Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

petule.h
11. črc 2008

kate: já jsem šla takhle na příjem s tomíkem...přijmuli mě a dali vyvolávačky a pořád monitorují břicho, takže pak když viděli špatné ozvy a všechno,l tak mě hned řízli...já nastupovala ve čt a rodila v 6:02 v sobotu..hrozila mu hypoxie(nedostatek kyslíku)...mě nepomohla žádná vyvolávačka...te´d se holt uvidí ...já taky nemám žádný nález, hrdlo nic...nečekám, že bych porodila do termínu, spíš čekám, jak vyroste dítě...pač pokud bude větší říznou mě hned a pokud menší, dostanu jednu vyvolávačku a když nic, tak císař...taky nevím
Jinak Kate, dnes dopo rodila v Krči moje kamarádka, měla prý hned kontrakce taky po 2-3min, tak třeba to byla ona 🙂

petule.h
11. črc 2008

Kate a kolik přenášíš??? já přenášela 11 dní a můžeš max 14

kate77
11. črc 2008

Petul jo???to mohla bejt tvoje kámoška🙂Tak termín jsem měla v pondělí 7.7 a ted v pondělí příjem..tak jsem ráda,že mě nenechaj dlouho přenášet..tedy taky bych to asi pochopila tak,že mi dají vyvolávačku a uvidí se...nebo kvuli tomu jak je mimi velké by mě mohli dělat císař.I ta sestra na monitoru-byla zas jiná se ptala jestli dvojčátka..a pak tedy jak to máme v rodině,jaké deti se rodí..
No a zejtra se tedy zeptám přesně co se mnou...Tak ja Katchul bych ten nadstandard chtela hlavne aby mohl bejt pořád u mě manža..ja jsem taková cintlavka..vím,že to může být oki s nejakou maminou na pokoji,alle .....

petule.h
11. črc 2008

Kate77: no nakonec skončíš císařem 😀 ..mě sice porod vyvolávali přes 2 dny, ale na tom nezáleží...teď už to taky bude jinak...Ten nadstandart jsem měla a chci ho zase na milion procent...manžela tam mít nemusím od rána do večera...ono pokud by ti dělali císaře, tak stejně budeš 1 celej den a noc na JIP, tam za tebou nikdo nesmí, manžela pustili v plášti na 5 min...pak tě převezou na pokoj a je to celkem síla chodit...ale já se snažila...no a pak je to celkem frmol, dítě nosí na kojení, vážení dítětě)pamatuji si ve 4h ráno), pak teploměr..pokud jsi rh negativní tak ještě injekce..pak pediatr, gynekolog...celé dopo prakticky uteče rychle...pak jsem se snažila odpočívat, návštěvy..kojení... 🙂 a zase dokola..týden uteče...manžel chodil ráno a večer, tak to bylo fajn, ráno slyšel vše od doktorů...večer jsme koupali..apod..musím říct, že nejhorší pro mě bylo ta změna režimu...kojení v noci a buzení po 4 hodinách sestrou...pak jsem už kojila sama, pač máš mimi u sebe pořád, ale sestry se ptají co potřebuješ...no to mluvím o nadstandartu a císaři...přeci jen jsem byla sama a líp se mi odpočívalo a usínalo..tak to chápu, já ho chci taky...pokud porodíš normálně, task po 2-3 dnech pouští, tak je to uteče rychleji...no tenhle víkend je stejně zavřenej nadstandart, ale pokud se s tebou pořád nic neděje, tak si myslím, že se ani nebude 😀

zuzavlc
11. črc 2008

Petule,prosím tě,chci se zeptat ohledně císaře. Mám ho naplánovaného na pondělí,pokud nezačnu do pondělka rodit normálně. Jak to je s manželem? K císaři asi nemůže,co? A to počká na chodbě a pak se bude moct na miminko podívat a nafotit,nebo jak to je? Jinak jak to pak je, píšeš,že den a noc na JIPu, tzn. že když se bude sekce dělat ráno,tak následující ráno by mě dali na normální pokoj? A jak vidíš miminko ten první den? Já předpokládám,že když budu mít spinál,uvidím ho hned po porodu a pak?? No, budu ráda, když mi k tomu něco napíšeš,ať vím co čekat.Už jednu sekci mám,ale u Apolináře a akutní v celkové narkóze,jak to chodí v Krči nevím.Dík

petule.h
12. črc 2008

zuizavlc: já mám taky prvního císaře v celkové akutní narkóze 😀 , nicméně...asi půjdeš te´d epidurálně že jo??? holky to tu někde psali...buď může být u tebe u hlavy, nebo kouká na sál okénkem a s focením a pochováním miminka určitě pak problém nebude...to se neboj...Já rodila v 6 ráno.V 10:30 jsem se probrala na JIP..doktor mi řekl, že je mimi v pořádku, ale to ty už budeš vědět 🙂 ..strávila jsem tam přesně celý den,noc a dopo druhý den mě hned převezli na pokoj, mě později, pač jsem čekala na nadstandart, ale je to hned po vizitě ráno...ten večer co jsem rodila, nebo odpo(nějak jsem neřešila čas) mě mimi přivezli ke kojení ..nepamatuji si, zda mi ho nosili i přes noc, to bych kecala, ale ráno pak zase jo...no a pak na pokoji mě první 2 noci nosili na kojení mimi a přes den jsem ho měla jak jsem chtěla, byli návštěvy...atd, já je měla na pokoji, takže jsem ho měla na pokoji přes den skoro pořád...nevím jak je to na pokojích nahoře..mě se ptali, jak se cítím a kdy si ho chci vzít k sobě na noc..apod...žloutenku neměl, takže jsem ho měla pořád...no a domů jsem šla po týdnu..sobota porod a v pátek domů
zuzavlc: a prosím já také ještě přesně nevím zda bude císař či né, čekáme na 40tt, proč ty te´d ho máš plánovaného?? díky a ptej se, zda jsem něco zapomněla

petule.h
12. črc 2008

jinak ti to celkem závidím toho císaře 🙂 , já jsem zvědavá co bude..u mě jako co se týče spodku zase nic..hrdlo nic, žádné známky otvírání..minule mi nestačili ani 4 vyvolávačky 🙂 ..přenášela jsem 11 dní a hrozila hypoxie dítěte..takže rychle císař, bylo to šup šup, asi víš o čem mluvím...ale byla to pohoda..žádné problémy pak nebyli..te´d právě by se mělo rozhodnout tak nějak okolo 40tt..dítě zatím velké není, kdyby bylo, šla bych taky rovnou na císaře..ale to nebYlo ani předtím, vše to nabral v tom přenášení, takže měl okolo 4 kg..takže právě rozhodne velikost dítěte a pak se zkusí popř.vyvolávačka(jen jedna) a když nic tak taky císař, tak se chci právě zeptat co ty, jak na tom jsi..mimi je otočené správně

kate77
13. črc 2008

Ahoj,tak ja samo po včerejššku nic,kontrola mimi ok..takže zítra si tam jdu lehnout..petul dekujeme za vyčerpávajíci info🙂..uf tak to když přenáším,to moje bude mít i víc než 4kg...včera se rodilo ostošet🙂 jsem dlouho čekala...monitor mi točili na tom 1.patře..zase nové sestry,tak zas ptali,zda dvojčátka,pak jedna..no..to bude těžký porod..tak to mě uklidnila...se asi zeptám jestli není rovnou lepší ten císař....
tak se mějte....v Krči internet není🙂 tak se někdy ozvu potom,jak to celé dopadlo... 😲 😎

petule.h
13. črc 2008

Kate77: tak držím palečky...no zeptej se určitě...oni by ti ho stejně udělali, kdyby jsi se nijak zvlášť neotevřela a určitě vědí i o tvém minulém těhu, tak budou mimi hlídat...no tak ti držím palce, aby to vše dobře dopadlo...já jdu v úterý ve 14h na kontrolu a pak mi už také moc nezbývá..no sama jsem opravdu zvědavá..To přenášení nabereš nejvíc 🙂

jajinka27
13. črc 2008

ahoj holky,
¨
tak dneska jsem měla neplánovanou návštěvu pohotovosti v Krči, šla jsem ještě starým vchodem někam dozadu asi do zrekonstruovaných prostor, vyšetřovna moc pěkná a super hodnej doktor

ráno jsem totiž objevila trošku krve na toaletáku tak jsme radši jeli, byla jsem v nervu :((( prý vše je v pořádku, mimčo mě boxovalo tak se prý nediví že mě to břicho bolí

no a v úterý letíme směr řecko tak snad to klapne

petule.h
13. črc 2008

jajinka: tak hlavně, že je vše v pořádku...užij si dovolenou 🙂 já jdu v úterý, tak snad to najdu 😀

katchula
13. črc 2008

jajinka: tak to muselo být nepříjemný, taky bych byla na nervy. Tak hlavně, že jsi v pořádku a můžeš odjet v klidu na dovolenou. Řecko je super, tak si to tam hezky užijte 🙂

Kate: tak to jsem na Tebe zvědavá, příští zpráva teda už bude od novopečený maminy, to se těším 😉

Petule: já nevim proč s tím císařem dělají takovou vědu. Vůbec nechápu proč někoho nechávají přenášet třeba 14 dní a pak má rodit obra.

petule.h
14. črc 2008

katchula: jojo s tím císařem máš asi pravdu...já si stejně myslím, že Kate půjde císařem...nebo jí to alespoň přeju, ale v Krči ji snad trápit nenechají, jako takhle trápili 2 dny mé kamarádky u apolináře..
já bych ho taky chtěla raději..ale uvidím, nechci předbíhat, ještě trochu času mám 🙂

katchula
14. črc 2008

Petule: mojí kamarádku takhle taky trápili 2 dny v Podolí, nakonec teda porodila přirozeně. Ale nevím jestli to stálo za ty 2 dny utrpení 😒
Zítra jdu na ten glykemický test na těhu cukrovku, tak mi drž prosím palce! Docela z toho mám obavy a hlavně se boji, že tam sebou někde seknu bez toho jídla 😝

petule.h
14. črc 2008

no moji kamarádku trápili 2 dny a nakonec šlo dítě kleštěma- zbytečně, naštěstí je ok a druhá byla moje švagrová, která byla po porodu na kapačkách ještě 3 dny..kolik ztratila krve...nechápu..mě v té krči vzali prakticky hned jak se něco nezdálo, tak myslím, že to bude ok.
Držím palce: moje kamarádka měla cukrovku těhotenskou a musela se pak vzdát spousty jídla ☹ , ale to už se dá když tak zmáknout...už ti to taky letí

petule.h
15. črc 2008

Katchula: tak jak jsi dopadla? asi ještě test nemají co? mě se dneska strašně od rána motá hlava, nebyla jsem schopná pomalu ani uvařit, ale musela jsem...no nakonec jsem to zmákla...jedu ve 13:15 do Krče na prohlídku, tak snad to tam všechno najdu 🙂 a nezabloudím...včera večer a v noci mě strašně začali bolet v intervalech záda, asi nějaké menší kontrakce či co...už abych to měla za sebou...
co asi Kate...doufám, že už porodila a je šťastná 🙂 , závidím všem, co to mají za sebou a jsem ráda, že je to opravdu moje druhé a poslední těhotenství, tím se uklidňuji 🙂 já jsem asi hrozná, ale to druhé už tak neprožívám...vlastně si ani neumím zatím představit, že budeme doma 4 😀 ..no bude to legrace a záhul...tak zatím pa, jdu si dát asi kafe, pač pivo by mě odrovnalo a asi bych usnula..pa

katchula
15. črc 2008

Ahojky Petule, tak mám to za sebou, ale výsledky budou bohužel až za týden. To je doba teda! Bylo to dost hnusný a hlavně jsem měla hrozný hlad, protože jsem naposledy měla večeři včera v 18 hodin a pak už jsem nejedla nic (pro jistotu). No ale vydržet se to samozřejmě dalo, naštěstí mě vyzvedl přítel a pak mě i hodil do práce, takže pohoda.

Tak jsem zvědavá co Ti v Krči řeknou. Ale máš ještě čas... No a s tím druhým těhotenstvím to je přece normální, že už to tak neprožíváš. Poprvé je všechno jenom jednou, takže já to chápu 🙂 Já jsem naopak ze všeho vyplesklá a všechno hrozně řeším a to taky neni dobře...

Jinak taky doufám, že Kate už má porod za sebou a svojí holčičku ve zdraví u sebe 😉 Moc bych jí to přála, teda všem samozřejmě!!!

petule.h
15. črc 2008

no tak za týden držím palce...Jinak kdy jdeš na mateřskou???? půjdeš dřív??? já šla u tomíka až když jsem musela, aby mi to uteklo...
Katchula: a už máš sepsaný komplet seznam co vše máš nakoupiT???? já jsem už vše dokoupila, tašku do porodnice a postýlku budu připravovat až později...nevěřím, že bych porodila dřív 😀

katchula
15. črc 2008

Na mateřskou jdu 6 týdnů před termínem, vychází to tak, že 19. září bych šla naposledy do práce. Teda pokud bude vše v pořádku, taky chci chodit do práce co nejdýl to půjde.
Jinak už mám i docela dost věciček koupených nebo objednaných. A seznam si píšu, napsala jsem si co musím koupit a teď jsem si ještě udělala další seznam co už mám, abych se v tom vyznala 🙂 No a já jsem takový nervák, že si tašku do porodnice sbalím určitě minimálně měsíc dopředu 😀

petule.h
15. črc 2008

Ahoj, tak to je dobře, já taky tam chodila, najednou pak budeš mít strašně času a budeš vymýšlet co podniknout 🙂 ...v Krči jinak ok, nic se neděje, otevřela jsem se na špičku prstu 😀 takže nic, do termínu určitě neporodím... 😀 tak jsem vklidu...dítě má přes 3kg, tak uvidíme, jak ještě vyroste...co se týče porodu zatím se nic neví, ale je tam velká pravděpodobnost císaře...tak uvidíme, já se za něj modlím.. 😉 , ale uvidíme, no co , tak to když tak zmáknu 😖 ..ještě mám čas do 41tt max

katchula
15. črc 2008

Petule takže ještě maximálně 3 týdny a mimi bude venku!!! 🙂 Já se asi zase tak moc nudit nebudu, protože nám přijdou začátkem září měnit okna (jen dvě, protože dvě už máme vyměněný) a pak ten bordel z toho ☹ No a teprve potom začneme připravovat dětský pokoj, musíme totiž kvůli tomu udělat v bytě nějaký úpravy, tak to asi nebude žádná sranda.

nadad
15. črc 2008

Ahoj holky- tak se opět po delší době hlásím a už s malým Lukáškem 🙂 🙂 🙂 . Narodil se ve středu ráno. Porod byl rychlý a Krč můžu jenom doporučit. Sestřičky byly moc příjemný, se vším poradili a rozkojí tam úplně všechny. Ze začátku jsem měla obavy, jak na to, ale za 2 dny se to poddalo a Lukášek začal pěkně baštit. V neděli nás pustili domů🙂 Ten epidurál mi nakonec ani nedali, protože jsem se na sál dostala v 1:15 a Lukášek se za 2 hodiny narodil, takže to prý nemělo cenu🙂
Sice jsou tam nic moc sprchy a návštěvy pouze na chodbě, ale mě to nevadilo, přístup sester byl fakt super🙂🙂

katchula
15. črc 2008

Nadad ahoooj, tak to je bezva 🙂 Moc gratuluju k Lukáškovi a co nějaký míry a váha, prozraď nám něco 😉 Tak to je fajn, že jsi měla rychlý porod a vůbec celkově jsi byla spokojená. Sprchy jsou prý strašný všude, to si nevybereš, jedině ten nadstandard. Ten jsi nezkoušela nebo nechtěla?? Jinak přeju Tobě i prckovi hlavně hodně zdraví a ať se vám daří 🙂

petule.h
15. črc 2008

ahoj nadad: taky gratuluji, já si na svého Lukáška ještě musím počkat, odhaduji to tak za 14 dní 😀 ,pač jak sis mohla přečíst, nic se neděje...je dobře, že je další spokojená maminka...
katchula: nadstandart myslím, že ani nebyl ve středu, pač já byla min.čt na kontrole a už se rekonstruovalo...ty ho už budeš mít, dnes říkala jedna sestra, že konec září to bude hotové...já pokud by mi vyšel, tak ten na té gynekologii, ale sprch se to myslím netýká, když to tak narychlo všechno přemýstili..ale to je fuk, hlavně kdyby vyšel i tak...pokud bych měla císaře tak týden je dlouhá doba...i když vše uteče 😀 ..jinak ambulance a poradna se taky dnes stále dodělávala a ještě bude..ale vypadá to opravdu pěkně, tak až se to dodělá, bude to příjemné prostředí..i co se týče kontrol 🙂 já jdu zase příští čtvrtek, to už budu myslím 39+8 nebo nějak tak...no termín mám příští neděli, ale jak říkám, do toho 41tt to ještě asi počká..to už nijak neřeším, prostě to už mám taky za pár a nějak to dopadne 😀 tak se mějte

nadad
16. črc 2008

katchula- Lukášek měl 3440g a 50 cm, miminko tak akorát 🙂
Nadstandart jsem nakonec nechtěla, protože bych byla moc izolovaná. Byly jsme na pokoji 3, ještě jedna holka s holčičkou a jedna, která měla holčičku na jip, protože se jí narodila v 34 týdnu. tak jsem byla ráda, že si můžeme pokecat a sdělit si svý dojmy - všechny jsme rodily ve stejný den 🙂 je fakt, že jsem se tam skoro nevyspala, tak se to teď snažím dohánět.
petule- ať ti to čekání rychle utíká. U sebe jsem si taky myslela, že to bude spíš po termínu a narodil se o 5 dní dřív. A to jsme ještě o víkendu byli v Českým Krumlově na výletě, tak ještě, že to na mě nepřišlo tam 🙂

petule.h
16. črc 2008

Ahoj, no třeba budu překvapená, nicméně mám ztuhlost dělohy, takže ani já , ani doktor v to nedoufáme...ale je to jedno...hlavně aby byl Lukášek zdraví.. 🙂 ..jasně 3 dny v porodnici jsou ok, to se dá i s tím nevyspáním, já spíš počítám s tím císařem a týden je na mě opravdu dlouho, navíc když mám doma prcka, který bude chodit za maminou 2x denně, tak aby jsme na sebe měli všichni klid a já ač jsem tedy hodně ukecanej člověk ten klid budu určitě chtít...no třeba to nevyjde...u mě je vše otevřené, takže se necháme překvapit 😀 kontrola je a ve čtvrtek(příští) 24.7., takže třeba se dozvím něco nového..nějak jsem na to přestala myslet..já jsem jinak s dítětem dost aktivní, procházky, návštěvy, úklid, vaření, nemůžu si dovolit zahálet, takže kdyby to jen trochu šlo, tak by se to tím určitě nějak pohnulo 😀 .Musím te´d napsat žádost na ČSSZ, aby mi mateřská chodila na účet a né v hotovosti...mám ještě spoustu lítání, do toho mi zkončilo stavební spoření, tak tam dojet a ukončit to, pak zase do banky zrušit platby na to spoření...tohle nesnáším a pak zase jet zažádat o porodné...kolik to vlastně je 😀 měj se

zuzavlc
18. črc 2008

Ahoj všem,tak už jsem doma s malým Adámkem. Ten se narodil v sobotu opět sekcí jako moje první dcera. Tentokrát však v podstatě jsem se na sekci domluvila. Měla jsem totiž dva dny kontrakce bez výsledků- neotvírala jsem se vůbec, dcera byla sekcí taky pro nepostupující porod. U porodu jsem měla domluveného primáře a tak jsem v sobotu přišla na příjem,protože mi taky odtekla voda a dohodli jsme se na sekci. Zpětně můžu říct,že jsem ráda, protože po vyjmutí Adámka se zjistilo,že měl dvakrát omotanou šňůru kolem krku a smyčku na pupeční šňůře,takže dle primáře by to stejně zřejmě skončilo akutní sekcí.
My jsme oba v pořádku a to je hlavní. Akorát jsem měla problém po aplikaci spinálu. Porod v pohodě, ale bohužel jsem patřila mezi to nešťastné 1% lidí, kterým po spinálu unikne trochu mozkomíšního moku a to se projevuje šílenými bolestmi hlavy. Takže jsem v podstatě byla dva dny po porodu neschopná pohybu a neschopná se o malého starat. Tak mi zase napíchli do zad - teď to bude znít děsivě, ale prý se to dělá - tzv. krevní zátku, vstříkli mi do epidurálního prostoru trochu mé vlastní krve a v tu ránu to bylo v pohodě.
Jen samo člověk po císaři bych řekla je méně pohyblivý a hůře se miminko obsluhuje díky té jizvě na břiše. Ale doufám,že za 14 dní už budu fit 😉

petule.h
18. črc 2008

Ahoj, tak ti moc gratuluji, já myslím, že mám stejný problém,také u mě byl první porod nepostupující a zatím jsem se opravdu neotevřela, takže opět se to bude řešit nejspíš císařem...právě pořád přemýšlím, či není lepší jít do celkové narkózy jako poprvé..já mám taky jednoho doktora ke kterému chodím, takže se taky asi budeme už co nejdřív domlouvat co a jak..kontrolu mám ve čt 24.7. a termín 27.7. takže myslím, že ten další týden, by se taky mělo už něco dít...No já po prvním císaři byla fit za 4 dny..doma jsem byla už ok, ale tahle spinálka je prý opravdu horší na poporodní stavy...právě mi to říkala nejedna kamarádka, co takhle rodila..No hlavně, že jste zdraví, tak držím palečky, aby vše bylo ok a ty jsi byla fit, pač máš 2 děti, tak je to záhul větší než 1 dítě 😀

katchula
18. črc 2008

Zuza: gratuluju k Adámkovi 🙂 A s tím spinálem a bolestí hlavy mě to mrzí, já z toho mám taky strach. Hlavní je, že to dobře dopadlo a oba jse zdravý. Tak teď už si budeš určitě jen užívat s miminkem a den ode dne to bude lepší a lepší. Držím palce ať se jizva rychle hojí 😉

A všem přeju pěkný víkend. Já jsem se teď dívala do kalendáře a za 2 měsíce nastupuju na mateřskou, letí to hrozně 😀

petule.h
19. črc 2008

Katchula: jojo , letí to rychle...počkej za chvilku, budeš koukat, že jsi doma..
zuzavic: takže jsi rodila v sobotu a pustili tě v pátek? já to měla taky tak...neměla jsem komplikace, jen mě zajímá, zda je to pořád po týdnu, nebo se doba zkrátila na 5 dní...ono je to už jedno o ten jeden den, jde tam o ten steh...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru