Porodnice Ostrava Fifejdy 2022/2023. Zkušenosti, recenze?

pixiepickpocket

Zdravím 😊,

vybírám porodnici v Ostravě (termín mám v květnu). Nejblíž mám Fifejdy a z informací, které jsem dohledala na internetu / na jejich FB, se prezentují celkem progresivně (bonding, kojení, teď nově i poporodní fyzioterapie). Zajímají mě zkušenosti Vás, které jste na Fifejdách v nedávné době rodily (zhruba druhá polovina 2022 a celý rok 2023 - kvůli aktuálnosti).

Recenze, na které jsem doteď narazila (a jsou to ty "čerstvější") jsou totiž víceméně pozitivní, ale je mi jasné, že existují i ty negativní, na které člověk ale tolik nenarazí. Opravdu je běžný bonding (v trvání 2 hodin), samopřisátí, a podpora kojení bez příkrmů? Chápu, že jde o to, na koho v porodnici narazíte, ale o to mi právě jde, jsou všechny směny úžasné, nebo se najdou i negativní výjimky?

Díky moc předem za sdílení 😊

lenerka1
8. bře 2023

Osobní zkušenost nemám, rodila jsem ve Vítkovicích, ale švagrová už den po porodu dokrmovala, protože "ještě neměla mlíko"...no raději jsem dál nepátrala...Výsledek je, že si vůbec nevěří, stále dokrmuje, protože mlíko sice má, ale miminku přece určitě nestačí apod.

@lenerka1
me treba dceru dokrmovali ale protoze ja jsem mliko nemela.kamaradka mela dost a dite ji nicim nekrmili.

8. bře 2023

@pixiepickpocket rodila jsem tam v roce 2020 a super. Přiložení hned po porodu, poté mi malého na chvilku vzali zvážit (ptaly se, zda chci), ale potřebovali mě zašít, takže jsem ho nechala dát na chvilku tatínkovi (bylo to pro mě komfortnější ) a hned potom přiložení malého na 2 hodiny minimálně, kde jsme byli v soukromí a nikdo nás tam nerušil 🙂 Měla jsem hrozný problém s kojením, ale laktační poradkyně je tam na zavolání, chudák sice u mě byla co chvilku, ale díky její pomoci jsem se krásně rozkojila a kojila opravdu dlouho 😁

pixiepickpocket
autor
8. bře 2023

@veronikanemcova20 děkuji za reakci ☺️ Dívám se, že Vás také brzy čeká porod 😊Zvažujete tedy opět Fifejdy?

@pixiepickpocket ano 🙂 taky v květnu 😁

@veronikanemcova20
Porad tam maji televizi na 20kc?

8. bře 2023

@zelenaesmolda ptáte se, protože se chcete jet do porodnice koukat na televizi a nebo je pro vás 20 korun moc ? 🙂
Já vám teda nevím, ale já tam jela kvůli skvělému personálu a nevím teda jak vy, ale já rozhodně při starosti o vytoužené miminko neměla na nějakou televizi ani pomyšlení 😊

@veronikanemcova20
Ptam se,protoze to tak bylo kdyz jsem tam rodila ja a uz tenkrat mi to prislo dost ujete.
My jsme tam treba deti v jednu chvili nemely vubec,vsechny byly pod fialovym svetlem kvuli zloutence.A ani v te porodnici nemas dite 24/7 na sobe nalepene ne?

8. bře 2023

@zelenaesmolda já teda měla a i kdyby mělo být v inkubátoru, tak jsem tam s nim 🙂 opravdu netuším, zda se tam platí, ale pokud by pro me bylo 20 korun moc, tak mám v dnešní době mobil, že Jo.

@veronikanemcova20
Jo,budes pred inkubatorem stat 24/7 treba dva dny v kuse,v porodnici dite nedas z ruky.
Doma pak vyhodis TV z okna,nikdy uz se od ditete neodlepis protoze s narozenim ditete ti konci zivot.
Andelska kridylka ti tepr rasi nebo uz narostla?
Nerekla jsem nikde,ze se mi to zda moc-psala jsem,ze mi to v nemocnici,kde stravis nekolik dni prijde ujete.

8. bře 2023

@zelenaesmolda tak jasné, že tam nebudu stát 24/7 😊 potřebuju i spát, jíst, odpočinek a při nejhorším mě spasí mobil 🙂
Proč bych doma měla vyhodit televizi ? To vám očividně vadí představa si zaplatit 20 korun 😂
Mě je úplně fuk, zda se tam platí, nebo ne, ani to nevím. Já si platím nadstandard, taky to příště udělej, tam platit rozhodně za televizi nemusíš 😊
Ženy většinou chodí do porodnice rodit, ostatní tam jezdí na telku, protože jí očividně mají doma málo. Asi dobrý výplach mozku, někdy prospěje nějaká pauzička.
Váš život bych opravdu nechtěla, běžně kousavé a hanlivé připomínky ke všemu, furt nespokojená. Máte těžký život asi. 🙂 někdy by to chtělo vypnout mobil a vyrazit na procházku do lesa, vyčistit si hlavičku

8. bře 2023

Já bydlím přímo naproti Fifejd a rodit jsem šla do Vítkovic. MNO nikdy! Ať jsem byla na jakémkoliv oddělení, personál hrůza. Známá tam rodila a má dokonce takové trauma z porodu, že raději ani nechce druhé dítě.

@veronikanemcova20
Tys tady zacala vyryvat na moji uplne normalni otazku jestli se ti tam zmenilo za ty roky.Jona nadstandard jsem chtela ale nebyl zadny volny.

8. bře 2023

@veronikanemcova20 My ve Vítkovicích platit nic nemuseli a to jsem byla první noc na normálním pokoji. Na televizu jsem se dívala při kojení, po kojení a v noci, když jsem nemohla spát. Takže pokud nejsi fifejdská pokladnička, do které se hází peníze na to, aby televize jela, nechápu tvé rozhořčení 😀. A to mě @zelenaesmolda v diskuzích občas taky štve, ale tady mé mozkové buňky nedokážou pobrat tebe 😂.

@ellyem
Dekuji.Taky jsem to nepochopila proc ji muj dotaz tak pobouril.Jako by podivat se na serial kdyz dite spi byl hrich.

8. bře 2023

@zelenaesmolda Já dokonce nechala první noc děcko na sesterně, páč se mi pár hodin po porodu fakt nechtělo několikrát za noc vstávat. To je už na sociálku 😂!

@ellyem
my jsme tam v jednu chvili nemely dite ani jedna,byly pod modrym svetlem kvuli zloutence.Tak jsme asi mely sedet,cumet do zdi nebo ja nevim.A holt jsme se vsechny divaly na Ulici tak jsme si ji pustily,katastrofa tohle :D

8. bře 2023

@zelenaesmolda Cože? Dívat se na Ulici? Tak to už je ale vrchol! (Jdu rychle udělat večeřu a okoupat satana, abych za hodinu byla u Novy ready 😅.)

8. bře 2023

@ellyem Achjo, to je Škoda tady komentovat, několikrát jsem napsala, že nemám tucha a očividně jiné priority, než vy 🙂 nikdo nenapsal, že to je na sociálku, ale že já rozhodně při porodu vytouženého dítěte neměla na televizi ani pomyšlení 😘 každý doma televizi má, proto nechápu to rozhořčení, být třeba 3 dny bez televize nebo si za ni prostě 20 korun zaplatit 😂
Jasné no, já mám známou, která má takové trauma z Vítkovické porodnice, že docházela na sezení k psychologovi 🙂
Mě zase nepřijde normální při řešení porodnice brát jako prioritu televizi 🙂 já neměla sebemenší problém a byla jsem nadmíru spokojená, tak jak jsem zde svůj názor již prezentovala. 🙂
Ať si ostatní klidně rodí i doma a nemusí řešit nějakou porodnici a televizi.

8. bře 2023

@veronikanemcova20 Já vybírala porodnici, kde se budu cítit jako doma 😎. Naštěstí se mi to povedlo.

8. bře 2023

@ellyem no vidíte a to je super ! Já se na Fifejdách taky cítila fajn a neměla jsem sebemenší problém a to jsem sestřičky otravovala s každým prdem 🙂

@veronikanemcova20
Me by zajimalo kdes prisla na to,ze je pri vyberu porodnice televize priorita nebo ze je problem tu 20kc za tu telku zaplatit?Normalne jsem se zeptala jestli to uz zmenili nebo ne a ty z toho tady delas skoro 3.svetovou....

8. bře 2023

@zelenaesmolda měla jsem kousavé kecy okolo, ale několikrát jsem napsala, že nevím. Koneckoncum se není čemu divit, při tom, jak se vy při každé diskuzi obouvate do ostatních 🙂

@veronikanemcova20
Tak hlavne,ze si to mas cim omluvit 🙂
Ja nenesu odpovednost za tvou kousavou naladu,tvoje reakce neni moje vina,za to zodpovidas jenom ty.

8. bře 2023

@zelenaesmolda já nemám důvod se omlouvat 🙂 vždy si stojím za tím, co píšu 🙂

8. bře 2023

@veronikanemcova20 Tak to jsi jedna z mála a měla jsi štěstí na dobrý personál 🙂. Nebo tě možná brali jako něco víc, když jsi měla nadstandard 😀. Když jsem tam šla se synem na ortopedii, tak tam byli příjemní, ale přístup personálu na ORL, chirurgii, urologii a pohotovosti mě utvrdil v tom, že na Fifejdy ne. A to tam můj gynekolog dělal porodníka a přemlouval mě 😂. Ale věřím tomu, že kdybych neměla předchozí špatné zkušenosti, taky bych tam šla.

8. bře 2023

@ellyem No musím říct, že pohotovost tam byla průser, jedině “normální” jsme vždy chytli na dětské pohotovosti. Opravdu si nemyslím, že by měli nějaký jiný přístup k nadstandardnu. Já ho měla hlavně proto, že jsem chtěla být sama a mít klid. Což jsem měla a fakt jsem na oddělení 6N žádný problém neměla a porod jsem měla krásný. Jen tam teda byly studentky a jedna paní doktorka, co dohlížela, ale k tomu jsem dala svolení. Vše proběhlo v pořádku, ale věřím, že vše má své pro a proto. Moje paní lékařka je shodou okolností i porodní lékařka ve Vítkovicích a když jsem řekla, že chci na fifejdy, tak s tím byla v pohodě, pouze mi vymlouvala porubu. To netuším proč

8. bře 2023

@veronikanemcova20 No, tak to vysvětluje ten super přístup. Když tam jsou studentky, tak je to fajn, protože ty musí dodržovat vše tak, jak má být. Kamarádka tam mívala praxi jako zdrávka a sama říkala, že tam by do nemocnice šla jen, kdyby ji měly ošetřovat praktikantky 😀.

8. bře 2023

@ellyem na 6N jsem je nepotkala, nebo možná nerozeznala 😂 měla jsem je pouze na porodním boxu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru