Porodnice Krč, neboli Thomayerova porodnice

lucias1
28. led 2007

Ahojky...Nevím jestli tohle téma tady už někde je a jestli je tak se omlouvám.
Chtěla bych vědět veškeré zkušenosti maminek s touto porodnicí.
Předem děkuji za odpovědi.

matru
20. říj 2008

Teeda, ty už plánuješ druhé mimi?
A jak velké je tvoje mimi?Zdá se mi, že se ted rodí samý obříci 🙂 já měla malé obě holčičky, proto byly porody v pohodě 🙂

ducky
20. říj 2008

Tak ne vyloženě, navíc to první nám chvíli trvalo, ale koukala jsem, kdy bych musela počít, aby měl manža syna, kterého by chtěl 😀

Bětuška bude asi taky obřík, ve 32tt měla 2034 g a podle grafu vycházela váha někam kolem 4 kg.
Takže uvidíme. Zatím mi v poradně mimi neměřili, takže jak je na tom Bětka teď nevím.
😉

matru
20. říj 2008

no tak hlavně, aby to u tebe šlo lépe než u Vrany a Baji, snad už jsou holky trochu odpočinutý, měly to fakt dlouhý a asi i náročný....tak ted Oskarka a pak už ty 🙂 a Katchu 🙂

ducky
20. říj 2008

No, nevím, nevím. Uvidíme. Moje dr. mi říkala, že to asi lehký mít nebudu ☹
Chystám se odpo napsat Vráně SMS, jak na tom holky jsou, tak jestli mi odpoví, tak to sem pak písnu.

Jsem zvědavá, jak to na nás přijde.
Jestli to bude skutečně v pořadí Oskarka, já, Katchu. 😉

oskarka
20. říj 2008

Ahoj holky,
nás také čeká asi velké miminko. Nám v průběhu těhotenství říkali, že to žádný mrňousek nebude, no tak uvidíme, oba jsme také dost velcí a statní, tak ani nemohu asi očekávat nějakého drobečka. Hlavně, aby bylo mimi zdravé a chtělo se mu ven.
No, to jsem také zvědavá, zda budu opravdu první v pořadí.
Také jsem si myslela, že se Hanka ozve prostřednictvím sms, ale asi je ještě hodně unavená, tak nepíše (ani se jí nedivím). Kdyžtak ji, ducky, moc pozdravuj.

matru
20. říj 2008

no jasně, předbíhat by se nemělo 😀 😀 😀

matru
20. říj 2008

zatím jsme všechny rodily po termínu 😉

katchula
20. říj 2008

Holky, tak ja Vas nechci zklamat, ale me pohlavi mimca prave podle cinskyho kalendare nevyslo 😀 Ale taky jsem tomu ze zacatku verila, protoze co jsem si zkousela kamaradky, tak fakt z 90% to vychazelo. No uvidime, vzdyt jeste stejne neni stoprocentni, ze to bude kluk, to by byla sranda kdyby na nas vykoukla holcicka 😀 😀

Jinak z ty zloutenky mam taky strach, taky si porad myju ruce a na verejny zachodky bych asi nesla 😒

Matru, tak to drzim palce, aby Nelinka snasela tohle ockovani v pohode. Kdyz si chudak takhle uzila s tim TBC. Verim, ze to bude dobry, uz je prece jen vetsi, tak se s tim popere 🙂

Oskarko, ja tipuju, ze do patku porodis 😉 A nebojte holky, ja Vas rozhodne predbihat nechci. Mam k tomu svy duvody, aby tam mimi vydrzelo co nejdyl.

Ducky taky samozrejme moc pozdravuj Vranu i baji, jestli budes psat tu smsku 🙂 Jsem zvedava jak dlouho si tam holky pobudou...

A co Petule, uz se tady dlouho neukazala?? 😕

matru
20. říj 2008

No, Petule nějak poslední dobou nechodí...asi má s klukama co dělat....
Katchu: tebe asi taky nenechají přenášet kvůli té cukrovce, Baji to tak měla...
Jinak Neli je zatím dobrá, ted jsem měřila teplotu a v pořádku 🙂 snad to bude ok 🙂
Oskarko: já už radši netipuju, víte jak to bylo s Vranou, ale neděli jsem trefila i když jinou 😀

oskarka
20. říj 2008

Také se přidávám ke strachu ze žloutenky a toho černého kašle, nějak to tu řádí.
Matru🙂 🙂, pravda to tipování moc nevyšlo, ale to nevadí.
Katchul, to jsem tedy zvědavá, jestli nám vyjde pohlaví podle čínského kalendáře (kde ho najdu, že bych se tak zběžně mrkla?).

katchula
20. říj 2008

Matru: no jo vlastne, tu nedeli jsi trefila 😉 Tak to jsi nahodou uspesna, bez si hned vsadit sportku 😀 😀
Toho se prave bojim, ze mi budou vyvolavat porod kvuli ty cukrovce. No necham se prekvapit, zatim o tom nebyla rec. Ale teda radeji bych porodila normalne, zkratka az to na me prijde... Zvlast kdyz ctu jak si holky vytrpely 😒

katchula
20. říj 2008

Oskarko, mrkni se k Ducky do alba Betuska. Ma tam ten cinsky kalendar a schvalne nam napis co Ti vychazi 😉

ducky
20. říj 2008

Jj, holky, pozdravovat určitě budu. Snad mi Vrána dá vědět. 😉

Katchu tak to jseš první, od koho slyším, že mu to nevyšlo. Ale jak píšeš, třeba na vás vykoukne holka 😀
Moje kolegyně z práce měla kolem sebe 2 případy, kdy doktoři na 100% potvrdili jedno pohlaví a narodilo se druhý.
Takže stát se může cokoliv.

Oskarko mkrni ke mě, jak psala Katchu, myslím, že je v tom prvním albu.
A dej vědět, co ti vyšlo 😎

Matru snad to Neli vydrží. To by bylo fakt drsný, kdyby měla zase blbou reakci.
Očkování je fakt potřeba, ale kdyby měla každé takhle protrpět... ☹ 😝

matru
20. říj 2008

Tak Oskarko, co ti vyšlo???? 🙂
Já znám taky případ, kdy se dr. netrefil, ale to měla být holka a byl to kluk...obráceně to nebývá, když je pindík, tak je to jasný 😀

petule.h
20. říj 2008

ahoj holky...všem gratuluji k miminku, ať rostete 😀 ..
matru: dnes jsem byla na tělísku, 3m po porodu jsem se bála, ale je to jen tlak, tak uvidíme jak to zebere, zda budu menstruovat...apod...stálo to 6000,- myslím, se to vyplatí..
jinak Lukášek roste, už v listopadu jdeme na první hexa a 2 kyčle byli v poho, tak ještě v listopadu naposledy...bojujeme sem tam s rýmou, ale jinak klepu jsme zdraví, jen tom měl nedávno teplotu, ale jen den...teď to lítá všude..
když jsem se utvrzovala že je to kluk, tak doktor řekl, leda by měla holka pindíka 🙂 , MĚ TO TREFIL POKAŽDÉ...takže všem ještě jednou gratuluji že přežili porod a a´t už máte jen radost z miminek a všem co budou rodit co nevidět držím palečky a´t vše dopadne parádně..musím jít..jo matru dnes jsem smažila květák a zítra peču koláč s tvarohem a banánem, ty se někdy ptáš na inspiraci...já už hledám po kuchařkách a pak nakupuji..v prosinci začnu příkrmy tak se těším...jinak lukáš je zlatej, budí se jen 1-2x v noci a usíná do 22h a vstává do 9:30 😀 , tak paráda a bolení nám ustává, už se hýbe, takže zase je to o něco klidnější...

mějte se

matru
20. říj 2008

Holky, tak už máme horečku ☹ dala jsem Panadol a uvidíme 😒
Petule:ahojky, to je fajn, že se máte dobře a že je Lukášek hodný mimi 🙂 my začneme přikrmovat zítra, zkusíme mrkvičku 🙂 a to tělísko se určitě vyplatí, taky už se nechci vrátit k HA, hlavně abys ho snášela, kámoška pak špinila půl roku, ale ted dobrý a je spokojená, MS téměř vymizela...asi si ho dám taky, musím se oibjednat na gyndu, jestli jsem v pořádku a můžou mi ho dát....
Oskarko: kdybys jela, dej nám vědět 🙂

oskarka
20. říj 2008

Ahoj, holky, nebojte, určitě Vám dám vědět, kdybych odjížděla. Ale zatím nikam nejedu. Zítra dopoledne na kontrolu do poradny🙂 🙂. Podle toho čínského kalendáře to vypadá na holčičku, tak uvidíme🙂.
Matru, brzy bude Nelince lépe, uvidíš.

matru
20. říj 2008

Ty jo, že by další ženská? holčičky jsou tu tedy v přesile 🙂
držím palce v poradně, at tě čekají jen dobré zprávy 😉

ducky
20. říj 2008

Matru to je mi líto, ale snad Panadol zabere a Nelince bude zase dobře 🙂
Oskarko tak uvidíme, jestli se to u tebe potvrdí nebo ne. 😀
Ale holky každopádně vedou, aby se nám pak nepopraly o Štěpánka od Katchu 😉 😀

Vrána se zatím neozvala, kdyby něco, tak dám určitě vědět.

ducky
20. říj 2008

Holky tak Háňa píše:
Dnešek byl náročný, každé 3 hodiny za Kájou, do toho návštěvy, zkrátka ani na chvíli jsem si nelehla a jsem utahaná jak kotě.Teď v 10 ještě kójo a pak jdu chrupat. Malou pořád testují, ta nic moc nevím, ale snad bude ok. A nebude tu muset být moc dlouho. Je ale krásná. V albu jsou nějaké fotky, dnes nebo zítra možná mm přidá nové, tak koukejte. Pozdravuj holky.

Tak snad bude vše O.K. a obě holky budou v poho 😀
Dobrou 😉

katchula
20. říj 2008

jee ducky dekujeme za zpravu od Hanky 🙂 Tak vidim, ze je v jednom kole... Na fotky jsem koukala, mala je krasna a je videt, ze je to kus zensky 😀 Tak snad se Vrana aspon pres noc vyspi, ma to narocny.

Tak holky dobrou noc a Nelince preju at je brzy zase fit a bez teploty 😉

oskarka
20. říj 2008

Holky, díky za zprávy od Hanky, snad bude malá brzy v naprostém pořádku. A držte mi palce na zítřejší poradu ať se dozvím už něco konkrétního a směřujícícho k porodu. Dobrou noc, hezké sny, pokud možno klidný spánek (já už to asi 14 dní nezvládám, spánek mi nejde) a zítra se Vám ozvu. pa

matru
21. říj 2008

Ahoj holky: tak noc byla v pohodě, po Panadolu šla teplota dolů a Nelinka krásně spinkala, ale já se pořád budila a sahala jsem na ní, jestli není horká.Ted ráno má 37, takže dobrý, ještě radši dnes zůstaneme doma.Koukla jsem na fotky Káji, je krásňoučká, hlavně aby se rychle dala do pořádku a mohla už být u Hanky.

ducky
21. říj 2008

Matru tak to je dobrá zpráva. Nelinka bude už snad dobrá 😎

Katchu není zač. Psala jsem jí za nás za všechny 😉

Oskarko dej hned vědět, jsem celá napnutá. Doufám, že se nevrátíš až já budu pryč.
Pojedu si kolem oběda vyzvednout hotové záclony do Ikey. 😀 a to bude konečně poslední tečka do předělaného pokoje. Taková třešnička na dortu.
No, a pak už taky budeme čekat jen na Bětku, až se jí bude chtít ven 😉

matru
21. říj 2008

Ahoj Ducky 🙂 tak to bude mít Bětka krásný pokojíček 🙂 já jezdím hrozně ráda do Ikey, ale co mám Neli jsem se tam nedostala
Nelinka dnes bude mít poprvé příkrm, dostane k obědu mrkvičku lžičkou, to jsem na ní zvědavá 🙂 asi to bude boj 😀

ducky
21. říj 2008

Jj, snad se jí tam s náma bude hezky spinkat. 😎
Taky mám Ikeu ráda. Někdy si s manžou děláme legraci, že žijeme v dekoraci Ikea. 😀
Máme toho spoustu. Ale co má člověk dělat, když je to pěkný nábytek za přijatelné peníze?

Tak dej vědět, jak jí to chutnalo.
Vařila si nebo si koupila hotový?

matru
21. říj 2008

Mám oboje, všichni sice říkají, že je lepší to udělat z čerstvé zeleniny, jenže já si naopak myslím, že u těch koupených je záruka, že to dělají z kvalitní zeleniny, někdy i bio, kdežto to co prodávají v Bille je 2-3 jakost...no nevím,spíš budu kupovat, je to hned hotové a můžeš mít každý den jinou zeleninku a masíčko, navíc je to na pár měsíců. co si pamatuju, Kačenka už od roka jedla s námi, jen jsem méně solila a kořenila...
My taky žijeme v Ikee, Kačka má celý pokojík, já kuchyň a ještě v celém bytě doplnky a přesně jak říkáš, je to hezké za dobré ceny, mně se ani drahý nábytek nikde nelíbí...

ducky
21. říj 2008

Já už jsem o tom totiž přemýšlela, i když Bětce to bude ještě chvíli trvat 😉
Právě že mi přijde lepší koupit hotový. Pokud to bude jíst, tak není problém. Myslím, že když si člověk promítne do ceny a čas a energie, které potřebuje pro uvaření čerstvého, tak to cenově vyjde na stejno.
Ale ještě uvidím, koupili jsme s manžou nedávno parní hrnec, tak třeba to budu střídat.

Taky se mi nelíbí drahý nábytek a hlavně tenhle z Ikey, když tě za pár let omrzí, tak ho prostě vyměníš a nebudeš svázaná tím, že stál nehorázný peníze a proto se na něj teď musíš koukat 20 let.
U nás je teda kuchyň jediná, co jsem si nechala udělat od Sykory, ale jinak obývák, ložnice a Bětka má zatím komodu z Ikey, ale určitě jí potom pokojíček zařídíme taky Ikeou.

Kdypak se ukáže Oskarka 😉
Jsem zvědavá 😀

matru
21. říj 2008

No já už toho mám koupenýho spoustu, hlavně se mi líbí ta pestrost, každý den něco, když jí budu chtít dát květák, tak sní kousek a musím koupit celej, takhle je to ok....ale znáš mámy a babičky, přece jí nebudeš dávat konzervy! no stejně si to udělám jak budu chtít....jo Sykora má kuchyně krásný, ale taky docela drahý...přesně jak říkáš, až mě to omrzí, tak jí vyměnim a nezruinuje nás to 🙂
Taky čekám na Alenku, až se ozve, třeba už jí tam nechají a mimčo bude za chvíli 🙂 taky jsem zvědavá, navíc když je to jediné překvápko 🙂

ducky
21. říj 2008

😀 Umím si představit "dobré" rady maminek a babiček. Moje máma je v poho, ale stejně už mi říkala, co jsme všechno pro Bětku nakoupili, že to jsou blbiny apod. A to je mamina poměrně mladá s mladým myšlením.
Ale jak píšeš, dáš jí, co jí bude chutnat a klidně od každého kousek 😉
Jj, Sykora nebyla nejlevnější, dělali jsme jí před 2 roky společně s koupelnou a záchodem, protože to tu bylo skoro 30 let. Vyšly nám nějaké penízky, tak jsme do toho šli. Hlavně kuchyň já počítám, že budu mít dlouho, takže proto jsme do ní investovali, aby vydržela 😀

Dneska mi přijde, že je tam nějak dlouho, tak třeba už opravdu nedorazí.
Každopádně já je obdivuju, nevydržela bych nevědět pohlaví 😅
Já jsem totiž hroznej zvědavec 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru