Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

aaa
12. únor 2013

@lolek Možné to je. Během mého pobytu v Krči ho měli rusáci 😉

lolek
12. únor 2013

@aaa Zitra tam jdu,tak se schvalne zeptam,pokud nezapomenu🙂

lrg
13. únor 2013

@lolek Nebyla jsi dneska mezi 7 a 8 na rizikovém?

lolek
13. únor 2013

@lrg Ano,dnes jsem tam byla,ale az v devet🙂

lrg
14. únor 2013

Aha, tak to jsme se minuly 🙂 Jdu tam zase ve středu od 7h, už mě píchnou na monitor.
Chci se zeptat, když Vás přivezl tatínek k porodu, parkoval před porodnicí nebo někde mimo areál? Jelikož je zpoplatněna každá půl hodina, bude to po několka hodinovém porodu docela pálka.

lolek
14. únor 2013

@irg Take jdu opet ve stredu,ale na devatou(nemam rada brzke vstavani 😉 ),tak jsem si rekla o tenhle cas.Ja jsem take mela jit na monitor,az pristi tyden,ale pan doktor rikal,ze to natocime pro muj klid,uz ted....takze prvni mon.je za mnou🙂.Tak si to take priste nech dat na devatou a potkame se tam 🙂

lrg
20. únor 2013

@lolek Ahoj, tak v kolik jsi tam dnes byla? Já nakonec až na osmou, zaspali jsme a pár minut před devátou jsem odcházela z monitoru. Objednali mě už do normální poradny na příští pátek.

lolek
21. únor 2013

Irg Ahojky....,ja jsem tam byla v devet a pristi tyden jdu opet ve stredu.

kophana
24. únor 2013

Měla bych dotaz na předporodní kurzy? Je jich tam asi 5, že? Chodily jste na všechny nebo jen na některé? (na které) a objednávali jste se tam nějak předem? jinak jsem koukala, že se na webu nově objevilo o cvičení - bohužel časově pro mě nedosažitelné - chodíte některá? a ještě jeden dotaz - máte některá aktuální zkušenosti z 3D v Krči? já se tam totiž objednávala, ale pak mi to sami těsně předtím zrušili, že nefunguje vypalovačka a neví, kdy se to opraví (spíš jsem měla pocit, že se jim už v pátek nechce - celé to bylo divné, chichotání v telefonu - celkově to na mě neudělalo dobrý dojem a ta doktorka po telefonu mi přišla dost arogantní, ani se moc neomluvila)

aaa
24. únor 2013

@kophana Já jsem byla na dvou kurzech, vybrala jsem si podle toho, co mne zajímalo. Takže jsem vzala klasiku-porod, to bylo spojené s prohlídkou sálů a oddělení a pak šestinedělí a péče o novorozence. Na oboje jsem se objednávala asi 5 týdnů předem, oni to pořádají ve vlnách a ne pravidelně každý měsíc.Na 4D jsem byla u svého gynekologa, má ho v ordinaci a bere i neregistrované pacientky, pokud jsi z Prahy 4, můžeš se tam objednat, chce za to 1200,-.

kotcheva
24. únor 2013

@kophana ahoj, jen ke kurzum v Krci - stejne jako aaa jsem byla na klasickem predporodnim (hlavne proto, abych vedela kam a do ceho jdu😉 a potom na kojeni, chtela jsem jeste "manipulaci s novorozencem", ale to uz ted nebyly dostupne terminy. Na ty dva se stacilo objednat 2-3 tydny predem. Kurzy byly fajn, na druhou stranu neobsahovaly nic navic, nez si muzes dohledat na internetu...

kophana
25. únor 2013

@aaa ty myslím taky chodíš ke Kolkovi, že? no tam jsem se na 4D ptala a prý ho teď vůbec nedělají, že ho nemá kdo dělat - to jsem nějak nepochopila... dneska jsem se objednala do Gennetu, sice už budu o víkendu 27+5, ale snad ještě půjde něco vidět...

kophana
25. únor 2013

@kotcheva a kdy jste byli na těch kurzech? až po tom 32.týdnu? netušila jsem, že je tam tak dlouhá čekací doba, měla jsem za to, že ty kurzy jsou pořád, to už abych se teda objednala, když jsem 27t (někdo počítá 28t)

aaa
25. únor 2013

@kophana Ano, chodím ke Kolkovi. Aha, tak tam to zřejmě dělal jen on a od té doby, co primářuje v Krči na to asi nemá čas. Kam jdeš do Gennetu? Já tam byla na utz ve 22.tt.
Co se týká těch kurzů, už jsem to tu psala, nejvíc mi dal ten, co obsahoval prohlídku sálů, že jsem byla v obraze odkud, kam, jak a proč se budu při porodu přesouvat a okoukla jsem prostředí. Ve finále bylo všechno jinak, ale byla jsem klidnější, když jsem věděla kde co je 🙂 . Se mnou na kurzu byly maminky, které ještě ve 32.tt nebyly. Já tam byla ve 36.tt a byla jsem nejvíc těhotná 😀 . Ještě s jednou maminou, s tou jsme se pak potkaly na indivduální péči, tak to bylo fajn, ve 4 ráno jsme klábosily na chodbě 🙂

pavlinka21
25. únor 2013

Musím říct,že jsem byla pobytem na nadstandardu dost zklamaná...Nejen že sem narazila na neskutečně nepříjemné sestřičky,ale na to že jsem měla pokoj za 2 tisíce,nechápu za co jsem platila...Nebylo ta nic nadstandartního...myslela jsem si že jako zaměstnanec týhle nemocnice už všechno znám,ale doted nechápu jak některé ženské mohu dělat mezi dětma...Jinak musím pochválit dětské sestřičky ty byly skvělé,až na tu ligu kojení...Nekojím...po císaři mi trvalo 4 dny než se mi udělalo mléko a hold sestřičky dávaly malé UM stříkačkou a ona pak naprosto odmítala moje prsa..Takže krmíme Nutrilonem...Pokud si budu příště vybírat nemocnici du do Podolí...Ale to je jen a jen můj názor..Nikomu nic nevnucuji,jen sem se chtěla podělit se svojí zkušeností .... 😉

lolek
25. únor 2013

Lolek@kophana Já jsem byla v Gennetu ve 32 tydnu na 4D a miminko jsme pekne videli,jen nebylo akcni-spinkalo,ale video i fotky jsou pekne.

lolek
25. únor 2013

@pavlinka21 Nedavno jsem jedna maminka vkladala take fotografie z nejakeho nadstandartu a take jsem byla uprimne dost zklamana☹.Vzhledem k tomu,ze jsem zamestnancem take jedne nemocnice,mam o nadstandartech trochu jine predstavy.Jasne,ze my maminky si radi za klid zaplatime,ale ty ceny vzhledem k tomu,jak ten pokoj vypada a co nabizi.....,dle mne absolutne neodpovida.Jak,uz jsem se tady v jednom s drivejsich prispevku zminila....jedinnou vyhodu v nadstandartu vidim,ze navstevy tam muzou kdykoli behem dne a na pokoji nejsi s jinou maminkou a miminka se vzajemne nebudi.

kophana
25. únor 2013

@aaa jak myslíš kam jdu🙂? no někam do Holešovic - i když jsem koukala, že mají 2 pobočky, doufám, že to dělají na tom Legenském nám., já jsem se neptala.. a na těch kurzech jsou jen maminy nebo i tatínci?

kophana
25. únor 2013

@pavlinka21 a můžu se zeptat - ty přímo pracuješ v Krči? taky jsme četla pár nespokojených recenzí na personál - já měla za to, že se všechno konzultuje s rodičkou, navíc když tam znáš to prostředí a zřejmě i víš, co čekat, rozumíš těm termínům atd. mě by se Podolí možná taky líbilo, ale myslím, že takhle pozdě už by mě tam stejně nikdo neregistroval...

kophana
25. únor 2013

@lolek a v tom Gennetu tě vzali normálně? já tam dnes volala a když jsem řekla, že jsem skoro 28t, tak říkali, že už asi nebudou mít prostor, nakonec mě dali na tento víkend s tím, že UTZ děljí 24-28t.

lolek
25. únor 2013

@kophana chodila jsem tam na kontroly(ultrazvuky) a na recepci jsme se zminili o 4D a sestricka byla moc mila a rekla,ze je to sice uz dost 32,ale pokud je miminko dobre otocene a placenta na spravnem miste,ze by jsme mohli mimco jeste videt nebo se o to pokusit.Byla jsem tam tenkrat dokonce,az v nedeli vecer.Sestricka,ktera nam to 4D delala,byla neskutecne mila,ochotna a vysledek byl moc fajn.Muzes mrknout,jednu fotku tady z toho 4D mam.Tak si myslim,ze u Tebe by to take mohlo vyjit 😉

aaa
25. únor 2013

@kophana Myslela jsem do kterého Gennetu, v Praze jsou dva. Já byla na Letné a byla jsem z toho dost špatná. Odcházela jsem skoro s brekem, pan docent se choval jako pitomec... Dva dny potom jsem byla u Kolka a dělal mi ten UTZ znova, abych se uklidnila.
Na personál v Krči nemůžu říct nic špatného, kromě pediatričky. Sestřičky byly milé a ochotné. Mají hodně práce a je jich málo.

lolek
25. únor 2013

Take jsem byla v Gen.na Letne a je fakt,ze to tam berou vse tak nejak zrychlene a poradne nic nereknou....

kotcheva
25. únor 2013

@kophana objednavala jsem se az po 31. tt a misto bylo bez problemu. To jen u toho jedineho kurzu nebyly terminy, ale jak jsem pochopila, to bylo dane nepritomnosti PA, ktera tenhle kurz mela vest. Takze mas casu dost 🙂

kotcheva
25. únor 2013

@aaa ahoj, taky jsem to mela na kurzu stejne🙂 pripadalo mi, ze jsem bricho mela snad jedina, zbytek maminek mel jen takova pidi briska😉. Muzu se zeptat, jakou mas zkusenost s doktory v Krci a s nadstandardem? Nikoho z doktoru primo neznam a nevim, jak to chodi- jestli me zkratka odrodi ten, co bude mit sluzbu, nebo to funguje i jinak... co se tyka nadstandardu, cena je tedy premrstena, ale jde mi o to, abych mela klid a nemusela sedet s rodinou a malinkou na chodbe...( Coz jsem videla na vlastni oci, kdyz jsem sla na kurzy- zrovna to bylo v dobe takovych tech nachlazeni, ze schodiste tahlo a my se tam motali mezi maminkami v zupanech a par dnu starymi miminky). Byla si spokojena?

aaa
26. únor 2013

@kotcheva Zkušenost mám jen dobrou, jak s lékaři, tak sestřičkami a porodní asistentky jsou úžasné 🙂 . Porod vede porodní asistentka, doktor chodí jen kontrolovat, je k dispozici v případě nějakého problému. Já doktora u porodu měla, rodila jsem strašně rychle, tak možná proto. Malý měl pupečník kolem krku a jak spěchal ven, zlomil si i klíční kost 😖 . Já byla jednu noc na klasickém šestinedělí a pak dole na indiv.péči a je to jako nebe a dudy 🙂 . Dole je božský klid a pohoda a hlavně ticho. Jasně, že tam brečí mimča, ale nahoře je neustále provoz na chodbě, neustále někdo vcházel do pokoje, byla tam i dost drsná uklízečka 😀 . Dole vstupovali jen po zaklepání, každý se představil, zeptal se jestli může uklidit teď nebo později... Nikomu nevadilo, že malý spal se mnou v posteli, naopak 🙂 . Pro mne třeba byla i dost ponižující vizita první ráno po porodu ještě na šestinedělí, prostě přijdou, vyhrnout košili, kalhotky dolů... Nezájem, že jsem si nestihla dojít ani do sprchy a že proti tobě leží další mamina a po chodbě chodí spousta lidí. Já opravdu nelituju jediné koruny, co jsem si připlatila. Moc ráda na to vzpomínám a jsou to jen hezké vzpomínky.

pavlinka21
26. únor 2013

@kophana Bohužel přímo tam...a proto mě to tak zklamalo.i to jak se mou jednali.,jako že když jsem ta sestřička jestli si nechci napíchnout kanylu sama a takoví keci,no fakt hrůza..☹ Příště jdu 100% do Podolí...

pavlinka21
26. únor 2013

@kophana Ale říkám je to jen můj názor,100 lidí 100 názorů 😀

kophana
26. únor 2013

@aaa no teď jsem dost zmatená - na webu bylo jedno objednávkové číslo, já se paní vůbec nezeptala, kam mám jít - beru automaticky, že na tu Letnou (to je to Letenské nám, že) nebo si tam mám raději ještě zavolat? dělají to 3D i na té druhé klinice? ta je lepší?

kophana
26. únor 2013

@lolek no byli mi řečeno, že 3D dělají sestřičky a nebude to žádné propočítávání, zjišťování, jen asi to video a fotky, max. mi možná potvrdí pohlaví...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru