Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

ducky
15. říj 2008

Vrani tak uvidíš, co ti v pátek řeknou, třeba si tě tam už rovnou nechají.
Ohledně plodovky to chápu, já mám taky obavu.
Na kurzu nám říkaly, že si miminko může ukáknout a tím si vlastně zkazí tu plodovku. Od té doby mám z toho taky strach. ☹
Hele víš co se říká, sranda musí bejt i kdyby na chleba nebylo. 😉

Oskarko ty jsi pilná jak včelka 😀
Já budu muset zítra taky trochu poklidit, v pátek nastane ta zrušená návštěva z minulého týdne.
Takže zítra taky budu opět patlat piškoťáček 😎

vrana
15. říj 2008

ducky a nevíš, co může mít ta zkažená plodovka za vliv na mimčo? nějakou buchtu bych si taky dala, ale péct teda nebudu, na to jaksi nemám náladu ☹

ducky
15. říj 2008

No, oni to říkali v souvislosti s tím, když ti praskne voda a je zakalená do zelena nebo hněda, tak to že je většinou z toho, že se miminko pokakalo.
Každopádně bych řekla, že to určitě dobrý pro mímo není, ale juknu se někam do chytrých knížek a písnu. 😉

oskarka
15. říj 2008

No, nebudu tvrdit, že se také nebojím, to víte, také se obávám, aby bylo všechno tak jak má...

ducky
15. říj 2008

Hele zatím tady:
Plodová voda je za fyziologických okolností čirá, v termínu porodu může být lehce mléčně zkalená. Její barva a konzistence je odrazem stavu plodu. Zbarvení může být při patologických stavech různé - žluté, hnědé, zelené, červené.
Zelená plodová voda je známkou buď probíhající infekce (plodu, placenty, plodových blan) nebo tísně plodu způsobené nedostatkem kyslíku.
Krátkodobá tíseň plodu se v dalším životě vůbec nemusí projevit. Čím déle ovšem tento stav trvá, tím je větší riziko poškození plodu, trvalých následků, až nitroděložního úmrtí plodu.
Protože na nedostatek kyslíku jsou nejcitlivější mozkové buňky, projeví se následky většinou nejprve odchylkou mozkových funkcí.

vrana
15. říj 2008

No tak tenhle úryvek nám stačil...víc nepotřebuju a tohle rychle zapomínám. Prostě naše mimča jsou v pohodě a hotovo. No a hlavně už aby vylezly.

ducky
15. říj 2008

Vrani myslím, že pokud cítíš pravidelně Káju, tak se nic neděje.
Ten TP 10.10. byl podle MS nebo podle UTZ?

vrana
15. říj 2008

podle MS, podle utz 9.10., takže v podstatě ten samý. Mám stejný termín od začátku, nikdy mi ho nezměnili. Všechno vždycky sedělo.

oskarka
15. říj 2008

Mně také nikdy neměnili termín, pořád tvrdili 16.10..

ducky
15. říj 2008

Tak to jo, já tam mám malinko větší rozdíl, já mám podle MS 30.10. a podle UTZ 2.11.
Mám trochu delší cykly. Ale taky to nic neznamená.
Každopádně Vrani teď to bude týden, že?
Kamarádka přenášela přesně týden a vše bylo v pořádku.
Hele a teď mě tak napadá, že měla termín, který vyšel na čtvrtek a rodila fakt další čtvrtek. V noci jí praskla voda a jeli 😉
Tak třeba ...
Jeje, Oskarko tak ty to máš na zítra. Jak se cítíš 🙂

vrana
15. říj 2008

tak já jsem měla MS naprosto pravidelnou po 28-29 dnech, a tohle datum mi vyšlo vždycky všude, i když jsem si to počítala já nebo na gyndě. Takže v tom by rošáda být neměla.

No já bych čekala, že se budu cítit aspoň nějak jinak, že mě něco bude jinde tlačit, nebo zátka nebo NĚCO. Ale mě je už 3 týdny pořád stejně.

oskarka
15. říj 2008

Jak se cítím? Nějak více teď mimi do mne dloube a mám takové silnější menstruační bolesti, ale nikterak pravidelné, a ani ze mne nic neodchází (zátka či voda)... No, uvidíme.

vrana
15. říj 2008

ty pohyby jsou hustý, já mám pocit že se ten poslední měsíc hýbe snad nejvíc za celou dobu, to jsou boule úplně neuvěřitelný

ducky
15. říj 2008

To je asi fakt hrozně individuální. Někomu praskne voda, někomu ne. Někomu odejde zátka někomu ne apod.
Já spíš myslím, že to prostě najednou přijde, že se předtím nebudu cítit jinak.
😎

Hele jestli chceš porodit, koukej na fotbal 😀
Já tady u toho teču.

Každopádně holky je mi tu s vámi dobře, ale budu končit. Musím si umýt vlasy, abych nešla spát s mokrými.
Vrani kdyby něco, tak písni SMS 😉
Dobrou noc 😔

vrana
15. říj 2008

jo fotbal, tak ten mi nic neřiká ☹

Tak dobrou a zítra zase tady.

oskarka
15. říj 2008

Jj, ducky, prostě až to přijde, bude to tady🙂.
Přejeme Ti dobrou noc a kdyby něco tak si písneme SMS.
Taky si musím umýt vlasy, už abych na to šla, nesnáším spaní v mokrých...

oskarka
15. říj 2008

Jenže já se teď dala do intenzivního výběru fotek z letošního pobytu ve Stockholmu, Neapoli a v dalších končinách a nechci s tím přestat, dokud nevyberu a nepošlu fota do výroby🙂, takže hlava musí ještě chvíli počkat.

matru
15. říj 2008

Já sem vlezu vždycky když tu nikdo nejste 😠
Taky jsem koukala na fotbal, vyhráli jsme hurá! 🙂
Tak dobrou a zítra nějaký mimčo, jo? 🙂

matru
16. říj 2008

ahojky,,,,je tu někdo? 🙂

oskarka
16. říj 2008

Ahoj, matru, jj, jsem tady, odpovídám na nějaké maily a pokračuji ve výběru fotek, tentokrát se brouzdám Amsterdamem. Noc byla poklidná, tak uvidíme, jak to u nás dopadne s dnešním termínem...

matru
16. říj 2008

a jo, ty máš dnes termín! to by bylo dobrý, kdyby to vyšlo 🙂 ale na řadě je Vrana 😉
to jste měli pěknou dovču, to byl poznávací zájezd?a to jsi zvládla s bříškem?

oskarka
16. říj 2008

Amsterdam jsme zvládli loni v listopadu, letos s bříškem jsme procestovali Stockholm, Drážďany, Neapol, byli jsme na 11 dní v Řecku (na pevnině plus na ostrově Korfu), pak jsme ještě hodně cestovali po Čechách - Rumburk, Třeboň, Jindřichův Hradec, České Budějovice, Hluboká, Česká Třebová, Litomyšl, Liberec, Kutná Hora, atd... Byla jsem ráda, že jsem měla těhotenství normální a mohli jsme v klídku poznávat.

Je mi jasné, že je na řadě Vrana, ale taky bych se nezlobila...

matru
16. říj 2008

hmmm, tak to jste měli pěkný 🙂 my letos nebyli nikde, jen na chalupě 🙂 ale loni jsme byli naKrétě a byli jsme nadšení,fotky jsme měli až do ted jen v počítači a minulý týden jsem je konečně nechala udělat 🙂
Tak Vrana bude rodit přes den a ty v noci, aby se nepředbíhalo 🙂

oskarka
16. říj 2008

Tak jo, souhlasím. A Vrani tu ještě nebyla, tak že by?...

matru
16. říj 2008

já nic neříkám, moje věštění nevychází 🙂

oskarka
16. říj 2008

Tak uvidíme, i když říkala, že by napsala SMS... Já bych najednu stranu chtěla, aby mimi už chtělo na svět a na druhou stranu mám z toho strach...

matru
16. říj 2008

strach má každý, ale stejně tě to nemine tak je lepší to mít za sebou...neboj, já měla 2 naprosto pohodové porody, jasně že to bolí, ale dá se to vydržet...já měla vždy větší strach o mimi, aby vše bylo ok, ale dnes se dělá tolik vyš. v těhotenství, že se vše odhalí, takže když něco není v pořádku, víš to dopředu....bude to dobrý, uvidíš....a na sálech jsou všichni fajn 🙂

oskarka
16. říj 2008

Také mám, matru, strach hlavně o mimi, aby bylo v pořádku a všechno proběhlo hladce... Hlavně, že jsou na sálech fajn lidi.

matru
16. říj 2008

já měla PA a sestřičku a obě byly fajn....doktor přišela až těsně než vykoukla 🙂 a taky strašně hodnej 🙂 jsou tam hodně mladý doktoři i na oddělení 🙂

matru
16. říj 2008

dáš si ten nadstandart?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru