Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

nadis.h
4. črc 2010

@mori ja tam jela s tim,ze tam koupim vse co jsem potrebovala a nakonec jsem tam koupila jen puncochacky 2 a zavinovacku. Jako maji tam toho plno ale ja si nevybrala. Co zajet do Petta?

Terci juju baby obchod je to.

mori
4. črc 2010

@nadis.h v Pettu jsem byla ve čtvrtek, jak jsme jeli z porodky .. ponožky neutrální neměli, polodupky neutrální neměli, ochranu matrace neměli, soupravičky neutrální jedině drahý 😒 Jen náhradní savky na lahvičky jsem tam vzala ..
Nevim jak jsou na tom v obchodě Batolata ???

@tercina můžeš přiblížit popis, co je poblíž ? LBC dle ulic neznám 😀

už se mi fakt nechce moc cestovat, v tom vedru to je děs běs 😖 ale zase jsou věci co si radši prohlídnu / osahám, než kupovat po netu 😉

lerak
4. črc 2010

Ja byla na udrzovani od 18.2. az 27.2. Moje doktorka me CS za cely tehu nerikala, ani odhad vahy. Nikdy. Mno a pak jsem byla pred porodem rada, ze jsem nevedela kolik miminko vazi, pac kdybych tusila ze bude mit 3,6kg tak utecu 🙂 Jen proste rikala ze jsem otevrena na dva, od nakyho 31tt, ze je mrnousek nizko a monitor kreslil kontra. Ja ale nic necitila. Kreslilo me to krivku s max. hodnotou asi 25 a propousteli me, kdyz me to kreslilo 80. Nechapu. Pritom cely pobyt v nemocnici maximalne 40, ale ten posledni den se to zblaznilo 🙂 Svuj "porodni" monitor jsem nevidela a docela by me to zajimalo. Protoze ty bolesti byly solidni 🙂 Jj, na Taich to pujde. Vcera jsme byli s malickym a s mamkou v Lidakach a sli jsme lesem k lesnimu koupalisti. Tam je tak krasne. Podel cesty potucek, u nej spousta mistecek na piknik, cachani nohou, bylo tam i par lidi s kocarkem, je to tam i v soukromi a tak. Proste doporucuju.

nadis.h
4. črc 2010

@mori to je ten zakon schvalnosti. 😀 kdyz neco shanis tak nic nemaji nikde a pak je toho plno. Ja takhle nemohla sehnat pitome rukavicky do porodky. 😀
ja jine detske obchody neznam. Jen co je napr v Nise a Globusu. Ja vse v podstate koupila z netu. Vy budete mit prekvapko ju? 🙂

nadis.h
4. črc 2010

Leri me vahu taky Dr nikdy nerekl. ☹ jen ve 30 tt kdy delal "velky utz" to mel Kaja 1440g a od te doby nevim. Tak jsem taky zvedava.

mori
4. črc 2010

@nadis.h my ještě něco u prvního těhu kupovali v Dětském ráji http://www.detskyraj.cz/scripts/index.php třeba kočárek a pak i větší autosedačku - tam jsme si to prohlídli a pak objednali z netu, páč tam maj lepší ceny 😉 Ale dá se u nich i objenat po netu a za stejnou cenu vyzvednout u nich na prodejně 😉
Tak mě ve 30 tt na UTZ řekli váhu 2000 - 2100 g 😀 ale je fakt, že i těhotenství posunuli na 32 + 3 tt, takže to až tak velký rozdíl není. Ale na tohle moc nedám, páč u Káji mi říkali větší váhu a měla krásných 3,10 kg 😵

nadis.h
4. črc 2010

Ten raj mi prijde dost drahy v porovnani ze stejnyma vecma z jinych obchodu. Me je dnes tak divne blbe. Jen lezim a lezim. ☹

tercina
4. črc 2010

@mori Ten obchod BABY CAR je v Široké ulici, je to když půjdeš na Soukenné nám (jak staví Tesco), tak si stoupneš před tu vysokou budovu NISA (dole byla restaurace). Půjdeš do tý ulice vpravo a asi po 100 metrech je to vpravo. Naproti je ještě jeden dětský krám, ale tam moc nechodím.

tercina
4. črc 2010

@mori A taky hodně nakupuju na www.mimibazar.cz. Mám odtamtud kočárek, autosedačku a spoustu dětských věciček za perfektní ceny.

mori
4. črc 2010

@tercina dík, už chápu kde myslíš 😵

mori
4. črc 2010

@tercina to víš že na MMB taky nakupuju 😉 i na Karolínku 🙂

tercina
4. črc 2010

@lerak Ahojky, já tam byla od 9.3.-15.3. tak jsme se trochu minuly. 🙂 No když mě přijímali na tom 32 tt, tak mimi mělo prý 2,5 kg. Říkali, že bude pěkněj macek. Kdyby to byla pravda, tak bych na tom 39 tt porodila asi slona. Naštěstí měl jen 3,27 kg, takže se trochu hoooodně sekli.Já měla moooc pěknou křivku. Na kapačkách se to utlumilo, ale jakmile mi ho vysadili, tak to byl zase mazec. Mě ty kontrakce totiž dost bolely. No a když mě na 34+2 pouštěli domů, brala sem ještě magnésko v tabletkách. Od 36tt jsem ho vysadila a žádný kontrakce jsem už pak neměla 🙂
No vidíš, k lesnímu koupališti se taky musím někdy podívat

tercina
4. črc 2010

@mori Já na Mimibazaru hodně sleduju AUKCE, nakoupila jsem tam strašně moc krásnejch věcí za "kačku". Kočárek jsem si tam složila od různých maminek (mám kočárek Mutsy), takže jsem ušetřila 15 000 Kč. Naštěstí jsem natrefila zrovna na maminky, který měly ty kočárky jen jako "vycházkové", tudíž absolutně nezničené.
Taky tady v LBC otevřeli novej sekáček jen s dětským zbožím. Je to za finančákem. Jmenuje se KIKI. www.kikiliberec.cz. A v Tescu mají myslím slevy na dětský oblečení. Mamka mi tam na malýho kupovala ponožtičky (takový neutrální.

nadis.h
4. črc 2010

Holky na mimiaukci nedam dopustit. Mam odtamtud nejvic veci na maleho. Mela jsem vzdy stigro a vyhrala vecicky rozkosne z Nextu za par kacek a vzdy to bylo v perfekt stavu. A mam odtamtud i kocarek + autosedajdu Chico a kdyz nereknu tak na kocarku nikdo nepozna ze je uz pouzity.

tercina
4. črc 2010

@nadis.h Přesně tak. Já mám sedačku Maxi Cosi i ten kočárek z druhý ruky. Je pravda, že by to nikdo nepoznal 😉. Taky nakupuju věcičky z Nextu. Mám ráda, když je malej hezky oblečenej 😉

mori
4. črc 2010

@tercina díky za tipy 😵 Finančák sice nevím kde je, ale čučim do mapy - je to ulice, co vede k vozovně MHD ?

nadis.h
4. črc 2010

@tercina ja z toho puvodne mela strach to brat,aby nebyl rozbity nebo tak kdyz to nevidim,ale ta pani s nim snad nejezdila,protoze je fakt suprovej. Next ma krasny veci. Nenarazila jsem zatim na hezci.🙂

tercina
5. črc 2010

@mori jojo, je to ulice, která vede k depu MHD. Vedou tam tramvajový koleje. Je tam i ČEZ.

@nadis.h Já taky měla strach. Ale shodou okolností paní, co mi prodávala podvozek a sportovní sedačku byla z Liberce, takže jsme se na něj byli i podívat. A korbičku mám z Brna. Byla úplně netknutá 🙂

nadis.h
5. črc 2010

Holky jak moc myslite jsou v porodce benevolentni,ze by mi uz ted trochu pomohli? Ja uz to nedavam. ☹

tercina
5. črc 2010

@nadis.h Ahojky, já šla do porodky 38+6 tt. Šli jsme tam večer v deset hodin. Šla jsem se jen nechat zkontrolovat, protože mi mimi hrozně tlačilo jakoby "do zadku". Udělali mi monitor a už si mě tam nechali. Řekli mi, že mám nález a že když přes noc neporodím, tak mi to ráno vyvolají. A tady vyvolali. Ale Nadi, já už byla asi 14 dní otevřená na 3 cm, tak možná proto už mě nechtěli trápit, ale zkusit to můžeš. Jdi se tam nechat zkontrolovat a stěžuj si. Třeba tě tam už nechají. Hlavně nám pak dej vědět, ať víme 🙂 . Tak kdyžtak hoooodně štěstí a ať tě to moc nebolí a máš to rychle za sebou. Já měla porod vyvolaný a rodila jsem 3,5 hodiny, což si myslím, že je docela krátké.
Ale zase si musíš rozmyslet, jestli chceš, aby ti bolesti nastoupily pomalu a tělo se na to připravilo (pak bych to zkusila ještě vydržet doma) a nebo mít od začátku MEGA bolesti (to byl ten můj vyvolanej porod). ☹
Už se těšíš na mimi, viď? Víš co budete mít, nebo to máte jako překvapení? My jsme to měli jako překvápko 🙂

nadis.h
5. črc 2010

Teri tak to jsem rada,ze to pises. Vis co v podstate ty bolesti mi jsou uz ted fuk,protoze mam bolesti uz dlouho a uz je to ted jen horsi a horsi kazdym dnem. Proto jsem psala,ze uz to nedavam. A jak pises mam prave taky to tlaceni do zadku. Casto se az musim postavit. A kdyz me to netlaci vzadu,tak me to silene jakoby reze vpredu. 🤐 Ja jdu ve ctvrtek na monitor a udelaji mi tam poradnu pac muj dr je na dovce,tak to tam reknu. Jsem taky zvedava zda jsem uz otevrena pac naposledy me dr tak kontroloval ve 30tt jak jsem psala. A vime co to bude. 🙂 Kaja klucik. Me to rekli uz ve 12tt kdy jsem byla na NT screeningu. To toho pimpaska tak pekne chytila primarka Gennetu,ze nebylo pochyb. 😀 obdivuju,ze jsi nebyla zvedava. 🙂

chaala
5. črc 2010

Nadi, byli jsme pár dní na chatě,tak hned nakukuju, jestli už jsem TO nepropásla 😉 . Ale koukám, že jsi stále 2v1. Já měla obě děti před termínem, tak netuším, co by Ti v porodce řekli. Ale do čtvrtka na kontrolu to je pár dní, tak si tě tam možná rovnou nechají.
Jo a taky nextík můžu 😀

nadis.h
5. črc 2010

Chali tak to jste sepekne vyluftili. 🙂 ja mela tehu krasny. Zadne komplikace a i pres to,ze ted to neni moc prijemne tak bych chtela byt tehu klidne i 10x. 🙂

tercina
5. črc 2010

@nadis.h Určitě jim to řekni a hodně si stěžuj. 😉 No já taky chodila do Gennetu. Bylo to úžasný, jakej super UZ tam mají. Vždycky, když jsme šli na UZ jsme předem hlásili, ať se neprořeknou co to je, že to máme jako překvapení. Mě ti to bylo úplně jedno, co to bude. Ale ke konci jsme měla takový tušení, že to bude kluk 😉
Jinak jak jsem porodila, tak jsem se ani nezeptala co to je. Jak to tahali tím vaxem, tak jsem se akorát zeptala, jestli je mimi v pořádku. Až když mi ho po 10 minutách přinesli, tak mi řekli, že to je klučina. 🙂

nadis.h
5. črc 2010

@tercina tak me to v tom 12 tt ani nenapadlo,ze by to uz mohlo byt videt. Primarka to jen stopla a rika:vidite ho? 😀 i kdyby to nerekla tak mi je jasny co to je. Pritel to taky vedet nechtel,ale rekl to pozde no.:-P
stezovat si budu. Ani moc lhat nemusim pac jsem KO skutecne. 🤐

tercina
5. črc 2010

@nadis.h No to čučim, že už to bylo vidět v 12tt. Příští mimi budeme mít taky překvápko 😉
Já vím jak ti je, já byla taky KO. Nemohla jsem spát, ležet, sedět prostě nic. Už jsem se jen valila jako sud a kolíbala jako husa 😉
Tak uvidíš, ale myslím, že si tě tam taky nechají - ale myslím, že bude mít velkou váhu to, jestli jsi otevřená a nebo jaký máš CS.

chaala
5. črc 2010

Tercina, to jsi dobrá, že jsi to vydržela 🙂 Já bych to určitě nevydržela, prostě strašně zvědavá. I když teď po druhé jsem měla nutkání to vydržet...ale nevydržela. Volala jsem si do Genetu na výsledky plodovky a paní se mě zeptala, jestli to chci vědět. A já hned že jo 😀

tercina
5. črc 2010

@chaala Tys taky chodila do Gennetu? Nojo, mě se taky všichni divili, že to nechci vědět. Ale já chtěla mít po tý bolesti aspoň nějaké překvapení. Doma jsem měla všechno neutrální nebo na kluka, postýlku s nebesama modrou (po kámoščiných dětech). No a kdyby to byla holčička, tak jsem měla u kamarádky mooooře holčičích věcí, tak bych si je jen v krabicích přivezla.

nadis.h
5. črc 2010

Taky Ter obdivuju.ja jsem stara zvedavka. 😀

Snad se ten cipas hnul od toho 30tt. Snad jo a ty jedny identifikovatelny bolesti znamenaly prave otevirani se. Jinak me omejou. 😒

tercina
5. črc 2010

@nadis.h Tak uvidíš. Jinak kdy máš termín?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru