Porodnice v Českém Krumlově. Máte zkušenosti?

evkahornova
13. únor 2008

Ahoj všechny maminky i nastávající maminky.Založila jsem toto téma, protože jsem rozhodnutá rodit v porodnici v Českém Krumlově, i přesto, že jsem přímo z Č.Budějovic, ale slýchávám nespokojenost ze strany rodiček, které tam již rodily a hlavně po včerejší prohlídce porodnice v Č.Bud., kdy porodní asistentka mně div neseřvala, že chci mít manžela u porodu, jsem rozhodnutá prostě na 100% pro Krumlov.Jen bych ráda, abyste mi sem prosím napsaly nějaké Vaše zkušenosti a poznatky z porodnice v Č.krumlově.Děkuji mnohokrát.

zdeniii
16. bře 2012

@svoma joo to jsem měla s dcerkou ta ne a ne jít ven 🙂)

svoma
16. bře 2012

@zdeniii já malého porodila 3 dny po druhém termínu a malá šla o měsíc dřív,teď jsem si říkala,že by mohla jít malá trošku dřív a nic. Ale dává mi teda pěkně zabrat. Ty se cítíš dobře?

zdeniii
16. bře 2012

@svoma už toho mám taky dost 🙂 jak je doma jedno dítko je to mazec.. sotva dolezu na hřiště 😀

svoma
16. bře 2012

@zdeniii jj,to se nedivím,já také sotva lezu. Mě teď malá marodí,tak naštěstí nikam nemusím,akorát teda autem do obchodu,protože partner marodí také,jinak bych nemusela vůbec nikam a nakoupil by on.

zdeniii
16. bře 2012

@svoma jeje a copak je maličké? MOje je skoro dvouletá a je s ní fakt dost ještě práce takže je to mazec 🙂)
Jjo nákupy obstarávám taky, čekat na rohlíky do 8 večer nejde že 😀

svoma
16. bře 2012

@zdeniii má atb,měla je před třemi týdny,dr. jí našla Streptokoka,to se přeléčilo,kontrolní výtěr z krku byl negativní a po třech týdnech je má zase a opět kvůli Streptokokovi. Ale jako ono jí nic není,měla rýmu a kašel pár dní a nezlepšovalo se to,tak jsme šli k dr.,ta jí pro jistotu dělala výtěr a zase skončila na atb,ale je to děs s ní doma,jak jí nic není,tak tu řádí a nudí se,jak nesmí ven. A zrovna má být nádherně. 😒 Malá má oslabenou imunitu,od malinka marodila často,měla atb skoro každý měsíc,pak jí předloni v červnu vzali nosní mandli a rok byl klid,pak nastoupila do školky a je to zpátky a navíc dle dr. má velikou krční mandli tentokrát. 😒 Nevím,uvidíme,na KO jdeme v po,ale tentokrát má atb na necelých 6 dní,nějak se mi to nezdá. 😕 Jinak na nákupy jsme chodili s partnerem,jenže teď má anginu,tak musím sama,my to měli udělané tak,že já šla s malou na procházku,on skončil v práci,vyzvedl nás a šlo se nakoupit,domů už jsme jely s ním,to už bych nedala. Ale teď to nejde,navíc dětská dr. říkala,že nesmím porodit,když mi to tu marodí,jí se to mluví. Já zrovna přemýšlím,co vyzkoušet na vyvolání porodu.

zdeniii
16. bře 2012

@svoma aaale vyvolávat ještě není čas 🙂 ono to přijde 🙂 ale je fakt že já s dcerkou použila ricinový koktejl a druhý den jsem rodila 🙂)
Taky bych ráda malého už popohnaa, ale má ještě času dost

Chuděrka takhle pořád antibiotika... to je hrůza...

svoma
16. bře 2012

@zdeniii tak do toho koktejlu bych nešla ani při přenášení,myslím spíš horká vana,víno a tak. 😉 Já se dost bojím,nevím totiž ani,jak je malá velká,dr. se nějak vykašlal na utz,nerada bych rodila obříka přes 4 kg. Njn,což nadělám,jenže teď se bojím,aby mi nenakazila malou,když bude pořád takhle nemocná,nerada bych měla dvě děti často na atb. ☹ Já pro dnešek mizím,jsem KO,hezký večer. 😉

zdeniii
16. bře 2012

@svoma malá měla 4,15 a porod super, není se čeho bát. Já taky nevím jak bude malý velký a nevěděla jsem to ani u dcerky, myslím že je to lepší nevědět 🙂 člověa to nijak nestresuje.
Tak brou!!

svoma
17. bře 2012

@zdeniii hezké dopo,malej měl 3450 g tři dny po druhém termínu a malá měla 2650 g měsíc před termínem a u té byl odhad 2500 g,no ono je možná lepší nevědět,ale stejně se bojím,aby pak nebylo něco špatně,pokud by malá byla nějak veliká.

zdeniii
17. bře 2012

@svoma všechno bude v pořádku uvidíš!!

svoma
17. bře 2012

@zdeniii díky,snad máš pravdu,já normálně takhle nehysterčím,jenže od začátku těhu mám jen samé problémy. 😒 Jak je?

zdeniii
17. bře 2012

@svoma jo o tom mi ani nepovídej, taky mám celé těhu úplně jinak než s dcerkou... tak doufám že synáček něco nevymyslí ještě u porodu...
Jinak je fakt unaveně, ráno jsme vyrazili do zoo abych se rozchodila a odpo jsem šla s Helenkou na hřiště abych se zase rozhýbaa, no nic... asi budu těhu do léta 🙂))

Co ty? a jak je malé?

svoma
17. bře 2012

@zdeniii teda,to jsi dobrá,tohle bych nedala ani náhodou.

Já jsem KO,jsem tu měla tři hodinky návštěvu,tak i malou vzali chvilku ven,nic jí není,akorát se tu nudí,ona chvilku neposedí.

A o tom,že bych porodila v nejbližších dnech si nejspíš také můžu nechat zdát. 😅

zdeniii
17. bře 2012

@svoma tak já se hýbat musím, doma se nudím a přece nebudu s malou furt doma, to by mi jí bylo líto tak vyrazit prostě musíme 🙂

Se jim nějak nechce prckům vi%d a to je tak krásně!!

svoma
17. bře 2012

@zdeniii jj,tak já také nedržím malou doma,pokud je zdravá,ale je to teda záhul,jak sotva chodím. 😅

JJ,člověk by řekl,že vylezou,když konečně není hnusně a ono nic. 😀 No uvidíme, zbývá ještě pár dní. 😉

zdeniii
17. bře 2012

@svoma teda jestli mne předběhneš 🙂))) tak si mne nepřej 🙂))

svoma
18. bře 2012

@zdeniii hezké ráno,neboj,myslím si,že jen tak neporodím. 😀

zdeniii
18. bře 2012

@svoma krásné ráno! já asi taky ne 😀

svoma
18. bře 2012

@zdeniii kdy máš druhý termín?

zdeniii
18. bře 2012

@svoma já mám jen jeden termín 🙂 vím přesně kdy jsem otěhotněla 🙂
Ty jich máš víc?? 🙂

svoma
18. bře 2012

@zdeniii jj,já mám podle utz 25.března a podle ms 27.března,ale na to s ms se asi nedá spoléhat,mívám jí nepravidelnou. 😅

zdeniii
18. bře 2012

@svoma tak to máš i kousek od sebe, vím že kamarádce se lišily termíny snad o měsíc 😀

svoma
18. bře 2012

@zdeniii o měsíc? To je fakt dost. I když já to při druhém těhu také měla dost rozdílné,nejdřív jsem měla termín zkraje listopadu a pak mi ho šoupli až ke konci. 😅

zdeniii
18. bře 2012

@svoma no to je taky skoro o měsíc 🙂))

svoma
18. bře 2012

@zdeniii jj,jenže teď mám nového gyn a podle něj byla blbost mi měnit ten termín,protože ten poslední,co jsem měla mi změnili až v půlce těhu a tenhle gyn říkal,že to se nemá,protože pak se nedá určit,jestli je dítě donošené nebo ne a jestli odpovídá velikostně,protože vlastně s takovýmhle rozdílem těžko určíš,jestli se mimčo správně vyvíjí nebo ne,nevíš vlastně,kolik by mělo mít,tak nevím teda. 😅

zdeniii
18. bře 2012

@svoma stejně je to všechno odhad 🙂) a mimi se narodí kdy se mu chce 🙂)

svoma
19. bře 2012

@zdeniii hezké dopoledne,no právě,narodí se,až se jí bude chtít. Jen doufám,že ta moje nečeká na Velikonoce. 😅 😝 😀

zdeniii
19. bře 2012

@svoma ahojky :_) tak jsem tam dneska byla na monitoru a zase to na mne tak krásně dýhlo ta nostalgie když jsem tam byla s Helenkou 🙂 už se moc těším až malý taky vypluje na svět 😵
Jinak to taky doufám, že nechce až na velikonoce 🙂) to nedááám 😀 😎

svoma
19. bře 2012

@zdeniii super. 😵 Mě monitor akorát stresuje,mám ho ve čt a doufám,že se mu vyhnu a že už budu mít malou u sebe.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru