Porodnice Liberec. Máte zkušenost?

kaciska
20. pro 2007

Ahojky holčiny tak zakládám nové téma pro nás liberečandy,pište jaké máte zkusenosti s libereckou porodnici slyšela jsem na ní dost stížností... 😨 😨

penelopaw
5. pro 2018

Další porod v Liberci cca před rokem, tentokrát spontánně. Porod jako takový byl docela rychlovka, přijela jsem ve čtyři a dítě bylo v šest venku. Protože měli zrovna volno, byla jsem na sálu s manželem (který tam b ýt nechtěl, ale dula měla střevní chřipku, tak mu nic nezbylo), mohla jsem dle potřeby lézt do sprchy, skákat na míči apod., alen ejvíc mi vyhovovalo být na všech čtyřech na zemi, kam mi porodní asistentka dala žíněnku. Doktor byl taky v pohodě, odmítla jsem podepsat informované souhlasy předem, protože je v nich oblíbená formulace "doktor mne poučil", takže jsem vyžadovala poučení a i jsme ho stihli 🙂. U porodu mi nikdo nedělal nic, co jsem nechtěla, ale jak to asi bylo druhé dítě, tak to byl fofr. Porodní asistentka super, co jsem se ptala, vše mi říkala, radila, co dělat. Když dítě vylezlo na svět, položili mi ho na břicho a s manželem pak odešli na vážení, měření, focení apod. U mne se čekalo na placentu a šití - opět v pohodě, pan doktor zvládal i moje nadávky, a to jsem byla poraněná minimálně 🙂. Poporodní péče pro mne jako matku taky dobrá, výhrady bych měla jen k sanitářce, která mne po porodup řišla umýt a jednou porodnickou vložkou, kterou si namočila, mne utřela odzadu dopředu, zleva doprava a pak znuděně odešla, takže jedna ze sester, která mne pak převážela na pokoj, mi ještě utírala nohy, které jsem měla celé zakrvácené 🙂. Ze sálu jsem jela dřív, než po hodině, protože přijela další rodička, a na pokoji jsem byla ještě s jednou maminkou. Byly jsme na 4lůžkovém a když tam nějak další den přivezli ještě jednu maminku, prchla jsem na uvolněný nadstandard, protože obecně nemám moc ráda sdílení sanitárního zařízení. Nemluvě o tom, že v noci se tam nikdo nevyspí. Druhá maminka byla po císaři, takže jí dítko ještě na noc odvezli, ale mně se nikdo neptal a rovnou mi ho šoupli na pokoj. V noci jsme tedy střídavě přebalovaly, kojily, odsávaly.. a žádná z nás se nevyspala. K tomu klasický nemocniční režim, do rána na pokoj pořád někdo leze, pro jídlo si chodíte do jídelny (my si ho jedly na pokoji a nádobí odnášely zpátky), pořád někdo kontroluje vás nebo dítě, takže odpočinek skoro žádný. Se mnou jako s druhorodičkou se nikdo necrcal, nikoho nezajímalo, že mám druhé dítě opačného pohlaví, kdybych neměla načteno, jak se třeba starat o stydké pysky apod., tak bych to nevěděla. Když sjem dětskou sestru prosila, jestli by mi neukázala koupání miminka, že si to po těch letech nepamatuju, nejprve argumentovala tím, ež už jedno dítě mám, a když jsem říkala, že si to FAKT nepamatuju + tohle dítě je holka, dostalo se mi lakonické odpovědi, že to má přece dole jako já... Kojení tam se mnou nikdo neřešil, klasický přístup "kojila jsi jednou, budeš kojit i podruhé", takže až jedna ochotná sestra z noční směny, kterou jsem poprosila, mi zkontrolovala přiložení dítěte a konstatovala, že mne bradavky bolí, protože má mimčo blbou techniku. Jinak se předpokládalo, že coby "zkušená" matka jednoho dítěte už všechno vím a všechno znám. Jediné co mohu z přístupu dětských doktorů a sester chválit je to, že jsem měla sepsaný porodní plán, kde jsem měla i věci stran péče o dítě, a tentokrát to se mnou fakt hodně řešili a konzultovali, ptali se, jestli striktně trvám na tom, co tam je, že jiná alternativa jim přijde lepší, šetrnější apod. - to jsem u prvního dítka nezažila. Nicméně nerespektování soukromí a hnusné jídlo trvaly i po třech letech od prvního porodu, takže jsem byla ráda, když nás cca po třech dnech vykopli domů a měli jsme svůj klid 🙂. Co se ještě porodu týče, tak mi vadila ještě jedna věc - neměli jsme vyplněný formulář se jmény, protože jsme na matrice zjišťovali, že to jde i po porodu. Dětské sestře jsme vysvětlili, že prostě to jméno nevíme, ale i tak mi lezla na pokoj co 15 minut a pořád se chodila ptát na jméno. A když mi tak už asi potřetí vlezla v okamžiku, kdy jsem měla nejsilnější kontrakce, a vykecávali se s manželem, to už jsem na ně řvala, ať drží hubu a vypadnou 🙂.

penelopaw
5. pro 2018

V dubnu mne čeká porod č. 3, tak uvidíme, jestli se něco změní 😀.

ondul
8. lis 2019

Rada bych se zeptalatech, kdo maji nedavnou zkusenost, zda-li je pravda, ze pri prvni dobe porodni se mnou na pokoji, boxu nemuze byt manzel. Je mi to nejake divne, ani se to moc neshoduje s textem na strankach lbc porodnice, ale bylo mi to uvedeno jako jeden z duvodu, proc v Liberci nerodit, dekuji 🙂

penelopaw
8. lis 2019

@ondul Rodila jsem v březnu a byl tam 🙂. Asi záleží, jakou mají kapacitu, a pokud by první doba porodní trvala dlouho a byla jsi třeba na dvoulůžáku s nějakou další maminkou, tak by to asi nebylo vhodné. Ale žádný jiný důvod mne nenapadá. Zkus tam zavolat a uvidíš 😉.

ondul
8. lis 2019

@penelopaw dekuji ☺️ zeptam se

penelopaw
8. lis 2019

@ondul Je pravda, že na kurzu jsem tam byla jen jednou a to už je pět let, a že tam k tomu možná něco říkali, ale nevybavuji si, že by striktně někdo řekl, že tam nesmí být partner při první době porodní. Proto mne napadají jen ty kapacitní důvody a přítomnost jiné maminky. Ale když jsem rodila druhé a třetí dítko, byla jsem rovnou na sále i během první doby, a muž tam mohl být celou dobu 😉.

pajavr
10. lis 2019

Ahojky všem jsem registrována k porodu v Liberecké porodnici a zatím chodím na předporodní kurzi a četla jsem že už tu jsou porody lepší než-li dříve?

penelopaw
10. lis 2019

@pajavr já si nemohu stěžovat ani jeden porod a od r. 2014 jsemtam rodila 3x. Co vím od svého gynekologa, nějaký porodník, co hrozně šil nástřihy či natržení hráze už tam prý není 🙂. Víc mi vadil přístup dětských sester, gynekologické vždy byly v pohodě, v tom se nic nezměnilo...

pajavr
10. lis 2019

@penelopaw aha moc děkuji jsem 37tt takže to mám už za pár 23 dní do termínu porodu 3.12. a taky mám těhu cukrovku tak proto jsem zapsaná v Liberci a hlavně tu taky bydlím tak proto jsem si vybrala Libereckou porodnici

penelopaw
12. lis 2019

Taky jsem volila Liberec s ohledem na lepší dopravní dostupnost 🙂. A bacha, první dvě děti jsem rodila v 37. týdnu, takže doporučuji mít raději tašku už sbalenou ;). Každopádně všechny porody a přístup personálu fakt super (císařský řez a dva porody spontánní), porodní asistentky mi radily, co dělat, porodníci (měla jsem pokaždé někoho jiného, takže 2 ženské a 1 chlap) taky parádní. Měla jsem i napsaný porodní plán, docela to se mnou i probírali a konzultovali, i později, co se týkalo péče o miminko. Když je člověk i mimi ok, tak z porodnice poměrně brzy odejde, takže i negativa se dají přežít. A pokud je to první mimčo a máte nějaké obavy, tak doporučuji třeba už teď se nakontaktovat na laktační poradkyni apod. Jinak předporodní kurs je dobrý v tom, že se člověk na kupu věcí může poptat, prohlédne si sál, aby věděl, do čeho jde apod. Mně to obavy u prvního dítka výrazně snížilo 🙂. Přeji hlavně, ať to proběhne v pořádku, jste oba zdraví, a pokud možno, ať je to rychlé, bezbolestné, bez komplikací či následků ;).

pajavr
12. lis 2019

@penelopaw jo já jsem ráda že mám za sebou už 3 předporodní kurzy a zítra poslední zatím perfektní přístup porodní asistentky a doktorky čemu jsme nerozuměli tak jsme se mohli zeptat perfektní že nám ukázali porodní sál dneska začínám 38tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru