Porodnice Obilný Trh Brno

sekacka
11. čer 2009

Ahoj holky, jaké máte zkušënosti s touto porodnicí,taky se tam chystáte?
já tam teď chodím na kontroly,protože to mám za pár a zatím jsem spokojená.Co vy?

pospecka
19. čer 2009

sek: tak to je Mareček kus chlapa . 😉 Kamoška měla holčičku necelý 4kg a 53cm. Mě to mudr. přímo neřekl jako čekáte marťana, ale když měřil hlavičku a tělíčko kvůli odhadu těch rozměrů, tak jsem na to koukala a už dvakrát to vyšlo jako že hlavička je o cca týden napřed, tak nevím co to znamená. 😅 Uvidím, až vykoukne.

Proč přesně jste vybrali Obilňák? Já hlavně, že jsem taky odtam, ale i to že je tam nejlepší pracoviště, kdyby měl prcek nějakej problém.

veronika.h
19. čer 2009

Já si ani nevybírala - chodím k Dr odjakživa tam, znám to tam a díky mamce tam mám spoustu známých🙂

sekacka
autor
19. čer 2009

Přesně tak,já myslím že vybaveni tam jsou dobře 🙂 ,sestra tam rodila druhý dítě byla tam moc spokojená,předtím byla v Bohunicích,tam to bylo horší,po porodu jí odnesli dítě,vůbec ji nic neřekli,jestli je v pořádku,dali ho na novorozen. a dostal antibiotika,byl přenášenej. ☹

My máme ty velký děti asi v rodině,jak od mé sestry(děti 4,50 a 4,40kg) a od manžela děti sourozenců taky.(sestra :děti 4,20kg a 3,70kg,bratr:dítě 4,0kg) No a já mám výšku1,80cm a nejsem drobek a manžel 1,94cm,ak budeme mít asi sloníka 😀

sekacka
autor
19. čer 2009

Jinak to mám co se týče vzdálenosti asi na stejno s Bohunicema,je to tak hodinka cesty,podle provozu na silnici.Já bydlím 10km od Brna. 🙂

pospecka
19. čer 2009

Tak to jste dlouháni. My 168 a 175, tak snad bude prcek do 50cm a 3kg max, ale hlavně ať je zdravej.
Já bych chtěla, aby mi malýho nikam neodnášeli, ale možná mi to bude po porodu uplně jedno. Jsou všechny porodní sály stejný? Já jsem si to představovala jako klasickej operační sál z televize 😅 (nikdy jsem nebyla v nemocnici natož na operaci), ale podle některých fotek co maj holky po porodu v albíčkách to vypadá jak pokoj na hotelu s křeslolehátkem a hrozně příjemný prostředí, tak jsem hrozně zvědavá na ten obilňák. Jak to tam vypadá? nemáte některá fotky? To je asi blbý fotit na tom kurzu, že?

sekacka
autor
19. čer 2009

Fotky to nemám,pokojíčky jsou pěkný,malý,útulný,každej má jinou barvu,třeba modrej,oranžovej,žlutej.U každýho je sprcha a záchod.Nadstandart je modrej větší pokojíček,kde je navíc vana,třeba i na porod.Ten je vyfocenej na netu. 🙂
Myslím že na každým pokoji je rádio,tak si beru iCD,pokud to tam půjde,aby to bylo příjemnější.
A pak je tam klasickej sál na císaře.

pospecka
19. čer 2009

sek: díky. Tak to´s mě potěšila, že jsou to takový příjemný pokojíky. Už se moc těším na tu prohlídku až tam půjdeme koukat. Já jsem přemýšlela nad tím CDčkem, ale nevím co bych si s sebou vzala. 😅

sekacka
autor
19. čer 2009

Už máte holky všechno přichystaný pro mimísky? kočárek ,postýlku atd?

veronika.h
19. čer 2009

Mně se ty pokojíčky taky moc líbily a PA říkala, že po porodu ošetří miminko rovnu tam a pak ti ho hned dají, jen co se narodí, tak ho nebudu chtít pustit🙂.
Nachystaný už všechno máme - kočárek u ta´tky, ale postýlku povlíknu až příští týden🙂

pospecka
19. čer 2009

My máme kočárek koupenej, ale není doma a korbičku a autosedačku chci ještě vydrhnout jak bude teplo, aby pěkně proschla, máme ji z 2hé ruky. Postýlku máme koupenou, ale ještě není složená, pokojíček teprv chystáme. A ještě musím koupit matraci, to ještě nevím jakou 😅 a peřinku, ale to přemýšlím jestli peřinku nebo ten spací vak, teď se o tom hodně mluví, že pro malý je to lepší, že se neodkopává, ale mě furt připadne, že by mělo holý ručičky.
vero: to je super, že malý ošetří hned na místě. 🙂

veronika.h
22. čer 2009

Sekacko, tak jak to s tebou vypada? Cetla jsem na jine diskuzi, ze mas jit v utery na vyvolani, proc tak brzo???
Já mám přesně z tady tohoto strach, že pokud 3.7. neporodim, tak mi bude hrozit vyvolavackou a to ja odmitam ☹
Mne se ted ty dny strasne vlecou, hruza☹

pospecka
22. čer 2009

veronika: já bych tipla, že sekacka už je maminka, protože se od včerejška neozvala a včera už naznačovala, že to možná začíná. 😉 Taky jsem napnutá jak struna. 🙂 Snad se brzo ozve.

veronika.h
22. čer 2009

🙂 Tak to jsem zvědavá 🙂.
Já jdu zítra na kurs a ve středu na KO, jsem zvědavá, co mi tam Dr. řekne. Minulou středu mi naznačovala, ať se s manželem začneme pořádně snažit, dáme si procházku, vínečko. No, zatím to nemá žádný účinek 😀

pospecka
23. čer 2009

veronika: tak jak to vypadá??? 😉

staninka77
24. čer 2009

Ahojky.
Právě přemýšlím kam mám jít rodit.
Zda na Obilnák nabo do Bohunic jsem uplně z toho zmatená a nemužu si vybrat.
Od 16.tt chodím do rizikové poradny na Obilnák nejdříve jsem chodila k paní dr.Dostálové j 😉 e 🙂 strašn hodná k budoucím maminkám jen to vyšetření hodně bolí.
A pak si mně vzala do parády paní dr.Hradčanská je 😉 🙂 taky velice hodná k maminkám nemužu si je obě vynachválit.
V pátek mně čekal zákrok odběr plodové vody a taky odběr pupečníkové krve v Bohunicích a veškeré výsledky se dozvím 1.7.
Tak jsem zvědavá už se toho dne bojím zda mimísek je zdravej nebo né.
Ale věřím.
Tak mně porodte děkuji.
Staňa.

k.ate
24. čer 2009

Ahojky, zdravím všechny... Já taky pořád řeším, kde nakonec rodit a nevím... ☹ Bohunice jsou sice asi pohodlnější, ale zase Obilňák máme blíž... 🙂 Takže to vidím přeci jen na ten Obilňák, tak jsem zvědavá, jak se tam těm, co je čeká porod přede mnou bude líbit 🙂 Každopádně si říkám, že těch pár dní to tam přežiju, hlavně když bude prcek OK 🙂

staninka77
24. čer 2009

Ahoj.
K.ate-Momentálně bydlíme v Blansku a mám blíže porodnici v Boskovicích ale tam mně srdíčko vubec netáhne.
Oba kluky jsem rodila na Obilnáku 🙂 a pokaždé byla spokojená jen jsem tam strávila dosti dlouho po porodu i když to není moc ale 10.dní jsme tam byly.
Ale právě mbně láká více Bohunice tak nevím.
Jen vím že když mám veškeré dokumenty na Obilnáku tak raději pujdu tam pokud to ovšem nerozpustí tuhle porodnici jak se všude o tom píše a říká že končí a budou tu jenom dvě porodky. ☹
Když se tak dívám všechny co tu jsme budem mít chlapečky. 😉 🙂
Já jenom si přeji aby malej byl zdravej to čekání na výsledky je hodně zdlouhavé.

pospecka
24. čer 2009

staninka: mluvila jsem s jednou těhulkou co jsem potkala na cvičení a bavily jsme se kde bude rodit. Já bych mooc chtěla na Obilňáku, tak snad to dopadne a ona mi řekla, že se rozhoduje. Pokud by se zjistilo, že je miminko nějak rizikový (např. ty monitory byly nestandardní nebo tak), tak půjde na Obilňák, protože je tam nejlepší novorozenecká péče, ale pokud by bylo všechno v pořádku, tak v Bohunicích. Tam je zase výhoda, že kdyby během porodu došlo ke komplikacím, který by vyžadovaly doktora pro ni mimo gynekologickej obor, tak v Bohunicích jsou všichni doktoři "pod střechou" a mohli by ho k porodu přizvat. Chystáš se do některé porodky na prohlídku sálu a přípravku? Kde jsi rodila ty první dva cvrčky?

staninka77
24. čer 2009

Pospecko-Já oba kluky rodila na Obilnáku a byla jsem spoékojená stím personálem ale když mně poprvé rodila dr.tak byla na mně hodně zlá ale těch pár dní se to dalo vydržet.
Podle moho mají obě pracoviště hodně polečného.
U Jiříka jsem byla jenom na Obilnáku na prohlídce a taky na přípravku ohledně kojení nebyla ale to mně vše naučily po porodu jak ho přikládat Jirka byl na oddělení 11.hned u porodních sálu byla jsem i sněma spokojená.
Jak se o miminka staraly.
zuvidíme chtěla bych se podívat na porodní sály do Bohunic.

veronika.h
25. čer 2009

Ahoj holky, já jsem byla na KO včera, ach jo, ty vyšetření jsou už celkem nepříjemný, i když to trvá jen chvilinku. čípek se mi prý dost zkracuje a měkne a otevřená jsem na prst, takže se asi blížíme do finále, já doufám, že to snad ještě týden vydrží, i když teda stahy už mám občas pořádný. Navíc jsem včera musela na monitor 2x, poprvé mělo miminko vysoký tep, ale podruhé už to bylo v pořádku, tak snad to nic neznamenalo.
Taky jsem Dr včera řekla, že bych ráda rodila do vany, že to chci minimálně zkusit, no trošku se na mě dívala nedůvěřivě, že se prý připravím o epidurál, jenže já si myslím, že to zvládnu bez toho, tak jsem sama zvědavá🙂

A kurs intenzivní přípravy k porodu byl super, PA Zemanová je strašně sympatická, MM dělal figuranta při nácviku porodních poloh s partnerem, tak se mu to moc líbilo🙂. Navíc má takový altenativnější přístup k porodům, což nám naprosto vyhovuje🙂.
Staninko, myslíš paní Dr. Račanskou z Obilňáku??? Ta je taky moc milá.
MM mě tam včera vezl a viděl obě dvě mladé Dr a pár mladinkých PA a padala mu čelist údivem, takže se nemůže porodu dočkat, když tam s náma prý budou takový mladý kočky 😀 😀

staninka77
25. čer 2009

Ahojky.
Verunko-je to paní Radčanská spletla jsem se tak se omlouvám je taky moc bezva dr.
Kní budu chodit celé těhu až do konce 😉 🙂 .
Jinak gratuluji už se ti to pomaličku blíží porod moc držím palečky. 🙂 😉 .
A malému taky aby měl krásnej den D.

sekacka
autor
26. čer 2009

Ahoj TETKY, tak hlásím včerejší příchod z porodnice,máme chlapečka MAREČKA,
narodil se v neděli 21.6.ve 23:55,
míry 51cm,3650g, 😀
je moc roztomilej.
Přišel na svět sám,spontánně,bez vyvolání a venku byl za 4hod.po příjezdu do porodnice.
Od středy mám mlíko,takže kojíme,malej je nenasyta.Dnes jsme byli na první kontrole u dětské lékařky,prý hodně přibral,u má zase 3600(v porodnici zhubl). 🙂

staninka77
26. čer 2009

Sekacko-A v jaké porodnici jsi rodila děkuji a jaké to tam je alespoň personál na tom šesti nedělý 🙂 a co porod jakej je ten personál i tam a náhodou nevíš zda Obilnák konči nebo zatím funguje bez problému.

Jinak gratuluji k Marečkovi hodně štastí mu přeji at je zdravej a má se čile k světu. 😉 🙂 🙂 🙂

sekacka
autor
26. čer 2009

staninka 77:rodila jsem na Obilňáku,byla jsem teda se vším maximálně spokojená.Jak při porodu s milou PA i mladou doktorkou,na poporodním taky super,všechny sestřičky i na novorozeneckým hrozně hodný,ať byly mladý nebo starší,nikdy tě žádná neodmítla,ba naopak,všichni se nám věnovaly.Klidně jsem mohla k nim přijít pro radu nebo s nějakým problémem třeba ve 2 hodiny ráno.Jinak se samy zajímaly,jak ti jde kojení,jestli je všechno v pořádku,jestli něco nepotřebuješ. 🙂 Musím říct,že po téhle zkušenosti bych už jinam rodit nešla. 😀 Jinak Obilňák zatím funguje,slyšela jsem že se má vše přesouvat do Bohunic,ovšem nevím kdy.
Děkuji za gratulaci,jdu kojit,tak za chvíli zase pá....

sekacka
autor
26. čer 2009

Tak kojení se nekoná,Mareček spí a nechce vstávat,tak musím počkat 😠

staninka77
26. čer 2009

Sekačka-Tak to jsem velice ráda že to tam je pořád stejné já tam rodila naposledy před 5.letama tak ono se to za tu dobu moc nezměnilo.
Já teda vubec neměla Jiříka u sebe ale na oddělení 11.hned na proti porodnímu ke se rodí.
Tam taky byli hodně knám hodní a pomohly mně hlavně z kojením když nešlo tak unás tály a dávaly těm mrnouskum prso.
Ale co se mně nelíbí je to že stejně z mrnouskem musíš jít ven na chodbu proč to neudělají aby mohly lidi chodit na pokoj k maminkám i k miminku když ženě není třeba dobře a necítí na to bít na chodbě.
Jinak si jí taky zamlouvá. 😉

k.ate
26. čer 2009

Co vím, tak Obilňák se má postupně přesunout do bohunic, ale až se tam postaví nová gynekologickoporodnická klinika, což bude ještě nějakou dobu trvat... 🙂 Zatím není kam přesouvat, takže doktoři přejíždí z Bohunic na Obilňák, aspoň někteří určitě, na dnu otevřených dveří to říkali...

sekacka - tobě gratuluju k chlapečkovi a fakt to asi taky vidím na ten obilňák, ať se nemusím kodrcat přes celý Brno někam jinam 😀

stani - my jsme se o těch návštěvách bavili s manžou a zas jsme si říkali, že je možná lepší, když má ta druhá maminka na pokoji klid... Ty návštěvy přeci jen můžou rušit... Co jsem si všimla, dá se vyjet s postýlkou z pokoje i ven na chodbu, takže mimču to podle mě snad nevadí, jen je to blbý, když mamince není úplně dobře... Osobně co mám zkušenost, tak i když byl manža po operaci a já za ním šla na návštěvu, byl rád, že druhej den po té operaci už vypajdal ven na chodbu a nemusel pořád jen ležet... Ten den, co ho operovali byl ještě rád, že mohl ležet, ale pak jsme stejně radši na tu chodbu šli i kvuli tomu, abychom tam zbytečně nerušili ostatní lidi na tom pokoji, kterejm třeba nebylo úplně dobře... 😕

sekacka
autor
26. čer 2009

Jájsem byla na pokoji ,hned vedle porodních sálů,vedle je centrum reprodukční medicíny.Byl to jediný pokojík tahle mimo,ostatní pokoje jsou o patro výš na poporodním,tam jsou také sestřičky. Akorát jsme měly jednu nevýhodu,že když jsme něco potřebovaly my tak jsme za nimi museli jít nahoru.I když ony občas chodily za námi,jestli je vše v pořádku.Návštěvy jsme si ze začátku braly na chodbu,pak nám ale sestra říkala že můžeme i do pokojíku,když to nebude ostatním maminkám vadit.Takže se to dalo.Dokonce za mnou mohl mažel chodit i mimo návštěvní hodiny,protože pracuje na směny a nedostal by se za ná ma 🙂 Na tomto pokojíku jsme byly proto,že nahoře bylo totálně narváno a už neměly maminky kam dávat. 😠

pospecka
27. čer 2009

sekacka: moc gratuluju!!! A tiše závidím. 😅 Já už chci takýýýýý naše miminko v náručí. Zbývá mi ještě min.72 dnů. ☹ A kdy budou fotečky Marečka? 🙂
Tos mi udělala mega radost, že seš z Obilňáku tak spokojená. A co porod? Co nástřih a epidurál? Nevíš jestli se ten epidurál a Obilňáku platí? 😕
Pozdravuj Marečka!!! a ještě jednou gratulace!!!

sekacka
autor
27. čer 2009

pospecka:děkuji za gratulaci 🙂 porod byl dobrej a rychlej,malej se narodil za 4hod.po tom co jsme dojeli do porodnice,nástřih mě nedělali,jen mě poranil vevnitř jak prolízal,tak tam mám 3 stehy,vůbec to nebolelo,nastříkali to lokálním anestetikem.
Epidurál jsem neměla, nikdo mě ho nenabízel,ani jsem ho neměla v porodním plánu a musím říct že jsem si na něho ani nevzpomněla.Jestli se platí to nevím,ale myslím že snad ne.Bolesti jsem měla velký až ke konci,ale dalo se to zvládnout,poslední kontrakce byly strašně dlouhý a špatně se prodýchávaly.
Foteček mám už spoustu,jen je dát do počítače 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru