Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

hanelka
3. pro 2007

pokud ma mimi zloutenku, tak si vas tam nechaji, dokud ty hodnoty neklesnou...ja jsem rodila v nedeli vecer, ve stredu mela zloutenku, ale ve ctvrtek rano uz byly testy v poradku a mohly jsme jit domu, ale neslo nam kojeni ☹ , tak jsme sly az v patek
jinak taky jsem sla do olomoucke porodnice, protoze ji mam za rohem 😉

drzim vam palce, at mimiskove vykouknou v pravy cas a at vas dlouho netrapi 🙂

maly_strom
autor
3. pro 2007

Hanelko a v porodnici ti s tím kojením sestřičky pomohly? Přikládají mimčo, jak píší, půl hoďky po porodu?
Hanelko tak to budem bydlet možná kousek od sebe 😕 😉

denousek
3. pro 2007

hanelko ale tys to asi blbe pochopila...bavili jsme se o tom ze v prostejove se nerodi predcasne porody...ze na to nejsou prozpusobeni a kdyz tady nejaka takova maminka porodi tak ze ji i s miminkem prevezou do ol v pv neni novorozenecka jip vis,,,takze tady si nechavaji jen miminka narozene od uriteho tt a ja nevim od ktereho... 😉

maly strome 😀 ja nevim kdy pujdu do poradky do porodnice...to bude jeste asi tr´vat zitra jdu ke svemu dr na vytery a pak k nemujeste asi ednou ale chystam se mu zitra rict ze bych chtela do vanoc do porodnice tak uvidime jak pochodim no..

hanelka
5. pro 2007

maly strom: prave ze to prilozeni pul hodky po porodu se spis nekonalo...ale kvuli me, dali mi to porodnicke luzko po porodu zas dolu, takze jsem lezela rovne na zadech, sestra se mi mimi snazila prilozit, ale kdyz lezis, tak to moc nejde ☹ , takze se mala nechytla 😢 pak ti sestry sice s kojenim pomahaji, ale jenom nektere ti fakt dokazou pomoct, vetsina sester dela zakladni chyby - cpou bradavku rvoucimu mimcu do pusinky, nezajima je,ze jsi u kojeni v nepohodlne pozici (a tim padem tak nemuzes tech 20 minut vydrzet) ☹ ..

evik3
7. pro 2007

Ahoj holky, usí se do porodnice v Olomouci nějak registrovat? Případně jak dlouho před porodem?

adrianav
7. pro 2007

ahoj,ja rodila v olomouci 23.srpna a byla jsem maximalne spokojena.sice jsem v olomouci rodit nechtela,ale nic jineho mi nezbylo.Sternberk byl v te dobe v rekonstrukci a navic kdyz jsem prijela do olomouce na kontrolni monitor tak mi rekli ze rodim,takze mi ani nic jineho jak tam zustat nezbylo🙂..jinak musim rict,ze personal je super..i kdyz se tam opravdu rodi jak na bezicim pase, tak se ti sestry snazi maximalne venovat a musim rict,ze tam jsou vseci velci profesionalove..a mela jsem i takovy lepsi pocit,kdyz by se neco stalo tak jsem vedela,ze tam na to budou pripraveni,ne jak v nejake male nemocnici...
jidlo byl opravdu hnus ta musim uznat 😀 ...ale jinak detske sestry pomahaly jak mohly...od pece po miminko az po kojeni..kdykoliv mi bylo neco nejasne nebo jsem neco potrebovala tak stacilo jen zavolat na sestricku a ona hned pribehla.vsechny byli moc moc ochotne...
jinak dalsi plus-do pul hodiny po porodu mi prilozili mimco k prsu,sestricka to umela tak sikovne,ze se malej hned chytl a dudlal me snad pul hodky 😀
evik3- jak uz jsem psala,ja jsem se do olomouce nijak neregistrovala a presto me vzali🙂

alianka
8. led 2008

ahoj holky, taky mam v planu rodit v OL, mam to totiz asi 5minut od domu pesky🙂 tak si rikam, ze by byl ciry nesmysl to komplikovat a jezdit nekam dal.. taky aby manzel mohl za mnou kdykoli priskotacit na navstevu 😵 jak koukam, nazory na porodnici v OL se lisi i tady. Docela by me zajimalo, jake to je, kdyz jste pak na pokoji s jinou maminkou (kdyz neni volny nadstandard) a sdilite koupelnu jeste s vedlejsim pokojem. Z toho mam docela obavy, slysela jsem, ze po porodu se clovek sprchuje prakticky po kazdem curani. No a samozrejme to, ze kdyz Vas v noci nebudi to Vase mimi, tak te maminky vedle... nevim no, podle me je jeden nadstandard hodne malo a pravdepodobnost ze se na nej dostanu miziva ☹

petja
10. led 2008

myslím,že kdo koho bude budit se v porodnici vůbec neřeší,je tam takový šrumec po celou dobu,od ranní vizity počínaje,že to vůbec neřeš.Navíc některá miminka to na světě po narození moc nezvládají,takže pláčou celou noc a to se na mamku ani to mimčo nemůžeš vůbec zlobit,nikdo to tam neřeší.Já rodila v Přerově a meli jsme jednu sprchu i záchod pro 4 ženy a bylo to v poho,dá se domluvit a všici si tam vycházeli vstříc.Já teda byla bez nástřihu což je skvělý,sprchovala jsem se často,ale všecko klapalo.V porodce jsem byla 3 dny a dva z toho sama na pokoji,přístě bych chtěla nadstandart,protože je to určitě nejlepší!

maly_strom
autor
15. led 2008

Tak já už po porodu jsem. Musím říct, že mám smíšené pocity. Ale vezmu to popořádku. O půl osmé mi praskla voda, v devět jsme dojeli do porodnice a těsně před půlnocí se nám narodila holčička🙂 Ale..., příjem byl v pohodě, vyšetřili mě a konstatovali, že budu rodit až někdy ráno, že jsem málo otevřená a kontrakce nic moc. Odlifrovali nás na porodní box, který ten večer byl poslední volný (tak nevím co by s námi dělali, kdyby žádnej nebyl 😅 ) se slovy, vy máte času dost, tak si udělejte pohodlí, navštěvujte sprchu a ráno se uvidíme. Ha ha ha, v půl dvanácté jsem už skučela, a říkala jsem manželovi, že jsem pěknej srab, že to do rána nevydržím, a zavolala PA (do té doby se na mě nikdo nebyl podívat). Poprosila jsem jí, jestli by se na mě nemohla podívat, byla sice milá, ale docela překvapená a řekla mi, no ale vy budete rodit až ráno, ale když myslíte... Koukla se na mě, vyvalila oči a vykřikla, vždyť vy už rodíte, ještě chvilku vydržte a můžete tlačit. Za chvíli se tam ukázala doktorka, která byla docela "hustá". Řvala po mně, ať neřvu a tlačím. JSem jí chtěla odpověď, že co asi dělám, ale to už byla malá venku. Dali mi ji na okouknutí a pak mi ji sebrali, že budeme dostávat ven placentu. A tady nastal průser. PA tahala, doktorka ji povzbuzovala, ať zabere a pořádně a ať se s tím nemazlí. Nechápu, proč se všude píše, že by měla placenta vyjít sama po 20-30 minutách. Mně stačili vyrvat s placentou i dělohu za 5 minut. Nevím co se přesně dělo, ale asi ze mě valila pořádně krev a začala jsem se jim ztrácet , PA s doktorkou byly vyvalené. Přivolaly dalšího lékaře. No a ten je seřval na dvě doby, jestli jsou normální tahat placentu i s dělohou. Pak už moc nevím, páč jsem se ztrácela. Musela jsem rychle na sál, kde mi nejdřív dělohu chtěli dát spodem, ale museli řezat. (Měla jsem jak nástřih, tak i jizvu po císaři) 3 dny jsem zůstala na JIPce, s vědomím, že pokud se děloha pořádně nevzpamatuje, nebudu moct mít další miminko. Takže psychicky totálně na dně. Malou mi sice nosila PA, ale to bylo takové všelijaké. Navíc se malá nechtěla přisát (po porodu žádný přiložení nebylo). Na šestinedělí jsem dostala pokojík, kde byla mamina s dvojčátky. Takže docela mazec, sice chápu, že maminka a ani ty dvojčátka za to nemhly, ale bylo tam dost rušno. Nadstandard volný nebyl. Ale musím pochválit dětské sestřičky, moc se snažily a pomáhaly kde se dalo.Jediné mínus vidím v tom, že mi sice malou rozkojily, ale přes kloboučky (byla to pěkná blbost, teď bych to už nedovolila, protože si malá nedokázala vytáhnout tolik mlíka kolik měla a tak mi mlíka začalo ubývat až nemám skoro nic ☹ )
A propustili nás taky dřív, z důvodu, že neměli už volná místa a porodní boxy byly plné.
Takže můj pocit je doooost smíšený. Placenta byla určitě fest přirostlá, ale po lékařské stránce se to mělo řešit úplně jinak a né stylem, ať je to za 5 minut hotové, chci se dívat na TV. Neříkám, že jsou všichni k ničemu. Ale doktorce Látalové se vyhnu velkým obloukem. Způsobila mi nemalé problémy, jak po zdravotní tak i po psychické stránce. Za to můžu jen a jen pochválit doktora Dzvinčuka. Patří mu můj velký dík.
Závěrem chci jen říct, že kdyby nenastaly komplikace s tou placentou, asi by bylo všechno OK a já si Olomouckou porodnici pochvalovala. Bohužel komplikace nastaly a tam byla vidět profesionalita lékařů. Není lékař jako lékař 😖
Jinak všem nastávajícím maminkám přeji hodně zdravíčka!

petja
17. led 2008

ty vole,tak to je hnus! Já jsem v Přerově měla doktora Zdráhala,je to gynekolog a dělá i porody a musím ho do nebe vychválit,byl tak skvělej,jako kdyby mě rodil můj kamarád a ne člověk,kterýho znám pár hodin!Mít takový porod,jako ty,tak už se budu nadosmrti bát dalšího případného porodu!

maly_strom
autor
18. led 2008

Petjo jj, Zdráhala znám, chvíli jsem k němu chodila. Prý se teď zaměřil jen na těhulky a porody.
No já jsem si nechala vyžádat lékařskou zprávu, kdybych rodila jinde, ať ví do čeho jdou. Jinak v OL porodnici budu známá dlouho, protože mě tam ukazovali všem a říkalili, to je ta s tou dělohou. Takový případ tam pý neměli 20 let 😝 No tak snad si mě budou pamatovat 😀 😠

petja
21. led 2008

tak doufám,že vyrazili i ty dvě krávy,když už tě tam ukazovali jak opici v ZOO!Tak máš už to za sebou a dceruška je jistě zlatíčko,který ti vše vynahradilo 🙂

evik3
26. únor 2008

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli jste si do porodnice v Olomouci braly vlastní noční košili a nebo vám půjčili erární.

cecil
26. únor 2008

Já měla košili erární 😉 , přece si nezkrvavím svoji 😅

Tak já rodila v Olomouci obě děti a byla jsem maximálně spokojená! Dr. Dzvinčuk a Kilián jsou opravdu bezvadní a na Dr. Látalovoui jsem slyšela taky nějaké stížnosti. Hlavně jsem ji teda jednou viděla a nebyla příjemná vůbec! Takovej typ nepříjemnej. A s placentou se taky docela spěchalo...asi do pěti minut byla venku. Se spolubydlící jsme naznaly, že tak asi spěchají kvůli případnému krvácení...ale to je jen můj dohad.

Teda hlavně se mi líbilo, že děti po porodu nekoupou, neměří...prý je to násilné natahování bolí, hned je přiloží na břicho a k prsu a že jim nechávají odpadnout samovolně pupík. Taky mi malou donesli hned na pokoj...asi 2 minuty po tom, co jsem přišla na pokoj já. Až na jídlo a na ten frmol a randál od rána od večera to bylo dobrý (vizity, uklízečky, návštěvy, děti plakaly, atd.....no už jsem se těšila domů a hned po příjezdu jsem tři hodiny prospala 🙂 ).

Ještě mají na porodních sálech porod.stoličku, por. křeslo, lůžko, balon, docela výběr.

Kdybych jela rodit přístě, tak zase do Olomouce. Ale doufám, že už mám odrozeno 😉 .

cecil
26. únor 2008

Ještě jsem zapomněla připsat, že Olomoucká porodnice je baby friendly hospital...ale to asi víte. Takže mě vyhovoval přístup, že se nic neláme přes koleno, nechávali porod ať se rozběhne bez větších zásahů (medikamenty, píchání plodové vody...atd.), dokonce mě podruhé PA masírovala hráz a nenastřihovali mě. Ani u jednoho porodu mi nedali oxytocin, nebo podobná "povzbuzovadla" (a to jsem tam při prvním porodu ležela dva dny s odteklou plodovou vodou a slabými nepravidelnými kontrakcemi).

Po tom, co jsem si přečetla různé příběhy tady na koníkovi jsem musela zhodnotit, že jsem ráda, že jsem rodila v Olomouci.

evik3
27. únor 2008

Cecil dík za info, tak svoji košili si do porodnice brát nebudu 😀

maly_strom
autor
28. únor 2008

Evi já si taky nebrala svou košili, dostala jsem erár 😉

Cecil, kdybych neměla komplikace, tak ani chvilku neváhám a druhé mimi porodím zase v Olomouci. Teď nevím 😒
Je možný, že s tou placentou spěchají kvůli krvácení, ale to "tahání" mě bolelo stokrát víc než samotný kontrakce a porod. A navíc už ani nekojím☹ Což mě mrzí ze všeho nejvíc. Nevím kde byl problém, jestli v tom, že mi malou nepřiložili, nebo že se poprvé pořádně přisála až 5. den a ještě přes klobouček, nebo je to psychikou.

cecil
28. únor 2008

Mylý strome...to je jasné, že teď nemají v Olomouci tvoji důvěru...no zas na druhou stranu je tam dětská jipka...kdyby něco.
No to kojení je hodně o psychice...mě první dceru zapomněli přiložit na sále a pak pila poprve až za šest hodin, takže moc nesála, musela jsem ji budit atd., ale šestý den se konečně začala pěkně přisávat(až druhý den doma) a rozpila se a pak už to docela šlo. Sice jsem to chtěla ještě několikrát vzdát...laktační krize atd, naštěstí jsme to vždycky nějak zvládly ....teda i díky tomu, že malá nechtěla za nic na světě lahev...ani z ní neuměla pít.

No ohledně těch košil...za chvíli už v té porodnici nebudou dávat nic...skoro se divili, že nemám svoje oblečení na mimi...no a ještě si ho tam budu sama prát v umyvadle ne???? 😲 😝

evik3
28. únor 2008

Cecil, takže ani oblečení na mimčo sis s sebou nebrala? Nebo asi na odvoz domů určitě, ale na pobyt tam? No chtěla bych si to tam jít vše prohlédnout, tak se na to musí zeptat.

maly_strom
autor
28. únor 2008

Cecil přesně jak píšeš, mají tam dětskou jipku, tak příště asi znovu v OL, ale Látalové se teda vyhnu obloukem, a kdyby náhodou měla službu, tak jedu jinam 😎 😅
A ke kojení, snažila jsem se rozkojit a kojit, jenže asi od toho 4 týdne mlíko už nestačilo, malá řvala a řvala, když ani v 6.týdnu nebyla na své porodní váze, tak jsem už byla hodně neklidná a v 7. dokonce zhubla, tak jsem šla do UM. Po odstřikání jsem zjistila, že mám max. 40 ml. Teď už nemám nic ☹

Cecil oni chtěli oblečení i pro mimi 😕 To mně nikdo nic neříkal, a pro oblečení jsem si mohla chodit kdy chtěla 😲

Evi hodně štěstí a hlavně zdravíčka 🙂 A užívej si pohodu dokud můžeš. Já teď na těhu vzpomínám moc ráda🙂

evik3
28. únor 2008

Maly_strom díky, já si to celkem užívám, přeju ať vám Terezka dělá jenom radost 🙂

cecil
28. únor 2008

No já si vzala dětské oblečení jen na cestu domů...a to stejně člověk bere by oko...nevíte dopředu jak velké bude mimi, že? No a měla jsem teda jedny dupajdy a jedno tričenko s dlouhým rukávem...natáhla jsem jí ho na košilku, protože nám tam táhlo z okna a malá měla studený ručky a kýchala...a bylo zima i mě. Pak jsme zjistily, že máme špatně dovřené okno.
Jinak jsem neměla nic, ale zrovna měly sestry nějak málo prádla a tak říkaly pokud máme svoje ať dáme svoje.
No a malá se narodila koncem dubna a já měla nachystané pletené teplé věci, skoro i fusak a poslední den mi musel manžel z domu vést tenké věci....venku bylo 20 stupňů! a malá by se mi v tom pleteném v autě upekla! 😝 😀

Malý strom...no jak píšeš tak malá měla asi opravdu hlad. Mě pomohlo na málo mléka častěji přikládat .... i po hodině a střídat prsa během jednoho kojení. Pak taky popíjet během kojení vlažný nápoj...pěkně se spustilo i co v prsu nebylo 😅 . Já jsem několikrát volala na laktační ligu, sama bych to asi taky nezvládla. No a teď u druhé dcery mě zachránila homeopatika. Hned to bylo lepší a mléka bylo za dva dny dost.

Tak u porodů zdar a sílu!!! 😉

maly_strom
autor
29. únor 2008

Cecil, tak já taky přikládala, střídala prsa, nebo zas naopak, nechala ji pít z jednoho prsa dýl. Popíjela jsem pořád čajíky, masírovala a nahřívala ve sprše, laktační poradkyně byla i u mě doma. A stejnak nic nepomohlo. Teda, malá se pak chytla už na prso bez kloboučku, měla jsem velkou radost a říkala si, že už bude po problémech. Jenže nebylo, nakonec mi sama laktační poradkyně řekla, že musím začít s UM, jinak malá skončí v nemocnici (nečůrala a nekakala).

Cecil hezké jméno u první holčičky, Štěpánka 😵

cecil
29. únor 2008

Tak to jsi bojovala s kojením statečně! Tak se holt nedá nic dělat...svět se nezboří 😉 ...třeba to příště vyjde.

Díky za Štěpánku 🙂 . Pa

alianka
10. bře 2008

ahoj holky... maly strome, teda ten tvuj zazitek je fakt desny. ale gratuluju moc ke krasne holcicce 😵 jsem moc zvedava jak dopadnu u porodu ja. obavam se ze po tom, co jsem si precetla uz o mudr latalove, tak pokud ji u sveho porodu uvidim, budu asi pekne ve stresu. doufam ze bude slouzit nekdo jiny 😕

maly_strom
autor
15. bře 2008

Alianko děkuji, Terezka je teď pěknej ďáblík🙂
A neboj, pokud přeci jen natrefíš na Látalovou, tak pokud by se Ti něco nelíbilo, tak se okamžitě ptej a udělej radši "scénu".
A dej pak vědět, jak jsi dopadla😉
Přeji hezký zbytek těhu 😵

evik3
15. bře 2008

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli jste s sebou v porodnici měli líh na pupík pro mimčo a nebo jestli vám ho tam třeba předepsali a pak jste si ho vyzvedli v lékárně?

hanelka
16. bře 2008

evik - ne,v porodnici ho vubec nepotrebujes a pak ho normalne koupis v lekarne bez predpisu...cca 35 korun 😉

evik3
16. bře 2008

Hanelka dík za odpověď 🙂

alianka
17. bře 2008

maly_strom dik za povzbuzeni, no uvidime 🙂 urco sem pak tez napisu sve zkusenosti 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru