Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

aggamma
13. črc 2010

@tercina co se týče výbavičky tak jsem kupovala jen ze začátku samé pidi neutrální barvičky......a taky mám od kamarádky slíbené věci jak na kloučka tak na holčičku.....takže by s tím asi taky neměl být problém......jen jsem prostě jen moc zvědavá a už bych miminko ráda oslovovala nějak jinak než uzlíček,mimísek,lochneska apod. 😀 Jinak kočárek máme neutrální fialkovou barvičku......mám fotku kočárku v albu tak se jukni 🙂

nadis.h
13. črc 2010

Aggi ja si taky planovala co budu vsechno delat v tehu. Cvico,kurzy aj. A co myslis? Na kurz jsem nesla a misto cvica se valela na gauci.

nadis.h
14. črc 2010

Ty jo co to blbne? Nepridavaji se mi prispevky! ☹
ahojky maminky. 🙂
co ta Mori? Kdy ji asi tak pusti co?
My naaadherne spali. Od ctvrt na 1 a pred 6 jsem ho nasilne vzbudila a pak jsme pokracovali do 9.🙂

tercina
14. črc 2010

Ahojky, tady je dneska nějak mrtvo...
Nadi, užívej si to, že hezky spinká. 🙂 Náš Peťulka taky krásně spí. Když jsme přišli z porodnice, prospal celé dny i noci. Děti se žloutenkou jsou hooodně spavé. Akorát teď nás začali trápit prdíky. Jsme na tom táboře a mám tady jinou stravu - chudinka moje. Vždycky v devět večer se probudí a strašně pláče 😢 😢 Je mi ho tak líto.

nadis.h
14. črc 2010

Terci toho se hrozne bojim aby nemel takove trapeni. Tak jim minimalne coz taky neni dobry.

zarzuela
15. črc 2010

Ahojte, my máme s prdíkama velký trápení, a není to způsobeno tím, co jím, ale Domča pří jídle strašně hltá a napoliká moc vzduchu a všechen ho pak nevykrkne. Je to na palici protože když ho to chytne tak nezabírá nic, občas si nechá procvičit nožičkama - pokrčit na bříško to pak prdí o sto šest, ale když ho to hodně bolí tak se napne jak proutek a nezmůžu nic. Ani Sab simplex nezabírá. je to na palici kor jak jsou teď ty vedra - to hltá dvakrát tolik a mě už z toho věčnýho jekotu začíná hrabat, usíná kolem půlnoci a uplně vstává v pět a to vždy kvůli prdům. Už si připadám jak zombie jak jsem nevyspalá

nadis.h
15. črc 2010

Ach jo. Kulisci mali! Holky a kdy to zacina tak?

zarzuela
15. črc 2010

To se asi nedá říct takhle kdy to začíná, kamarádka měla s klučíkem už v porodnici problémy. Já jsem dostala od Dr. ten Sab simplex asi na 3 týdnech když jsem tam byla na kontrole. On asi není uplně k ničemu - prý to v žaludku nějak rozloží ty napolikané bublinky, a má je to naučit krkat - teda takhle mi to říkala Dr. Někdy máme dny uplně v pohodě, ale někdy je to fakt na palici. Já při každým přebalování mu tlačím kolínka k bříšku a většinou se nám povede pár prdíků uvolnit (manža už mi říká miminkovská prďotlačka 😀 ) Když mu poťukám na bříško, tak to má chudinka někdy jak bubínek.

nadis.h
15. črc 2010

Jezis to se mi chce az brecet. ☹ to se zblaznim a budu plakat s nim. Ptam se jak blbec. Ale to maji kdyz nerihaji? A nebo i kdyz rihnou tak je to muze bolet?

zarzuela
15. črc 2010

Neboj to zvládneš, já se taky na všechno ptala, nakoupila jsem vše co může ulevit : tj. Peckový polštářek z DM ten se nahřeje a dá na bříško - někomu to pomáhá, pak krém Pupík - namasíruješ bříško a má to uvolnit - docela nám zabíral, rektální rourku - tu jsem už taky několikrát použila v nouzi a úleva to byla obrovská pro něj i pro mě.
Prdíky může mít když neříhá a i když si říhne, něco tam vždy zůstává, pak taky když hltavě papá, a z jídla maminky. Ty kluci na to holt trpěj trošku víc. Ale neboj se všechno to zvládneš a jakmile se ti malej začne víc hýbat ,tak je to už menší problém. Ale taky vás to nemusí potkat vůbec, brácha má chlapečka který prdí jak o závod a nepláče že by je měl zaražené. Některý kluk si holt umí pořádně řampnout a někteří se s tím zas trápí a propláčou každý prd. My jsme naštěstí ten střed, někdy mu to jde a někdy ne.

nadis.h
15. črc 2010

No uvidime. ☹ zatim krka fajne a kajdi pri kazdym kojeni. Ukakanek maly. 🙂

zarzuela
15. črc 2010

Domča mi taky ze začátku kakal při každým koju. teď už kaká jen 1 až 2 x za den. co kojení už je to v pohodě?

lerak
15. črc 2010

@tercina Ahojky, po delsi dobe nakukuji. Nam na prdiky strasne pomohl granul.caj od Hipp pro kojici maminky. Maji ho v DM, ale v lekarne urco taky. Piju 2-3 denne a gut. Tak zkus.

lerak
15. črc 2010

@zarzuela Nam nepomahal ani tresnovy pytlicek, ani Sab, az v krizi rourka, ale tu jsem pouzila asi trikrat. Pak na doporuceni jsem zacla pit granul.caj od Hipp pro kojici a je po problemu. Tak zkus. Jo a nejim absolutne nic nadymavyho. Takze vetsinou bohuzel varim dve jidla.

nadis.h
16. črc 2010

Ahojky. Holky malem me upadla vecer kost ve spodku.:-P asi z te bourky. I Kaja spatne spal.

Zarzu kojo dobry. Uz pak v porodce ke konci mi to povolilo. Ale ten zacatek byl desny.

Leri jee dekuju za typ. Koupim. Ja taky jim fakt s rozmyslem. Bojim se bojim.

zarzuela
16. črc 2010

Leri ten čajík piju taky, a hlavně je super, že se dá udělat i studený v těchhle vedrech. Nadýmavý taky žádný jídlo nejím, vyhýbám se tomu obloukem.
Dneska jsme byli na Hexa tak doufám, že to zvládne bez reakce jako ten Sinflorix. Tak nám držte pěstičky aby broučkovi z očkování nic nebylo. Bojím se toho že bude mít teplotu 😖

mori
16. črc 2010

Ahoj holky ! Tak konečně jsem se dostala i sem mezi vás 😉
Pustili mě v úterý, ale Gábinka tam ještě musela zůstat v inkubátoru - nechtěla moc papat, je to už lepší. Až to bude ještě lepší, tak se za ní vrátím a budu jí mít u sebe. Jinak na začátku skutečně v inkubátoru nebyla - až během dne začla mít problémy s dýcháním, tak jí asi 4 dny pomáhali přístroje.
V albu mám fotečky 😉

aggamma
16. črc 2010

Holky já se tak těším až bude chladněji....tyhle vedra mě zabíjí.....potím se jak dveře od chlíva.......a to mám jít příští týden jako záskok na týden do práce...že já blb se nabízela.......Ufff kdyby aspon nebylo takové hnusno dusno.Už se těším až se zas vyspím.S tím břichoušem už mi to nějak nejde.....za to uzlíček chrní jak šípková růženka.

zarzuela
16. črc 2010

Ahojky mori, Gábinka je nádherná, moooc gratuluju povedla se vám 😀

nadis.h
16. črc 2010

Ahoj Mori. Gabinka je krasna holcicka. Preji at je brzy doma! Jak se citis Ty?

Zarzu taky se na ockovani netesim. ☹

aggi taky to nejak nedavam. Vlezu do sprchy a za chvilenku muzu jit znova.

mori
17. črc 2010

@nadis.h díky 🙂 Fyzicky už celkem dobrý, psychycky to je už horší .. no ale vydržet to musím, nic jiného mi nezbývá.
Ty sem fotečky Káji nedáš ???

nadis.h
17. črc 2010

Mori ja nemam Pc. Je rozbity. Ale zkusim to pres mobil. Naprosto Te chapu s tou psychikou. Ja nemela Kaju u sebe 6 dni v porodce a to uz jsem tezko nesla,kdyz jsem ho musela hned po kojeni vezt k sestram. Uz jsem pak probrecela cele pondeli. ☹ natoz byt ve Tve kuzi. Ale za chvilku uz budete komplet.

Holky az bude lepe,nevyrazime nekam na zmrzku? Rada bych Vas poznala. Takovou kocarkovou bandu. 🙂))

tercina
17. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem zase tu. Zítra už odjíždíme z tábora, takže zpět do reality 😉
Mori - ještě jednou gratuluju ke Gábince. Je nádherná. Doufám, že vás co nevidět pustí 🙂

@nadis.h Dobrý nápad ta kočárková banda na procházce. Taky bych vás ráda poznala 😉

tercina
17. črc 2010

@lerak Díky za tip na čajík, hned jak přijedu domů, půjdu si ho koupit 😉

tercina
17. črc 2010

@zarzuela Ahojky, já jdu s malým v úterý taky na Hexu a Sinflorix.... jak jste to zvládli?

nadis.h
17. črc 2010

Terci budu take rada. 🙂

az se trpaslik vyspi tak pojedem prve ven. Do lekarny.🙂

tercina
17. črc 2010

@nadis.h Nadi, my byli poprvé venku na 6 dnech u paní doktorky. Bylo to pro nás zvláštní s tím kočárkem 😵 Najednou jsme nebyli jenom dva 🙂

tercina
17. črc 2010

🙂 @nadis.h Tak až se pak aklimatizujete doma a budete moct víc ven, tak uděláme nějaký kočárkový sraz, jo?

mori
17. črc 2010

@nadis.h kdy vás vůbec pustili domů ?

nadis.h
17. črc 2010

Jezis ono se to zas neulozilo predtim.☹ se na to vyprdnu!

Psala jsem ze u nas byla v den propusteni doktorka a druhy den sestricka,tak jsme k ni nemuseli. A dovolila nam jit prvne ven az zitra,ale ja neodolala uz dnes. Sla jsem jen do lekarny a hned zpet. Nemohli jsme hned pac Kajik nemel 3 kg pri propusteni. Tak nam to vypocetla na tu nedeli.
Na srazik se tesim moc!!

Mori nas pustili 7 den. Od utery do utery jsem tam byla. V pondeli jsem to pak uz probulela,kdyz mi Kaju porad nedali kvuli te pitome zloutence. ☹
a mas uz nejake vyhlidky od doktoru kdy by Vam mohli malou pustit?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru