Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

kophana
30. led 2013

ahoj, zaujala mě diskuze a chtěla bych se zeptat, jak to myslíte s tím doktorem, co vás rodil? já vůbec netušila, že se dá nějaký takhle "předplatit". Chodím ke svému gyndaři, konkr. ke Kolkovi, který je teď v Krči primářem, ale vůbec se nespoléhám na to, že zrovna on mě bude rodit. Ani jsem se na tu možnost zatím neptala. Jací jsou prosím v Krči doktoři? Přijde mi, že má porodnice nic moc webovky, moc informací tam o lékařích není.
Termín mám až na konci května, takže relativně čas, ale pořád zvažuju, jestli jsou pražské porodnice to pravé - mám dojem, že se snaží všech rodiček co nejdříve zbavit, dávají spoustu medikamentů, aby se vše uspíšilo. V tom jsou asi ty mimopražské lepší? Jaký máte názor? Nejsem zastáncem porodu doma nebo tak, jsem prvorodička, takže teď vím o porodu tak kulové, ale asi bych chtěla, aby se na mě zase tak moc nespěchalo, nepíchal oxytocin sotva mě dovezou...
Máte aktuální info z Krče jak to tam probíhá? Jaký je personál?

aaa
30. led 2013

@kophana Taky chodím ke Kolkovi a k porodům nechodí. Ptala jsem se ho, byla jsem ochotná do toho investovat, protože mu věřím. Doporučil mi jiného kolegu. Co se týká toho urychlování porodů, nemyslím, že by jsi se toho měla v Krči bát. Nedají ti nic, co neschválíš.

lrg
31. led 2013

Holky od kterého týdne a jak často se chodí do poradny? Já byla včera v poradně pro rizikové a objednal mě až za dva týdny, zdá se mi to dost dlouhé v tomhle stádiu, nebo je to normální?

aaa
31. led 2013

@lrg S tím neporadím, já byla v poradně jen jednou, měla jsem jít znovu za týden, ale mezitím jsem porodila. Ale měla jsem za to, že se chodí každý týden, alespoň podle toho, co jsem slyšela. Holky ti určitě dají vědět, až se tu ukážou 🙂 .
Jak jsi tam byla spokojená?

lrg
1. únor 2013

@aaa No byla jsem mile překvapena, jak rychle to šlo. Pan doktor Sever mi přišel takový hodně odměřený, ale to tihle nemocniční doktoři asi jsou. Ale především jsem byla šťastná, když mi řekl, že teď nevidí žádný problém, že budeme mít malé symetrické miminko 🙂 A trochu mě zarazilo, že měl u vyšetření nějakou studentku, aniž by se zeptal, jestli mi to neva. Mně to bylo úplně buřť, ale věřím, že jsou holky, kterým by to mohlo být nepříjemné.

aaa
1. únor 2013

@lrg On je trochu odměřený, měla jsem ho u porodu. Studentku jsem při své jediné poradně zažila taky, ale mně se doktor zeptal, jestli mi to nevadí. Zkoušela mi pak znovu dělat UTZ. Je fajn, že je tvoje malá v pořádku 🙂

lrg
1. únor 2013

@aaa No, dvacetiletý student by mi asi vadil, už mám plné zuby toho svlékání a oblékání a jak do mě pořád někdo něco strká..... I když tak to vlastně i začalo 😀

aaa
1. únor 2013

@lrg 😀 😀 😀 😀

lolek
2. únor 2013

Irg také jsem u pana doktora Se.... byla pro zmněnu ve středu..a nám naopak řekl,že hodně přibíráme,že je mímo dosti veliké.....asi budeme mít malého otesánka a přesně,jak píšeš i za mně tam byla spolu s panem lékařem nějaká mlaďounká medička.

lolek
2. únor 2013

@lrg tj asi normální za ty dva týdny....mě řekl pan doktor to samé a pak prý,už budu chodit po týdnu.....třeba se tam něky potkáme🙂

girafka
2. únor 2013

Ahoj holky.tak uz jsme z porodnice zpatky🙂27.1.se to nase zlaticko narodilo🙂vaha nakonec 3770 g a 51cm🙂vsichni tam byli strasne hodni a ochotni..nezazila jsem tam jedinou sestricku,doktorku,doktora,uklizecku no proste nikoho,kdo by byl nastvanej nebo neprijemnej..vsichni usmevavi a ochotni s cimkoli pomoc🙂az budi mit chvilku,dam fotky..nafotila jsem i pokoj(nakonec nadstandart) i s koupelnou🙂

lolek
2. únor 2013

@girafka jéé,tak to já moc gratuluji k miminku.Tj moc fajn, že jsi byla spokojená.Tak ať Vám mimi dělá,už jen samou radost🙂

aaa
2. únor 2013

@girafka Moc gratuluju a těším se na víc podrobností. A jsem ráda, že máš stejně příjemné zkušenosti jako já 🙂 . A koukám, že malej měl úplně stejné míry jako můj Kubíček 😀 😀 😀

girafka
7. únor 2013

Tak posílám slíbené fotky nadstandartu🙂 Konkrétně je to pokoj číslo deset, kde jsem strávila tři úžasné dny a vůbec těch peněz nelituju🙂Akorát omluvte ten borel v pokoji, fotila jsem to těsně před odchodem🙂Q

lolek
7. únor 2013

Děkujeme za fota.Určitě každá znás ocení a je fajn vidět jaké tam je prostředí.Osobně se mi ten pokoj nelíbí,ničím mě nezaujal......viz staré ošklivé postele! Vůbec ten pokoj na mě dobrý dojem neudělal,spíše naopak.Jediné v čem vidím výhodu tohoto pokoje jsou návštěvní hodiny přímo na pokoji.Neber to osobně,ale než-li za takové nic vyhazovat penízky,raději tři nebo i více dní přečkám na pokoji na šesťu.

aaa
8. únor 2013

@girafka Já byla na č. 9 🙂 , vypadalo to tam trošku jinak, ale styl stejný 🙂

aaa
8. únor 2013

@lolek Uvidíš sama, až tam budeš 🙂 . Oproti šestinedělí je tohle ráj a oáza klidu a pohody 🙂

girafka
8. únor 2013

@lolek uvidis sama..taky jsem si myslela,ze pujdu na normalni pokoj,ale uz jenom kvuli navstevam bych nemenila..a ten pokoj se me osobne moc libil..hlavne ten obraz🙂

berticka
8. únor 2013

Pro všechny, co neuvažují o nadstandardu nebo je pro ně příliš drahý. Já jsem byla na normálním šestinedělí a naprostá spokojenost, s kolegyní na pokoji jsme se strašně nasmáli a jsem ráda, že jsem jí tam měla, vybavení je takové normální, pokud někdo není cimprlich, zvládne těch pár dnů naprosto bez problémů, sprchy dtto. Sestřičky byly bezvadné a návštěvy na chodbě mi naprosto vyhovovaly. Nadstandard je podle mě dost drahý a já osobně bych za ty peníze do něj nešla.

lolek
8. únor 2013

Ja zatim nejsem rozhodla a uvidim,az tam budu....nerikam vsak,ze bych si nadstandart nevzala.Ne,vsak protoze by to byl nadstandart o tom mam jine predstavy,protoze mohu porovnat,ale bylo by to pouze kvuli navstevam,pripadne ze by na pokoji neplakala navzajem treba dve miminka.Napriklad Liberecka porodnice ta ma nadstandarty oproti temhle obrazkum naprosto unikatni 🙂,prestoze si mnozi mysli,ze ani tam se neda mluvit o zazraku.Dle mne jsou,ale hezci,utulnejsi....to prostredi je jine.Ale ono je to ve finale snad uplne jedno.....dulezite je vzdy,aby miminko bylo v nejlepsim poradku,maminka byla ok a mohli jit co nejdrive domu a tech par dni snad nejak utece.Ona laktace dela divy asi snái vsemi 🙂 a nekdy je i vyhoda byt s nekym fajn na pokoji a popovidat si.

aaa
8. únor 2013

@lolek Jenže nikdo ti nezaručí, že na pokoji budeš být štěstí na fajn maminu 🙂 . Rodí tam hodně vietnamek a nějak si neumím představit, že bych s nějakou strávila 5 dní, ony jsou dost specifické a sestřičky je tam dost řešily. Jestli je pokoj útulný jsem neřešila, pro mne byla důležitá kvalita a přístup sestřiček a doktorů, to byl důvod, proč jsem šla do Krče. A stejně jako ty jsem se rozhodla až na místě. První noc na šestinedělí a další na individuální péči. A to jsem měla spolumaminu super, ale obě jsme šly druhý den dolů a tam vždycky pokecaly na chodbě i ostatníma maminama. Potkala jsem tam i holky, co byly se mnou na předporodní přednášce 🙂

kovik
8. únor 2013

@girafka - to jsi tam byla sama , nebo dvě. A tedy WC a koupelna společný s druhým pokojem ?
Kdy se propouští, tedy do kolika hodin. Nebo do kdy se prostě musí odejít. Internet jsi měla, nebo to je jen v tom apartmánu

JO A NEVÍTE , ZDA NEMOCNICE PŮJČUJE MONITOR DECHU DOMŮ.

Uffffff taky jsem trochu v rozpacích, čekala jsem na to že je to placené, trochu více. 😒 Ale za ten klid to asi stojí za to. Já si u obou dětí říkala, že bych chtěla být sama. Už jenom kvůli pláči děti. Když konečně moje uslo, probudily se druhé. Přežila jsem to, ale byla jsem dost ve stresu.
I když vlastně ani nevím zda sama budu spát klidně, když toho prcka budu furt kontrolovat .

Taky se ale rozhodnu až na místě, nebudu na to myslet,kdybych byla na dvoulužkovém tak to tak hrozné nebude.
Je mi docela těch peněz líto, přece jen to není málo.
Uvidím za 5 měsíců, jak to dopadne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lolek
8. únor 2013

@aaa osobne si myslim,ze pokud jsou sestricky,alespon trochu rozumne a neni pres na misto....,,ze se snazi dat jinou prislusnost zvlast 🙂.U Vietnamek je nejhorsi ta jejich strava......,kdy oni nase jidla neji a nechavaji si nosit z domu a tj fakt sila.....osobne mi to strasne smrdi....a je fakt,ze i cose tyce hygieny jim nic moc nerika.Bohuzel,jak jsem jiz psala za ty penizky,ktere jsou nemale,to co ten pokoj nabizi,mi nadstandart absolutne nepripomina.Treba,ze je to tim,ze to porovnavam s jinyma nadstandart pokojema.Jen ty postele,tj silene.....Stojim si vsak zatim,ze pokud si vezmu nadstandart je to jen z duvodu navstev.Ale kazda mame svuj nazor a ja jsem ten svuj otevrene napsala🙂

aaa
8. únor 2013

@kovik Propouští se podle toho, kolik práce má pediatrička a kdy ti prohlídne malé. A pak je jedno, jak dlouho tam budeš. Já jsem odcházela asi dvě hodiny po propuštění 🙂 . Internet tam myslím nebyl, ale já bych na něj stejně neměla sílu 😀 , stačil mi ten v mobilu. Některé pokoje mají společné sprchy a wc a jiné ne. Na pokoji jsi vždycky sama, druhá postel je tam pro partnera, kdyby chtěl zůstat přes noc. Ty monitory nevím, každopádně na šestinedělí jich měli málo a nedávali je všem dětem. Dole je měly děti všechny.

lrg
9. únor 2013

Já jsem původně chtěla na nadstandard, když jsem je viděla "naživo" na přednášce, tak se mi líbily. Ale pro mě jsou rozhodující peníze, jsme mladí, úspory žádné 🙂 takže nějakých 6 tis minimálně se nám hodí na jiné věci. Návštěvy na chodbě jsou na prd, ale tak doufám, že tam nebudeme dlouho a těch pár dní vydržíme a doma si pak všichni sebe užijeme 🙂

Za co se ještě v nemocnici platí? Za tatínka u porodu, to je jasné a 90 kč / den za pobyt v nemocnici?

kophana
10. únor 2013

@aaa a co je myšleno tím "dole" je měly všechny? Šestinedělí je někde v patře a nadstandardy pod nimi? omlouvám se za dotaz, ale úplně nevím kde tam co je🙂

gepe
10. únor 2013

@lrg nemocnice pobyt je 100kc

aaa
10. únor 2013

@kophana Promiň, nedošlo mi to 😀 . Ano, individuální péče je v přízemí vpravo a klasika šestinedělí druhé patro 🙂

girafka
11. únor 2013

@lrg ja platila jen tri dny pobytu..tzn. 4500..a kdyz se tatinek pripominal,ze byl u porodu,ze by to mel zaplatit,tak mu rekli,ze to tam nemaj,tak ze jsme neplatili🙂

lolek
11. únor 2013

Holky,víte některá kolik stojí apartmán?Dočetla jsem se 3500kc je to mozne?Díky za info......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru