• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

18. července 2017 
Holky asi jsem blázen, ale dala jsem se teď do pletení bačkůrky pro Domíska aby mu bylo teploučko na ťapinky :o) jsem zvědavá co vytvořím :o)
10. zář 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela To je jasný, že mlíčko je pro něj to nejlepší. :slight_smile: Ale plný kojení stačí dětem do těch 6 měsíců, pak už myslím ne a měly by být přikrmovány. Je to takový divný se vzdát plnýho kojení, viď? Mě to bylo líto, když jsem začalá dávat Nutrilon, ale Peťka je spokojenej a to je důležitý. Doktorka mi taky říkala, že už mám začít s příkrmama, ale já počkám asi až do těch 6 měsíců. Nevím, no. Kamarádka má obě děti plně kojené, Nutrilon jim nikdy nedávala a od 4,5 měcíce oběma dávala kašičky ze lžičky.
To nám pak tvůj výtvor budeš muset přinýst ukázat - ale dej si na nás bacha, abysme pak nechtěli taky :wink:
10. zář 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych právě chtěla počkat ještě až mu opravdu bude těch 6 měsíců, to je vlastně už za 10 dní uf to to letí. Je to právě takový divný vzdát se kojení, když jsem byla těhu tak jsem říkala že nevydržím dlouho kojit a ejhle realita je někde jinde :slight_smile: Asi ta těch 14 dní zkusím kašičku na noc - já mám právě strach aby ho to nějak neucpalo, možná se bojím zbytečně, stejně na to jednou musí dojít.

Už jsem jedny Domčovi upletla když byl mimi :o) to abych si pak založila nějakou manufakturu co :slight_smile:
10. zář 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Zarzu, já jsem se taky nikam nehnala. Plně jsme kojili půl roku, a pak jsem teprve postupně zaváděla příkrmy. Většinou každý měsíc jeden nový. Říkala jsem si,že není kam spěchat.
To se Domča bude mít :slight_smile: , nové bačkůrky.
10. zář 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaala s tím každý měsíc jedem nový myslíš jako, že jsi měsíc dávala jen mrkvičku a po měsíci jsi k tomu něco přihodila? A vařila jsi to doma nebo kupovala hotovky? A začala jsi od začátku 6 měsíce nebo až od ukončeného? to mám otázek viď :grinning:
10. zář 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Já neříkám, abys někam spěchala - to ne, to jsem možná blbě napsala. :confounded: Jen jsem chtěla říct, aby ses toho nebála - přikrmovat. Domčovi už bude 6 měsíců (bude mít dokončený 6tý měsíc) a bude to velký chlapák. Když jsem viděla třeba v DMku, kolik tam mají příkrmů od ukončeného 6tého měsíce, tak jsem šla do kolen. Některý mi příjdou až drastický (např přesnídávka s vločkami). Chudinky, umíš si ty malý prdelky představit, co by dělali s vločkama? :astonished: Jak píše Chaala, pomalu ho pak seznamovat s příkrmama a kašičkou.
Já když jsem Peťkovi začala dávat Nutrilon, tak se pěkně zabetonoval, musela jsem koupit Nutrilon Comfort proti zácpě. S příkrmama a kašičkama to taky asi nebude žádnej med, ale hold si na to ty naši prďolkové budou muset zvyknout.
Bože, to to letí, já se z toho zbláznim :cry:
10. zář 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
taky by se mi takové bačkůrky pletené líbily. :grinning: Mám věčně zmrzlé haxničky. :sweat_smile:

Holky však Kájík je ještě maluškatý,proto tak spinká. Ono to taky příjde že tady bude sedět a brečet Vám s pytlama pod očima. :grinning:
10. zář 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Zarzi, Domča už bude mít ukončený 6tý měsíc :wink:
Taky mě to nešlo do hlavy, ale je to tak
10. zář 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co naplánovat další srazík - už i s Chaalou? Na Aggi si asi ještě počkáme - nebo ne Aggi, jak to vidíš?
10. zář 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a s příkrmama-skleničkama kupovanýma pokud chcete dávat i doma vařené tak prý máme být opatrné. Chodím občas i na diskuzi maminek na rodina.cz a tam na to hodně upozorňovaly holky,že se děcka namlsají a nechtěli jim pak jíst doma vařené.
@zarzuela Zarzu, začaly jsme 6.června (Vany se narodila 6.prosince). Nejdříve jen zeleninový příkrm (oběd), asi o 14dní později i s masem. U té zeleniny jsem dodržovala, že nový druh jsem zaváděla nejdříve po třech dnech od toho minulého, abych zjistila případnou alerg.reakci.Další měsíc jsem přidala dopolední svačinku-přesnídávku nebo ovoce. Další měsíc kaši a další měsíc odpolední přesnídávku-bílý jogurt samotný nebo s ovocem. Nejdříve jsem kupovala skleničky. Porce byly malé .Teď už vařím většinou sama. Udělám si toho víc a zamrazím 3-4obědy.
Terci já jsem pro všema deseti!! :dizzy_face: At to ještě spácháme dokud nezapadneme sněhem. :sweat_smile:
10. zář 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem z toho nějaká pomatená, myslela jsem že ukončený 6 měsíc je už vlastně skoro měsíc 7 jsem z toho akosi volakosi zmatená :grinning: Já mám doma nakoupený příkrmy od ukončeného 4 měsíce tak začneme pak tím.

@nadis.h mě malej takhle nespinkal ani když byl maluškatý :unamused: tak takový velký bačkůrky bych pak pletla místo týdne asi dva měsíce :slight_smile: ghííí

10. zář 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nadi,fakt? Já jsem ze začátku dávala jen sklenky a teď vařím. Už bylo na čase :grinning: Vždycky mi to chvilku trvá ,než se do toho dostanu. I u Lukyho to bylo stejné. Byla jsem vyjukaná a to jsem se bála, že uvařím něco špatně :grinning: Ale oba neměli problém s přechodem na moje vařené.
10. zář 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jůů srazík by byl fajn :slight_smile:
Nadis taky jsem slyšela o tom, že sklenky mají většinou stejnou chuť a ty mimískové pak domáci nechtěj. no uvidíme jak to bude.Teď budu kupovat parní hrnec tak snad to vařeníčko taky zvládnem :slight_smile:
Akorát nevím jak je to s kupovanou zeleninou, všude možně čtu že na to máme dávat bacha kvůli dusičňanům - nevím co si o tom myslet.
10. zář 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zarzi tak to nevím co mu dávám mlíčkem za uspávák že takhle spí. :grinning: Vždy ho nakojím,chvilenku pohoupu v lehátku a za chvilku je tuhoň. A v noci usne hned při kojení.

Chali tak to buď ráda. Holky z toho jsou nešťastný páč to mají takhle celkem prodražený že kupují ty skleničky.

Jsem zvědavá na Káju jak mu bude chutnat. :slight_smile: Docela se na to krmení těším jak to bude všude lítat. :grinning:
10. zář 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zarzi fakt? :confused: A co máme kde tedy kupovat? Nebo si máme pěstovat doma brambory,mrkve a jiné? :grinning:
10. zář 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zarzuela Zarzu, to já jsem právě taky ze začátku řešila, že je to plné dusičnanů, proto jsem začala skleničkou. Že tam by to mělo být v pořádku. Teď už ale kupuji zeleninu normálně v obchodě, jinak to nejde.
10. zář 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadis.h nevím jestli to není jen prosazování jakéhosi Bio ale mám to i v knížkách. Teď jsem dostala naprosto dokonalou knížku http://knihy.abz.cz/prodej/varime-kojencum-a-predskolakum jsou tam skvělé receptíky a skoro vše příkrmech
10. zář 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zarzi, já z toho počítání měsíců taky byla trochu vedle. Ale vem si, když je miminku přesně 1 měsíc (má už měsíc života za sebou tudíž 1. ukončený měsíc) :slight_smile:
10. zář 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se srazíkem souhlasím :dizzy_face: :dizzy_face: Jen musím dát děti do kupy.
10. zář 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaala Já se taky musím dát s tou rýmou do kupy, abych si mohla pochovat dětičky
10. zář 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musíme najít nějakou cukrárnu nebo něco, kde se sejít
10. zář 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajdu se nějak podívat do bazénu na tu Pizérii, jak to tam vypadá.
10. zář 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chaali tak to necháme na Tobě den a čas páč my se můžeme lépe přizpůsobit. Souhlasíte holky?

A místo to chce nějaké velké ať se tam s těma našema kárkama vejdeme. :sweat_smile: Škoda že v Plaze je nahoře jen ta čína.Tam je to ideální místo.Žádné lidi,hodně místa...
10. zář 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to sice možná blbý, ale docela dobře se dá posedět i v Interspaaru v té jejich restauračce, mají tam vzádu takový koutek i pro děti tam si myslím s kárkama problém nebude. ale možná to je fakt blbý nápad
10. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zarzi proč by byl??? Tam to není špatný!!Místa habakuk a dobrotu si tam dáme. :slight_smile:

Já ted popisovala kamarádce porod do emailu.Tak jsem si brekla. :sweat_smile:
10. zář 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadis.h Nadi, já vždycky když na porod vzpomínám nebo se koukám na fotky, tak taky bulim :cry:
10. zář 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nadis.h no tak když se ostatním bude chtít, Mňamek tam mají dost :slight_smile:
Jojo porod jsem probírala s kamarádkou v neděli měla jsem z toho pak docela živé sny. její 3 hodinový porod oproti mému 14 hodinovému - těžce jsem jí záviděla :angry:
10. zář 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a jak dobu porodu počítáte? Já pořád beru jako největší bolesti s tlačením což je v podstatě chvilenka.To že jsem v porodce byla od předchozího dne nepočítám páč jsem byla v pohodě. :confused:

Terci no mě nejvíc dostává konkrétně jedna fotka z porodnice.Jak tam Kájík leží v plínečce v tom vozíčku den po porodu. To bulím jak želva vždy když se na ní podívám. :sweat_smile:
10. zář 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek