Porodnice Olomouc. V čem má FN výhody?

maly_strom
15. lis 2007

Ahojte, chystám se rodit v Olomouci. Prosím o jakoukoliv reakci. V čem má FN Olomouc výhody, v čem zas nevýhody. Co si vzít s sebou, jaký je tam personál?
Budu ráda za jakýkoliv příspěvek, díky předem 🙂

pajinkaa
11. únor 2009

ahojky holky, taky se chystám rodit v Olmiku... dnes jsme byli na prvním monitoru. Netvrdím, že je to tam super moderní, ale o to mi ani nejde - hlavně, aby byl malej zdravej a v pořádku vše zvládla i já. Trochu mi hrozí i císař.. tak jsem zvědavá, jak to rozhodnou nakonec a kdy to bude... pak písnu zkušenost!

Halpi - vypadá to, že bysme se tam mohly potkat 🙂

halpa
13. únor 2009

Ahoj pajinkaa, taky jsem na to myslela, když jsem pročítala tvůj příspěvek. 😉 Mě teda císař asi nemine, i když posledně říkala MUDr., že se ještě poradí s nějakým profesorem, jestli mi ho nebudou tahat nohama napřed. Což ji budu muset vytlouct z hlavy. Proč tobě hrozí císař?

pajinkaa
13. únor 2009

Halpi ahoj,

no, já byla ani ne před rokem na operaci mimoděložního - v rohu dělohy, takže mám jizvu jak po císaři a i na děloze, takže by mi mohla prasknout jizva prý... že je to brzo.. tak nevim. :(
Ale můj dr - chodím do rizikovky k MUDr. Procházkovi - by ho prý navrhl, ale k tomu se asi radí větší kosilium nebo možná to rozhoduje Prof. Kudela... a prý ty rozhodnutí dělají vždy v úterky.. A teď ve středu mi říkal, že je ještě času... (byla jsem 37+0)...

hmm, tak to Ti nepřeju teda - KP bych taky nechtěla rodit normálně... ale myslím, že to neudělají, neboj. Švagrová měla malou KP a taky rodila císařem tam.
a která MUDr - v nemocnici nebo Tvoje gyndr?

halpa
13. únor 2009

Já chodila taky k Procházkovi kvůli těhotenské cukrovce, ale od 36 tt mě poslal nahoru na porodní sál a tam je doktorka Hansmanová. Jo, myslím, že mluvila právě o tom profesorovi, že se s ním poradí, co se mnou. Než mě Procházka poslal nahoru, říkal, že se císař naplánuje určitě dřív než je termín porodu, ale tak doktorka zase říkala, že bude čekat až do termínu, tak nevím,jak to nakonec dopadne.

Jo a já jsem taky po mimoděložním, ale bylo to laparkou.

pajinkaa
13. únor 2009

Ale on je fajn, že? i když toho moc nenamluví.. já už k němu chodím asi 4 roky...
v porodce jsem byla až tento týden poprvé. A protože i Dr. Kilián i Dr. Hansmannová rodili a šili, tak tam byl na zástup Doc. Větr - a ten říkal, že je právě čas. Ale myslím, že tak v 39 se už císař dělá... pokud je plánovanej.
no, hlavně - aby už se to nějak rozhodlo, ať vím, na co se psychicky připravit.. docela se fakt bojím.

hmm, si taky zkusíme kde co, že? Bohužel... 🙂

halpa
13. únor 2009

Jo, tak s doc. Větrem mám taky zkušenosti. Posledně mi dělal utz pro potvrzení polohy a udal mi hodnotu dopplera jako patologickou. Sestře hlásil, že je to na okamžitou hospitalizaci. Byla jsem hrozně vyděšená. Pak mi ale Hansmanová řekla, že dodatečně došla sestra, že se spletl, že je to v pořádku. Byla jsem z toho tak vykolejená, že jsem zapomněla hned Hansmanové odporovat, že nohama tedy rozhodně nepůjde, že může rovnou plánovat císaře. Naopak Větr mi při tom utz řekl, že pokud je to první porod, určitě půjde císařem. No už by se mohli rozhodnout, ta nejistota mi taky moc nepřidává. Jak říkáš, člověk by se na to rád psychicky připravil. Taky se docela bojím.

halpa
13. únor 2009

A doc. Procházka je fajn. Já bych si ale strašně moc přála, aby mi toho císaře udělal doktor Hrachovec, který je můj gynekolog a ve fakultce je na půl úvazku. Docela začínám přemýšlet nad tím, jestli si to s ním nějak nedomluvit.

pajinkaa
13. únor 2009

ten smajlík měl bý opačně ☹

hmm, tak to bych taky byla teda vyplašená, kdyby mě tak vyděsil! no, nám (s manželem) tam taky cosi tak - jako ve srandě řekl a sestra se jen otočila a hodila oči v sloup, že to tak dr. úplně nemyslí.. takže on je asi takovej samorost trochu... Jenže pro nás je vše nové a mám obavy - už po všech těch zkušenostech - ze všeho. Tak snad nám brzo řeknou, na čem jsme.

a Dr. Hrachovec dělává císaře, jo? Taky si ho pamatuju, je příjemnej a slyšela jsem, že má i soukr. ordinaci. Já totiž budu muset pak vymyslet, kam chodit jinam v Olmiku, protože moje Dr. Konečná šla do důchodu a pár let jsem chodila už jen k dr. Procházkovi, ale jak porodím, tak už tam nebudu moct, tak musím něco najít. A Dr. Hrachovec se mi zdá fakt pečlivej. A kde má tu ordinaci??
Pak mě ještě napadl i Dr. Polák, ale on je asi taky hodně vytíženej...

hmm, tak to neznám, jak je to s tím domlouváním... ani nevím, kdo všechno ty císaře dělá.. Asi Dr. Dzvinčuk, prý i Lubušký a pak nevim..

halpa
13. únor 2009

No nevím, jestli Hrachovec dělá císaře, ale on mě právě operoval to mimoděložní a odvedl moc dobrou práci. Já jsem chodila k doktorce Hellerové, ale nebyla jsem úplně spokojená. Tak jsem zkusila doktora Hrachovce hned když jsem zjistila, že jsem těhotná a nemůžu si ho vynachválit. Taky toho moc nenapovídá,ale je opravdu moc hodný, milý a pečlivý. Ordinaci má na Krapkove, kousek od nádraží - město. Říkám si, že když může operovat, tak snad může dělat i císaře... A MUDr. Dzvinčuk je prý třída, takže to by byla úplně nejlepší trefa.

U doktora Poláka jsem byla na genetickém ultrazvuku a taky na mě působil moc dobře a příjemně, ale pravda je, že tam je opravdu narváno.

Já jsem taky vždy úplně vyklepaná. Po té laparce jsem se necítila vůbec dobře, vzpamatovávala jsem se dva dny, takže mě trochu ten pooperační stav děsí, ale zase si říkám, že to bude o moc lepší, právě proto, že na konci toho všeho je ten náš vysněný uzlíček. 😉

pajinkaa
13. únor 2009

hmm, tak to taky nevím, mě jednou jen propouštěl, ale asi neoperoval (byla jsem i na víc revizích a i hysteroskopii po více MA), takže taky nevim. Právě mi tu velkou operaci loni dělal Dr. Dzvinčuk, protože prý to nebyla sranda.. a asistoval mu u toho dr. Hejtmánek. taky jsem dva a půl dne byla na jip.. ☹
Ale jinak narkozy snáším dobře.. akorát kvůli nízkému tlaku a ztrátě krve jsem dvakrát omdlela...

jo, tak nápad je to dobrej, on se mi právě taky líbil, že je takovej pečlivej.

hmm, tak je to taky odborník, ale já chodila na genetiku do FN - k dr. Hyjánkovi.

jo jo, taky se už na to mimčo těším a už abysme o porodu mluvily v minulém čase, že jo 🙂.

halpa
13. únor 2009

Jo, jo, mluvit v minulém čase o porodu, to bude moc fajn. 😉 Takže ty máš s panem doktorem Dzvinčukem dobré zkušenosti. Tak třeba budeme mít štěstí a odoperuje nás právě on.

A kdy jdeš na další kontrolu na porodní sál? Já jdu ve středu, jestli se tam třeba náhodou nepotkáme...

pajinkaa
13. únor 2009

jo, moc dobré - on se sice netváří moc přístupně, ale po operaci na JIP byl moc příjemnej a operaci zvládl určo mooc dobře, protože i jizva se zahojila brzo a je moc pěkná.

jasně, uvidíme. A šla bys do spinálu nebo celkové narokozy? já se spinálu hrozně bojím - jsem srab... ☹
Já jdu příští týden až ve čtvrtek ráno - měli jsme jít ve středu taky, ale manžel má dovču čt a pá, tak aby si nemusel brát ještě i ve středu. Nejsem přímo z OL, a už mi nedovolí jezdit autem samotné... Pak určo písni, jak jsi dopadla - jestli víš už něco bližšího, třeba termín CS nebo tak 🙂

halpa
13. únor 2009

Určitě dám vědět, doufám, že se něco dozvím. To je rozumné, že tě nenechá jet samotnou, mě manžel už taky nikde nechce pouštět, ale do té nemocnice ještě sama dojedu, bydlíme skoro v centru.

Jo a co se týče narkozy, tak asi půjdu do spinálu, i když se ho taky bojím, ale celkovou narkozu snáším hodně špatně - docela dost jsem zvracela.

pajinkaa
13. únor 2009

Tak to máš lepší, máš to blíž 🙂 ale člověk nikdy neví, kdyby náhodou to na nás přišlo, že jo..

jé, jak Ti to závidím, že máš aspoň důvod pro ten spinál - ale tak třeba se taky pak nechám ukecat - uvidím, co řeknou dr.. ale ráda bych už fakt věděla, na čem jsem.
já právě s celkovou problém nemám... a aspoň bych se probudila a bylo už po všem.. i když bych mimčo viděla až po pár hodinách... ☹ tak já fakt nevim.

hancas
14. únor 2009

holki jestli vám do to ho můžu taky vstoupit tak mě rodil dr.Procházka nej nej nej doktor a sestříčka Adamová mladoučká a ochotná,a z koho jsem měla strach aby mě nerodil byl Lubušský,je hrozně nepřijemnej i na vizitách,hodně lidí na něho nadávalo.Ale doktory si nevybereme jsme rádi že nás někdo odrodí a je to co,ale jinak drýím pěstíčky at máte zdravá a hodná miminka jako já

pajinkaa
14. únor 2009

Hani - díky moc za info 🙂 To víš, že bych brala k porodu "svého" Dr. Procházku, je fakt mooc super a chodím k němu ráda! ale jak říkáš, asi si nevyberem... Na mě až tak nepříjemně Lubušký nepůsobil, ale je takovej víc hr, to je fakt - ale jednou mě hodně povzbudil, když mi bylo zle.

A Tys rodila - vidím, že dvojčátka (to je krásný! 🙂 - normálně nebo císařem??

pajinkaa
14. únor 2009

Jinak díky moc a ať vám děti dělají radost i nadále 😉

halpa
14. únor 2009

Děkujeme za povzbuzení, taky bych byla ráda, kdyby mě odrodil "můj" doktor Hrachovec, ale asi to tak jednoduché není. 🙂 Ať ti miminka krásně rostou. Snad už si taky ty svoje brzy pomuchláme v náruči. 😉

hancas
14. únor 2009

pajinka...jo rodila jsem dvojčátka normální cestou 14hodin ☹ dalo se to,raději budu rodit než jít brát krev 🙂 já chodila k Procházkovi taky do rizikový a vždy byl ok,on Lubušský je hrrr přesně jak říkáš 🙂

držím obou pěstičky

pajinkaa
15. únor 2009

Hanči - to fakt srovnáváš s braním krve? 🙂 to spíš asi nás nechceš děsit, co? 🙂 Ale jinak - já mám problém s žílama, takže odběry krve, to je taky radost u mě 🙂

Jinak jo, on je fakt moc fajn! Poradny jsou s ním dobrý - i když rychlý, moc toho nenamluví 😉, ale aspoň zbytečně neplaší, na druhé straně nijak nedává veliké naděje, když vidí riziko - což je možná drsnější, ale oceňuju to.

Děkujem 😉

halpa
15. únor 2009

pajinka - já jdu zítra na předoperační vyšetření, tak doufám, že mi ho udělají a budou na to i reagovat ve středu a už mi konečně naplánují termín císaře.

Jinak, ještě jsem ti chtěla říct, že jsem našla tvůj názor (mimochodem s ním souhlasím a líbil se mi) na diskusi (už nevím,jak se jmenovala, holky se tam hádaly, jestli je to pravda nebo ne, holčina se ptala, čí je dítě, jestli manžela nebo milence) a bylo mi líto, že už je to téma zamčené, protože jsem chtěla napsat těm opicím, co moralizovaly, něco napsat. Ale už je uzavřené, tak to nebudu řešit.

hancas - děkujem. 😉

jakoubka
15. únor 2009

Já si na porodnici Olomouc nemůžu stěžovat 🙂 Rodila mě PA Sylva(bohužel příjmení nevím)a zašíval mě Mudr Kilián,velice hodný a sympatický doktor 🙂
Úžasné jsou i ženské sestry,nejvíc sestřička Grebeníčková 🙂

Jediná výtka,ale zásadní,že mi malého nepřiložili k prsu ☹


P.S.Je tam krásný dětský lékař 😀 😀

pajinkaa
15. únor 2009

Halpi - já si mám taky vyřídit s tím papírem předoperační vyšetření - zítra volám svému obvoďákovi, ať tam nejdu s chřipkovejma lidma ráno, ale radši až odpolko... měl tento týden dovču, tak snad to vyřídím do toho čt - do poradny.

dík. jojo, viděla jsem, že to zavřely holky už - mně se prostě nelíbí, když většina holek ji hned odsoudí... přece to nejde takhle říct. Netvrdím, že to schvaluju, ale bůhví, jakou situaci mají doma a co se jí honí hlavou. myslím, že pokud to je pravda, užije si svoje a nemá cenu jí ještě nadávat...

hancas
15. únor 2009

paajinka-----neboj to opravdu přirovnávbám ke krvi,protože u té vždy omdlím a u porodu jsem byla fit 🙂 🙂 opravdu,nedělám si srandu.Holki to zvlídnete a uvidíte že ty miminka za to stojí

jakoubka----tak u mě to bylo obdobný sestra za mniou v noci přišla přiližila malou k prsu a řekla ,ale pššš doktoprovi o tom neřekneme on to nerad vidí,v tu chvíli jsem nevěděla co mám a co nemám.jhlavně že mají baby friendly že:::ale jinak jsem byla spokojená

pajinkaa
15. únor 2009

Jakoubko - tak to rády slyšíme!! 🙂 no, já taky ještě nemám z té tabule nakoukaný ty jména, ale zdají se mi tam celkem sympošky všechny ty PA - tak uvidíme. Ten Dr. Kilián vypadá taky mladě a sympaticky, ale naživo jsem ho zatím jen zahlídla.

hmm, to je divný, že Ti ho nepřiložili, přitom se tam všude píše, že to dělají... hmm, tak snad. A povedlo si Ti pak kojit i bez toho přiložení??

PS: jo? a jak se jmenuje?? 😉 a ten jako pak chodí na to odd. 6-nedělí?? 🙂

jakoubka
15. únor 2009

pajnkaa-ano,ale jen 2 měsíce,ale s příkrmem UM ☹

Příjmení nevím,jméno Libor.JJ chodí i na odd šestinedělí,nás propouštěl 🙂

Mě se doktorů vystřídalo mnoho i PA ,páč jsem rodila 30 hodin 😕 Ale na přístup si nemůžu stěžovat 🙂 To jen ten můj lumpík se držel zuby nehty 😀

pajinkaa
16. únor 2009

Jakoubka - aha, tak to je fakt škoda ☹

tak uvidíme - budu koukat na jmenovky 😉

chuderko, tak to sis teda dala s tím porodem ☹ hlavně, že jste to tak hezky oba zvládli!!! 🙂

blka
16. únor 2009

Ahoj, holky, chtěla bych se zeptat těch, co už v Olomouci rodily, provádí odběry pupečníkové krve pro darování? Na stránkách aperio píší, že ano, ale na stránkách banky kmenových buněk není Olomouc napsaný.

pajinkaa
16. únor 2009

Blko - my se na to ptali při návštěvě porodky a PA nám říkala, že to sice dělají, ale jen pro rodiče, když tu krev chtějí pro sebe. Na darování ne. Že to je prostě zatím v začátcích.

blka
16. únor 2009

Paji, děkuji za odpověď. Hmm, tak to je hrozná škoda. Člověk by chtěl někomu dalšímu pomoct a nemůže ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru