Porodnice Motol - máte nejčerstvější zkušenosti?

arabela_
9. bře 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na porodnici v Motole - na nejčerstvější vaše zkušenosti. Vím, že diskuze o Motolu tu již je (ale má název Motol-byl problém s píchnutím epudurálu), ale samotné téma porodnice Motol jsem nenašla. Zajímá mě hlavně to, jestli vám tam bylo umožněno být s manželem i během I. doby porodní ne jen na samotný porod.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucy915
3. únor 2017

nevím zdali se tady na to někdo ptal v diskuzi, otevírat novou se mi nechce, půjčuje porodnice ve FN Motol monitory dechu? Nebo si mam raději pořídit svuj? Děkuji za odpovědi 🙂

market1989
3. únor 2017

@lucy915 Monitory půjčují jenom v porodnici nejspíše a to u miminek, které to potřebují...Ale nevím zda-li se s nimi dá domluvit i na půjčení domů

lucy915
3. únor 2017

@market1989 děkuji uvidím jak se tam s nimi pak domluvím 🙂 jedu tam během března na kontrolu tak se rovnou optám 🙂 zda si mám koupit nebo mi pujčí ;)

mishutkaa
3. únor 2017

@lucy915 v Motole ti na doma monitor dechu nepůjčí,ale doporučujou tam nějakou firmu která je pujčuje. Já mám půjčený z monitordechu.cz a za mě naprostá spokojenost.

jajus92
9. únor 2017

Ahoj maminky, chtěla bych se ještě zeptat. Všechno podstatné už jsem se tady dočetla a moc za ty informace děkuji. Ale zajímalo by mne jak je to s přestřižením pupeční šňůry, jestli to ještě může dělat tatínek nebo už se to nedělá. Žádná maminka to tu ani nezmínila, jak to v Motole je? Moc děkuji. 🙂

xmojziso
10. únor 2017

@jajus92 Ahoj,myslim se partnera ptali,jestli chce.ale on uz dopredu doma hlasil,ze nebude chtit😉. Mam pocit,ze jsem se tomu tam smala,ze to na nej opravdu zkouseli a jeho reakci.
Jestli Ti nikdo neodpovi,zeptej se pak na kontrolach pred porodem sestricek 🙂

jajus92
10. únor 2017

@xmojziso děkuji 🙂

jika10
10. únor 2017

@jajus92 Rodila jsem před rokem a porodní asistentka se manžela ptala a reakce byla vtipná, když vyloženě zděšeně říkal proboha to nééé. Sem se musela smát

market1989
11. únor 2017

@jajus92 Ano může prestrihnout. Manžel prestrihaval, ptali se ho přímo na porodním sále, když byla malá venku ;)

novissova
21. únor 2017

Moc děkuji za Vaše reakce. Ještě by mě zajímaly dvě věci. 1. jestli při porodu jsou většinou porodní asistentky, nebo je vždy u porodu doktor? A za 2., jak to probíhá na odd. šestinedělí? Jsem na pokoji ještě s jednou nebo více maminkama, sprchy jsou také na pokoji a jídlo vám sestry nosí do pokoje? Nebo se chodí někam do jídelny? jak to probíhá s miminkem? Musím ho nechat sestřičkám? Nebo si ho můžu vzít sebou? Představa že ho totiž nechávám někde samotné nebo jiné mamince se mi tedy moc nelíbí...

bendys
21. únor 2017

@novissova u me to bylo tal ze se mnou celou dobu byla jen PA, kdyz se to zkomplikovalo tak prisel doktor...
na sestinedeli muzes byt sama - nadstandard za 2000/den. bezne jsou pokoje po 2 s miminkama ( rooming -in). sprcha a zachod je pak pruchozi pro 2 pokoje, tefy pro 4 holky. pal tam jsou jeste pokoje kde jsou po 3 a miminka vozi jen na kojeni. na obed se chodi do jidelny. mimco bud odvezes sestram nebo ho pohlida druha maminka. samotne miminko neexistuje nekde nechavat. nicmene s sebou do jidelny ne, neni velka a navic by na nej nekdo neco zvrhnout...

market1989
22. únor 2017

@novissova ano, je to tak jak píše bendys. 🙂

freetree
22. únor 2017

A nevadilo vam ze opoustite miminka pres jidlo a hlida je nekdo jiny? Prijde mi ze se stresem ani nenajim :D

bendys
22. únor 2017

@freetree no nahazela jsem do sebe jidlo vzdycky raz dva. ale mela jsem stesti na spolubydlici. kdyby mi byla nesympaticka tak bych malou dala k sestram...

naste
22. únor 2017

@freetree Když půjdete do sprchy, tak mimčo také nemáte s sebou a ohlídá spolubydlící. Myslím, že to časově vyjde nastejno, jako to jídlo.

xmojziso
23. únor 2017

Jojo. Vzájemně jsme si s oběma spolubydlícím (jedna odcházela dřív, po ní přišla druhá) hlídaly děti. Šlo se na oběd nebo do sprchy, když Ti Tvé dítě spalo. S obědy jsou tam v pohodě, čekají tam trošku delší čas. Není to tak, že kdo nepřijde do 5ti minut oběd nedostane 😉

magdysz
19. bře 2017

Také připojím svoji zkušenost s motolskou porodnicí.
Co se týče prenatální poradny, opravdu je třeba se vyzbrojit trpělivostí (jídlem a pitím také), čekání je dlouhé. Stalo se mi také, že museli opakovat CTG, takže jsem tam strávila i 5 hodin (a podle všeho se to nestalo jen mě). Ale jinak sestry i lékaři velmi příjemní (chodila jsem do rizikové poradny).
Co se týče porodu samotného, tak je to, řekla bych, velice individuální. Záleží, v jaké fázi porodu přijdete a na jakou personální sestavu narazíte. Ale jsem přesvědčená, že medicínsky je tato porodnice špičková. Já osobně jsem bohužel rodila až moc dlouho, takže si mě přehazovali s rizikovým oddělením, kde jsem chvílemi ovšem pochybovala o kompetenci některých lékařů (bohužel). Působili na mě dojmem, že se mě za každou cenu chtějí zbavit.
Na porodním sále už bylo vše v pořádku. Rodila se mnou asistentka (velice milá a ochotná). Nikdo mě nenutil do ničeho. Manžel se mnou mohl být celou dobu (nemůže jen na čekatelský pokoj, tam jsem byla několik hodin sama, ale vůbec mi to nevadilo). Lékařka přišla až na druhou dobu porodní (3 hodiny). Nakonec tam byly ještě další dvě asistentky, které provedly Kristellerovu expresi (ano vím, že se provádět nemá, ale bez toho by malý nebyl na světě, takže jsem jim byla vděčná, a manévr jsem vůbec nevnímala a necítila).
Analgetika mi byla nabízena (opiát nebo epidurál) na porodním pokoji, obojí jsem odmítla, takže je to na každé rodičce, rozhodně vám to nebudou nutit.
Záleží, co která budoucí maminka chce. Nevím, zda umožňují jiné porodní polohy, já byla po celou dobu na porodním pokoji na lůžku připojená na CTG, ale možná pokud někdo je schopen chodit do sprchy nebo na míč, tak to třeba lze také, nevím.
O nástřihu i oxytocinu mě informovala lékařka dopředu (nebyl důvod odmítat). O Kristellerově expresi mi předem neřekly, ale zřejmě by to nemělo smysl (jednak člověk moc nevnímá, a jednak když jde o život, tak se logicky neptají).
Ihned po porodu mi malého dali na hrudník, nechali dotepat pupečník, pak ho ošetřili a dali na vyhřívané lůžko vedle mě, kde byl hodinu, pak mi ho přiložili na přisání (ale přišlo mi to tak rychlé, že se nedivím, že se nepřisál), pak ho převezli na oddělení šestinedělí ještě na chvíli do inkubátoru. Tohle jediné bych příště změnila, podle mě by bylo lepší, kdyby miminko nechali u mámy a nedávali ho na vyhřívané lůžko (pokud je dítě zdravé samozřejmě), určitě by to bylo pro oba lepší, i pro rozjezd kojení.
Oddělení šestinedělí - měla jsem štěstí na rooming-in, a asi by mi vadilo, kdybych miminko nemohla mít u sebe pořád. I když rooming-in je asi silné slovo - pořád vás někdo ruší, vizity gynekologické, pediatrické, návštěvy druhé maminky. Musíte přikládat každé 3 hodiny, vždy miminko zvážit, kojit, zvážit, a to ve dne i v noci. Je jim jedno, že miminko u kojení spí, takže nic nevypije. Nechápu, proč je problém počkat a nakojit, až je dítě vzhůru a má sílu sát. To mi vadilo nejvíc, ta direktiva, a běda jak miminko nepřibývá na váze nebo nenakojíte určité množství, to vám cpou příkrmy (hodně maminek odcházelo s dokrmem). Ale jinak s kojením se snaží poradit, ačkoli často co sestra to jiný názor. Hodně mi vadilo, že jídlo musíte jíst v jídelně bez miminka, takže jsem prakticky nejedla, protože nechat plačící miminko u sester nebo druhé mamince jsem prostě nechtěla. Nechápu, proč je problém, aby jídlo nosili na pokoj - doma přeci také jíme s dítětem.
Takže suma sumárum, porod jako takový nikdy nevíte, jaký bude, a komplikace se mohou přihodit opravdu z vteřiny na vteřinu, proto jsem ani nesepisovala porodní plán, protože plán je pouze ten porodit živé a zdravé dítě. V tomto ohledu je dle mého porodnice v Motole na špičkové úrovni. Porodní pokoje jsou komfortně vybavené, máte absolutní soukromí a pohodlí. Na druhou stranu je to porodnice velmi vytížená a nelze se věnovat až tak individuálně, má zaběhnutý režim a ten drží (viz rychlo bonding). Ale zase jsou porodnice, kde bonding nedělají vůbec... Oddělení šestinedělí je trochu horší, tam by to zasloužilo trochu modernější přístup, na druhou stranu chápu, že to není tak snadné a nelze vyhovět všem. A ty věci, které se nelíbí jedné mamince, mohou zase jiné vyhovovat.
Ale celkově bych v Motole klidně rodila znovu, protože jsem si jistá, že pro zdraví moje i dítěte udělají maximum, vše ostatní mi bylo jedno.

antiope
30. bře 2017

Porodní sály v Motole budou uzavřeny od 31.3. 2017 v 7 hod do 10.4. 2017 v 19 hod. U nás to vypadá, že se nic na příští týden nechystá, tak doufám, že se podíváme do čerstvě vymalovaného 🙂

ivchez
2. dub 2017

@antiope tak mi dej pak vědět. Jedu tam rodit kolem 23.4. a jelikož mám hospitalizaci 14 dni před porodem tak už ted uvažuju co si sebou na tak dlouho vůbec nabalit.

cilkat
2. dub 2017

@ivchez knížky, pletení, nebo počítač s internetem... ale jinak spíš čím míň věcí, tím míň starostí... noční košile e kdyžtak dá půjčit nemocniční...

ivchez
2. dub 2017

@cilkat no já tam právě jdu dva týdny před porodem a pak budou malého operovat a budem tam asi měsíc. A tatínek za námi bude až z Ostravy jezdit jednou za týden.

cilkat
3. dub 2017

@ivchez Tak to máte náročné... budu držet palce. Ale i tak platí, že je třeba něco pro zábavu a zbytek se dá kdyžtak půjčit nemocniční/sehnat v areálu.

ivchez
3. dub 2017

@cilkat díky

bonbbonek
20. dub 2017

Ahoj maminky! Taky jste měly problém se dovolat do prenatální poradny na objednání se od svého gynekologa?

luska__
20. dub 2017

mě gynekolog řekl,že z vlastní zkušenosti mi nedoporučuje Podolí a Motol,ale že nemůže být konrétní,aby nešpinil práci kolegů.

janciss
20. dub 2017

do pražských porodnic bych šla rodit klidně hned.

market1989
20. dub 2017

@bonbbonek Ahojky, problém jsem neměla vůbec, jen byla potom trochu " problém" v samotné poradně, šíleně dlouhá doba čekání než člověk přišel na řadu a absolvoval kolečko sestřičky, monitor a doktor. Jinak za sebe Motol doporučuji, porod a vše kolem naprosto skvělé🙂

bonbbonek
20. dub 2017

@market1989 Díky za odpověď 🙂 Já už tam jsem registrovaná a právě jsem se tam potřebovala objednat na první kontrolu, ale trvalo mi to dva dny, než jsem se k nim dovolala. Tak mě to právě zarazilo. Pořád měli jen obsazeno, nebo mi to pro změnu nikdo nezvedal.

jajus92
29. dub 2017

Ahoj holky, co jste už v Motole rodily.. 🙂 zajímá mě prosím, jak je to s rodným listem, jestli to porodnice zařídí a pak pošle nebo si to musíme někde v Praze obíhat sami? Nejsem z Prahy. Moc děkuji za odpověď.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru