihorka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radana1979
21. lis 2012

Ahoj,
chtěla bych všechny maminky, které se chystají k porodu v této nemocnici uklidnit, že vybraly dobře. Porod byl pohodový, rychlý. Zítra nás snad propustí domů a za celou dobu jsme se nesetkali s nikým arogantním. Možná některé dětské sestřičky působí na první pohled nepřístupně, ale věřte mi, všechny jsou příjemné a ochotné vám pomoci. 4 dny pobytu jsme strávili na nadstandardu, porodní asistentka Fialová, která se o maminky stará už po porodu, je pro mě anděl a budu na nic dlouho vzpomínat. Několikrát za den se vás ptají, zda něco nepotřebujete a i kdyby to byla ta největší hloupost, budou se vám snažit vyhovět. Všem nastávajícím maminkám přeji také milé vzpomínky na porod.

mmiirrkkaa
22. lis 2012

@radana1979 Jsem ráda, že nelituješ. Ale hlavně gratuluji k miminku!!! Ať jste oba v pořádku a co nejdříve doma u svých blízkých!

girafka
22. lis 2012

@radana1979 taky se přidávám ke gratulantům..Hlavně hodně zdravíčka🙂

lrg
22. lis 2012

@radana1979 Jůůů, gratuluju! A jak to probíhalo, detaily, detaily! 🙂

monivo
22. lis 2012

@radana1979 také gratuluji a jsem ráda, že se ti tam líbilo stejně jako mě 🙂 Možná jste se tam potkaly s @aaa a ani o tom nevíte, dlouho se neozvala 🙂

blondynka400
22. lis 2012

@monivo jen jsem si letmo všimla. aaa porodila včera 🙂

monivo
22. lis 2012

@blondynka400 díky za zprávu 🙂

aaa
26. lis 2012

Ahojky, hlásím se po návratu z porodnice, až bude čas, napíšu víc. Zatím jen jednou větou-s porodnicí naprostá spokojenost 🙂

radana1979
26. lis 2012

Moc ti gratuluji a těším se,ze napíšeš své zkušenosti. Určitě jsme se mijeli. Tuším ze jsi rodila ve středu navečer, to dolu vezli nejaké mamince věci.

aaa
26. lis 2012

@radana1979 Jojo, rodila jsem ve středu odpoledne, ale dolů jsem se stěhovala až ve čtvrtek, kdy se tam uvolnil pokoj. To ty jsi šla domů, že? Škoda, taky jsi na mne mohla počkat 😉 😀

radana1979
26. lis 2012

Myslela jsem na tebe, když jsi nepsala, napadlo mě, že asi už Kubíček chtěl také na svět. Za mě byly volné pokoje na nadstandardu min. 2. Ve čtvrtek nás šlo domů myslím víc, já byla na pokoji 12, tak možná jsem ti ho uvolnila. Nepotkali jsme se v porodnici, ale třeba to zvládneme někdy později 🙂

girafka
27. lis 2012

@aaa
@radana1979

ještě jednou vám oboum gratuluji🙂 a závidím, že už jste doma i s těma malejma uzlíčkama štěstí🙂Tak hlavně ať jste zdraví

radana1979
27. lis 2012

@girafka Moc děkuji za gratulaci. Princezna je krásná, užíváme si ji doma a oba kluci ji krásně přijali. Však ty už to máš také za pár, 10 týdnů uteče jako voda a budeš se radovat ze svého pokladu. V nemocnici jsou lidé na svém místě, tak můžeš být klidná, určitě jsi vybrala dobře.

aaa
27. lis 2012

@radana1979 Já jsem byla na devítce 🙂 . Můžeme se potkat na jaře, budu s malým asi častěji na chatě u našich 🙂
@girafka Děkuju a souhlasím s Radanou, buď ráda, že budeš rodit v Krči. Všichni jsou vstřícní, ochotní a poradí úplně se vším 🙂 . Už ti to uteče, za pát týdnů budeš mít prcka u sebe 😵

radana1979
27. lis 2012

@aaa tak na jaře to určitě vyjde 🙂 . Stejne me bude čekat pravidelný fotbálek v Letkach na hřišti s našim Honzikem. Pokoj ti nakonec uvolnil někdo jiný, ale ono to je jedno, lide byli Všude stejni,ti byli super a o nich to bylo.

aaa
29. lis 2012

Konečně mám chvilku, abych napsala pár vět pro nastávající maminky, které se chystají rodit v Krči 🙂 . Holky, nemáte se čeho bát, naopak. Já byla vyplašená předem, nikdy jsem v nemocnici neležela. Na 5 dní v Krči po porodu budu vždycky ráda a s úsměvem vzpomínat 🙂 . PA na sále jsou bohyně, bohužel nevím příjmení té, kterou jsem měla u porodu, ale bez ní a její podpory bych to nezvládla. Měla jsem hodně rychlý porod, nestihla se žádná příprava, malý byl během půl hodiny na světě. Podpořila mne psychicky, neztrácela úsměv, humor a uměla pohladit slovem. Gynekologické sestřičky všechny milé, nic je neobtěžovalo, poradily, pomohly. Dětské sestřičky jsou sluníčka, neměla jsem strach zeptat se na sebevětší hloupost, vždycky byly k dispozici a připravené poradit. Pokud bych měla ještě někdy rodit, tak nikde jinde, nemám ke Krči jedinou výhradu. 🙂

aaa
30. lis 2012

Pokud někoho něco zajímá, ptejte se, dokud to mám v čerstvé paměti 😉

mmiirrkkaa
30. lis 2012

@aaa mne by zajimal ten nadstandard. Jestli je moderneji zarizeny a jak to tam chodi 🙂

radana1979
30. lis 2012

@mmiirrkkaa Ahoj,
rodila jsem 3 dny před Petrou a na nadstandardu také byla, tak třeba víc názorů přivítáš. Pokud čekáš hotel Hilton budeš zklamaná, ale pokoj je zařízený vkusně. Postele jsou typické nemocniční, měla jsem tam stoleček, televizi, rychlovarnou konvici a fotku od Saudka. Pokoj proti šestinedělí hodně velký a jsi tam sama se svým miminkem. Na šestinedělí jsem neležela, ale když jsme byli na přednášce nakoukla jsem. Jíst můžeš přímo v pokoji, nikam se nechodí, uklízejí 2x denně, naprosté soukromí, pokud kdokoli chce vstoupit do pokoje, vždy zaklepe. K nezaplacení jsou neomezené návštěvy. Za mnou jich tolik nebylo, ale vycházelo jim to až navečer a to bychom se jinak neviděli. Já jsem nadstandard hodně řešila, ano nebo ne, byla jsem rozhodnutá vzít si ho v případě císaře a po porodu mi ho zařídil manžel sám. Jsem moc ráda, sestřičky zlaté a vůbec lidé kolem nás.

radana1979
30. lis 2012

I já se připojím se svojí trochou po porodu v Krči. Můžu jen souhlasit, že nemám žádné výhrady. Původně jsem měla domluveného doktora, ten byl ale mimo Prahu a při mém překotném porodu by musel být kouzelník aby to zvládl. Nemůžu si jediným slovem stěžovat na paní doktorku, která porod vedla. U mě to byla opravdu velká rychlost. Dole mě přijali v 16:24 a 16:36 už byla naše princezna na světě. Paní doktorka uklidňující, povzbuzovala a že došlo k nástřihu jí nemám za zlé. Malá se zdála velká, byla to opravdu rychlost a kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby nástřih proveden nebyl. Určitě ho zde nedělají rutině, sama Dr. mi vysvětlila důvod. Přípravu jsme žádnou nestihli, tak odtud informace podat nemůžu. Prostředí nemocnice nemám ráda, děsila jsem se ho, doma mě čekali 2 kluci a bylo to o to těžší a nakonec díky sestřičkám na oddělení nadstandardu to uteklo ani nevím jak. V nemocnici jsme pobyli 4 dny, protože porod byl až pozdě odpoledne,jinak opravdu pouští po 72 hodinách, je-li vše v pořádku. Nemůžu si na nic stěžovat, porodnici bych s klidným srdcem doporučila všem maminkám a pokud bych někdy plánovala další miminko, přivedla bych ho na svět opět tady.

aaa
30. lis 2012

@mmiirrkkaa Souhlasím s Radanou. Já na rozdíl od ní strávila jeden den a noc na klasickém šestinedělí a je to nebe a dudy 🙂 . Na individuální péči je božský klid, pohoda, setřičky tam mají na starosti méně maminek miminek, máš tam soukromí a klid. Několikrát se mi stalo, že přišla vizita, já měla malého v posteli a po probdělé noci jsme oba spali. Doktor se jen usmál, řekl, že pokud něco nepotřebuju, nebude rušit a nechali nás být. Stejně tak dětské sestřičky, když slyšely, že druhou noc mi malý pláče, vzaly ho k sobě, abych si odpočinula. Nelituju těch peněz ani náhodou. Jídlo do pokoje, to na klasickém šestinedělí je zakázáno. Vlastní sociálka, na pokoji tv, rychlovarná konev, možnost přenocování partnera. Nevím, jestli je nějaký rozdíl v jídle, mně tedy přišlo, že ano, ale možná se pletu a prostě mi dole v klidu víc chutnalo. Nemusela jsem se jít najíst v určitou hodinu, jídlo mi nechali v pokoji, dokud jsem neměla čas a klid se najíst. Nepřetržitě je k dispozici teplý čaj a pečivo, na chodbě je lednice a kuchyňka.

aaa
30. lis 2012

@radana1979 Rodila jsem podobně, Kubík byl na světě během 30 minut 🙂 . Nástřih mám taky, asi z podobnéh důvodu jako ty, navíc malý měl natěsno pupečník kolem krku, tak bylo potřeba dostat ho rychle ven.

radana1979
30. lis 2012

@aaa i my měli pupecnik těsně kolem krcku,ale to jsem si přečetla až ze zprávy. Čekala jsi doma nebo se ti to tak rychle rozjeli. Já mám ve zprávě uvedeno prekotny porod 😉 . A jak se ti nastrih hojí? Já měla týden problém se sezením a stehy jsou porad. Ještě me napadlo, co vy a pupicek, mate pahylek nebo ho malemu na tvoje praní odstranili.

aaa
30. lis 2012

@radana1979 Pahýlek máme, zatím neodpadl. Trošku to komplikuje koupání, protože mi mudra řekla, že ho nesmím ponořit do kýble nebo vaničky, dokud se to nevyhojí, tak jen omýváme. Já jsem byla přijmutá v deset hodin dopoledne, odtekla mi voda. A že ten den určitě neporodím, ale už si mne tam nechali. Asi ve tři mi začalo být ouvej, sestřička zavolala doktora, ten mne nějak před čtvrtou přišel vyšetřit a v 16:19 byl Kubík na světě 🙂 . Taky jsem nestihla žádnou přípravu, byla jsem ráda, že jsem stihla na sál 😀

aaa
30. lis 2012

@radana1979 Nástřih cítím, mám ho dost velký. Pár stehů mi už vypadlo. Přiznávám, že nemám odvahu se tam dolů podívat 😅

lrg
30. lis 2012

Mě nejvíc zajímala přípravna, jak to tam vypadá a jestli jste tam byli s tatínkem, ale tak Vy dvě o tom asi moc neřeknete 🙂
A co šití, umrtvují nebo ne?

aaa
30. lis 2012

@lrg Umrtvují, v mém případě dokonce 2x. Já tu přípravnu viděla, když jsem tam byla na přednášce. Jsou tam míče, asi tři sprchy, toaleta. Partnera tam můžeš mít jen v případě, že se tam zároveň s tebou nepřipravuje další maminka. V tomhle případě sedí hned z dveřma 🙂

lrg
30. lis 2012

@aaa děkuju a řekneš mi takovou indiskrétnost, jaký jsi dostal za tohle poleženíčko účet? Taky chcem nadstandard, taky abych si přála bohatého ježíška 🙂

antymania666
30. lis 2012

@aaa to je docela blbe ne ze tam nemuze byt ...ale tak zase co vid asi.hlavne ze muze byt u porodu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru