Porodnice Pelhřimov. Máte zkušenost?

ewuska
7. led 2008

Ahojky nemate nekdo zkusenosti s porodnici Pelhrimov??? Doktori tam jsou dobri ale ty sestry to je hruza a des. Jsou tam staresiny protivny az to boli.

beatax
17. lis 2014

@lenicka07 diky, jsem rada za jakekoli zkusenosti, s tim kojenim dost spoleham na to, ze mi to tam vsechno ukazi 🙂 ma cenu navstevovat ty jejich predporodni kurzy? 🙂 (tusim kojeni a pak kurz i pro partnera)

lenicka07
17. lis 2014

@beatax Já jsem na ničem nebyla, měla jsem plánovaného císaře a kojení jsem si řekla, že zvládnu sama 🙂 Jinak samozřejmě kolem kojení ti potřebné řeknou, mě neseděly takové věci, jako budit miminko za každou cenu po třech hodinách. Jednou mě sestra vyloženě vynadala, že jsem malou nechala spát tři a půl hodiny. Hájila jsem se, že jí prostě nemůžu probudit. Dělala s ní psí kusy aby jí probudila, pomohla mi jí přiložit, malá se napila, a jen za sestrou zapadly dveře, celá se poblinkala. Taky jsem nepochopila, proč mi sestry tak bolestivě kroutí bradavkami, když mi ukazují jak malou přiložit. Podruhé jsem jim řekla že si to budu dělat podle svého a dítě budit nebudu. Bylo mi řečeno, že prý můžu 🙂 Tak nevím... mezi oběma porody bylo 15 měsíců a sestry stejné...

beatax
18. lis 2014

jej tak to je neprijemny, chovala bych se uplne stejne, cekala bych az se mimis probudi a rekne si samo ze ma hlad... 🙂 taky mi prijde divne ho budit ... a byly to spis starsi nebo mladsi sestry, ktere razily tyhle zpusoby? 🙂

lenicka07
18. lis 2014

@beatax Řekla bych tak středního věku - ty dvě co jsem až tak nemusela, byly kolem 45 let, bych řekla. Za normální situace bych si z toho nic nedělala, ale jak se mi zrovna nalévala prsa a hormony pracovaly, tak jsem byla hodně přecitlivělá, a říkala jsem si že by sestry teda mohly brát trochu ohled, že mám rozřezané břicho... U prvního dítěte jsem prostě nevěděla co mám dělat, nutí ti ten jejich způsob (obalování plenkou přes ručičky, mě to nikdy nešlo dost utáhnout, pak se rozčilují že to děláš blbě. Nebo mi vynadaly že skládám látkové plenky trochu jinak než mi ukázaly apod. Stejně tohle člověk doma nedělá, tak co na tom sejde. Když malá brečela a já si nevěděla rady a ptala jsem se sestry, tak mě docela ošlivým tónem odpověděla že je malá nervózní ze mě). Jako jsou to prkotiny, ale mě to v tom stavu rozhodilo. Ostatní sestry byly velmi milé a ty z oddělení šestinedělí naprosto super. U druhého císaře jsem měla MUDr. Petříka a naprosto úžasný doktor. Skvěle odvedená operace. A fakt milej člověk. Ještě teď si vzpomínám jak jsem pro něco šla za sestřičkou a on se tam zrovna taky zastavil a nějak jsme se zakecali a já se smála až mě jizva bolela 🙂

beatax
20. lis 2014

@lenicka07 Petrik je paradni 🙂 s nim jsem byla spokojena kdykoli jsem u nej byla - prohlidka, UTZ, naprosto super pristup 🙂 a to i v tech situacich, ktere byly naprd 😔
ale ten pristup tech dotycnych sester by me zarazil i kdyby se mnou necloumaly hormony .. zas chapu, ze ony taky nemuzou byt porad naladene na pozitivni notu, ze je to pro ne preci jen rutina... ale vybrali si to sami 🙂
netusis jak se to v tehle nemocnici praktukuje s nastrihem (jestli je to automatika, anebo az krajni varianta?), spis jen jestli jsi neco nezaslechla? 🙂

lenicka07
20. lis 2014

@beatax jé tak to fakt nevím, jak jsem měla naplánovanýho císaře, tak jsem se po tom ani nepídila... hoď to jako otázku do skupinu Pelhřimov, jistě ti někdo odpoví 🙂

beatax
7. únor 2015

tak ja se take pridavam s pozitivni zkusenosti zporodnice, PA a Dr. u porodu a pred porodem vyborni... i popordni pece vynikajici, na sestinedlei vsichni mily ochotni, jen co se tyce kojeni, tak to mohlo probihat od nekterych sester ve vetsi pohode... ale celkove pece, pristup, jedn hvezda podtrzena!! znovu chci rodit opet zde 🙂

lentikalena
15. únor 2015

Ahoj holky.Jsem od Humpolce.Je tu nějaká která má termín začátkem června a ráda poklábosí. 🙂 A prosím ještě o jednu radu.Chci se zeptat je možno si u porodu přát lékaře.

pipinka
17. črc 2018

obnovuji diskuzi, je tu některá maminka která plánuje rodit v pelhřimově v srpnu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru