Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

lucykal
3. srp 2015

@bila_vrana škoda, že jsem toto nečetla loni když jsem obrečela výsledky a měloa strach že už neotěhotním, bylo po dovolené a já byla asi hodně přecitlivěla protože za týden nepřišla MS a já byla těhotná.
Já právě na začátku prvního těhu nic nedostala na ředění tak jsem z Karláku z hematologie odešla. A šla jsem na Anděl kam mě to doporučila dr z imunologie Imunia, byla skvělá.
Koukám, že to je skoro jak přes kopírak taky sisi užila svoje.

aneztuzka
8. srp 2015

Jaké máte zkušenosti s volbou poloh, přirozeným porodem a porodními přáními v Krči? Díky

bila_vrana
9. srp 2015

@lucykal Tak hlavně, že se vše podařilo!

bila_vrana
9. srp 2015

@aneztuzka Tak v Krči jsem rodila v polosedě (sami od sebe mi napolohovali křeslo). Na můj názor, jak bych chtěla rodit se mě sice nikdo neptal, ale polosed bych si sama určitě zvolila. Polohu na tlačení vybral lékař podle UZ vyšetření. Na začátku porodu jsem byla dole na tom velkém ultrazvuku a tam si právě lékař ověřil, v jaké přesně poloze dítě je. Malý byl venku na 2 zatlačení. Již před porodem mi lékař v rizikové poradně sdělil, že by bylo dobré kvůli vhodnému natočení miminka, abych spala na levém boku. Před porodem se tedy ukázalo, že to mělo svůj význam, že chlapeček je natočen přesně tak, jak lékař zamýšlel. Porodní plán si lékař v poradně sice číst nechtěl, ale pro mě zásadní otázky ohledně mého porodu zodpověděl. Řekl mi, co je v mém konkrétním případě reálné očekávat, a co nikoliv. Zmínil se i o možných komplikacích. Popsal mi docela barvitě, co bude dělat, když se dostaví, což mě sice dost vyděsilo, ale připravená jsem byla skoro na vše, a o to větší euforie se dostavila, když šlo vše nad očekávání hladce. Byl to nádherný porod, mám z něho nádherného chlapečka a Tobě přeji stejný zážitek.

jirule92
9. srp 2015

z vlastni zkusenosti porodnici v Krci nedoporucuji. Ja tam 4.7 porodila holcicku cisarskym rezem a same komplikace a problemy.

aneztuzka
9. srp 2015

@jirule92 to mě mrzí. Tak jsou ta názory dost smíšené. Zas se mi nechce jezdit někam mimo Prahu 😒

lucicerna
6. zář 2015

@bila_vrana ahoj, zase se te budu ptat, tentokrat na ve skupine Krc, ale tady.. ted jsem nahodou narazila na toto vlakno 🙂 jakou mas MTHFR, ze musis pichat Fraxiparine, jestli se mohu zeptat? Ja mam MTHFR C677T heterozygotni, tu lepsi variantu a nemusela jsem ho pichat, ptala jsem se sveho genetika a i gynekologa, ale nenapadlo se me jich zeptat, co behem porodu? Napadlo me ted, jestli by mi ho nemeli aplikovat pak prave... Urcite se zeptam pak i primo v Krci, ale ted jeste neprislusim do poradny...

bila_vrana
6. zář 2015

@lucicerna Trochu jsi mě svým dotazem zaskočila, protože já si svoji mutaci přesně z hlavy nepamatuji, takže jsem se šla podívat a jedná se o MTHFR 1298 A/C heterozygotní, avšak to není tak podstatné, jak si někdy lékaři myslí. Mutaci MTHFR má mnoho žen a často nepotřebují žádnou léčbu a ani nevědí, že nějakou mutaci týkající se srážlivosti krve vůbec mají. To se však může změnit věkem či užíváním hormonů. Já mám jednak nepříznivou rodinou anamnézu (matka i babička prodělaly trombózu ve 35-ti letech) i osobní anamnézu (ve 35 letech jsem začala alergicky reagovat na hormony, postupně mi částečně ochrnuly nohy a začala jsem mít potíže i s jednou rukou). Trvalo skoro 2 roky než se zjistilo, oč se asi jedná. Prodělala jsem operaci jedné nohy, začala jsem užívat lék na srážení krve (Godasal), proti otokům (Aescin) a vitaminy (kyselinu listovou a pyridoxin). Vše se vrátilo skoro do normálu až na to, že už si musím ředit krev trvale. S hormony musím velmi opatrně, vždy musím ředit krev (někdy i dost silně) a užívat Prednison. Abych to shrnula a odpověděla na tvůj dotaz. Lékaři toho o mutacích srážlivosti krve obecně moc nevědí, protože jde o poměrně nový objev (ještě nedávno znali jen Leidena) a těch pozornosti hodných mutací poněkud přibylo a navíc se stále zkoumá míra jejich nebezpečí, tudíž řada lékařů jim nevěnuje vůbec žádnou pozornost. Naopak s hormony často zacházejí jako s neškodnými lentilkami. Jiná je situace, pokud již žena prodělá nějakou podezřelou epizodu, pak se teprve zeptají na rodinou anamnézu a jen někteří si z toho dokáží udělat patřičné závěry vedoucí k testování mutací na srážlivost krve (ta se u nás plošně netestuje, přestože se celkem plošně užívají hormony) a nasazení léčby. Není-li ti ještě 35 let, tak se asi není, proč bát. Každopádně bys však měla užívat kyselinu listovou, a to trvale, protože ženy, jež mají jakoukoliv MTHFR mutaci, si nedokáží tento vitamin vzít ze stravy, což může vést k anémii, častějšímu výskytu VVV plodu (rozštěpové vady), potrácivosti a předčasnému porodu. Aby mohla kyselina listová působit jako účinná prevence potratu a předčasného porodu, musí se užívat alespoň 2 roky před otěhotněním. Shrnuto ne každá nosička MTHFR mutace obdrží injekce na ředění krve, u porodu na to ovšem určitě upozorni! Možná injekci dostaneš, možná ne. Po SC se dává každé ženě preventivně bez ohledu na nějaké mutace. Jinak já jsem do 35 let prodělala 3 spontánní těhotenství bez jakýchkoliv hormonů i bez ředění krve. Jednou jsem prodělala neúspěšnou IVF léčbu (neotěhotněla jsem) s hyperstimulací (28 vajíček) zcela bez ředění krve. Problémy se dostavily až s 35. rokem (prý to tak bývá). Nicméně s hormony, ředěním krve, Prednisonem jsem zvládla donosit a spontánně porodit ve 39 letech. Nyní mi bude 41 a čekám další dítě v termínu zhruba stejném jako ty, takže to s podporou farmacie lze. Jinak při posledním porodu mi dali do žíly Fraxin (obdoba Fraxiparinu, ale to bylo prvně, dříve jsem rodila i byla operována bez ředění krve). Vím od porodníků, že to posuzují individuálně. Většinou je zajímá názor hematologa. Krev si musím ředit i proto, že jako prevenci předčasného porodu (prodělala jsem radikální konizaci děložního hrdla) musím užívat Duphaston (jde o progesteron, obdoba Utrogestanu, ale silnější). Do rizikové poradny v nemocnici můžeš být odeslána kdykoliv v těhotenství, jsou-li k tomu důvody. Pokud důvody pominou, vrátí tě zase k tvému gynekologovi. Kvůli MTHFR mutaci samotné tě tam, ale nikdo nepošle.

lucicerna
7. zář 2015

@bila_vrana Dekuji Ti moc za odpoved a nazor, ja prave ze sveho pohledu farmaceuta vim, ze je to pro velky pocet doktoru (jak take uvadis) zatim velka neznama a nazory se ruzni. Opravdu je zasadni predchodni osobni amamneza a rodinna. Na tobe bohuzel uz mutace ukazala, co umi - to me mrzi, vcetne te onkologie, ktera s mutaci nesouvisi (ja jsem zatim ve fazi lehky prekancerozy a jsem sledovana, uvidime, co po porodu, zda tez konizace, ale to je jina debata, zpatky k MTHFR)... Moje maminka ma Leidena, ma za sebou kupodivu a dikybohu dve tehotenstvi a dva porody, dve zdrave deti, tri operace a na Leidena ji prisli az uplnou nahodou u genetika pri testech na jinou geneticke rodinnou nemoc, delalo se screeningove vetsi spektrum castych genetickych mutaci. Lekari se podivovali, ze ji nikdy nic nebylo, ale samozrejme co neni, muze byt a zvlaste pri tehdejsim dlouhodobem uzivani HAK.. Takze musela vysadit ale zatim zadne problemy. Na testy si tehdy pozval i mne a sestru. U mne zjistili nastesti jen MTHFR a to v te jeji nejlehci klinicke forme (C677t heterozyg.) V podstate co mi o ni rekli a co se shoduje i s mymi poznatky je to, ze tato mutace v populaci zen velmi casta (mozna kazda 4 zena, ale nikdo nezna presna data, protoze jednat tyto testy jsou velmi drahe a pojistovna je nehradi komukoliv a dale samozrejme nekoho by ani nenapadlo, ze ji ma a prijde se na ni az jako u tebe, kdyz se patra po pricinach jinych problemu). Samozrejme kyselinu listovou uzivam ve forme folatu uz od dvaceti let, HAK jsem vysadila uz take drive, i kdyz mi bylo receno, ze jeste tato forma mutace narozdil od jejich horsich forem nema kontraindikaci pri uzivani nizkohormonalni HAK, ale ja jsem to chtela zkusit vysadit. Nevim, zda to spolu souviselo, ale pri ruznych lehcich tuknutich se mi delaly casto modriny a po vysazeni a ocisteni organismu od hormonu se to jiz nedeje, urcitou spojitost tam vidim, dale jsem cetla studii, kdy vice zen s touto mutaci trpi na krecove zily - pri uzivani HAK a v zamestnani deset hodin stani za lekarenskym pultem se mi jiz v rannem veku zacaly krecove zily tvorit a opet po vysazeni HAK se stav vyrazne zlepsil a nesiri se dal. To jsou ale malicherne zdravotni potize, spise nez klinicky podstatne tak esteticky. Ale chtela jsem tim rici, ze urcitou nenapadnou spojitost s vlivem na krevni a cevni obeh jsem vypozorovala jiz pri uzivani nizkohormonalni HAK a nevim (a kdo vi), co to muze udelat pri porodu ci operaci - treba vubec nic, kdyz moje mamka nikdy nemela problem ani s Leidenem, a treba muzu zrovna smulu. Spise si myslim, ze vzhledem k predchozimu bezproblemovemu klinickemu prubehu, soucasnym neprobadanym ucelenym poznatkum atp.se Fraxiparinu mozna vyhnu a dostanu ho jen pri sekci pripadne. Kazdopadne sestra v Krci to ma zapsane v dokumentaci, chtela i kopie lekarske zpravy od genetika, jak to vyhodnoti pote lekar, to se asi uvidi az potom. Jen jsem chtela vedet konkretne tvou situaci a porovnat to, ale ty mas bohuzel jinou formu nez ja a jeste je u tebe vliv jinych zdravotnich faktoru a veku (ja jsem zatim male pívo jak se tak rika, jeste mi nebylo ani tricet). Ale co neni, muze byt, to nikdo predem nevime. Dulezite je, ze ti na tyto dulezite veci prisly vcas a resilo se to, a jsi ted v podstate zdrava mamka pro tvoje deti a normalne fungujes. Tak diky moc za nazor, v podstate jsme se shodli v nasich pohledech na vec 🙂 🙂

bila_vrana
7. zář 2015

@lucicerna S těmi křečovými žílami by tam možná nějaká spojitost mohla být. Když mi bylo 20 let, tak jsem krátce (jen 1 měsíc) užívala HA (Cilest, ten je myslím s vysokou hladinou hormonů, protože je určen pro mladé ženy a těm se ordinují spíš vysokohormonální přípravky, ty nízkohormonální dávají prý starším ženám) a hned jsem měla zánět žil (tehdy jsem přitom žádné viditelné žíly na nohách neměla) a tak 30 min po spolknutí mě vždy strašně rozbolelo břicho (jako při menses), což ovšem na rozdíl od žilního zánětu rychle pomíjelo, byť se to každý den zopakovalo. Zkrátka po jednoměsíčním užívání hormonální antikoncepce jsem se rozhodla, že už nikdy více. Tehdy lékaři na nějakou škodlivost HA skoro nemysleli a spíš se klonili k tomu preparát vyměnit za jiný (každá HA prý nemusí vyhovovat každé ženě, avšak pro každou ženu prý existuje nějaká vhodná HA, to byl názor 90. let) než HA zcela vypustit. Můj budoucí manžel však usoudil, že žádné prášky nepotřebujeme, že existují i starší a spolehlivé metody antikoncepce (kondom), a že se k nim klidně vrátíme a žádné poškození zdraví určitě nehrozí. Pravdou však je, že křečové žíly jsou také genetická dispozice, byť jiná, ale právě jsem se od muže (testováním mutací na srážlivost krve se profesionálně zabývá, proto jsem ty nebezpečnější měla už dříve otestované) dozvěděla, že máš pravdu, že skutečně tyto mutace mohou souviset s výskytem křečových žil, prý se to už ví. Proč se obáváš píchání Fraxiparinu? Vždyť síla 0,3 nebo 0,6 působí spíš preventivně a asi nemohou nic způsobit ani v případě, kdy je srážlivost krve zcela v pořádku?

lucicerna
7. zář 2015

@bila_vrana Díky za reakci 🙂 ono to tak možná vyznělo, ale já se Fraxiparinu neobávám, bylo to špatně chápáno z kontextu. Spíš se naopak obávám, kdyby se něco podcenilo a zpětně se zjistilo, že mi ho měli raději dát. Ale teď to zase může znít jinak než to myslím, já zkrátka dávám naprostou důvěru těm lékařům a personálu, oni rozhodují o indikaci a snad nějaké zkušenosti mají. V mém případě z toho nemám nijak velký strach, nikdy jsem žádné problémy neměla, otěhotněla jsem díkybohu přirozeně a rychle, trombozy v rodině v takto nízkém věku nebyly. Ale spíše mě zajímal tvůj názor, když máš podobné zkušenosti a teď vidím, že i relevantní informace od manžela. Dokud jsem náhodou nenarazila na toto vlákno (hledala jsem něco jiného), tak mě vlastně nenapadla souvislost porod vs.ředění krve, možná by mě napadlo se na to zeptat až při posledních poradnách přímo v Krči, tak jsem toho využila a rovnou jsem se zeptala i tebe, zatím tam nechodím... Jak to má být, to bude 🙂 informovaní jsou 🙂

bila_vrana
7. zář 2015

@lucicerna Asi tě to nepotěší, ale řekla bych, že v tom mají i v Krči docela hokej. Doktor se mi svěřil, že moc neví, jak má právě tuhle mutaci pojímat, když jednu mladou paní s MTHFR mutací přede dvěma lety rodil bez ředění krve a ani v těhotenství nic neužívala na ředění a nyní už k němu přišla rovnou s injekcemi Fraxiparinu 0,6, ačkoliv prý žádné potíže nezaznamenala. Injekce jí však doporučil hematolog, takže to je pro ně dané, dostala tedy něco na ředění i při porodu. Pokud máš tedy nějaké obavy a chceš preventivně krev ředit, tak musíš předložit nějakou zprávu od hematologa (po mně ji také chtěli) nebo genetika, možná by stačil i internista. Jinak to zůstane na individuální úvaze toho kterého přijímajícího lékaře a porodníci se více než trombózy bojí nezvladatelného krvácení, jež se objevuje mnohem častěji, byť po Fraxiparine 0,3 asi nikdo nevykrvácí.

lucicerna
7. zář 2015

@bila_vrana Jojo, zprávu od genetika mají už zanesenou v kartě... zeptám se tedy při první poradně v Krči a ještě předtím až půjdu k tomu genetikovi kvůli něčemu jinému, zeptám se i jeho na názor, ať mi kdyžtak sepíše ještě nějakou zprávu kdyby to shledal jako nezbytné aplikovat. Nějak to bude 🙂 sama jsem zvědavá 🙂

lucicerna
17. říj 2015

@bila_vrana Tak mám od genetika i z hematologie informaci, že u MTHFR C677T heterozygotní mi nic mimořádného na ředění aplikovat nemusí 🙂 celkem mě to potěšilo, že mám toto z krku a byla jsem ubezpečená, že nemusím mít obavy 🙂 jen jsem si vzpomněla, že jsme to tu řešily, tak ať sem dám i závěr....

berut
9. lis 2015

Ahoj maminky i budouci maminky. Mela bych dotaz na ty, ktere v nedavne dobe v Krci rodily. Divala sem se na stranky, ale nejsem z toho moc moudra, prijde mi tam malo informaci, byt hezky provedene nafoceni porodnice. A aktualne tedy, jak sem pochopila az do unora probiha nejaka modernizace, ktera neni vyspecifikovana, v cem spociva. Je tam ochotny a zkuseny personal? Jak vypada pokoj klasicky a pokoj nadstandard? Myslim tim napr na klasickem jste po 2? Po 3? U standardu je koupelna jen jedna na celem patre? Navstevy jsou od kdy do kdy a jen na chodbe? Je na klasickem pokoji napr lednicka? A muze tam byt mimi s vami? Naproti tomu, ktera mate zkusenost, nadstandard je pouze 1luzkovy? Nevite kolik jich je k dispozici s vlastni koupelnou? A kolik stoji na noc? Muze tam s vami byt doprovod cely den/noc? Mimi je verim samozrejmosti? Je mozne si ho predem rezervovat, nebo az tesne pred porodem? Jake mate zkusenosti se stravou, samozrejme necekam Ambiente, ale v ramci moznosti? 😅

lucicerna
9. lis 2015

@berut Ahoj 🙂 rodit teprve budu, tak jen info, které mám aktuálně např. z kurzů nebo od jiných maminek. Do února probíhá rekonstrukce, která má za cíl zmodernizovat celé oddělení standartního šestinedělí. Toto oddělení je tedy zcela uzavřené do té doby a maminky jsou ubytovány sice na nadstandartních pokojích, ale tyto pokoje jsou nyní jakoby standartní - tzn. že i z jednolůžkových pokojů jsou dvoulůžkové atp. Sprchy jsou zde společné asi pro dva pokoje (na klasickém šestinedělí jsou na chodbě společné). Na pokoji lednička nevím zda je, myslím, že je jen ve společné místnosti, kam se chodí na jídlo, ale rychlovarné konvice jsem slyšela, že na pokojích jsou. Návštěvy na klasickém šestinedělí když bylo v provozu, tak nebyly na pokojích možné. Teď pro návštěvy platí režim nadstandardu - mohou i na pokoj, ale pouze po dohodě s druhou maminkou, je to zásah do soukromí druhé rodičky, přeci jen se pořád větrají poranění a prsa, kojí se atp., tak je lepší se dohodnout. Tím, že nelze do konce února využít nadstandartní pokoje, tak se za ně nic samozřejmě neplatí. Miminka jsou s maminkama na pokojích. Jinak až bude po rekonstrukci, i tak není možné si předem rezervovat nadstandartní pokoj skoro v žádné pražské porodnici, protože nikdo předem neví kdy bude rodit. Chce to pak hlásit předem při příjmu a doufat, že bude volný, popř. že se brzy uvolní. Strava je klasická nemocniční, nic co by se nedalo vyloženě prý pozřít, ale žádný gurmánský zážitek samozřejmě nelze čekat... mají prý dobré čaje, což je celkem důležité, při kojení se musí hodně pít a alespoň nemusí člověk prosit rodinu, aby mu tam tahala pet lahve s pitím ve velkém. Ceny nadstandartních pokojů jsou pakrůzné, podle toho, po kilika maminkách pokoj je, zda je v něm možná přistýlka pro doprovod, zda sdílí koupelnu s jiným pokojem nebo zda má vlastní... Ale ty jsou do února prostě passé.

berut
9. lis 2015

@lucicerna Ahoj. Moc dekuju za veskere podrobne informace. Ja mam termin az v cervnu a nyni se prave informuji, abych se za mesic mohla rozhodnout, kde se zaregistruju. Uz jen to, ze se musim "nekde" zaregistrovat me desi, ale chapu, ze ty porodnice v Praze nejsou nafukovaci a holt nejakej rad v tom byt musi. 😅 A je jeste nekde k dispozici, jake kurzy zde nabizi? Urcite bych se chtela na nejaky podivat, tak sondoju predem. 😉

panijana
9. lis 2015

@berut Ahoj, přesně před rokem jsem rodila. Ubytování na oddělení šestinedělí - horor, takže rekonstrukci jen kvituji. Dětské sestry velmi neochotné a bohužel na maminku, která byla se mnou na pokoji byly nepříjemné. Můj porod byl akutně ukončen císař. řezem, na odd. šestinedělí jsem nechtěla, takže jsem po pobytu na JIP rovnou byla přestěhována na pokoj č. 13 nadstandard. Pokoj byl čistý, zcela běžný. Na pokoji TV, DVD, rychlovarná konvice, 2 lůžka, přebal. pult, čaj neustále doplňován, dětské sestry výborné, gynek. sestry výborné, personál zkrátka na jedničku s hvězdičkou. Lednice byla společná na chodbě. Cena pokoje 1500 Kč. Sprcha a toaleta společná s vedlejším pokojem. Na oddělení nadstandard nás byly 4 maminky. Takže prázdno. Na mém pokoji velmi smrděl odpad a teplá voda tekla snad po 3 minutách, ne-li déle. Strava hrozná. Dietní sestra sepsala se mnou papír, kde jsem nahlásila na jaké potraviny mám alergie patří mezi ně např. jablko a broskev. Toto ovoce jsem dostala v průběhu týdne :( Jelikož jsem byla po císaři, tak bych ocenila, aby na pokoji byla polohovací postel, jelikož lůžko bylo pro mne nevyhovující. Mohu zaslat fotky jak pokoje, tak i "stravu".

panijana
9. lis 2015

@lucicerna Byla jsem na předporodní kurzu u svého výborného gynekologa na Chodově, kurz pořádá porodní asistentka přímo z Krče, strašně milá PA, kurz byl super a je pro všechny, nemusíte být pacienta mého gynekologa. Poslední kurz probíhal i s tatínkama :D Myslím, že byl kurz rozvržen do třech úterků.

lucicerna
9. lis 2015

@berut http://www.ftn.cz/fileadmin/ftn/Kliniky/Gynekol... zde na webovkách mají nabídku kurzů, které vedou PA přímo z Krče a jsou všechny moc sympatické a kurzy pro prvorodičku jsou určitě přínosné, já na ně chodila okolo toho 30tt a výš. Jinak poměrně chvála na porodnici za poslední dva roky, výjimky se samozřejmě najdou všude, proto jsem si porodnici vybrala. Sama posoudím až porodím, mohu ti pak napsat svůj názor a zkušenost, čeká mě to do konce měsíce určitě, tak třeba do té doby budeš mít ještě čas na rozmyšlenou kvůli registraci okolo toho 14tt. Tady můžeš jít přímo do skupinky porodnice, kde je vícero zkušeností již popsaných https://www.modrykonik.cz/group/6553/detail/

lucicerna
9. lis 2015

@panijana Děkuji, já už jsem právě všechny kurzy v krči odchodila, tak teď už jen porodit a pokud možno v klidu, bez stresu, bez kuřete v jídelníčku kvůli alergii 😀 😀 S největší pravděpodobností mne čeká právě císař, takže budu moci posoudit jak JIPku, tak klasické šestinedělí. Držte mě palec 🙂

berut
9. lis 2015

@panijana a @lucicerna Mooooc dekuju za zkusenosti, poznatky, odkazy, vsechno prostuduju. Necekam zadny Hilton ani obedy od Pohlreicha. 😀 Navic sem vygooglila, ze by v cervnu 2016 meli mit 14denni uzaverku! Tak snad se netrefim zrovna do toho.. Moc jste mi pomohly holky. Opravdu dekuju. 😉
@lucicerna Drzim palecky, az mas krasny a prijemny porod 😅 Urcite pak napis sve dojmy.

lucicerna
9. lis 2015

@berut Děkuji, ozvu se pak hned po návratu domů 🙂

lucykal
9. lis 2015

@panijana Mudr. Šmeral?

bila_vrana
10. lis 2015

Pro všechny, které to zajímá, po rekonstrukci budou pokoje oddělení standardního šestinedělí po dvou maminkách s děťátky a budou nově vybaveny koupelnou se sprchou a WC. Jídlo se bude podávat v jídelně oddělení jako dosud, stejně tak návštěvy budou probíhat v prostoru před oddělením, což je podle mne největší minus ve srovnání s nadstandardem, ale každý to vidí jinak. Informace o tom, jak vypadá nadstandard včetně ceníku, je k nalezení na stránkách porodnice. Jak vypadá jeden z pokojů nadstandardu (ale mají i jeden lepší, ten je ukázán ve virtuální prohlídce na hlavní stránce porodnice) tu už bylo věrně popsáno panijanou.

panijana
10. lis 2015

@lucykal Ano, MUDr. Šmeral. 🙂

panijana
10. lis 2015

@lucicerna Tak držím palečky. 🙂 Já rodila normálně a porod byl akutně ukončen císařským řezem. PA velmi hodná, porodníci také, na JIPce super sestřička 🙂 velmi hodná.

bila_vrana
13. pro 2015

@panijana Chtěla jsem se zeptat, zda tě rodil Dr. Šmeral, když je tvůj gynekolog a na stránkách své ambulance tuto možnost nabízí? Byla jsi u něho s těhotenskou péčí spokojená? Můj gynekolog mi po porodu sdělil, že za necelé 2 roky odejde do důchodu. Je to pro mě rána, myslela jsem si, že u něho budu až do menopauzy, sice stále doufám, že si to ještě rozmyslí nebo udělá v případě některých pacientek výjimku, ale kdyby ne, tak se budu muset porozhlédnout. Dr. Šmerala znám trochu z Krče a má celkem pozitivní recenze na netu, tak by mě zajímal i tvůj názor. Sice nevím, zda ještě budu někdy těhotná, ale zcela to nevylučuji, tak by mě tvá těhotenská případně porodnická zkušenost s ním rovněž zajímala. Předem děkuji.

masamia
4. led 2016

ma nekdo skusenosty ted v 2015 v porodnice krc mam mit cisarsky rez a mam s toho docela hruzu dekuju

panijana
4. led 2016

@bila_vrana Nerodil mě Dr. Šmeral, ano, tuto možnost rodit přímo pan Dr. Šmeral nabízí. S těhotenskou péčí i s prevencí jsem maximálně spokojená, pro mě je to doposud jeden z nejlepších gyn. lékařů. Opravdu doporučuji. Pan Dr. Šmeral má tatínka, který je rovněž gynekolog a i u něho jsem byla jednou v těhotenství na kontrole, to když zastupoval svého syna. Kdybych mohla dát panu Dr. vysvědčení, tak má u mě vyznamenání po všech stránkách a jeho sestřička v ordinaci také. Opravdu péče dokonalá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru