Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

chaala
20. zář 2010

@tercina tak tuhle paní doktorku jsem měla u porodu a opravdu jsem byla moc spokojená. Milé jednání, všechno nám vysvětlila, než něco začala dělat...a když si nebyla jistá, volala na konzultaci primáře. I manža pak říkal, jak si ten třetí porod užil 🙂 , právě díky tomu přístupu.

zarzuela
20. zář 2010

@jasekd jak říkáš ono v určitý chvíly to chce ráznost. Ona i Kuklová dokáže dobře povzbuzovat, mě malej nešel vytlačit, takže mi nakonec museli docela dost tlačit na břicho a šitá jsem na 7 stehů ale takhle doktorka nešije ta přímo vyšivá, teď nemám taky vůbec nic vidět, sice to asi 14 dní bolelo jak čert ale teď jako by se nikdy nic nedělo.
Taky jsem se bála že budu mít nějakou "takouvou" paní na pokoji, naštěstí se mi to vyhlo a to tam byly asi 3.
Já provozuju lékařskou turistiku 🙂 jsem z LBC, ale něměla jsem tu dobrou gyn. a o Šoufkové jsem slyšela jen to nej tak jsem tam přešla a dobře jsem udělala. Mám v JBC i oční takže postupně přesouvám lékařskou péči tam 🙂

tercina
20. zář 2010

Teď jsem přemýšlela o tom svým porodu a vlastně Dr. Krause si pamatuji pouze: přišel, nastřihl, vytáhl, odešel. Moc se s tím nepáral. Ani snad neřekl jediný slovo. Všechno pak dodělal pan doktor "řek".
Jojo, kdyby šlo vše jak mělo, mohl být u porodu jen manžel s PA ☹ . Ach jo ☹

jasekd
20. zář 2010

@tercina Uz to neres, cloveka to mrzi, ten nastrih atd, ale hlavne ze to dopadlo dobre. Zes nemusela cisarem, i kdyz jsi psala, ze se ti to nejak blbe zhojilo? A Petulka je po tom VEXu v pohode, ne? Kazdopadne druhej bude urcite lepsi. Ta moje sestrenka mela poprvy kleste, dlouhej porod, takze podruhy samozrejme strach, no a zacaly ji mirne bolesti, furt vyckavala, aby v porodnici dlouho nehekala po predchozi zkusenosti, pak musel manzel odvezt malou na hlidani, no a pak volali sanitu, protoze nestihali. (porodnice cca 20 km od bydliste, jina neni). Prijela transportni a kdyz sestra videla, v jakem je porod stadiu, rekla, ze s timhle nechce nic mit, zavolala rychlou, ta s ni ujela asi pulku cesty a pak uz to fakt neslo, takze zastavili, uplne v pohode porodili a pak pokracovali do porodnice. Takze zase jinej adrenalin 😀 Rikala, ze to bylo fakt v pohode, na to, ze v sanitce a s lekarkou, co ani neni specializace gyn.-por. Prej byla Dr. super a porod lehkej.

tercina
20. zář 2010

@jasekd Jee, to bych si taky přála, takovej porod 🙂 Ne teda zrovna v sanitce, ale jinak to muselo být v pohodě.
Malej po tom VEXu měl strženou kůži na hlavičce, ale hezky se mu to zahojilo. Má trochu víc šišku, jak mu jí vcucly, ale až bude mít vlásky, tak se mu to skreje. 😉
Jinak se mnou nic moc. ☹

jasekd
20. zář 2010

@tercina To me mrzi, si pamatuju, zes psala, ze mas problemy ☹ No pokud nechces nejak brzo druhe dite, a doporucili by ti to, ja bych asi do te plastiky, pokud by to pomohlo, sla... Nech si poradit. Je to slozite, zas nemocnice, kdo bude hlidat Petulku atd, ale uvidis. Ja jsem pro poradny reseni, i ted s Martinkem to asi budu prosazovat, samo ze ne proti vuli lekaru, to by mi bylo prd platny, ale kdyz mi daj vybrat, neni co resit. A rekli ti, proc k tomu doslo? Sestrence odesly kontra, a asi taky unava, a panev ma uzkou. Holka mela 3,5 kg, normalni dite, ale na ni spis vetsi.
Co zase mrzi me... Jedna holka tady na koni si v jedne diskusi precetla o mym porodu a naznacila mi (je to doktorka, takze to od ni beru), ze nejspis kdybych ja to zvladla lip psychicky a ve vetsim klidu, ze ten konec nemusel bejt tak blbej, ze malymu padaly ozvy kvuli stresu (rozdil v pusobeni adrenalinu a noradrenalinu). Nikdo mi nerikal, ze by byl problem v pupecniku nebo tak neco, tak mozna mela pravdu. Ta bolest byla strasna a nesla nicim zvladat, na rozdil treba od MS, ktere mi povolily sprchou, tak na ty krizaky mi nepomahalo vubec nic, dejchat, chodit, mic, sprcha, vsechno jedno. Kdyz vidim ty ruzne porady, jak si to tam pani kraaasne prodychala a porod byl krasnej zazitek bez stresu, rikam si, zda jsou tyhle zensky tak statecny nebo rodej v pohode nebo ja jsem tak nemozna, ale mne to proste takhle neslo. Takze me hlodalo svedomi, zda to nebyla tak trochu moje vina 😠 Ne ze bych tam demolovala vybaveni, ale klidna a vyrovnana jsem nebyla...

jasekd
20. zář 2010

@tercina A Martinek ma taky sisatou hlavu, i kdyz jsme ho na spinkani polohovali, a jedno ousko niz a vic mu odstava a stejne je nejkrasnejsi 😀 Taky spoleham na vlasky, moc jich zatim nema, tak je to videt. A ty usi se mu podle me srovnaj, az se zacne pretacet i na druhou stranu, jde proste pres ucho...

zarzuela
20. zář 2010

@tercina Teri ty máš problémy s jizvou? jestli ano na to je dobrý gel Contractubex - nějak obnovuje ty tkáně a vyhladí jizvu a líp to hojí.

zarzuela
20. zář 2010

@jasekd každý si tu bolest prožívá jinak, někdo má holt jiný práh bolesti, já taky nějak nemůžu pochopit jak ženský roděj a ani nevědí že rodí 😒 mě jediný co trošku zabíralo byla sprcha, ale analgetika co do mě narvali a Epidural jako bych nic nedostala :o( A štvou mě ty co říkaj, že maminy na sále zbytečně řvou při porodu, 😠 každá je holt jiná a každá si to prožívá jinak.

jasekd
20. zář 2010

@zarzuela No ony to vetsinou rikaj ty, co to mely v pohode a rychly, tak jsou pak chytry. Ale tohle me trochu nahlodalo, ta holka mela pravdu v tom, ze ten noradrenalin negativne ovlivnuje dite a prave radila, pokud jsou bolesti velke, dat si Epi. Ten ja ale nechtela, to bych tam musela bejt jeste dyl. Nebyla to nejaka fanaticka prirodnich porodu 😉 Ja si ke konci nechala pichnout Tramal, a jako bych nic nedostala. Ono je to fakt ruzne, uvidime ted napodruhy, se uklidnim a uvidime, co to udela. Protoze za prve to byly hrozny bolesti a zadruhy obava z toho, co bude, kdyz to clovek nezazil, no a ted uz jsme chytrejsi, tak u me snad tenhle strach odpadne, protoze me nejvic bolely ty kontrakce, to finale si moc nepamatuju, i kdyz to byl hukot. Rozhodne to nebolelo jako ty kontra pred tim. A placentu ani nevim, ze jsem porodila, to bylo hned a siti taky OK, Soufkova to opichla a nebolelo to 🙂

zarzuela
20. zář 2010

@jasekd no to je prave to, za mnou přišly že teda Epi abych si odpočala, dostala jsem dvě dávky ale vůbec žádnou úlevu mi to nepřineslo :o( a ten Tramal 2x to samé. Tak mi pak řekni jak si má člověk ulevit 😒 to si holt pak musíš zaječet 🙂
Já se na druhý porod hrozně těším, ale zároveň mám strach z té bolesti.
Koukám, že tebe druhý porod čeká docela brzo, pěkně jste si pospíšili 🙂

jasekd
20. zář 2010

@zarzuela trochu nad plan 😀 ale aspon ma projetou cestu... ja se teda moc netesim, ale mam v planu lepsi nez prvni, tak uvidime, co z toho bude, abych jeste rada nevzpominala na prvni 😀 jinak zas ten pocit pak je krasnej a na ten se tesim moc...na 6ti nedeli teda zas ne, my meli ze zacatku starosti, ale ted je strasne hodnej a je to vetsi pohoda nez jsem cekala, snad mu to vydrzi a to druhe bude stejne hodne a navic i uplne zdrave. si to maluju hezky 😵 pisu blbe, malej mi radi na ruce a nechce krkat, tak proto...

zarzuela
20. zář 2010

@jasekd tak hlavně aby ti to tak vyšlo jak si to krásně plánuješ :o) je fajn, že máš Martínka hodnýho. Domča mi teda taky moc nezlobí, ale nějak od začátku 5 měsíce máme problémy v noci, pořád se budí často třeba i po hodině a čtvrt a pláče dřív spinkal klidně 7 hodinek v kuse :o(

hahyla
20. zář 2010

@nespokojena Ahoj , přeji oboum holkám hodně zdravíčka ,ať se z toho co nejdříve obě dostanou a můžou být spolu u své rodiny. Myslím ,že je dobře,když jde k jinému doktorovi , třeba to dopadne líp i s tou dělohou. Držím jim palečky a přeji hodně štěstí.

hahyla
20. zář 2010

@tercina ahoj , tak jsem se dnes do Berušky nedostala. Michalka spala jinak než jsem potřebovala a já neměla to srdce jí budit.

aggamma
20. zář 2010

Tak ahojek holky moje mám novinky.Nějak se mi ten tlak nelepšil a už jsem z toho byla opravdu vyděšená,jeslti to nějak neubližuje berunce.Taakže dnes ráno jsem byla u svého doktora,ten mi změřil tlak a ihned mě odeslal do porodky.Tam jsme absolvovaly monitor,2xměření tlaku....150/105,odběr krve a moči.Chytla jsem velmi příjemného a mladého pana doktora Beránka.Vše mi krásně vysvětlil,říkal že ten tlak naměřený doma je hraniční,ale že to jde.Ale ten vysoký mám asi z nich když mě měří v ordinaci...syndrom bílého pláště.Ale aby byla jistota,tak se mám stavit pro výsledky a kdyžtak už bych dnes mohla rodit protože už jsme v termínu.No trochu mě to vyděsilo,ale pak jsem si říkala,že vše lepší než mít nervy jestli je Kačík v pořádku.Naštěstí testy vyšly parádně takže jsem zpět doma.na kontrolu jdu ve čtvrtek přímo už do porodky.Jinak se asi ještě nic nechystá čípek je tuhý,hrdlo 1,5cm....áááále.Pak jsem koukala na ten papír z porodky a dole máme napsaný termín porodu 27. v 8,00.Takže to vypadá,že příští týden touhle dobou už budeme s Kačírkem společně bojovat 😀 Tedy pokud se nerozhodne se do toho pustit dřív.Tak jsem na jednu stranu fakt klidnější a hlavně je to prima pocit vědět kdy se na to obě vrhneme.Tak a ted si vás jdu dočíst.

scai
20. zář 2010

@zarzuela a co to bylo za doktora, toho mladého?
Mě roidl Mainrich a nevím jeslti tam jsou ještě i jiní takhle mladí. Byl teda u porodu v pohodě. A nic blbého neřekl. I když jsem u tlačení trošku řvala 🙂 Teda zařvala jsem si dvakrát, prvně když šla hlavička, pak tělíčko. Jinak jsem byla jako myška 😀 No mě to pomohlo.

scai
20. zář 2010

@aggamma jakto že máš takhleurčený termín porodu? To jdeš na vyvolání?

Já jsem neměla potřebu u kontrakcí křičet, já jen tak hekala a zarývala prsty u noh do bot, pak do lůžka, jakože furt hrabala a snažila se soustředit na ty prsty 😀 No fungovalo to malinko.
Ale já nebyla unavená jak vy, když mi tohle trvalo jen hodinu a to jsem musle abalit, dojít k autu a dojet do porodnice. Takže on jakože ani nebyl čas to nějak prožívat a myslet na to. Jen jsem se snažila přežít a dostat se do porodky 🙂

zarzuela
20. zář 2010

@scai já si právě nevzpomenu na jméno 😒 ale byl fakt hooodně mladinkej. Já u porodu jako takového neřvala, ale od píchnutí plodovky následných 7 hodin pro mě bylo úmorný já měla právě kontrakce takový že mi bolest začala v podbříšku pak to šlo do zad do kyčlí pak do stehen a takhle to celý drželo a já se mohla doslova po.... takže závidím těm co měli jen křížové bolesti . pak jsem přestala ovládat ruce nevím proč ale začali se mi sami od sebe kroutit prsty na rukou asi jsem byla překysličená nebo co fuuuj už na to radši nechci vzpomínat

zarzuela
20. zář 2010

@aggamma teda tak to už máš opravdu v dohlednu když ti takhle stanoví termín 🙂 už si stříháš metr?

tercina
20. zář 2010

Holky, víte na co jsem si teď při čtení vzpoměla? Že jsem u tlačení dostala strašnou křeč do lýtka. Myslela jsem, že mi noha upadne - nevěděla jsem jestli tlačit nebo myslet na nohu 😨
A PA mi řekla, že se na tu nohu mám vyprdnout, že důležitý je tlačit - no zkuste si nemyslet na příšernou křeč v lýtku 😖

zarzuela
20. zář 2010

@tercina jaaaaj tak to muselo být sado maso auvajs no křeč do lýtka je svinstvo to pak člověk cítí ješte
týden. tos měla veselo.

chaala
20. zář 2010

@aggamma Aggi, tak to je dobře, že jsi byla dneska na těch odběrech...můžeš malinko vydechnout,že je berušce u Tebe dobře 🙂 No a za týden na státní svátek, až budou všichni odpočívat,to s Kačenkou rozjedete 😀 No ale možná se do toho dá ještě před tím úterkem. Tak se holky držte 🙂

aggamma
20. zář 2010

@scai no já právě nevím....mám to napsané v tom papíru z porodnice....ve čtvrtek tam jdu na kontrolu tak se snad dozvím něco víc.....Tak asi je jasné,že sama ten termín přesně nezvládnu tak to nasvědčuje na to vyvolání 🙂 Ale doktor už tam nebyl tak se ho zeptám ve čtvrtek.

tercina
20. zář 2010

@aggamma Aggi, myslím,že s tím tvým tlakem tě přenášet nenechají. Je možný, že ten termín, je opravdu poslední den, který když do té doby neporodíš sama, tak ti ho vyvolají.

aggamma
20. zář 2010

@zarzuela jo jo stříháme metr 😀 sice mě už pár lidí řeklo že vyvolávačka není dobrá pro mimi když ještě samo nechce ven......Ale já si říkám,že by to zas takový průšvih být neměl když už by malá měla být dopečená a navíc s tím tlakem......No uvidíme ve čtvrtek co mi řeknou.

chaala
20. zář 2010

@aggamma Aggi, já myslím, že tě právě nechtějí nechat přenášet, když ten tlak je hraniční. Raději ať jde Kačenka ven.

tercina
20. zář 2010

@aggamma Aggi,mám taky vyvolaný porod. Ale ne tabletkama jak to dělají, když není maminka otevřená. Mě rovnou praskly vodu, protože už jsem asi od 36tt byla na 3cm otervřená, takže už mi to nechtěli prodlužovat a na 39tt mi jí praskly. Není to žádný med, možná proto malý nechtěl ven, ale to jsou jen dohady. Některé maminky dostanou tabletku a rodí jedna báseń 😉

aggamma
20. zář 2010

@tercina @chaala jo jo taky si myslím.....a myslím,že to rozhodně nebudu řešit jestli to je nebo není vhodné....kdyby jsem měla tlak v cajku tak neřeší různé testy,krev,moč atd.....Na ten tlak co si naměřím doma řekli 2 doktoři,že je hraniční....takže i kdyby brali v uvahu jen ten doma naměřený tak to stejně uplně v cajku není.A já rozhodně nezastávám ten názor že radši to mimi nechat až bude chtít samo...nechápu ty řeči,nechat to na přírodě a do posledního dne před vyvoláním do sebe cpát nějaké šílené huhu koktejly,pít alkohol a sexovat od rána do večera,běhat do schodů atd......to má pak přece naprosto stejný výsledek...miminko se vyhání z bříška,ale jen jinými prostředky.....no uvidíme co se dozvím ve čtvrtek.Ale hlavně jsem už ted v klidu ....že je malá v cajku.

aggamma
20. zář 2010

@tercina tak já sice ještě nerodila,ale vím naprosto přesně o jaké křeči v lýtku to mluvíš...to se mi občas stalo u ....povídání s mužíčkem 😀 A dost dobře si nedokážu představit jak jsi u toho ještě mohla tlačit....jauvajs.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru