Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

alboo
30. črc 2015

@ana_stazie pokud je někdo přijat na normální oddělení před porodem, tak tam návštěva být nemůže ani doprovod k porodu. Až se dopracujete k tomuu, že Vás vezmou na sál, tak tam doprovod může být celou dobu i na přípravu může, pokud není na koupelně jiná žena.... pokud máte nadstandart, tak tam může být zadarmo skoro celý den, za noc se platí
kamarádka rodila nedávno u apíka a taky mohl být doprovod celou dobu, ale i cem slyšela, že je někdy pouští až na finále a dostat třeba jednolůžkový nadstandart, je tam celkem problém

kraskav
30. črc 2015

Koukam, ze vsichni Krc neuveritelne chvalite, tak ja pridam svouji zkusenost.Ja v Krci pracuji 13let a primo v teto budove,ale ne v porodnici.Rodila jsem tam dvakrat v roce 2009 a loni 2014.Prvni porod?no comment, nechci vzpominat.Nahlasila jsem si nadstandart, tehdy to meli zamestnanci zadarmo, coz byvala vyhoda.Zacala jsem rodit o 3tydny drive nez jsem mela termin, kontrakce v noci, cekala jsem poctive 2hodky a pak tedy jeli.Celou dobu jsem jakoby ucuravala, nevedela jsem co to je, cekala jsem prasknuti vody nebo tak neco, rovnou prisly kontrakce a ty silne.Pri prijmu velmi neprijemna sestra, ktera me sprdla, ze jsem mela normalni vlozku, pac z toho nezjistila zda se jedna o plodovku ci nikoliv, ja byla jako prvorodicka vykulena a bolestmi skoro brecela.Pak vysetreni kde mi rekli at si nevymyslim porodni bolesti, ze jsem uplne zavrena,ale ze me tam nechaji a uvidi se do rana.To bylo okolo treti rano.Do 8h rana jsem se otevrela na 8cm, lomcovli se mnou jak s kusem masa, monitor a pak rovnou na sal, predporodni priprava, hekarna a na sal.Ikdyz jsem prosla predporodnim kurzem, realita byla uplne jina.Holcicka nebyla v porodnich cestach a manipulovali se mnou ze zad na bok a zpet asi 2h nez mala sesla dolu.Uz jsem ze zoufalstvi prosila o cisare,ale uz videli hlavicku.Nastrih?mimo kontrakci.Netusim kdo me rodil,ale musela byt uplne mimo, nastrihla me az ke konecniku.Holcicka vazila 2610 a byla pridusena, nedychala, cyanoza, hypotonicka a nechtela jist.Dali ji na JIP a 12h mi nikdo nebyl schopen rici kde a proc tam je.Kojeni - neslo to, nutili me ty laktacni čůzy ja brecela, dokazali vy mne vyvolat laktacni psychozu, navic mela silnou zloutenku takze jsme tam celkove byly skoro 3tydny.Uz jsem si rekla ze kdyby nekdy druhy tak v krci NIKDY.
Druhe mimco jsem sice rodila taky v krci,ale uz jsem si zazadala o cisare.No taky nic moc,ale mam krasneho a zdraveho chlapecka a jsem stastna.Tentokrat budto vymenili personal nebo naprosta zmena, byly tam perfektni sestry.Pristup uzasny i komunikace bezproblemova.
Takze si holky vyberte, kazda porodnice ma svoje pozitiva i negativa.

girafka
30. črc 2015

@ana_stazie ja rodila v Krci pred 2 mesici a manzel.byl celou dobu se mnou..Prijela jsem tam,monitor kde byl manzel se mnou,sprcha-to manzel sedel pred koupelnou a cetl si sport a na boxu celou dobu u me..😉

alboo
30. črc 2015

@kraskav je fakt, že o Krči sem slyšela podobný hrůzy a k tomu starej barák... no, nakonec sem se nechala ukecat a na to, že sem dost děsnej pacient, tak sem si nemohla stěžovat. ale byla sem teda na nadstandartu, asi 2-3 hodiny na normálním šestinedělí a tam děs, ale děsem myslím prostředí, jinak byli skvělý. Ale abych nekecala, našel se tam nepříjemnej člověk, sanitárka na porodním sále, měla štěstí, že sem byla totálně zfetlá 😠
Ale všude je to o lidech 🙂

bila_vrana
30. črc 2015

@kraskav Taky mám z Krče takhle odlišné zkušenosti. Jednu starou skoro 15 let (to je ta hrozná) a jednu starou jen 2 roky (bylo to tam skoro úžasné). Vždy myslím dost záleželo na tom, zda jste na standardu nebo nadstandardu. Rozdíl rozhodně nespočíval jen v zařízení pokoje, ale i v péči a přístupu (i z hlediska zdravotního). Myslím, že změna vedení (započatá již odchodem primáře Klimenta) byla více než přínosná. S odchodem primáře se obvykle mění i vrchní sestra a i to hraje svou roli. Nicméně lidi si člověk nikdy zcela nevybere a prostě je třeba mít štěstí. V mezičase jsem rodila i v porodnici u Apolináře a to byl opravdu skoro nejhorší zážitek v životě, jak co se týče odbornosti, tak i etiky. V tomto srovnání mi vyšla Krč lepší i s tím prvním neblahým porodním a poporodním zážitkem včetně fanatické laktační ligy. Dodnes si ovšem myslím, že to v Krči mají nejhorší prvorodičky.

kraskav
30. črc 2015

@bila_vrana naprosto souhlasim, co Kliment, byli i dalsi hruzy kteri tam byli a odesli.Vyfackovali tam i uzasnou doktorku Vovsovou ktera je tam ted jako externista jeden den v tydnu, odesla nastesti i ta mudr.... no nevzpomenu si na jmeno .... detska lekarka, taky fanaticka do kojeni a do ligy.Ta byla tak uchylna, ze kdyz mi to neslo, tak tu jeji hubicku na to prso narvala a rvala na me at se koukam snazit ze jinak domu nepujdu.Mozna si vzpomenete.Ted uz tam je jina a perfektni.Me tentokrat naprosto sedly sestry na klasickem sestinedeli, nadstandard zadna zmena, nicmene co se prostredi tyce, nemuzu kritizovat pac tam delam na detskem oddelen a prostredi je vsude stejne pokud se nenajde nejaky sponzor a nevylepsi ho.My ho mame hezke pro ty deti stejne jako dets.neurologie.

bila_vrana
30. črc 2015

@kraskav Nejednalo se o Magdalenu Paulovou? Ta bývala primářkou neonatologie, ale jako řadová doktorka tam fungovala ještě v roce 2013. Právě s ní jsem měla ty nejhorší zážitky z kojení. Přestože jsem měla ke kojení původně kladný vztah, tak ona mě tehdy zcela otrávila. U Apolináře v roce 2004 zase naopak kojení viděli skoro jako zbytečnost. Já nakonec dospěla k tomu, že buď to kojení nějak alespoň trochu jde (posledně mě už v Krči nikdo kvůli kojení nijak nepronásledoval a kupodivu šlo to o dost lépe než prvně), nebo existuje UM a nic se neděje. Rozhodně si nic nevyčítám, což je často cílem laktační ligy, aby se žena, která má s kojením problém cítila provinilá a jako matka zcela nekompetentní. Tomuto tlaku jsem sice nikdy nepodlehla, ale člověku to zkazí tak zásadní zážitek jako je mateřství (zvlášť jde-li o první mateřství). Jinak dojmy z s personálu z šestinedělí z roku 2001 byly tak vydatné, že jsem tam už odmítala roku 2013 vkročit a prostě jsem chtěla na chodbě čekat až se uvolní nadstandard. Naštěstí můj porod byl taková rychlovka, že jsem se nakonec místo na chodbě ocitla na porodním boxu a pak už na nadstandardu, který se mezitím uvolnil. Letos mě to čeká znovu. Nadstandard nemá být k dispozici až do února, vůbec nevím, co si počnu. Opravdu mi nezbývá doufat než, že se kvalita šestinedělních sester zlepšila. Nedávno jsem tam ovšem měla výjezd kvůli kontrakcím a mladá sestra na příjmu (Maršálková) byla docela dost protivná (na rozdíl od doktorky Chromjakové), tak uvidíme, jak to s tou obměněnou krví v Krči bude. Jinak já znám i skvělé krčské PA ze starší generace (Rybářová, Lišková), ale i věčně neochotnou PA Macháčkovou.

lucykal
31. črc 2015

@kraskav nejak nechapu proc zadat o cisare ja bych do nej dobrovolne nesla dpoustu rizik navic.
Jeste nechapu kdyz rpdie nekdd kde te to tak silene ze tam jdete znovu to me hlava nebere

ana_stazie
31. črc 2015

Holky , moc děkuju za Vaše zkušenosti. Jsem prvorodička docela citlivá, bohužel, al to nezměním. Takže Krř asi nebude správná volba. Tak nevím, kde budu rodit ☹

kraskav
31. črc 2015

@bila_vrana ano toje ona a co se tyce dr.chromjakove to je nej ... dr co tam ted je akorat odesla ... ceka miminko 🙂

kraskav
31. črc 2015

@lucykal uplne jednoduche ... na spatne zapomenes,mamm tam kolegynky a mam to 3min od baraku

kraskav
31. črc 2015

@ana_stazie nesmis to takhle brat.Moje sestra tam rodila 4x a byla moooc spokojena

kraskav
31. črc 2015

@bila_vrana koukam znas je dobre ... rybarova je fajn,liskova tam snad uz neni ale na sestinedeli je fajn

sabuse1
31. črc 2015

@ana_stazie: já tam rodila 3x a byla jsem pokaždé spokojená, poprvé jsem byla na šestinedělí nahoře, podruhé a potřetí na nadstandartu, nějáký extra rozdíl mezi přístupem personálu tam nevidím...co se týče přístupu během porodu tak ten byl pokaždé super, největší šrumec tam byl poprvé to jsem rodila přes den tak tam bylo víc doktorů, ale něják mi to nevadilo, pomáhalo mi to překonávat bolesti když se pořád něco dělo🙂 podruhé jsem rodila večer, to tam byla celou dobu jen PA která nám dopřávala dost soukromí, pak mě i ona sama odrodila, doktorka tam jen stála kdyby něco, potřetí jsem rodila v noci a zase tam byla jen PA, doktor se tam přišel jednou podívat jak to postupuje a pak přišel až k samotnému porodu. Teď naposledy jsem si přivezla termofor na břicho který mi PA chodila ochotně nahřívat, manžel mě masíroval aromaoleji, všemu byla přístupná, dokonce jsem si tam mohla popíjet i kávu🙂)) Velký rozdíl jsem teda zaznamenala po odchodu dr.Paulové (osobně jsem s ní předtím problém neměla, ale neměla jsem problém s kojením, když je tak možná problém měl), v době jejího působení se muselo mimčo po 3h budit a zapisovat vše do tabulky, naposledy tam sice tabulka byla,, ale vlastně stačilo když jsem Emu 1x zvážila po kojení, sestry viděly,že pije dobře a víc to po mě nechtěly a celkově bych řekla,že tam byl naposledy největší klídek, jak ženské tak dětské sestry pořád vysmáté. Za mě určitě doporučit tuhle porodnici můžu všema deseti🙂

hanih
31. črc 2015

Ty jo, jak tady čtu ty poslední komentáře, tak mě to trochu děsí. Jsem momentálně přihlášená k porodu v Krči, doteď jsem slyšela jen samou chválu a to jak od maminek, tak i třeba od holčiny, co tam donedávna pracovala. Každopádně tento týden jsem tam byla na sepsání dokumentace a můžu říct, že první dojem je pozitivní - jak na vrátnici, tak i na vyšetřovně byly milé paní, všechno vysvětlily, na dotazy odpověděly, byly vstřícné a příjemné. Tak jen doufám, že jim to vydrží...

kraskav
31. črc 2015

@sabuse1 ano pokud nemas problem s kojenim tak je vse ok.Ale od sester dobre vim ze si oddechly i ostatni lekari v porodnici jejim odchodem ona byla skutecny fanatik.Pokud mas problem s kojenim napr nejde to,nemas mliko,mas vpacene badavky tak te domu nepustila dokud te nerozkojila i pod natlakem.Vse ti slo perfektne zadny problem s porodem ani s kojenim takze si neumis predstavit kdyz s tim ma nektera maminka problem.Ale zlepsila se i laktacni liga uz aky nefanatizuji jsou vpoklidu.

kraskav
31. črc 2015

@hanih zalezi na koho narazis ale jak rikam vse je o lidech.

sabuse1
31. črc 2015

@kraskav: jo asi ano, já tohle naštěstí nezažila, u první dcery byl akorát problém s tím,že se ze začátku špatně přisávala, ale s tím mi pomohly sestry takže vlastně třetí den začala přibírat a ani Paulová to něják extra neřešila...je teda fakt,že před její vizitou muselo být vše tip ťop, musela jsem třeba uklidit i jednorázovou podložku co jsem si pod Nelču dávala, ale jinak sestry taky nic neřešily🙂 měla jsem jí vlastně i u porodu, ošetřovala Nelču a to byla teda skvělá, manželovi všechno vysvětlila🙂 teď naposledy kdy už tam nebyla primářkou to bylo fakt úplně v klidu, ani ty tříhodinové intervaly nikdo neřešil, stačilo,že pije a co jsem tak slýchala od sester byla Ema pomalu jediná kterou nepřikrmovaly. Jeden den jsem tam měla celé dopoledne Nelču a sestra potřebovala vzít Emu na odběr z patičky a když viděla jak se jí Nelča bojí řekla jí jen,že si jí na chvilku odnese na nějáké vyšetření, nemluvila o jehle atd...prostě celkově ten přístup byl naprosto super a to jí nějáká Nelča mohla být ukradená🙂 Normálně jsem litovala,že nás vypakovali třetí den domů, klidně bych tam zůstala dýl🙂)))

kraskav
31. črc 2015

rikam ted je to uplne jine maji skvelou primarku a uzasne sestry.Nekomu hodne nesedej ty starsi sestry ale me zrivna ano.

sabuse1
31. črc 2015

@hanih: neboj se, věř,že bude vše dobré🙂 ono v každé porodnici se najde někdo nepříjemný, protivný a taky na každou porodnici najdeš pozitivní i negativní komentáře. Znám lidi co by už do Krče nešli, jiný si jí chválí, stejně tak Motol, Bulovku, Podolí, Apolinář - někdo si je chválí někdo už by tam rodit nešel. Vlastně na jedinou Bulovku mi nikdo ze známých neřekl nic negativního na ty ostatní ano

sabuse1
31. črc 2015

@kraskav: no je fakt,že když jsem tam rodila v roce 2013 tak z dětských sester jsem poznala 2 co tam byly i v roce 2010, ostatní byly nové, z ženských sester jsem tam nepoznala ani jednu, obměnilo se to tam opravdu hodně

bila_vrana
31. črc 2015

Tedy dámy já nevím, jestli jste vše úplně správně pochopily, ale já chtěla říct, že ta porodnice se od doby, kdy jsem tam byla v roce 200O úplně poprvé, docela zlepšila (doufám, že nebudu nucena měnit letos po porodu názor), což je pro vás, které se tam chystáte, daleko podstatnější než to, co tam bylo kdysi. Já jsem své tehdejší zážitky schválně ani neuváděla, protože nemá cenu někoho zbytečně děsit ještě navíc lidma, jež tam již nepracují. Jinak je pravda, že názory na porodnice jsou vždy všelijaké, vždy jde o to na koho narazíte, ale úplně nejdůležitější je, zda i v porodnici, kde nebyli nejmilejší (byť si myslím, že by měli mít povinnost být milí, co to jenom jde) se o vás a vaše dítě odborně dostatečně postarali a vy si k případnému negativnímu pocitu (a nesdílím názor, že na vše špatné jen tak zapomenete, protože porodními a poporodními traumaty se zabývá samostatný podoobor psychologie a sexuologie) neodnesly i nějaké nevratné fyzické následky. Z tohoto pohledu se z mých zkušeností v Krči docela starali i v roce 2001, protože i když se něco nedařilo, vždycky se nakonec objevil někdo, kdo dokázal situaci, byť někdy na poslední chvíli odborně zachránit, takže jednotlivci občas selhali, ale jako celek docela fungovali. Jo a mít určitou míru strachu z porodu je normální a budete to zažívat nezávisle na tom, kde plánujete porodit.

bila_vrana
31. črc 2015

@kraskav Já jsem na Chromjakové žádné těhotenství nepozorovala, i když byla neobvykle oblečená, měla šortky a přes ně lékařskou halenu, tak možná to maskovala, ale jinak vypadala štíhle. Slyšela jsem, že rodila loni v říjnu. Jinak chovala se sympaticky, byla pečlivá, jemná, vše vysvětlila.

kraskav
31. črc 2015

@bila_vrana mas pravdu nebudeme resit co bylo pred x lety, ted jsou v krci skveli lide doktori a sestry taky, ikdyz na nadstandardu jsem si par sester vsimla ktere tam zustaly.Taky mam pocit ze se vse meni k lepsimu, mozna je to skladbou personalu ktere se tam vystridal.Ano \chromjakova byla tehotna v roce 2014.

bila_vrana
31. črc 2015

@kraskav Na nadstandardu jsem si oblíbila ze všech nejvíc PA Markétu Novou, docela milá je mi i Jana Patočková. Ostatní ženské sestry hodnotím neutrálně. Žádnou vysloveně špatnou zkušenost jsem s nimi neměla, byť zbytečně rázná (na pacientky) je jejich šéfová Ivana (příjmení jsem si nezapamatovala, znám ji již od roku 2000, stejně jako PA Novou), ale s tou přijde do častějšího styku jen málokdo. Z dětských sester bych ráda ještě někdy potkala Yvetu Novákovou. Ta se o mě a o synka v roce 2013 starala jako o členy vlastní rodiny. Krásu našeho chlapečka vychvalovala víc než naše babičky. To bylo tak milé! Byla tam, ale také neochotná sestra Helena nebo Marie (příjmení neznám, prvně jsem je tam zaregistrovala až před těmi dvěma lety). Nicméně jako vícerodička jsem jejich služby naštěstí k ničemu nepotřebovala, takže mi pobyt moc nezkalily. Prostě vyvařit odsávačku nelze (Marie), pohlídat na chvíli dítě zatímco jdu na vyšetření také ne (Helena), ale vše jsme nakonec se synkem zvládli. Všimla jsem si však z letních recenzí na Krč z roku 2013, že tam měly na nadstandardu službu zcela jiné dětské sestry než jsem na začátku léta zažila já, takže nevím, jestli se střídají jen o dovolených nebo ty sestry nějak pendlují mezi šestinedělím, neonatologií a nadstandardem?

aaa
31. črc 2015

@ana_stazie Doporučuju ty komentáře a hodnocení nečíst. Já se v Krči registrovala a od té doby jsem žádné recenze nečetla. Jsem nervák a taky jsem čekala první, navíc v celkem pokročilém věku. Pro svůj klid jsem absolvovala jeden předporodní kurz, abych se seznámila s prostředím a neskutečně mě to uklidnilo. Na personál nemám jedinou výtku, kromě tady zmiňované doktorky Paulové, která mě vyprudila kvůli kojení.
Tuhle porodnici jsem si vybrala proto, že to není "továrna" jako Apolinář nebo Podolí, je menší a svým způsobem rodinné prostředí a přitom má veškeré zázemí v případě komplikací.

lucykal
31. črc 2015

Kdybychom neměli v rodině předčasné porody tak bych šla do Krče, ježela jsem zde na gynekologii 4 krát během roku a pokaaždé spokojená se vším. Jako bonus mufloni.
Díky mému strachu a obavám jsem se zaregistrovala do Podolí, zvažovala jsem i Apolinář kvůli výborné péči o nedonošené děti. Udělala jsem dobře taky se mě narodila dcera předčasně. 33+4 takže pokdu bych rodila v Krči stejně by ji převezli jinam.

bila_vrana
31. črc 2015

@lucykal Dceru by Ti nikam nepřevezli, v Krči se rodí od ukončeného 30. týdne a nesouhlasím s hodnocením, že má Apolinář výbornou péči o nedonošence či patologické novorozence. Rodila jsem tam v roce 2004 a na neonatologii všech stupňů (od ARO po intermediární odd.) jsem strávila 2 měsíce. Už bych se tam nechtěla vrátit ani za nic! Než tam, jela bych kamkoliv jinam.

lucykal
31. črc 2015

@bila_vrana nám tam zachránili neteř se synovcem 410g a 1080g, sestra tam byla velmi velmi spokojená. Jsou naprosto v pořádku.
Dost jsem dala na názor lidí z oboru a lidí co předčasně rodili. U mě nebylo jasné kdy vlastně předčasně porodím. Největší specializace a centra mají Podolí Apolinář a Motol.
Myslím, že Krč měla od 34tt a teď podle mě mají 32tt, ale nevím to jistě.
Ale ač na tuto nemocnici nedám jiank dospustit i na oddělení gynekologie myslím, že v těch zmiňovaných nemocnicích mají více zkušeností.

bila_vrana
31. črc 2015

@lucykal Tak můj syn byl narozen ve 38. týdnu a vážil více než děti z Tvé rodiny a následky porodu prostě nepřežil a neměla jsem vůbec pocit, že by se nějak ztrhli, aby ho zachránili, spíš přesně naopak, takže já je chválit určitě nebudu! Jinak Motol, Apolinář, Podolí patří k 12-ti perinatologickým centrům v ČR, jež jsou svým vybavením ministerstvem určena pro příliš předčasné porody. Pokud je žena registrována v Krči a začne rodit před ukončeným 30. týdnem, tak ji převezou porodit do jednoho z perinatologických center. Nejčastěji do Podolí nebo k Apolináři. Registrace v tomto případě nehraje žádnou roli! Informace mám od primáře krčské neonatologie Janoty. Rovněž mi hrozil a opět hrozí předčasný porod. Snažila jsem si pro ten případ vyjednat Podolí, ale doufám, že vydržím a bude to Krč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru