Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
18. dub 2008

oskarko: a už jsi taky zaregistrovaná?

oskarka
18. dub 2008

jsem zaregistrovaná

sroubecek
18. dub 2008

Ahoj holky, cvičení a předporodní kurzy v Krči by mě také zajímaly 🙂, ráda si přečtu kritiku 🙂. Jinak taky jsem se registrovala asi ve 13 tt a koukám, že skoro na poslední chvíli. Mám termín 10.10., to je teda síla, jakej fofr tam mají.

vrana
18. dub 2008

ahoj sroubecku, tak to máš stejný termín jako já 🙂

oskarka
18. dub 2008

to jo, je to děs, člověk bude rodit až za půl roku a už musí mít číslo v průkazce🙂...

sroubecek
18. dub 2008

Moje švagrová tam teď porodila holčičku a za tři dny šly domů 🙂, ale zase líp doma, než v nemocnici, že jo. Ale co vás tam za tři dny naučí? Jako prvorodička se toho teda dost bojím...

vrana
18. dub 2008

neboj, určitě něco jo a když tak se přihlásí nějaké ty mateřské pudy ne? Hodně by v tom mohly pomoct i ty předporodní kurzy.

oskarka
18. dub 2008

přesně tak jak píše vrana, neboj sroubecku, to zvládneme🙂.

sroubecek
18. dub 2008

To je supr taková podpora, dík holky 🙂

petule.h
18. dub 2008

ahoj holky, nebojte, 3 dny je normální, i když jsem tam byla po císaři týden, je jen jeden den takového menšího školení, tedy spíš 1hodinka a vy se můžete na cokoliv zeptat a vše důležité vám bude řečeno.co se týče dítěte, tak každé dopo chodí na pokoje za vámi a miminky pediatrička a ta vás naučí kojení a vše potřebné zase poví, koupat se naučíte tam,přebalovat taky...prakticky nic víc nepotřebujete, ono to půjde samo jak píše vrána.Já se strašně bála malého koupat, chovat, no prostě všeho, ale až si ho odvezeš domů, tak najednou vše půjde samo a spadne z tebe veškerý ten stres dohledu v porodnici, jestli vše děláš dobře...já tedy první týden pořád měřila ráno a večer teplotu 🙂 , no po týdnu doma jsem byla jako zkušená matka 🙂 , oni vám holky okolo poradí co mají děti když si nebudete vědět rady nebojte, nebo je internet, ten sem taky sjížděla...atd Takže chápu obavy, ale opravdu se to zmáknete na 1*

petule.h
22. dub 2008

Ahoj holky, tak kde se touláte? , já jdu zítra na druhé protilátky(krev), jsem 26+3 a výška fundu 28, prý je vše v pořádku i dítě otočené jak má...jenže já u toho druhého těhotenství se pořád nějak víc a víc bojím, že něco není ok.I když doktor říká opak, asi mě chytla nějaká depka 🙂 .No a co ty matru? už jsi porodila?
mám te´d strašný tlak z toho počasí, trošku to se mnou hází 🙂 .

Mějte se papa

vrana
22. dub 2008

Ahoj petu, zrovna jsem přijela z Krče, ale byla jsem na chirurgii. To počasí mi taky dává zabrat, občas mám pocit, že s sebou švihnu a včera odpo jsem poctila svojí návštěvou kýbl 😠 . Neboj, všechno bude určitě v pořádku, vždyť tě hlídají 🙂 Ani se nenaděješ a za chvíli už budeš drandit s kočárem...

petule.h
22. dub 2008

já vím, navíc mi v moči byla zjištěná bílkovina, ale to je prý normální, pač v těle probíhají nějaké změny a má to co do činění s těmi výtoky v těhotenství.jasně, vše je jak má, dítě je otočené správně, placenta ok.To je asi dané tím počasím a změnou nálad a tlaku, já mám stále nízký, ale to jsem měla i u malého a trpím na to, tak si dám občas dvojku,, nebo pivo 😉 .Přibrala jsem zatím jen 4kg, tak snad do těch 10kg to zmáknu 🙂

katchula
23. dub 2008

Ahoj holky, mám takový dotaz na Vás čerstvě registrované. Jsem dnes 12+3 tt a přemýšlím, že bych dneska nebo zítra zajela do Krče se zaregistrovat. Myslíte, že už mě vezmou?? Na stránkách píšou, že berou až od ukončeného 12 týdne, což tedy ještě nejsem. Ale bojím se čekat, aby mě pak vůbec ještě vzali ☹ Jo a ještě by mě zajímalo, jestli ta registrace opravdu probíhá jen mezi tou 12-13 hodinou nebo i jindy?? Díky moc za info a mšjte se krásně 🙂

oskarka
23. dub 2008

Ahoj katchul, já jsem tam šla asi ve stejném tt jako jsi Ty a byla jsem tam ráno kolem půl deváté, takže si tam klidně zajeď.

katchula
23. dub 2008

Oskarko ahoj, no tak to jsi mě potěšila, super zpráva. DĚKUJU 🙂

oskarka
23. dub 2008

No, pospěš, si do 25.10. už mají plno.

vrana
23. dub 2008

katchula, klidně si tam nejdřív zavolej, mě zaregistrovali i po telefonu a přišla jsem si pak až jen pro razítko.

katchula
23. dub 2008

Holky díky, zkusím tam buď zavolat anebo se tam stavim rovnou dneska po práci. Mám porodnici kousek od bydliště, ale pracuju v centru, takže se mi fakt nehodí tam jezdit v poledne a pak zase zpátky na Pavlák.

vrana
23. dub 2008

minimálně bych se po telefonu zeptala, jak se tváří na tu jinou hodinu. Můžeš narazit na sestru krávu a řekne ti, že registrace jsou jen přes poledne. Tak abys neztrácela čas a případně nervy. Za telefon nic nedáš. Hodně štěstí.

katchula
23. dub 2008

Vrano jasně, dobrá rada nad zlato 🙂 Zavolám a uvidím. Třeba mě rovnou pošlou do háje, že mají plno. V tom případě bych už asi musela rodit doma 😀

katchula
23. dub 2008

Holky, tak se musim pochlubit 🙂 Volala jsem do Krče a mluvila jsem s nějakou moc příjemnou sestrou (asi), která řekla, že mě zaregistruje zatím po telefonu. Ale 2.11. kdy mám termín už mají plno, takže mě napsala na 1.11. A pro razítko si mám skočit někdy dopoledne do těch 13-14 hodin. A prý tam můžu i někoho poslat, takže tam možná v pátek zajede přítel. No docela se mi ulevilo, že už taky jsem někde zapsaná 😉

sroubecek
23. dub 2008

Tak to je super, já teda zrovna štěstí na příjemnou sestru neměla ☹. Teď si tam mám zavolat na UZV ve 20 tt, ten prý dělají také nejlépe v porodnici, kde budeš rodit, ale i u tohohle se může stát, že mi řeknou, že mají plno a budu muset do jiné nemocnice....Teda to je nával....uff.

katchula
23. dub 2008

sroubecek, tak to jsem ráda, že jsem měla štěstí na příjemnou sestru, mě dokážou totiž nepříjemný lidi zkazit náladu. Já chodim na všechny ultrazvuky ke svýmu gynekologovi. Jediný kam mě zatím poslal je na EKG a to si mám zavolat obvoďačce a domluvit se s ní. Ale ty návaly v pražských porodnicích to je fakt síla! 😒

sroubecek
23. dub 2008

Já měla taky zatím všechny u doktorky, ale tohle má být nějaké větší vyšetření a ona u sebe asi nemá tak podrobnej UZ, takže ty 20 tt posílá do Krče...Ach jo. To je pořád lítání po doktorech 🙂, ale stojí to za to, že jo holky 🙂.

matru
24. dub 2008

Ahoj holky, tak my to máme za sebou, Nelinka se narodila v noci z neděle na pondělí a byl to fofr, ve 21 hod. mi odtekla voda a ve 3.10 byla venku...rodila jsem pouze s PA a sestřičkou, obě byly úžasné a moc mi pomohly, dokonce nejsem ani střižená...jinak jsem v Krči byla opět spokojená, kromě jídla všechno na 1*...Marcet moc děkuju tobě i ostatním 🙂 a jestli se ještě do třetice rozhodneme pro mimi, tak se zase potkáme u vás 😀 🙂

matru
24. dub 2008

ježiš mě už hrabe, narodila se v noci ze soboty na neděli 😀 😀 😀 nějak nemám přehled o datumu 🙂

vrana
24. dub 2008

matru, obrovské gratulace. Koukám, žes to zvládala na jedničku a do porodnice sis jenom "odskočila". Takový pohodový porod ti závidím 😉

oskarka
24. dub 2008

matru, gratuluji, téééda, to byla ale rychlost🙂.

marcet
24. dub 2008

Matru:ahoj,jsem ráda,že proběhlo všechno v pohodě 🙂,tak at ti Nelinka dělá jenom samou radost a třeba za pár let zase naviděnou 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru