Porodnice Opava, Nový Jičín, Ostrava - Poruba - která?

radus90
7. led 2015

Ahoj holky, kterou z těchto porodnic si vybrat?? Podle recenzí na internetu vede asi Opava, tam se mi ale moc nechce...některá nějaké zkušenosti s kteroukoliv z těchto tří 🙂 ?

Děkuji za odpověď, ať už jakoukoliv 😉

hami84
7. led 2015

Pokud jde o FNO v Porubě, najdeš tady na koníkovi skupinu, která se této porodnice týká. Tak zkus pročíst názory i tam. Já jsem v Porubě rodila před 15 měsíci a nemám jedinou výhradu. Byla jsem spokojená od předporodních poraden, přes porod i šestinedělí 🙂 Nenarazila jsem na nikoho, kdo by mi pobyt v nemocnici něčím znepříjemnil - personál milý a ochotný. Přestože jsem rodila poprvé a nevěděla jsem co mě čeká, tak vše proběhlo v klidu. Porodní asistentky příjemné, doktorka, co mě rodila také. Na šestinedělí sestřičky milé a na cokoli mi odpověděly, kdykoli jsem volala, že nevím, co s malou (celé noci plakala a já si s ní nevěděla rady), tak během chvilky přišly, nebo mě poprosily, ať přijdu já za nimi (měly fofry, hodně porodů). Měla jsem teda nadstandard a jsem ráda, měly jsme s malou klídek 🙂 Chodily nás kontrolovat, zda je vše v pořádku. Dokonce samy od sebe se chodily dívat na to jak kojím, jak nám to s malou jde. Takže super a pokud si porod zopakuji, tak půjdu určitě znovu do Poruby.

obiwanova
7. led 2015

ahoj, já se rozhodovala mezi opavou a porubou a vyhrála poruba kvůli oddělení neonatologie (pro můj vnitřní klid) a mohu za sebe říci, že porodní je naprosto úžasné (měla jsem trochu komplikovanější porod), každý má své soukormí, sprchu a wc, manžel na porodním byl několik dní se mnou, sestry a dokotoři v pohodě, oddělení šestinedělí čisté, krásné, pro každou maminku soukromé, vlastní wc a sprcha, možnost jíst na pokoji a být neustále s miminkem, o opavě jsem slyšela ale taky pěkné recenze a každopádně nedoporučuji v žádném případě nemocnici v novém jičíně, v novém jičíně nemohu posoudit stav porodního personálu a přístup, ale byla jsem tam vytahovat stehy na oddělení šestinedělí spojené s porodním oddělením a takový HNUS prostředí jsem v životě snad neviděla (jo, ve filmu Pozor, vizita a i tam to snad bylo hezčí), čekala jsem na příjem na hnusné smradlavé chodbě, kde vedle mne obědvaly maminy bez dětí jak někde ve školní jídelně (což se v porubě nemůže stát, tam se jí na pokoji běžně), maminy chodily na chodbu na wc nebo do sprchy, či co to bylo a ještě těm maminám u oběda někdo za dveřma rodil, což byl naprosto největší mazec to poslouchat a mě by asi oběd teda opravdu nechutnal, navíc, když bych měla sama pár dní po porodu.. v porubě jsou tyto oddělení zvlášť.. dle mého názoru i samotný vzhled prostředí dovytváří takový ten příjemný prožitek z prvních dnů s miminkem, nehledě na to, když tam např. musí někdy maminky zůstat i nepředvídatelně déle

petkula
7. led 2015

@radus90 kdybych měla hodnotit podle mých předchozích dvou porodů, tak ti Opavu nedoporučím - měla jsem smůlu na PA, která tam už ale naštěstí nepracuje. Teď, při třetím porodu jsem se dočkala a musím říct, že jsem byla opravdu spokojená. Měla jsem štěstí na hrozně hodnou paní doktorku a taky obě PA byly moc milé a trpělivé, vše mi vysvětlily a snažily se mi vyjít ve všem vstříc. Nevím, co očekáváš ty ale pro mě byl důležitý co nejpřirozenější porod a to se mi téměř splnilo. Měla jsem i vanu, příjemné tlumené světlo a porodní stoličku, na které jsem si přála rodit už dřív ale bohužel mi to nebylo umožněno. Nepřála jsem si žádné zbytečné zásahy ani urychlovadla či tlumící látky (epidural, oxytocin ap.). Oxytocin nakonec byl ale až v závěru, kdy malá zůstala trochu zaseklá v porodních cestách - bylo to asi kvůli tomu, že byla tak velká 4,3 kg. Díky oxytocinu a myslím že hlavně díky porodní stoličce se pak malá vzápětí narodila. Byla jsem bez nástřihu a bez poranění. Trochu nepříjemné byla některé sestřičky na šestinedělí ale to se dalo přežít...

love12345
7. led 2015

Já jsem rodila v Opavě před rokem a za mě 100 pro spokojenost. Ono jde o to hodnotit porodní a šestinedělí....já jsem měla porod bez komplikací a celkem rychlý, rodila jsem v noci. co se týká porodního...všichni skvělí, milí, příjemní. Od příjmu až po PA a dr....Rodila jsem fakt rychle, takže jsem nestihla epidural, ani sprchu apod. ale vše je možno...byla jsem se podívat na dnu otevřených dveří, takže jsem viděla prostředí a to mě uklidnilo...bylo pěkné, malinké...žádné neosobní velké sály....sprcha a záchod na každém porodním pokoji....co se týká šestinedělí...rodilo nás v noci 7(a personál naprosto nedal znát tu honičku, co s náma museli mít), takže bylo plno a byly jsme na odd. ženském. Sestry super, až na 2 z děts. odd. (krátkovlasá blondýna s vadou řeči - ta je fakt děsná, neznám nikoho, kdo by s ní měl super zážitek, nenechte se odbýt a hlavně zkazit si náladu ...a pak malá s brýlema, kudrnaté vlasy-ta večně spěchala a vypadala že ji se vším člověk otravuje) jinak naprosto super. Sestřička co mi koupala malou se s ní krásně mazlila, hodně radila kojení, polohy atd....takže se nebát ptát...ono je to prostě o lidech....na blbce člověk může narazit všude a ačkoliv kamarádka rodila o 5t. dřív v té samé nemocnici, díky tomu, že měla tu krátkovlasou sestru skoro pořád tak má úplně jiný zážitek než já...co se týká komplikací u porodu..ty mohou být a nemusí...a také záleží kdo bude mít službu.....takže za mě OPAVA ano

ange_de_la_morte
7. led 2015

Já jsme od Hranic na Moravě a rodila jsem v Ostravě ve vítkovicích - jednoznačně 100% spokojenost. Rozhodovala jsem se mezi ní a FNO , nakonec rozhodlo, že jsem byla domluvená s bývalou spolužačkou - porodní asistentkou, že si tam a mně dohlídne. Do NJ bych nešla a nikdyby mi zaplatili, rovněž Fifky, Opavu neznám. Během studia ( jako zdrav. sestra) jsem měla možnost krátce pobýt na všech Ostravských nemocních, takže jsem to hodnotila jak to tam znám ( mimo Fifky jsem byla v obou Ostravských nemocnicích i na odd.šestinedělí, Fifky jsme znala protože tam ležela švagrová na rizikovém). NJ je asi milion let za opicemi, i když údajně proběhla rekonstrukce, ale kamarádka ( dětská sestra) co tam pracovala mně od toho odrazovala. Já jsem s volbou porodnice byla velmi spokojená ( i když to bylo 60km a na konci jsem jezdila denně na monitory - přenášela jsem) .
Prostředí krásné, porodní sály maximálně vybavené, manžel si to taky pochvaloval - sestřičky mu dělaly espresso 😀
Oddělení šestinedělí taky super, za celou dobu co jsem tam byla jsem se setkala jen s jednou sestrou, která byla nepříjemná ( ale ta jen roznášela prádlo, možná ale měla jen špatný den). Jinak sestřičky skvělé - já jsem sice zdravotník ale s vlastním dítětem jsem byla stejně marná jako asi každá prvo-máma 😀 volala jsem si sestřičky často a vždy rády pomohly, poradily, super ... Snad jen hrachová kaše pro kojící matku podle mně není značka ideál 😀
Nicméně je dobré vědět co chceš a trvat si na tom - během porodu nebyl problém, když jsem si po 2-denním porodu trvala na tom že chci malého mít u sebe, zkoušeli mi to vymluvit, ale pak nebyl problém. Já bych neměla odvahu dítko dát na novorozenecké, protože pokud ti někdo bude říkat že se miminka nedokrmují bez vědomí matky, tak kecá ( ať už jsi v jakékoliv porodici). Zase třeba na obranu vítkovické - maminka co se mnou ležela na pokoji se nemohla rozkojit, chtěla dát malému mlíko z flašky, sestry to razantně zakázaly a ,,musela,, dokrmovat ze stříkačyk ( tak to má být)

Závěrem mého elaborátu - druhé dítko budu rodit ve stejné porodnici

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru