Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

vrana
22. zář 2008

Aha, tak tu my jsme teda asi neviděli...možná lepší nevidět.
Já jdu určitě do klystýru, říkají že yal tě nevyprázdní dokonale, že klystýr je lepší.

matru
22. zář 2008

Katchu. já doporučuju Yal, je to příjemnější, té vody je hodně!Ta místnost je nic moc a já naštěstí rodila sama a byla jsem tam chviličku, pak jsem šla rovnou na sál, takže ani nevím, jak vypadá ten hekací pokoj...taky nevím, kde je tatínek při přípravě, přece nemůže být v té pidi místnosti kde může být i další maminka...a zas je blbý, že s tebou není ve sprše tak nevím jak to je...já rodila jediná a bez manžela takže nebyl problém, ale jak to dělají ostatní?

katchula
22. zář 2008

matru: tatínek tam může být s tebou když rodíš sama. Pokud je tam ještě jiná maminka, tak musí čekat na chodbě. Jinak se mi líbil ten největší porodní sál, byla tam i sprcha 🙂

vrána: já se taky bojim, že ten yal tě tak nevyprázdní. něco si o tom ještě musim nastudovat 🙂

matru
22. zář 2008

Já rodila na malém a bylo tam krásný porodní lůžko, polohovací a velké, pak jsem tam hodinu ležela po porodu už s Neli a bylo moc pohodlné...holky, já jsem asi blázen, ale já vám závidím, že to máte před sebou, já na to hrozně vzpomínám, jak to bylo úžasný, když mi jí poprvé položili na břicho, ještě dnas mám slzy, když si na to vzpomenu...a toho Yalu se neboj, vyprazdní důkladně, stejně jako klystýr, mám zkušenost s obojím a je to na efekt stejný 😉

katchula
22. zář 2008

matru: tak to ja ti naopak zavidim, ze uz to mas za sebou. Ja se tesim, ale zaroven se i docela dost bojim nejakych komplikaci. Mam i strach jak se treba dostanu do porodnice kdyz to na me prijde a budu zrovna sama doma. Ale to jsou prkotiny, spis ma strach aby miminko bylo v poradku, to je hlavni!!

matru
22. zář 2008

to strach máme všechny a ani porodem to nekončí, o dítě se už budeš bát celý život, to je úděl maminek 😉 a s odjezdem si nedělej starosti, v nejhorším si zavoláš sanitu nebo taxi...já už kolem termínu informovala všechny příbuzný a známý, aby byli v pozoru...nakonec to přišlo v sobotu večer, manžel byl doma, takže pohoda...a navíc já po odtoku vody měla kontrakce až za 2 hodiny, takže bych v pohodě dojela i metrem 😀

vrana
22. zář 2008

matru tak to je dobrý, my bychom to chtěly mít už za sebou a ty nám závidíš, že nás to čeká 🙂 mě nejvíc štve, že nevím ani přibližně kdy to přijde, jestli za týden, nebo az tři...to mě fakt mučí. Pak se taky děsím toho, jestli MM bude doma. Ale zase si říkám, i kdyby nebyl, tak z práce je doma do půl hoďky, což není tak hrozný.Teda mně se ták nic nechce... a to mě čeká zavaření jablek, žehlení, chtěla bych uklidit, měla bych dojít se psem na očkování... no prostě děs a místo toho dřepím u PC 😖

matru
22. zář 2008

Vrana: mně se stýská i po tom břiše a to mě ke konci tak vadilo 😀 neboj, uteče to a budeš to mít za sebou 😉

matru
22. zář 2008

Tak holky pa, loučím se a frčíme do poradny, mějte se 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vrana
22. zář 2008

to chápu, mně se asi bude stýskat po pohybech, ale myslím, že kája nám to pak vynahradí 🙂

pa, jdu taky něco dělat

matru
22. zář 2008

Tak jsme zpátky z poradny, vše ok, máme 6920g a 67 cm, Nelinka se krásně smála, tak jsme dostaly pochvalu.Po té tubeře je to téměř zhojené, takže máme termín na první hexu 20.10. no konečně, snad se to už nezkomlikuje...a musíme být teda v pořádku, žádná rýma atd, snad už to konečně klapne 😉

vzducholod
22. zář 2008

Milé maminy,kdybyste se místo psaní do modrého koníka raději podívaly na stránky FTN.cz odkaz porodnice,tak tam se dozvíte veškeré informace, které jsou potřeba k registraci a nemusíte potom být za "vola" jak některé z vás zde píší.Opravdu mě to moc mrzí protože já jsem zde byla spokojená a období těhotenství,porodu a šestinedělí jsem zde přežila bez problémů a bez "milých"(v uvozovkách)sester.s pozdravem štastná mamina

petule.h
22. zář 2008

vzducholod: my všichni o tom víme, jen se celá porodnice rekonstuovala a tak holky nevěděli, zda to platí a vrana psala, že si tam volala a nikdo jí nic neřekl...nikdo tady FTN nepomlouvá ba naopak, kdyby jsi se pročetla starými odpověďmi, proto také holky tuto porodnici určitě zvolili...já byla taky nadmíru spokojená až na jednu sestru,která mě z míry nevyvedla,rodila bych tam s fleku znovu, jen tady holky konstatují určité věci a nic špatného to na porodnici nehází..takže bych to tak nedramatizovala
matru: to je dobře že jste v pohodě, hlavně nechytnout žloutenku 😀
vrana: za chvilku to máš za sebou, vydržet 😀 😀

Já byla dnes na kontrole pošestinedělí a jsem v pohodě, jen mi prasknul čípek, ale to je prý normální, jinak jak začnu menstruovat, tak si nechám dát asi to tělísko Mirenu..
,mějte se papa

sroubecek
22. zář 2008

Přesně tak, díky petule 🙂, že ses nás tak zastala.
Neměla jsem v úmyslu porodnici pomlouvat.....Jen probíhá rekonstrukce, vypadá to tam úplně jinak než dřív a do telefonu na to člověka neupozorní. Na stránkách píšou bližší informace na tč...a pak tě jen objednají. 😠

matru
23. zář 2008

Petule máš úplnou pravdu, se vším souhlasím a nevím co je špatného, že si tu poskytujeme info od toho snad koníka máme...a jestli se to vzducholodi nelíbí, pak nechápu¨, proč sem vůbec chodí...Krč je prima a já tam měla perfektní péči, to ale neznamená, že se tam nenajdou třeba organizační chybičky a když se tu na ně upozorní, tak pak nikdo nedostane vynadáno...jinak Petule o Mirene taky uvažuju, ale ještě jsem to od porodu nedostala a vzhledem k naší frekvenci kojení to hned tak asi nedostanu, takže až později... 🙂 a ze žloutenky zatím strach nemám, Nelinka je v kočárku a Kačenka je očkovaná když byly povodně, to se očkovaly povinně všechny malé děti, tak se to ted hodí 🙂

vrana
23. zář 2008

vzducholod: Ještě mě tak jako napadá, že ne každý MUSÍ mít přístup na internet, že..takže poznámka sester, máte to na internetu, je trochu mimo mísu. Což se tedy samozřejmě netýká nás, ale vzhledem k tomu, že na stránkách stále visí upozornění, že do 15.9. jsou zavřené porodní sály, tak bych si dovolila i trochu polemizovat o aktualizacích. Informace jsem si na stránkách pročítala a i dodatečně mi dalo celkem práci najít tam informaci o tom sepisování. Ono je to totiž v sekci registrace k porodu, kterou člověk vidí poprvé a naposled v cca 12. týdnu kdy si volí porodnici... No zkrátka, mohli by se té informovanosti věnovat víc a možná i uznat, že to někomu do telefonu mohly zapomenout říct, nikdo přece není neomylný..

Nicméně, ať už nám to sem píše šťastná mamina nebo uražená sestra, která "kope" za nemocnici, tak souhlasím s petulí, neškodí projít si diskuzi a zjistit, že tu nikdo nemocnici nehaní, jen šlo o upozornění, aby se nikdo nedostal do podobné situace a všechny jsme chodily správně připravené k radosti všech sester. (PS: mamino, ale těch 45 minut v kabince bylo opravdu drsnejch).

vrana
23. zář 2008

mamky, mám dotaz, měli jste něco speciálního na mytí nástřihu (nějaké mýdlo nebo gel), je potřeba speciální dětský teploměr nebo stačí náš (digi i rtuť) a na mazání první měsíc jste měli nějaký olejíček - jaký?

Dík 🙂

matru
23. zář 2008

Vrana. ahoj, já měla štěstí a rodila jsem bez nástřihu, takže nic speciálního jsem nepoužívala, teploměr mám normální rychloběžku a olejíčky jsem měla od Nivea baby a Hippu, ale nejlepší se mi stejně zdá obyčejný slunečnicový olej, tan mají v lékárně a stojí 25 korun, má po něm krásnou pleť 🙂

vrana
23. zář 2008

matru a nesmrdí ten olej jako klasický olej na vaření že ne??

matru
23. zář 2008

ne, je docela příjemný a fakt je po něm pěkná pleť...jo a jestli ještě nejsi zaregistrovaná do DM, tak si tam skoč, je to akce pro děti2008 i ještě nenarozené a dostaneš knížku na slevy, je tam toho hodně, na pleny, ubrousky atd. Jinak z tý kosmetiky mně moc vyhovuje ta Nivea baba a Hipp a na zadek je dobrá rybilka na opruzení, sice smrdí, ale okamžitě pomáhá...

sroubecek
23. zář 2008

Moje švagrová taky doporučuje slunečnicový olej, prý je to nejlepší na začátek. A rybilku mi taky chválila, sice smrdí 😖 , ale pomáhá, což je důležitější 🙂

vrana
23. zář 2008

tak jsem zpět z lékárny...o ticku lehčí, ale snad mám všechno. příjemně mě překvapili, že u nás měli i tu odsávačku na vysavač, jen nevím nevím, jestli jako pochopím to připojení 😀 olej jsem nakonec vzala ten slunečnicový, vydrží ale jen do zač. listopadu, tak do té doby snad porodím 🙂 k tomu jsem vzala i aviril s azulénem.

petule.h
23. zář 2008

holky: na milion procent mi pomohla dubová kůra(mast)... mazala jsem se 3-4x denně, vždy po koupání a určitě mě pomohla...jinak mají i něco na omývání, ale mast je dobrá, mě teda pomohla
slevy nějak nevyužívám, mám své oblíbené ubrousky)mokré) od huggies, oprutzení určitě na zadek rybilka ano, ale lepší je bepanthen, rybilka zůstává po 2h pořád na zadečku, navíc bepanthen máš i na bradavky...apod.mám i sebea med..ale je děsně drahej, ale zase pokožka je po něm opravdu jemná a i zadeček. niveu používám taky..šampon, pěnnu do vody...atd, začala jsem i johnson na suchou pleť jako sprcháč, tom jí má děsnou a lukáš celkem taky, před 2 lety mě to nedoporučovali tu značku, dnes zase jo, tak nevím, rozhodně vyrážku po tom nemáme 😀 .konečně se zbavujeme té dětské vyrážky po 6 týdnech...fakt horor kolik mastí jsem vyzkoušela,a le má to skoro každé mimi a na každé působí něco jiného, tak musím být trpělivá.
jinak mám tak rychloběžku- odečíst se musí 0,5 stupně 😀

petule.h
23. zář 2008

jo odsávačka na vysavač je super, pochopíš neboj, saju pořád... 😀

petule.h
23. zář 2008

taky na mimi líh na pupík, borová voda na oči, nebo opthalmoseptonex(ten je lepší), mimi to mají, lukáš měl teda oči pěkné...

vrana
23. zář 2008

petule, naprosto vyčerpávající 😀 Tak myslím, že mám všechno potřebné, zbytek když tak pořídím za běhu

katchula
24. zář 2008

Ahoj holky, tak jak to tak čtu, tak z lékárny mám snad všechno 🙂 Včera jsem ještě dokoupila teploměr, ten s tou ohybnou koncovkou a jednorázový přebalovací podložky. Mám dokonce i tu mas z dubový kůry, nám doporučovala PA ještě nějaký gel na mytí z dubu, ale ten jsem nikde neviděla. Jinak je prý super si udělat odvar z řepíku lékařského na to hojení po šití.
Jinak jsem holky byla včera dopoledne 2 hodiny na Chodově (v nákup. centru). V říjnu a listopadu máme v rodině čtvery narozeniny, tak jsem byla nakoupit nějaký dárky. A sama jsem si ještě koupila v HaM nějaký prádlo a ponožky. Musim říct, že mě to úplně vyřídilo, přijela jsem domů najedla jsem se a šla si lehnout 😀 Dneska jsem chtěla zajít do Krče sepsat ten porodopis, že si jako udělám pěknou procházku, ale v tomhle počasí? Asi se na to vykašlu a odložim to na zítřek.

jajinka27
24. zář 2008

ahoj holky,

tak se zase hlásím, dneska mi dělal UTZ, ale jen kontroloval srdíčko za 100,- protože prý se tak často UTZ nedělá :((( takže další UTZ je velký ve 30tt.....
jinak ani čípek mi nekontroloval :(((( tak jsem taková nesvá....
no a prý tam není nic vidět tak stále platí ta holka 🙂))

jo a EKG naprosto v pořádku

katchula
24. zář 2008

jajinka: mě MUDr. kontroluje zevnitř jen jednou za dva měsíce, takže vlastně teď taky nevim jak na tom jsem s čípkem. Ale jdu k němu za týden, tak uvidím 🙂 Jinak zdarma máš snad jen 4 UTZ za celé těhotenství, aspoň mám dojem, že to tak je. Ale mě ho dělá pokaždý (taky jsem si ale zaplatila nadstandard. péči).

vrana
25. zář 2008

ahojda, hlásím se po kontrole z porodnice. Nic se neděje, porod nikde a všechno ok. Byl tam dneska nějaký sympatický mlaďoch, MUDr. Menšík 😵 a šlo to jak po másle. Jen jsem dorazila, hned jsem šla na řadu, takže jsem během 10 minut byla venku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru