Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

kophana
26. únor 2013

@pavlinka21 to je zvláštní, ty ostatní sestřičky tě musely znát, ne? no jak jsem psala, na registraci jinam by asi bylo pozdě, leda by mě záhadně zavezla sanitka do Podolí🙂

pavlinka21
26. únor 2013

@kophana Neznaly ,jen věděly že v krči pracuju,podle papírů....a o to, to bylo asi horší....Tak držím palce at ty to máš pohodě 🙂

aaa
26. únor 2013

@kophana Myslím, že to dělají na obou místech. Já byla jen na Letné, ta druhá klinika je myslím někde v centru a tam se mi nechtělo.

aaa
26. únor 2013

@pavlinka21 To takhle prudily, jo? 😠

lolek
26. únor 2013

@kophana Ja jsem tedy byla take na te Letne.Nic se tam nepocita,jen jde pouze o ten ultrazvuk.Nam ho nejdrive ukazala a asi po peti feseti minutach se nas sestra ptala,jestli to budeme chtit natacet nebo budeme chtit jen fotku....zalezi na Vas.My jśe si rekli,jak o cd tak i nejake fotky....

pavlinka21
26. únor 2013

@aaa No tak jedna říkala,že u nás a oddělení to asi umíme mnohem líp než oni a jestli si nechci raději zavolat kolegyně aby to udělaly za ně a tak no spíš rejpaly....Nevím asi měla krámy....😀

kophana
26. únor 2013

@lolek no já jsem už při objednání říkala, že chce video i fotky na CD, takže se mám očividně ještě připomenout... asi by se mi líbilo, kdyby nám řekli aspoň jak je mimčo velké a jestli je OK, ale s tím asi nemůžu počítat...

kophana
26. únor 2013

@aaa no spíš mě teď zarazilo, že mi neřekli, na kterou kliniku mě vlastně objednali🙂 ale když jste všechny šly na Letnou, tak asi tam... abych tam nešla a pak mi řekli, milá zlatá to máte vedle🙂 na tom webu byl jen telefon pro objednávky, nebylo tam kam mám jít

aaa
26. únor 2013

@pavlinka21 Tak to byla hustá 😅 😕 😀
@kophana Já si hledala kontakt na netu, tak jsem věděla, kam se objednávám 😉 . Původně jsem měla jít do Krče, ale bylo plno.

kotcheva
26. únor 2013

@aaa diky za odpoved, uklidnila si me🙂. Vim, ze vsude muzu narazit na nekoho neprijemnyho, ale je fajn vedet, ze to neni standard... Jeste me napada jedna otazka - bylo neco, co sis vzala do porodnice a nebylo to na doporucenem seznamu?

aaa
26. únor 2013

@kotcheva Jídlo 😀 😀 😀 . Čokolády, hroznový cukr... Hodilo se to po porodu, když jsem byla nevyspalá a unavená 😉 .

kotcheva
26. únor 2013

Tak hroznovy cukr mam, ale koukam, ze to budu muset jeste poladit 🙂

markettas
1. bře 2013

ahoj holky, chci se zeptat, kdy jste se registrovali? sestřička u mého gynekologa mi napsala termín, ale na stránkách porodnice je, že kdykoli, čím dřív, tím líp, tak nevím, nechci přijít ani moc "brzy", ani pozdě..

lrg
1. bře 2013

@markettas Jestli už máš průkazku tak proč ne, raději dřív než pozdě. Zavolej tam, oni ti všechno řeknou 😉

Dnes jsem byla v poradně tři hodiny, čtyři mamky začaly během prohlídky rodit, do toho měli omezený provoz kvůli tomu protestu, takže mazec! 🙂

markettas
1. bře 2013

@lrg diky za info, asi tam zavolam a uvidim. Jen mi prislo divny, ze mi sestricka rikala, ze to musim udelat presne tolikatyho a tolikatyho...

Teda to je docela supec a jak tak koukam, uz to mas taky za par... A proc ses rozhodla pro Krc?

aaa
1. bře 2013

@lrg Tak to je mazec 😅 😅

lrg
2. bře 2013

@markettas Jsem z modřan a ta blízkost je fakt výhoda, kvůli kontrolám, planým poplachům apod. A rozhodla jsem se hlavně na základě vesměs pozitivních recenzí z poslední doby, které jsem našla na netu. Je to kompromis mezi malou komorní porodnicí a velkou nemocnicí se špičkovou péčí. Laktační liga, baby friendly, minimum císařských řezů...... Prostě všechno co dělají a jak fungují mi vyhovuje, jestli to tak budu cítit i "po akci", to se uvidí 🙂

aaa
9. bře 2013

Holky, tak co, ještě jste 2v1? 🙂

lolek
9. bře 2013

@aaa ja mam zatim do zitra cas a jinak v pondeli rano nastup🙂

aaa
9. bře 2013

@lolek Nástup na vyvolávání? 😅

lolek
9. bře 2013

@aaa Jj,přesně tak.Moc se mi do té indukce nechce a raději bych do pondělí rána porodila a tak mi drž pěstí 🙂

aaa
9. bře 2013

@lolek To se nedivím... Tak zkus nějaké ty babské rady, třeba to půjde, u nás zafungovaly 🙂 . Držím palce, dej vědět, kdyby něco 🙂

lrg
10. bře 2013

Já taktéž, zítra tam budeme fňukat spolu 🙂

lolek
10. bře 2013

@lrg já tam na Tě počkám 🙂

colormaus
10. bře 2013

Ahoj holky, mam na vas dotaz. Jsem zaregistrovana v thomayerce a porad zvazuju, zda jit do toho nadstandardu nebo ne? Jak je tam vypadaji ty normalni pokoje - jsou po dvou a jak je to treba s koupelnou? Pocitove bych do nadstandardu sla 🙂, ale kdyz jsem si to spocitala, tak mi to prijde strasna "darda". Tak by mě zajimalo, zda to za to stoji nebo ne? 🙂

lolek
10. bře 2013

@colormaus Ahojky..,,já zatím nemohu říct,mám nástup zítra.Ty nadstandarty asi žádná sláva ani za ty kačky nejsou,ale jde o Tvoji pohudu,klid a také o návštěvy,kdy tam mohou být v průběhu dne neustále.Může být fajn,myslím i na šestinedělí,pokud tam budeš s někým,kdo bude ok a nebudetřeba jiné národnosti🙂....a těch pár dní se to tam myslím dá zvládnout???

girafka
10. bře 2013

@colormaus ahojky,ja byla na nadstandartu a davala sem sem i fotky,je to super hlavne kvuli tem navstevam a kouplne..jinak jsem se byla podivat i na normal odd. a taky to nejni spatny..je to hlavne o lidech a ti byli milionovi🙂nesla bych nikam jinam🙂

colormaus
10. bře 2013

@lolek: zvládnout se to určitě dá 🙂.
Já byla celkem rozhodnutá pro nadstandard akorat kdyz jsem ted divala na ty ceny a spocitala si, ze za tech par dni se to vysplha cca na 5000-6000, tak si prave rikam, jestli to za to stoji. 🙂
@girafka

lrg
10. bře 2013

@colormaus Ono se to možná rozhodne za tebe. Když jsem tam byla kontrole a měli čtyři neplánované příjmy, tak holky chtěly nastandardy a za chvíli nebyly a musely na šestinedělí. Já jsem původně chtěla, ale taky mi ty peníze zrovna nepřebívají a za tři dny pobytu si můžu koupit kameru, nebo nový foťák, který potřebuje apod 🙂 A ty návštěvy holt přežiju, manžel bude stejně v práci a alespoň mi tam nepoleze tchýně 😀

sheinka
11. bře 2013

@colormaus já byla na šestinedělí v pokoji po dvou a stejně jsem tam byla většinu času sama. A to jsem chtěla nějakou maminku - ideálně už s druhým nebo dalším dítkem - na pokec a rady. Každopádně já třeba ani na šestinedělí neměla nikdy problém s tím, že by byly obsazené sprchy nebo tak. Takže já zas půjdu na normální pokoj 🙂 třeba tam vyfasuju nějakou, tentokrát klidně i čerstvou, maminku a budu jí moct s něčím poradit a hlavně si popovídat 😉
Návštěvy na chodbě mě osobně přijdou fajn. Navíc by tam se mnou stejně nikdo nemohl být nějak déle - takže mi přijdou peníze za nadstandard vyhozené. Manžel bude doufám poctivě zapíjet a rodičovstvo pracuje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru