Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

oskarka
31. srp 2008

Ahoj aleno,
byla jsem ve čtvrtek na prohlídce porodního sálu v Krči, a tam nám sestřička, co nás provázela, říkala, že do konce září by měla být přestavba alias rekonstrukce hotová (prvních 14 dní v září nepříjímají k porodu vůbec, řemeslníci budou pracovat na sálech) - předělávají resp. rozšiřují nadstandardní pokoje (mělo by jich prý být více).Ambulance už mají hotové - musím se tam zajít registrovat.

alena.m
1. zář 2008

Děkuji Oskarko, tak to abych se nechala zašít 😉 Doufám, že vydržím minimálně do termínu... Já mám soukromou paní doktorku, která rodí jen v Krči, tak vůbec nevím, co by se stalo, kdyby chtělo mimi ven už teď v těch 14 dnech, kdy nepřijímají.... 😒 Ambulance nepotřebuji, protože chodím do posledního dne do ordinace na gyndu (alespoň se vyhnu čekání a jsem pořád u jedné lékařky). Bude to tedy pěkně napínavé - snad to stihnou... Budu ráda, za aktuální zprávičky, jak to v Krči stíhají 🙂 DĚKUJI ALENA

matru
3. zář 2008

Ahoj holky, zdravím všechny po prázdninách, ach jo, hrozně to uteklo ☹ ☹ teď jsem strávila 2 dny po nákupech, Kačenka měla obr seznam věcí do školy a pak taky po létě byla doma prázdná lednice a vůbec všechno chybělo...takže jsem doplnila zásoby a začíná nám normální režim...Petule: koukám, že dnes máte 1 měsíc, tak velká gratulace Lukáškovi 🙂 Dneska bude hezky, tak se chystám na brusle, potřebuju akutně shodit nějaká kila 😝

petule.h
3. zář 2008

matru: díky... 😀 já řeším 1 kg před porodem nahoře, ale SI TO BUDE TÍM PIVEM 😀. jinak vše ok, vyplivnul nám v neděli PC, tak mám depku, kluci všichni spí a já jdu na počítač...notebook popsat...počíst...jinak manža má od příštího týdbne volno, chata nakonec padá, není voda ve studni, takže něco hledám...www.peklo.cz by mělo být ok, nebo něco jiného, nebo výlety,...mějte se
alena.m...tak snad to odrodíš v pohodě...

petule.h
4. zář 2008

prosímk vás, tu adresu jsem skonila..ale to je jedno )myslím na to peklo). 😀 neumím navíc psát na tom booku, takže je to s chybami..tak sa majte

petule.h
4. zář 2008

jinak kdyby vás to zajímnalo pro jdnou, tak je to www.hotelpeklo.cz já si nedám pokoj co???
jinak co mi říkali v krči před měsíce, že do konce září to bude hotové???myslím ta rekonstrukce...tak hlavně aby jste vydrželi...

matru
4. zář 2008

Petule: já řeším +5kg, ale je zajímavý, že po porodu jsem měla hned svojí váhu jako před těhotenstvím, nabrala jsem to až teď, ale je fakt, že hodně jím, ani ne tak velký množství jako spíš hrozně často, je to tím kojením, tak snad až dokojíme, tak to půjde dolů 😝 kdy se chystáte na dovču, už teď s takhle malým mimi?Já jsem si letos troufla jen na chalupu 🙂 tak si to užijte, má být celé září pěkně, tak snad to vyjde 😉

matru
4. zář 2008

Tak jsem mrkla ne ten hotel a zjistila jsem, že to tam dobře znám, jezdíme na Karlov, to je 2 km odtamtud a lyžovat jezdíme do Hrabětic nebo do Bedřichova na Tanv. Špičák...je tam moc krásně a dá se tam dělat spousta výletů a možná teď budou i houby 😀 to se teda máte, závidím 😀 😀

matru
9. zář 2008

Holky, kde jste? Petule si asi užívá někde na horách, ta se má 😀 a kde je Katchu, doufám, že ještě nerodíš!Koukala jsem, že v Krči se teď 2 týdny nerodí...jo a minulý týden tam porodila Houdová, má krásnýho chlapečka, to určitě bude vědět Marcet 🙂

katchula
9. zář 2008

Ahojky matru, ne ještě fakt nerodím 😀 Já byla zrovna dneska na kontrole a dělali mi poprvé monitor, tak malej už je hlavičkou dolů (předtím byl KP) a je pořád o týden menší. My jsme si teď doma "užívali" rekonstrukce, ale už máme zase byt v relativním pořádku a nový okna a vymalováno a už i celkem připravený dětský pokojík. Tak dneska jedeme do Ikei a koupíme tam asi zbytek potřebných věciček. Tak se těšim, pak snad začnu taky prát a žehlit oblečení pro prcka 🙂 Jinak Petule má opravdu náádherný počasí na dovču, závidim. Tak snad to tam s tím malým mimčem zvládají v pohodě. O Heleně Houdový jsem to četla, zajímalo by mě kdy porodila když prvních 14 dnů tam je zavřený porodní sál a nikoho neberou... Že by protekce 😀 😀
A co novýho u vás? Jak zvládáte školní rok a jak roste Nelinka??

matru
9. zář 2008

Katchu ahoj, tak to je fajn, že jsi celá...a že se ti malej otočil, já to měla taky tak, nejdřív KP a pak v32 se otočila a taky byla menší, bříško dokonce o 4 týdny, měla jsem podezření na IUGR, ale naštěstí se to nepotvrdilo...chvílema mám pocit, že chodíš ke stejnýmu dr., nechodíš náhodou do Jílovský? Jinak školu Kačka zvládá v pohodě, ona je taková pečlivka...a Neli už se přetáčí sama na bříško a za chvíli asi poleze...a je stále zlatá, v noci krásně spí, někdy i bez krmení, takže je to pro mě fakt dovolená 🙂

katchula
9. zář 2008

Matru tak to je gól, no chodím do Jílovský 🙂 Doktor se jmenuje Tomáš Ř., taky chodíš k němu? Já mám od začátku prcka o týden pozadu, ale to mi nevadí, hlavně že není větší, což je u tý těhu cukrovky právě riziko.
Téda tak to máš ale hodný a šikovný dětičky 🙂 To je super, to se mi líbí, Ty si vůbec nestěžuješ 😉 To ze mě bude určitě taková ta nervní matka, co si bude pořád na něco stěžovat, mám pocit, že k tomu mám sklony... Tak to si pak povíme až se malej narodí 😀

jajinka27
9. zář 2008

ahoj holky,

zdravím všechny, sleduju jak se máte 🙂)) já mám za sebou test na cukrovku, dopadl dobře a dokonce velký UTZ a vypadá to na holčičku 🙂))

matru
9. zář 2008

Katchu: no jasan, já tam chodím taky...myslela jsem si to podle toho, co jsi psala a taky , že v úterý bere jen těhule 😀 je fajn, mám k němu důvěru, ale vypadá to, že se mu všechny děti zdají malé 😒 já musela dokonce do Krče do rizikové poradny, že je moc malá a tam mi řekli, že je akorát...a když jsem přijela k porodu, tak na příjmu mi udělali sono a řekli, že bude mít asi 2,8 kg, Nelinka se narodila za 6 hodin a měla 3 360 g, takže se pěkně sekli, proto se s velikostí netrap, hlavně, že je vše ostatní ok 🙂 Jajinka. tobě gratuluju k výsledkům a k holčičce, doufám, že to vyšlo jak jste si přáli 😉

jajinka27
9. zář 2008

matru...no já chtěla o něco víc holčičku 🙂)) ale to je jedno, zdravé dítě je to nejkrásnější 🙂) ať je to holka nebo kluk 🙂)) jinak koukám že Nelinka je zlatíčko když ti tak pěkně spinká 🙂)

matru
9. zář 2008

Tak to je fajn, že ti to vyšlo...jo jo, Nelinka je zlatíčko, ale taky se umí pěkně zlobit, ale naštěstí jen málokdy 😉 Jak se bude malá jmenovat, jestli to není tajný? 🙂

jajinka27
9. zář 2008

no vypadá to že Gabča, teda pokud mi jí potvrdí...

zrovinka teď mi není úplně nejlíp, píchá mě v břiše a nechce to přestat :((( a i mě bolí břicho, chjo

matru
9. zář 2008

ach jo, tak to máš trápení ☹ tak hlavně odpočívej!!!Snad to brzy přejde a kdyby ne, tak radši zajdi k dr.

jajinka27
9. zář 2008

no snad to bude dobrý, ještě musí malá dost týdnů vydržet

matru
10. zář 2008

Ahoj holky, tak jsme dnes byly na krevním obrazu z prstu, Nelinka řvala jako siréna, ale zvládla to 😀 zítra budou výsledky, tak snad to bude dobrý, já sama mám málo hemoglobinu, v těhu jsem bralaTardyferol a teĎ si dávám aspoň listovku, takže toho Nelince asi moc nedávám ☹ no uvidíme zítra 🙂 Ještě jsem vás chtěla poprosit, jestli byste nemrkli na www.normalniporod.cz, poslala mi to kamarádka-dula 🙂 díky

katchula
10. zář 2008

Matru jéé tak to je fakt náhodička, no já taky myslím, že je to dobrej doktor, že ví co dělá. Ale přijde mi tak trochu náladovej, jako že jednou je samá sranda a podruhý bručí. No chlap co bych chtěla, že jo 😀 No a železo – tardyferol nebo jak se to jmenuje beru taky 2x denně. A s těma velikostma mimča se seknou dost často, takže to vůbec neřěšim. Tak hlavně aby Nelinka měla dobré výsledky, určitě bude 😉

Jajinka: moc blahopřeju k holčičce a doufám, že už Ti je dneska líp 🙂 Mě bylo zle v noci a ráno, strávila jsem celkem asi hodinu na záchodě, což u mě nebývá často. Tak jsem zatím jen na suchym rohlíku a čaji, ale už si přijdu v pohodě a mám děsný hlad. Tak to asi risknu a něco většího si dám 😉

matru
10. zář 2008

No to jsou náhody!A nálady to teda má, ale je výborný doktor! 😉 A koukám, že nás opečovává všechny stejně, stejné léky a rady 😀 Jsi v dobrých rukách 🙂 koukám, že máš termín 2.11., já se 6. vdávala, už to bude 10 let!! a 20. jsem narozená, tak se třeba trefíš 😀 😀 Venku je krásně, jdu pověsit prádlo ven a pak na prochajdu 🙂 🙂 🙂

petule.h
11. zář 2008

Ahoj holky:
tak nakonec jsme doma, nikam jsme nejeli, pač malému po ránu vysaju vždy trochu nudlí, ale jinak je v pohodě..pořád ta dětská vyrážka, ale to je ok...celý týden děláme výlety po ZOO, takže praha, dvůr králové, plzeń, liberec...do pražské jsem už koupila roční permici, pač tam jsem pořád a ve všední dny tam nikdo není.
Jinak ta houdová asi byla trochu protekce...
No katchula: máš už do konce necelé 2m, tak to už bude fakt rychlé jak začneš chodit na kontroly do poradny..já už končím šestinedělí, konečně se mi podařilo přestat krvácet..tak jsem ráda..no jsem zvědavá co doktor na gyndě..snad jsem se už všude zahojila 😀
co se týče velikostí mimin, tak mi vždy řekli, že budou kluci okolo 3kg a vidíš, oba 3850, takže.... 😉
No jinak Lukášek je hodnej...takže mě to na nervech ubralo...to spíš tom je zlobivej, ale fakt už dobrý..jsem totálně zaběhlá...štve mě, že v prosinci se nedostanu na Kryštofa v opeře..no snad jindy...chybí mi divadla...apod..doufám, že vyrazím tak v březnu... 😀 mějte se

matru
11. zář 2008

Jeee, Petule, my jsme Ti záviděly a ty jsi zatím doma 🙂 no, není kam spěchat, stejně se v šestinedělí nedoporučuje nikam jezdit 😉 to jste se teda projeli po zvířatech 😀 koukám, že se roděj samý vzorný děti, Nelinka na dnešek usnula ve 22 a přihlásila se na jídlo až v půl 6, takže paráda 🙂 🙂 a venku je krásně, ale prý dnes naposled a už přijde podzim ☹ blee, nemám ho ráda 😝

katchula
11. zář 2008

čau holky, tak Petule to je škoda, že vám dovča nevyšla, ale jak píše Matru, stejně je ještě na dovču brzy i mě to tak přijde. Já s prckem pojedu někam až tak příští rok na jaře/v létě bych to tak viděla. Jinak já jsem ráda, že už se má ochladit, mě je pořád vedro a to dokonce i v noci 😝 😝 Já mám podzim ráda, tak se celkem i těším, ale nejvíc se těším na Vánoce. Protože to doufám už budu mít za sebou šestinedělí a budu taky už trošku zaběhlá (to si teda aspoň představuju, uvidíme jaká bude realita 😀 😀 ). A navíc já Vánoce miluju, i když letos nevim jak budu zvládat ty přípravy.

marcet
11. zář 2008

Ahoj,zdravím po delší době.
Nakonec jsme vzali auto a jeli jsme do Itálie,hezky jsme si jí projeli,byli jsme v Benátkách,pak dva dny v Římě,čtyři dny u moře a nakonec Pisa a pak přes italské a rakouské alpy domů.

S tou Houdovou to je tak,že porodila někdy kolem 23.8,takže to v pohodě stihla,jenom se o tom píše až ted...novináři o tom snad ani nevěděli..nějak se to nedostalo ven..

petule.h
11. zář 2008

holky, zoo jsou taky v pohodě 😀 ...
Katchula. my byli s tomíkem v 5měsících autem v itálii a pohoda, za rok uzž se taky těším...v červnu pojedeme zase itálii a v září Kos nebo mallorca...to uvidíme, ale máme v plánu 3 dovči, navic v březnu jedeme zase na hory...moc se těším...Jinak já vánoce nesnáším krz ty scghony, ještě, že vše zařídí internet...ale s dětmi je to hezké, my teda ještě zatřím nezažíváme ty pravé eufórie, ale letos už to tomík určo prožije pěkně...lukášek nic. 🙂 tak se mějte
Marcet: máš samé pěkné dovolené 🙂

matru
11. zář 2008

Marcet:vítej z dovolené, určitě to bylo skvělý 🙂 já už se taky tak těším, až někam pojedeme 🙂

matru
15. zář 2008

Ahoj holky 🙂 ....to je zima,co? Vylovila jsem ze skříně pro Nelinku bundu, kombinézu i pytel do kočáru, ještě jsme od porodu nic nepoužívali, Nelinka se narodila do teplíčka 🙂 to jsem zvědavá, jak se jí bude v pytli líbit, nemá ráda ani deku, asi bude protestovat 😀 😀

katchula
15. zář 2008

Ahoj!! No zima je strašná. Zjistila jsem, že nemám co na sebe, jsem vyrazila ráno v bundě, kterou ale bohužel už přes břicho nezapnu. Ale nechce se mi kvůli těm pár týdnům kupovat nějaký teplý věci, který pak už nevezmu na sebe. Tak asi až budu na MD jestli bude taková kosa, tak to radši budu sedět doma 😀

Petule: právě, že těm shonům před Vánocema se musíš vyhnout, to taky nesnáším. Já proto všechny dárky řešim buď s předstihem nebo přes net (to spíš) 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru